PO skręca w lewo. ,,Jeśli do tego dojdzie, mnie w takiej partii nie będzie'' - zdjęcie
03.02.21, 11:50Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

PO skręca w lewo. ,,Jeśli do tego dojdzie, mnie w takiej partii nie będzie''

32

Jeśli moja partia by powiedziała, że aborcja na życzenie jest OK, to mnie w takiej partii nie będzie” – powiedział dziś poseł Koalicji Obywatelskiej Ireneusz Raś.

W rozmowie na antenie RMF FM przyznał:

Nie kryję tego, że w ostatnim czasie Platforma Obywatelska skręciła w lewo”.

Dodał jednak, że on sam na skręt w lewo nie wybiera się i wierzy, że PO może wrócić do bycia „mocnym centrum z dwoma skrzydłami – liberalnym i konserwatywnym”.

Dalej mówił:

[…] ta dyskusja teraz będzie dyskusją, która według mnie na nowo określi Platformę, czy ona z tej swojej kotwicy konserwatywno-liberalnej zrezygnuje i pójdzie na lewo, czy będzie alternatywą również dla wyborców, którzy są rozczarowani rządami Prawa i Sprawiedliwości”.

Zaznaczył, że PO musi podjąć jednoznaczną decyzję i albo jest partią dwóch skrzydeł, albo tego drugiego skrzydła w ogóle nie ma.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (32):

Bystry2021.02.18 19:34
A PIS nie skreca. Przygania motyka gracy...
Skrzypek na dachu2021.02.13 18:19
W PO nie ma od dawna normalnych .
BOB2021.02.12 23:04
Decyzja słuszna.Pana miejsce już dawno powinno być wśród "myślących inaczej ".
Anonim2021.02.12 13:08
posłanka z Po I,L, zbiera podpisy w celu likwidacji TVN i Wyborczej
franc2021.02.11 21:10
pokraka z żoliborza ściga się z partią zdrady narodowej o palmę pierwszeństwa
Walter-Radziszewski chuj nie "katolik"!2021.02.3 14:41
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o USA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Walter-Radziszewski chuj nie "katolik"!2021.02.3 14:42
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Walter2021.02.3 14:38
Sprawa prawa aborcyjnego ma przykryć niepowodzenia rządu w związku z pandemią koronawirusa. Ten temat ma odwrócić uwagę od bankructw tysięcy firm w związku z bezsensownymi obostrzeniami. Całym krajem rządzi Jarosław Kaczynski, tak więc wszystkie decyzje rządzącym są jego decyzjami na nieszczęście dla naszego kraju. Na temat tego człowieka pragnę przedstawić parę niewygodnych dla niego faktów. "Osiągnięcia" brylanta.:) "1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii" 2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw. 3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż 4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów. 5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja. 6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem" 7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.". 8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków". 9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne."
Kto jest wrogiem szczepionek i medycyny?2021.02.3 14:43
POLSKAJA KONFIEDIERACJA - "RADZIECKO-POLSKI NARODOWY KOŚCIÓŁ KATOLICKI", kretyństwo SEKTY Z "KOŚCIOŁA" tzw. "SCJENTOLOGII". Mają na sumieniu tysiące niepotrzebnie zmarłych dzieci a także dorosłych którzy mogliby być uleczeni. Ale nie tylko oni bo i inną SEKTA JEHOWYCH.
matis892021.02.3 13:40
Jedyną prawicową partią jest Konfederacja, POPIS i reszta to czyste lewactwo.
Anonim2021.02.3 13:48
Mieszanka katolskiego zamordyzmu z antyszczepionkową szuralicją to nie prawica.
matis892021.02.3 13:53
Owszem, plandemia i globalne szczepienie szajsem pochodzi od masonerii i Rządu Światowego NWO na usługach Antychrysta. Stąd wszystkie lewackie partie gorąco to wspierają oczywiście za lewackim PISem. Tylko Konfederacją jest prawicą, cała reszta to czyste lewactwo.
Michał Jan2021.02.3 14:30
Koleś najwyraźniej widzi chrześciajańską wolną wolę przez pryzmat "wolności, jako uświadomionej konieczności". A niepadających na kolana przed masowym eksperymentem medycznym, jakim jest "wyszczepienie" en masse zalicza do zwalczających szczepienia. Takie odruchy, tam po lewej stronie, że jak tylko ktoś się odchyli od jedynie słusznej linii, to wróg śmiertelny.
jula2021.02.3 13:24
Myśleć życzeniowo to poseł Raś potrafi.
Michał Jan2021.02.3 12:39
Jedyny ich rozsądny ruch, to rozpaść się na część do połączenia z .N i część do połączenia z gowinowcami.
Wicio Gajowy i Pastuch Elektryczny Narodowy2021.02.3 12:35
w Polsce obowiązuje ruch prawoskrętny
prosty2021.02.3 12:33
Jak się nie ma ambicji wysoko latać, wystarczy grzebanie w ziemi - skrzydełka karłowacieją. Środek PO, jeżeli ma jakiekolwiek poglądy, jest dziś mocno na lewo. Panie pośle Raś, decyzję można już śmiało podjąć teraz.
Michał Jan2021.02.3 12:28
Jedynym zajęciem PO jest takie ustawianie się, żeby wyglądać jak coś przeciwnego do PiS-u. Jej liderem, de facto, jest Geniusz Górki Lelewela, a nie ten groteskowy przewodniczący.
Wielka POtupa rozpada się2021.02.3 12:22
na dwie wstrętne, obrzydliwe małe tupki i tylko w oddali szaleje czarna dziura von Vincentego Bez NIPa
JN2021.02.3 12:22
Bo PO jest partią? Jest to totalna banda skupiająca wrogów Polski! Co robiła ta banda przez 8 lat kiedy była u władzy? Polacy wiedzą, nie muszę przypominać! Gdyby członkowie tej bandy mieli odrobinę samokrytyki, gdyby odróżniali czyny złe od dobrych to by ryjów do koryta nie pchali!!!!! Za kogo uważają naród? Za naiwnych głupców? Do chlewa, tam są koryta dla was!
Anonim2021.02.3 12:28
Polacy to naród idiotów, i taką też mają władzę - na taką zasługują.
Dam2021.02.3 12:28
Odpowiem: suchą nogą przeprowadzili nas przez kryzys (obecnie mamy najwyższą inflację w UE oraz drugą najwyższą śmiertelność od koronawirusa), wybudowali setki kilometrów autostrad (PIS chyba wciąż nie ukończył żadnej inwestycji, którą rozpoczął, wszystko czym się chwalili rozpoczęło PO), zbliżyli nas z zachodem (gdzie PIS skłócił nas ze wszystkimi poza Orbanem, najlepszym przyjacielem Putina w Europie). Jest mnóstwo rzeczy do zarzucenia PO, ale przy PISie chociażby na zasadzie kontrastu wychodzą na plus.
Gość2021.02.3 12:34
Od siebie dodam, że sam styl rządzenia był zupełnie inny. PO z Tuskiem na czele potrafiło wprowadzać trudne ustawy jawnie (za co teraz ich się nienawidzi). Za ich rządów nie było przepychania w środku nocy ustaw pisanych na kolanie, pod przykrywką tematów zastępczych (jak aborcja, LGBT etc.). Nie było szczucia na ludzi, nie było takiego dzielenia. O poziomie propagandy w TVP nawet nie wspominam.
Michał Jan2021.02.3 12:35
Takie panegiryki można nawet Bierutowi można pisać - też dźwignął kraj ze zniszczeń wojennych. PO dostała zrównoważony budżet, dzięki obniżce CIT przez rząd Leszka Millera i śp. Zytę Gilowską w rządzie pierwszego PiS-u. Autostrady wybudowali kosztem tysięcy firm budowlanych, które nie dostały za swoją pracę wypłaty. Zbliżenie z Zachodem przebiegało tak, żeby niejaki Donald Tusk dostał sowicie płatną synekurę.
Michał Jan2021.02.3 12:36
Co, oczywiście, nie przekreśla tezy, że bilans dokonań pisowców będzie jeszcze gorszy.
Dam2021.02.3 15:51
Z perspektywy czasu rządy PIS w latach 2005-2007 pod względem gospodarczym trzeba ocenić na plus, głównie dzięki pani Zycie Gilowskiej, ale to był okres, kiedy to PIS jeszcze "zatrudniał ekspertów, którzy nie chcieli realizować ich programu". Nie wiem, czy już wtedy mieli taką chęć rozwalenia kraju socjalem (chociaż słyszałem, że tak, tylko pani Zyta ich twardo pilnowała) i nadużywaniem władzy (przejęcie TK i sądów mieli ponoć w swojej wersji "nowej konstytucji", którą zdjęli w 2015r) czy to teraz im dopiero puściły hamulce.
Jerzy2021.02.3 12:13
Niestety, te dwa skrzydla sprawiaja, ze PO jest programowo sparalizowana i niespojna, i nie moze zdecydowanie reagowac na polityczne niespodzianki.
Bolak Wengier dwa bratanki2021.02.3 12:03
Obecnie konserwatyzm kojarzy się z katolskim zamordyzmem albo antyszczepionkową szuralicją. Nie wiem kto by się chciał z tym utożsamiać.
Michał Jan2021.02.3 12:25
Jeżeli z tym kojarzysz konserwatyzm, to znak, że myśli społecznej nie należy przerabiać w podstawówkach.
Grizzly2021.02.3 11:59
Dawno PO skręciła nie tylko w lewo ale i w szambo!
Grizzly2021.02.3 12:02
Won od mojego nicka!
Grizzly2021.02.3 12:30
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!