Pakistan: zderzenie ekspresowych pociągów, liczne ofiary i ranni - zdjęcie
07.06.21, 08:43Fot. Twitter

Pakistan: zderzenie ekspresowych pociągów, liczne ofiary i ranni

0

Dziś rano na południu Pakistanu zderzyły się dwa pociągi. W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej 30 osób, a dziesiątki zostało rannych. Od 15 do 20 osób wciąż znajduje się we wrakach pociągów, trwa akcja ratunkowa. Pociągi przewoziły łącznie około 1100 pasażerów.

Do katastrofy doszło w ten sposób, że najpierw wykoleił się pociąg Millat Express. Następnie uderzył w niego pociąg Sir Syed Express - przekazały lokalne władze w Pakistanie.

Nie są jeszcze znane przyczyny wykolejenia się przez pierwszy pociąg ani w jaki sposób doszło do zderzenia pociągów. Katastrofa miała miejsce w prowincji Sindh w południowym Pakistanie.

We wraku pociągu Millet Express wciąż znajdują się uwięzieni pasażerowie. Na miejsce ściągany jest ciężki sprzęt, który pomoże w uwolnieniu pasażerów.

Część rannych przewieziono już do szpitala. Według naocznego świadka w katastrofie mogło zginąć nawet 100 osób, jednak nie są to potwierdzone informacje.

W Pakistanie często dochodzi do katastrof kolejowych ze względu na brak modernizacji i odpowiednich napraw przestarzałej już sieci kolejowej.

jkg/pap