Pieronek OSTRO o aborcji... i Jarosławie Kaczyńskim - zdjęcie
16.10.17, 10:50fot. Ralf Lotys (Sicherlich), lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Pieronek OSTRO o aborcji... i Jarosławie Kaczyńskim

Biskup Tadeusz Pieronek udzielił obszernego wywiadu ,,Gazecie Wyborczej''. Tym razem nie tylko politycznego, bo komentując ,,czarne protesty'' biskup mocno afirmował katolickie nauczanie na temat aborcji.

,,Mam wrażenie, że jeśli chodzi o tzw. czarny protest, to część biorących w nim udział kobiet nie ma świadomości, w co wchodzi, że tak naprawę nie są do końca przekonane, że można zabić człowieka jak pchłę. Wchodzą w krąg myślenia, którego człowiek wierzący zaaprobować nie może'' - powiedział Pieronek.

Aborcja ,,to zabójstwo i nie można tego inaczej nazwać'' - dodawał hierarcha. ,, Ktoś mówi, że to przecież zygota. Dobrze, ale dla Kościoła to początek życia i proszę się nie denerwować, że głosimy taką naukę'' - prosił.

Pieronek sprzeciwiał się też pomysłom wyświęcania kobiet, podkreślając, że każdy musi być wierny swojej roli związanej z płcią.,,Dlaczego koniecznie chcemy przeistaczać się w istoty, którymi nie jesteśmy? W świecie role są podzielone, nie każdy może rodzić, bo go natura do tego nie uzdolniła, nie każdy też może być księdzem'' - powiedział biskup. ,,Moim zdaniem domaganie się przyjęcia innych ról niż te, do których zostaliśmy stworzeni, jest złym podejściem do równości'' - dodał.

Biskup wskazał, że próbuje się dziś często ,,przeciągać linę'', co wynika ,,z chęci udowodnienia, że każdy może wszystko''. ,,Z takim sposobem pojmowania równości się nie zgadzam'' - podkreślił.

I gdyby na tym rozmowa się skończyła! Byłaby pięknym, dobrym świadectwem... Niestety, później wszystko ,,zeszło'' na politykę i uchodźców.

,,Obawa przed uchodźcami została nam zaserwowana przez rząd, przez propagandę'' - stwierdził Pieronek. I wywodził dalej, że skoro Polacy jeżdżą do USA ,,żeby zarabiać", to... mamy wpuszczać uchodźców u siebie, by i im pozwolić zarabiać.

Pieronek zasugerował, że powinniśmy przyjmować afrykańskich i bliskowschodnich imigrantów, bo trzeba nam rąk do pracy! ,,Jest też kwestia ekonomiczna. Zaczyna brakować rąk do pracy, dlatego już w 2011 roku Angela Merkel ogłosiła, że Niemcy będą przyjmować wszystkich. Nam też są potrzebni ludzie. Tego naprawdę nie da się powstrzymać'' - powiedział. 

Biskup ostro zaatakował też Jarosława Kaczyńskiego. ,,Wyłącznie on [Kaczyński - red.] odpowiada za to, że na ziemiach polskich jest „panem świata”, on sam się nim uczynił. W dodatku rządzi krajem z tylnego siedzenia. Od dwóch lat nie mając mandatu do zmiany konstytucji, robi to krok po kroku. Chce zagarnąć wszystko'' - powiedział.

I tak zamiast dawać wyłącznie świadectwo wiary, hierarcha przyłączył się kolejny raz do chóru liberalnych, rozpolitykowanych duchownych, biegających od TVN do ,,GW'', by toczyć swoje boje z Jarosławem Kaczyńskim. 

mod