Pastor chciał spalić 2998 Koranów by uczcić każdą ofiarę zamachu na WTC - zdjęcie
13.09.13, 17:25Fot. FDP

Pastor chciał spalić 2998 Koranów by uczcić każdą ofiarę zamachu na WTC

8

Pastor w ten sposób chciał uczcić każdą z ofiar zamachu na WTC z 11.09.2001.

Pastor Terry Jones i jego współpracownik, pastor Marvin Sapp, zostali aresztowani pod zarzutem nielegalnego przewozu paliwa; Jonesowi postawiono też zarzuty niewłaściwego przechowywania broni palnej i braku ważnej rejestracji na przyczepę.

Pastor Jones jest już znany z kilku wcześniejszych antyislamskich incydentów. W 2010 roku planował spalić jeden Koran, również po to, by uczcić rocznicę zamachu na WTC, ale w końcu zrezygnował ze swojego pomysłu. Jednak jego parafia ewangelicka spaliła Koran w marcu 2011, a w 2012 stworzyła antyislamski film. Wszystkie trzy wydarzenia wywołały gwałtowne, brutalne reakcje na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie. Po spaleniu Koraniu w 2011 roku setki protestujących zaatakowały siedzibę ONZ w Mazar-i-Szarif w północnym Afganistanie. Zginęło kilku obcokrajowców, w tym nepalscy strażnicy siedziby.

Z kolei po emisji filmu pastor Jones i siedmiu Koptów zostało zaocznie skazanych na śmierć przez władze Egiptu; miało to wymiar symboliczny, bo nikt z nich nie mieszka na terytorium tego państwa.

W tym roku pastor był wielokrotnie proszony przez wojsko USA o zaniechanie planu palenia świętych ksiąg islamu. Wojsko twierdziło, że przeprowadzenie zamiaru sprowadzi zagrożenie na amerykańskie i zachodnie jednostki militarne w Afganistanie i innych krajach.

W feralną środę grupa ok. 75 osób zebrała się w Mulberry, gdzie znajdował się park w którym Jones chciał spalić 2998 Koranów, by poprzez międzyreligijną modlitwę sprzeciwć się zamierzeniom pastora. Ostatecznie udaremnił je lokalny szeryf.

PCh/tundratabloids.com/politico.com

Komentarze (8):

anonim2013.09.13 17:47
Zachowanie w stylu Nargala. Kretyn. Tyle.
anonim2013.09.13 17:59
Zwykłe dolewanie oliwy do ognia
anonim2013.09.13 19:50
Zakazać propagowania symboli islamskich jak nazizmu i komuny i będzie spokój w koncu to ten sam typ ideologii: zdobyć i utrzymać władze za wszelka cenę.
anonim2013.09.14 3:17
No coz - czubkow na tym swiecie mamy dostatek. Zarowno posrod katolikow, jak i protestantow, ale i wyznawcow innych religii tez; zreszta wsrod ateuszy rowniez ich nie brakuje.
anonim2013.09.14 9:55
Rzeczywiście małoroztropne zachowanie. Wiadomo że koran to księga nauczająca przemocy, i zwalczania kiffarów, nazywa Żydów małpami i świńmi, a Chrześcijan i Żydów najgorszymi ze stworzeń (gorszymi nawet niż zwierzęta) ale muzułmanie uważają ją za niezmienne słowo allaha, i sama księga w związku z tym ma wartość dlanich. Za dotknięcie brudnymi rękami może grozić śmierć. Dlatego każdy taki publiczny atak na koran, może mieć tylko jeden skutek, jeszcze większe prześladowanie naszych braci, mieszkających wśród muslimów i narastającą nienawiść z ich strony. Powinnismy świadczyć o Chrystusie poprzez czyny Miłości i przebaczenia, ale jednocześnie zostawienia muslimów w ich własnych ummach. I to jest czym miłości w stosunku do samych siebie.
anonim2013.09.14 9:58
@Klara Co myślisz o Syrii? Broniłaś uczynności muslimów mieszkających w twojej okolicy. Kiedyś chrześcijanie w Syrii też jakoś sobie radzili, ponoć cieszyli wolnością i dosyć dobrze im się żyło. Teraz widzisz sama... Islam to jest straszliwa herezja i ideologia nienawiści do niemuzułmanów.
anonim2013.09.14 13:20
Odważny i ma rację co do walki z ideologią islamu, jednak skoro jego poprzednie palenie odniosło tak negatywne skutki, zaniechałbym podobnych na jego miejscu. Lepiej niech uświadamia ludzi czym jest islam, a czym nie jest (religią).
anonim2013.09.14 14:29
Księga tej błędnej religii nadaje się jedynie na opał. Jedna religia jest prawdziwa i jest nią Katolicyzm. Pozostałe prowadzą do piekła i ciemnotą jest twierdzić inaczej.