Pazura: Niech Kościół mi mówi, kto jest dobry, a kto zły - zdjęcie
07.08.15, 18:34Cezary Pazura (fot. Facebook)

Pazura: Niech Kościół mi mówi, kto jest dobry, a kto zły

27

- Wymagamod Kościoła, do którego chodzę, żeby mi ksiądz powiedział, czy w swoim widzeniu świata mam rację, czy nie - stwierdził Cezary Pazura w wywiadzie dla "Dziennika".

- Denerwuje mnie, kiedy ludzie mówią, że Kościół nie powinien się mieszać w politykę. A ja wręcz wymagam od Kościoła, do którego chodzę, żeby mi ksiądz powiedział, czy w swoim widzeniu świata mam rację, czy nie - powiedział aktor. - A ponieważ polityka jest elementem, który ma istotny wpływ na moje życie, nie wyobrażam sobie, żeby ksiądz miał nie dać mi wskazówki, który człowiek jego zdaniem jest dobry, a który zły.

Artysta znany z "Kilera" i "Trzynastego posterunku" nie krył sympatii wobec Pawła Kukiza, choć dodał, że "tylko mu kibicuje". Powiedział też, że często bywał u Bronisława Komorowskiego, ponieważ razem z byłą pierwszą damą organizował olimpiady specjalne.

- Uważam także, że prezydentowi wybranemu w wyborach powszechnych, w demokratycznym kraju należy się szacunek każdego obywatela, nawet tego, który na niego nie głosował - stwierdził, odnosząc się z kolei do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy.

Pytany o własne ambicje polityczne odpowiedział, że "nie potrafi sobie wyobrazić bycia ministrem".

- Poza tym, jak to powiedział w Nikosiu Dyzmie” jeden z bohaterów Co mi dali? Ministra kultury. W ogóle nie dochodowa impreza”. (śmiech)Tak na poważnie jednak, to jest także wielka odpowiedzialność. Ma się wówczas pod sobą zabytki, kinematografię, całą kulturę tego kraju. Ja się boję takiej odpowiedzialności - wyjaśnił Cezary Pazura.

KJ/Dziennik.pl

Komentarze (27):

anonim2015.08.7 19:00
Krystyna80 mogła nie brać łapówki i być uczciwą, była lekkich obyczajów to chyba klienteli nie okradała. Agent Tomek nie jest pisowski to bardziej platformy fagas ale co prawda agent Tomek przyczynił się do złapania przestępców.
anonim2015.08.7 19:02
krzyszt nie powinno ci to wadzić ile on ma żon przecież wy podobnie żyjecie tworzycie nietrwałe związki partnerskie, wytykanie komuś tego świadczy o twoim zakłamaniu.
anonim2015.08.7 19:15
krzyszt to powinieneś się cieszyć że on jako Katolik i w dodatku Polak może sobie na 3 żony pozwolić, zazdrość cię zżera ale to nie przeczy temu że jesteś zakłamany.
anonim2015.08.7 19:24
Idealny syn polskiego kościoła: bez własnej refleksji, ksiądz musi mu wskazać, co jest dobre, a co złe. Religia wyłączyła mózg?
anonim2015.08.7 19:28
krzyszt gdy wykazane zostanie twe zakłamania, podpierasz się wyimaginowanymi opiniami.
anonim2015.08.7 19:48
mikol Ksiądz udziela wskazówek jeśli ktoś takowej potrzebuje. Nie każdy dostrzega od zaraz zagrożenia ty się zaliczasz również osób które o własnych siłach też nie są wstanie pojąć co jest dobre a co złe.
anonim2015.08.7 20:22
Krystyna80 spadanie w dół zaczęło się od momentu gdy poznał Marczuk, rozwiązła osoba była przyczyną jego nieszczęścia.
anonim2015.08.7 21:04
Krystyna80 Pazura nie udaje przyznaje się do wiary i bycia w Kościele. Tak pilnowała jego biznesu że zaczął staczać sie w dół , jak sam przyznałeś. znajomość nie był czymś korzystnym. Agent Tomek wykonywał swoje zadanie. po rządach SLD było multum korupcji, złapanie Marczuk na gorącym uczynku zmniejszyło ilość przekrętów finansowych. Broniąc Marczuk i negatywnie przedstawiając agenta Tomka stajesz się zwolenniczką bezprawia, w nieuczciwy sposób zdobywanie środków finansowych ci się marzy też jesteś chwostem złodziejskim jak ta Marczuk.
anonim2015.08.7 21:32
@Majestic Czy Ty bronisz osoby, która żyje w ciężkim grzechu i nie ma prawa do przyjmowania Komunii?
anonim2015.08.7 21:43
LiczbaPi rozwieje twoje wątpliwości i odpowiem że nie bronie osób grzeszących. Krystyna80 To nie podziw dla agenta Tomka tylko przedstawienie jak rzeczywiście sprawy w tamtym czasie wyglądały, korupcja była ogromna podczas rządów SLD łamanie prawa było na porządku dziennym i w spadku po SLD pozostali łapówkarza do których Marczuk należała. Blida w łepetynę sobie palnęła z broni która w toalecie przetrzymywała, może to jej koledzy zamieszani w aferę węglową z lewicy świadków usuwali. PiS nikogo nie zabił, gdyby Blida była uczciwa to mogła żyć dalej, dla łamiących prawo nie ma taryfy ulgowej za przekręty trzeba surowo karać. obecnie to sędziowie pytają się PO jaki wyrok wydać, badania są potrzebne aby jednostki słabsze nie prowadziły spraw z udziałem wyjątkowo zdegenerowanych przestępców którzy są zdolni do najgorszych podłości aby uciec przed karną odpowiedzialnością. Jesteś z środowiska szemranego, za łapówkarką Marczuk się wstawiasz i agenta Tomka za ujawnienie przekrętów Marczuk piętnujesz.
anonim2015.08.7 22:17
Jakoś bez większych obiekcji uważam, że Cezary Pazura jest szczerym człowiekiem. Dlatego go lubię :)
anonim2015.08.7 22:22
@Krystyna80 - warto tak się wysilać w obronie patologii ? Po co pistolet ? Sędziemu niesprawdzony telefon wystarczył aby zachować się jak piesek po komendzie: raport!
anonim2015.08.7 22:26
Ten ostro pogubiony koleżka będzie od jesieni gwiazdorzył w TVNie. Niech mu jakiś ksiądz związany z frondzią powie, czy to dobrze, czy to źle.
anonim2015.08.7 22:27
Krystyna80 nie oznacza to że nie jesteś z środowiska szemranego, wykształcenie nie przeczy temu że w twoim przypadku możemy mieć z patologią do czynienia. Nie zaszczuta bo wiedziała dobrze co robi i jaka kara z to grozi, była odważna gdy udział w przestępstwie brała to i miała świadomość że może ten proceder wyjść na jaw. Zapewne koledzy Blidy ją zaszczuli, tak zaszczuwali że ją raz na zawsze kropnęli, może na lewicy będzie Blida męczennica ale ludzie zdrowi na umyśle wiedzą że to przestępczyni. Parodią Ministerstwa Sprawiedliwości był Klisz który tak kombinowała aby w sprawie Olewnika bierność zachować. Według kogo przekupni, dla was korupcja to chleb powszedni im więcej nieuczciwych sędziów tym większe szanse że zbiry pokroju Blidy wymigają się od kary. Metody były bez wątpienia skuteczne, dla kogoś nieznającego się na operacjach śledczych może wykonywane zadania przez agenta Tomka wydawać się kuriozalnym.
anonim2015.08.7 23:00
@Krzysztowski "Tak po prawdzie to cały ten światek polityki to jedna wielka patologia , łącznie z PiSem". Łaskawie zauważyć Pani raczy, że ja żadnej partii nie wymieniłem - no ale jeśli Pani uważa, że PiS należy pietnować za patologię ... 8-letniej władzy Platformy Obywatelskiej, to muszę przyznac, że ma Pani wyjątkowo obiektywny punkt widzenia ;)
anonim2015.08.7 23:02
Krystyna80 Sie 8, 2015, 12:28 rano - post powyżej to do Pani.
anonim2015.08.7 23:05
Krystyna80 - post powyżej był adresowany do Pani. Nadal uważam, że nie warto bronić patologii, nawet jeśli jest się zwolennikiem PO.
anonim2015.08.7 23:10
"Wymagam od Kościoła, do którego chodzę, żeby mi ksiądz powiedział, czy w swoim widzeniu świata mam rację, czy nie " Uczciwe postawienie sprawy. Warto zweryfikować swój własny punkt widzenia. Pycha jest pierwszym grzechem głównym.
anonim2015.08.7 23:27
Docenić należy odwagę w mówieniu o przekananiach i bezośredniość. Jednak co do zasady to trochę pan Pazura przesadził. Może postrzega Kościół jako instytucję a nie jako obszar spotkania z Bogiem.
anonim2015.08.8 8:08
Niech Cię ksiundz bucu nauczy jak masz się masturbować aby nie zgrzeszyć.
anonim2015.08.8 9:58
@Krzysztowski obawiam się, że na przewale ze Skokami Pis nachapał się więcej, niż jakakolwiek partia u władzy przez ostatnie 25 lat...
anonim2015.08.8 12:17
...pazura to Polak-katolik, ja nie, wiec jak moge byc zaklamany majac np. 3 zony? (pisownia oryginalna) 1. Na zdjęciu jest napisane "Cezary Pazura fot. Facebook" a nigdzie nie widzę napisu polak-katolik 2. Święty Paweł pisał w swoim liście, że to biskup ma być mężem jednej żony. Czy ktoś słyszał, żeby Pazura był biskupem ??? Jeśli nie, to po co to larum ???
anonim2015.08.8 13:30
Pazura jest w takim wieku, że albo się już dorosło do bycia mężczyzną, albo pozostaje się tanim, starym błaznem.
anonim2015.08.8 13:35
Pazura chyba dopiero od dzisiaj wpadł na pomysł: "Niech Kościół mi mówi, kto jest dobry, a kto zły". Wyskoczył niczym Filip z konopi. W jego wieku albo jest się dojrzałym mężczyzną, bądź też pozostaje się podstarzałym, cienkim błaznem....
anonim2015.08.9 9:48
Szkoda faceta, jeszcze dekadę temu był całkiem fajnym aktorem. Widocznie od tego czasu umysł już całkowicie odmówił mu posłuszeństwa.
anonim2015.08.9 23:36
Ja mu powiem kto jest dobry a kto zły. Raz jeden gościu mówił do Jezusa dobry a Jezus na to, dlaczego nazywasz mnie dobrym. Tylko bóg jest dobry a wy wszyscy źli jesteście chociaż umiecie dawać dobre owoce. I tyle w temacie!!!!!!
anonim2015.08.9 23:38
Zadaniem Kościoła jest zbawianie ludzi a nie polityka, nie masz racji Czarek. Św. Piotr i apostołowie nie zajmowali się politykowaniem tylko zbawianiem ludzi.