Piotr Zaremba: Jachira, anioł śmierci Koalicji Obywatelskiej - zdjęcie
02.10.19, 14:30

Piotr Zaremba: Jachira, anioł śmierci Koalicji Obywatelskiej

11

Klaudia Jachira jest aniołem śmierci zwiastującym klęskę Koalicji Obywatelskiej - przekonuje na łamach "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba, publicysta.

"Jachira ze swoimi internetowymi happeningami, to – formalnie rzecz biorąc – produkt samej Koalicji Obywatelskiej, która umieściła ją na sejmowej liście w warszawskim okręgu" - pisze Zaremba.

Zdaniem publicysty ktoś Jachirę podpowiedział Schetynie, podobnie jak Małgorzatę Kidawę-Błońską.

"Przypomina się dawna uwaga prof. Ryszarda Legutki, że dziennikarze „Gazety Wyborczą” widzą całą Polskę jako jedną wielką swoją redakcję. Promotorzy platformerskiej kariery Jachiry są przekonani, że wszyscy Polacy śmieją się z tych samych kawałów co oni, tylko propaganda TVP Jacka Kurskiego nie pozwala tego ujawnić" - kwituje Zaremba.

" Obecna kampania obozu rządzącego jest twarda, ale przynajmniej z pozoru merytoryczna. Argumentem bywały w niej „cysterny wstydu”, ale tezy ideologiczne i personalne wycieczki formułowane są ostrożniej i tonem serio. Czynienie partyjnej chorągiewki z trefnisia to raczej zły pomysł" - dodaje.

"Platforma Obywatelska w swoim nowym kostiumie Koalicji Obywatelskiej potwierdza tym wszystkie stereotypy, w które wtłacza ją prawica. Przywołuje stereotyp formacji kosmopolitycznej, której Polska jest obojętna i dla której żadne wartości nie są święte. Dopiero co próbowano niekonsekwentnie, ale jednak, z nim walczyć. Ileż to zdań wypowiedziano na temat konieczności sięgnięcia po wspólnotowość, odebrania prawicy monopolu na patriotyzm itd. No to Klaudia Jachira pomaga w tym jak może. Nawet niedawni sojusznicy Schetyny z PSL poczuli się zmuszeni do potępienia jej języka" - pisze autor.

"Jachira, zamiast prowokować, sama się miota. I staje się żywym dowodem miotania się swojego obozu. Swoistym aniołem śmierci, zwiastunką klęski. Tak bardzo stała się anachroniczna" - podsumowuje Zaremba.

bsw/rp.pl

Komentarze (11):

skuter2019.10.2 16:33
nie można się przejmować kimś kto jest niczym taka jachira specjalnie piszę z małej litery napluje na wszystko i na na wszystkich a na końcu spłynie ze ściekami trzaskowskiego i wszyscy oniej zapomną ha ha ha hi hi hi
Zenon2019.10.2 15:28
Schetyna, poddajcie się, jesteście otoczeni przez bandę idiotów, która ciągnie was na polityczne dno! Dalszy opór jest bezcelowy! ... No Grzesiek, ruki w wierch!
Patriota2019.10.2 15:22
Czasy kiedy ktoś tak głupi jak Jachira może zostać wypromowany na geniusza, w Polsce już się skończyły. Po przegranych z kretesem wyborach to całe POwskie i lewackie towarzystwo rozpadnie się na drobne kawałecznki. I dobrze.
diag2019.10.2 15:04
Wyborcy PO to osoby niezdecydowane, stadne, podatne na manipulację, mające problemy z samodzielnym wypracowaniem zdania. PO prostu lemingi.
katolik2019.10.2 15:12
no tak dlatego może jakieś wytłumaczenie o stanie rzeczywistym do nich dotrze
2019.10.2 15:14
Tak myślisz, bo ci Jarek tak kazał. Prawda? :)
katolik2019.10.2 15:14
ale jest pytanie =czy jest taki zasięg - bo co innego gazeta, co innego tv ,czy spotkania z ludzmi ,którzy mają zdrowy ogląd sytuacji ,a czy Fronda do nich dotrze? niewiadomo
katolik2019.10.2 14:56
Czy dnem mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna,obyw rp- PODŻEGAJĄCYM do samobójstwa zabójstwa eutanazji aborcji publicznie w wyborach ___CZY PROKURATOR Z URZĘDU powinien się tym zająć?. Powinni być w tym momencie zdyskwalifikowani. zrozumiałe jest że dno kieruje ofertę śmierci do tak pogiętych jak oni i na pewno się ztego cieszy,że jeszcze tak pogięci ludzie są,A chodzi tylko o kasę na stołku , bo za co będą się rozpuszczać.MY wyborcy PIS uratujemy Polskę przed zombi -dnem.
anonim2019.10.2 14:56
Doradcy, owi spin doktorzy często myślą,ze wiedzą, stąd pomysł o aktorce lalkarce na liście wyborczej.Może być jeszcze jedno wytłumaczenie;Ktoś namówił/wmówił Schetynie tę kandydatkę dla większej klęski.Ktoś kiedyś zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu Marcinkiewicza na premiera,Kamińskiego na ministra sprawiedliwości (goniec Krauzego) ,Netza na szefa PZU oraz wybitnie inteligentnego Kornatowskiego na komendanta głównego policji.Takie rzeczy się zdarzają.
JS2019.10.2 14:51
Kapitano Schetyno spuszczajcie szalupy. Jak zwykle nie dla wszystkich wystarczy ! Taka ekonomia statku Costa ConPOKOrdia. Pozdr.
Gniewko syn rybaka2019.10.2 14:44
A to pamiętacie? "Tę tęczową flagę to zwińcie, bo my jednak chcemy te wybory wygrać" A teraz z kolei owe "wymuszone" na Jachirze przeprosiny za "bób, humus, włoszczyznę". Rzekomy "kosmopolityzm" i liberalizm obyczajowy PO jest głoszony na użytek "niezdecydowanych" z lewej strony. To fikcja która zresztą nie działa, jak pokazały wybory europejskie i samorządowe. PiS, PO - jedno zło.