'Pajęcze sieci mafii lawendowej niszczą Kościół'. Jako pierwsi publikujemy fragment książki ks. Isakowicza-Zaleskiego! - zdjęcie
25.06.20, 11:05Screenshot Youtube - Wydawnictwo Esprit

'Pajęcze sieci mafii lawendowej niszczą Kościół'. Jako pierwsi publikujemy fragment książki ks. Isakowicza-Zaleskiego!

37

24 czerwca miała swoja premierę najnowsza książka ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Tomasza Terlikowskiego „Kościół ma być przezroczysty”, w której autorzy poruszają najważniejsze sprawy Polski i świata. Jako pierwsi na Fronda.pl publikujemy fragment książki.


Tomasz Terlikowski:Wielu ludzi Kościoła zastanawia się, jakie znaczenie dla Kościoła w roku 2020 może mieć fakt, że w latach siedemdziesiątych poprzedniego stulecia jakiś wykładowca czy rektor seminarium albo proboszcz czy kurialista molestował kleryków czy innych księży.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Ma duże znaczenie, bo często ze śmiercią tego delikwenta sprawa się nie kończyła. On zostawiał po sobie swoich tak zwanych duchowych „synków”, a oni działali w podobny sposób. I tak tworzyła się sieć powiązań – społecznych, ale i osobistych. I to właśnie ona powinna zostać przerwana. Podam jeden przykład z historii, chodzi o masonerię w Wojsku Polskim. Na przełomie XIX i XX wieku bardzo wielu działaczy niepodległościowych związanych z Legionami Polskimi czy innymi aktywnymi formami walki o Polskę było masonami, ale po odzyskaniu niepodległości Józef Piłsudski wydał oficerom zakaz przynależności do masonerii. Dlaczego? Bo, jak to zawarł w krótkich żołnierskich słowach, nie można mieć dwóch dowódców, trzeba mieć jednego dowódcę, czyli naczelnika państwa, a nie dodatkowo jeszcze w loży masońskiej odbierać polecenia od kogoś innego.

Lawendowe powiązania nie są jednak instytucjonalne ani organizacyjne. Tego nie da się porównać.

To prawda. Tu mamy do czynienia nie ze zorganizowana strukturą, a z pajęczą siecią, która wspiera swoich członków, żyje własnym życiem, ma inne kryteria oceny niż organizacja, wewnątrz której funkcjonuje. I dlatego niszczy Kościół. Oczywiście, inaczej niż w przypadku masonerii, nie można wydać rozkazu, by ludzie przestali być gejami, ale można odsunąć ich od sprawowanych funkcji, uniemożliwić działanie sieci i przyciąganie do niej nowych członków.

Jak to udowodnić? Skąd biskup czy przełożony ma wiedzieć, że akurat te plotki czy pogłoski są prawdziwe?

Są takie funkcje jak na przykład rektor czy prefekt seminarium, czy ojciec duchowny lub profesor, w pełnieniu których dany duchowny musi być jak żona Cezara – poza wszelkimi podejrzeniami. Seminaria muszą być całkowicie wolne od wszelkich patologii, bo to w nich kształtuje się nowych kapłanów. I jeśli tylko jeden z wychowawców będzie homoseksualny, to on już zacznie tworzyć sieć wśród wychowanków. Ujmując rzecz wprost: w tej sprawie lepiej być przesadnie podejrzliwym niż przesadnie pobłażliwym.

Benedykt XVI wskazywał, że część seminariów na Zachodzie funkcjonowało jak kluby gejowskie. Czy podobnie mogło być w Polsce?

Dopiero Benedykt XVI, cztery miesiące po objęciu papieskiego urzędu, wydał zakaz przyjmowania homoseksualistów do seminarium, a później jeszcze go zaostrzył. To zaś oznacza, że do roku 2005 można było – de facto – przyjmować homoseksualnych kleryków do seminariów. I nie mam wątpliwości, że przez lata wielu takich napłynęło. Później wprawdzie obowiązywał zakaz, ale nie wiem, na ile poważnie został potraktowany – przynajmniej w niektórych polskich seminariach.

Wielu księży, z którymi na ten temat rozmawiam, mówi wprost, że to nie może być prawdziwy problem, ponieważ oni nigdy w życiu nie spotkali wśród księży geja. „Opowiadacie wciąż o tym problemie, a ja nigdy nie miałem z nim do czynienia” – powtarzają.

Będąc w seminarium, też nie widziałem jawnego geja i nie spotkałem się z tym zjawiskiem. Pierwszy raz się z nim zetknąłem, kiedy pojechałem na kurs językowy do Rzymu, już jako dojrzały ksiądz, w 2002 roku. Akurat głośna była sprawa Paetza i w Rzymie bardzo dużo na ten temat mówiono. O wielu sprawach usłyszałem wtedy po raz pierwszy. U nas w diecezji, także wcześniej, czasem coś o kimś przebąkiwano, ale to raczej na zasadzie, żeby na niego uważać, bo jest „lepki”. I tak w wielu miejscach zostało do chwili obecnej, ale gdzie indziej zaczyna się już o tym mówić otwarcie, a księża homoseksualiści, szczególnie na Zachodzie, w ogóle nie ukrywają swojej skłonności.

W Polsce tak chyba nie jest?

To bardziej skomplikowane. Niewątpliwie u nas to wszystko jest w większym stopniu zakonspirowane, ale wiedza bywa powszechna. Pamiętam, że kiedyś zeznawałem przed sądem kościelnym w sprawie pewnego proboszcza, który miał molestować ministranta. I w trakcie przesłuchania sędzia – podkreślam: w sądzie kościelnym – mówi do mnie tak: „Wiadomo, że ten ksiądz ma skłonności homoseksualne, ale... on tego nie kryje i ma żelazną zasadę, że nie zadaje się z dziećmi i z księżmi”. To mną wstrząsnęło, bo sędzia mówił w taki sposób, jakby to była jakaś zasługa i jakby ksiądz, który robił straszne rzeczy, był niemal święty, bo nie robi tego z innymi księżmi i z nieletnimi. Oglądałem notabene jego akta w IPN, które – choć nie dał się zwerbować – pełne są straszliwych historii o kochankach, o chłopcach dopadanych w parkach, o skandalach. Trzydzieści lat później ten ksiądz nadal funkcjonuje w diecezji, jest cenionym przez kurię proboszczem. I gdyby nie ta historia z ministrantem, nigdy nie stanąłby nawet przed sądem kościelnym, chociaż akurat o tej sprawie wszyscy wiedzieli. Takie sytuacje trzeba oczyścić, to leży w interesie samego Kościoła. Nie może być tak – a opowiadam o autentycznej historii – że ksiądz, który publicznie mówił, że „dzieci same wchodziły do łóżek dorosłych w celu osiągnięcia spełnienia”, odnajduje się jakiś czas później w innej diecezji i jest kierowany jako kapelan do ośrodka dla niepełnosprawnych chłopców. To jest sytuacja z każdego punktu widzenia niedopuszczalna.

Potrzebna nam jest komisja do spraw homoseksualizmu, homolobby, a może pedofilii?

Tak. ale złożona z ludzi świeckich, ze specjalistów, bo tylko oni mogą sprawę wyjaśnić.

Państwowa czy kościelna?

Kościelna, ale niezależna od układu w Polsce, taka, którą powołałby papież. Nikt inny się na to nie zdecyduje, nikt inny tego nie zrobi.

W takim razie kto miałby powołać członków tej komisji? Episkopat?

Papież. Może należałoby się zwrócić do jakiejś instytucji zewnętrznej. Wśród polskich biskupów nie ma woli zbadania tej sprawy, więc nawet jeśli zostaliby zmuszeni do powołania komisji, to weszliby do niej ludzie, którym nie będzie zależeć na wyjaśnieniu problemu. Jedynym wyjściem jest więc apel świeckich do papieża, by powołał taką komisję.

A państwo nie może tego zrobić?

Przy tej władzy to niemożliwe. Ponadto jest jeszcze jeden problem. Państwo powinno się zająć przestępstwami, a tym z punktu widzenia prawa świeckiego jest pedofilia; nie jest nim natomiast homoseksualizm czy molestowanie powyżej piętnastego roku życia. Kościół jednak, jeśli ma rzeczywiście zbadać te sprawy, musi im się przyjrzeć całościowo, także ze strony homolobby. To nie są te same zjawiska, ale mocno na siebie zachodzą. I dlatego – z perspektywy Kościoła – trzeba rozpatrywać je razem. Tak jak razem trzeba rozpatrywać sprawy przestępców seksualnych i tych, którzy „tylko” ich ukrywali.

Co powinno być efektem działania takiej komisji?

Ujawnienie tego wszystkiego, Biała Księga.

Tekst jest fragmentem książki „Kościół ma być przezroczysty”, wydanej przez Wydawnictwo Esprit

WIĘCEJ ZNAJADZIESZ W KSIĄŻCE „KOŚĆIÓŁ MA BYĆ PRZEZROCZYSTY” 

Komentarze (37):

Jack2020.06.26 8:52
katolicka kretynizacja polski czy ty jesteś od biedronki
Polka2020.06.26 5:06
Spadaj nie Polaku który skaczesz z drzewka na drzewko ... POszedł won
Jan Radziszewski2020.06.26 2:54
bardzo ostrożnie z oskarżeniami X Zaleski bo podobnie robiący panegiryki żyd Sekielski doświadczy wcześniej na własnej skórze radochy sexu Raju Mahometa tj PIEKŁA zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Zarabiaj na walucie pandemi2020.06.25 22:18
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://bit.ly/380hB3i -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
R2020.06.25 21:29
dzisiejsze homoseksualne i pedofilne problemy to nic nowego w historii wielu instytucji nie tylko religijnych - to dowód że katolicyzm jest taki sam zły jak inne religie bredzące o posłuszeństwie przełożonym - a Bóg nie chce religii ale ludzi Jemu służących nieposłusznych innym ludziom
Darek2020.06.25 20:49
MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA MAFIA LAWENDOWA LAWENDOWA MAFIA
Seks kamerki2020.06.25 19:08
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Pedał=pedofil2020.06.25 18:39
Wypalać zboczenia gorącym żelazem, bez względu czy to celebryta, adwokat, polityk czy ksiądz. Zboczeniec to zboczenie, złodziej nie pracuje w banku, a k.... w klasztorze
Gorol2020.06.25 18:29
Sw. Paweł porównuje Kościół do ciała człowieka. Ciało nie jest przezroczyste. Ma skórę, przez którą nie widać czasami nieciekawe wnętrze oraz chroni ona ciało przed zewnętrznymi niebezpieczeństwami (np. zakażenie). Ciało ma być zdrowe a nie przezroczyste. Kościół ma być zdrowy a nie przezroczysty dla Jego wrogów.
Wzmożenie Patriotyczne2020.06.25 17:51
Kościół jest istotą polskości. Dlatego, za grzechy kapłanów, Bóg ukara cały Naród Polski!! Czas kary nadchodzi!
Reytan2020.06.25 17:18
Dlugo sie wahalem,czy o tym mowic. Ale jest przeciez oczywiste,ze Isakowicz NICZYM nie rozni sie od Terlikowskiego,przyjazni sie z Wrogami Kosciola,i wystepuje w mediach komunistycznych. Sa to masoni,ktorym obojetna jest tak naprawde sprawa gejow czy pedofilow,.ale chca zniszczyc Kosciol, w ogole,i jego wplywy spoleczne. W swietle jego wypowiedzi ,kiedy przyznaje,ze sam sie NIGDY nie spotkal z gejami w Kosciele,tym bardziej trudno zrozumiec ta jego osobliwa I chorobliwa obsesje. Szokujace jest takze,ze calkowicie pomija przyczyny tego,ze Kosciol probowal samodzielnie uporac sie z tym problemem,cala historie prawa kanonicznego I autonomii Kosciola,ktora przeciez byla geneza powstania Cywilizacji Zachodniej,czyli autonomii wielkich struktur spolecznych,miast I zawodow od panstwa,bo tylko tym Zachod przeciez wlasnie rozni sie od innych cywilizacji. Natomiast komuchy prowokuja I klamia,bo chodzi im o obrone modelu totalitarnego,w ktorym nie tylko Kosciol,ale nikt I zadna instytucja nie posiada zadnej niezaleznosci od totalnego Panstwa-Lewiatana. Jeslio ktos ma jeszcze jakiekolwiek watpliwosci,to powinien go przekonac ostatecznie niewatpliwy wielki entuzjazm komunistow wobec Isakowicza,widoczny tutaj ponad wszelka miare !!!
Wzmożenie Patriotyczne2020.06.25 17:54
Sądzę, że jesteś heretykiem. Wyznajesz herezję "sytuacjonizmu".
Roman2020.06.25 23:22
Co to za bełkot ?
Apel2020.06.25 16:10
Pedofila w Kościele - temat zastępcy. Dlaczego nikt się nie zajmie np zmuszaniem wiernych przez biskupów i księży do świętokradztwa - czyli przyjmowanie Komunii św. na rękę .
Jerzy2020.06.25 15:46
Nie ma co czytac tych bzdur. Pedofile chca zrzucic wine za swoje zbrodnie na homoseksualistow i ukryc fakt, ze Kosciol oplatany jest pajeczyna mafii pedofilskiej. Nie ma zadnej lawendowej mafii, bo zaden z jej rzekomych czlonkow nie dziala na rzecz emancypacji osob homoseksualnych. W Kosciele dziala zwiazek zawodowy pedofilow w koloratce.
prosty2020.06.25 13:29
Ja się dziwię, że księża, hierarchowie - zwłaszcza ci, którzy są poza tzw. lawendową mafią - zamiatają sprawy pod dywan (dotyczy to zresztą nie tylko poruszanego tutaj tematu, ale też majątku, parafialnych funduszy). Kolega czy przełożony ukrywający pedofila, a w KK także homoseksualistę, staje się z automatu jego wspólnikiem. Jest stara zasada, że inni wiedzą więcej, niż nam się wydaje; ukrywane fakty są tajemnicą poliszynela i rujnują autorytet instytucji. To trochę konspiracja pozostała z czasów komuny, częściowo mentalność zamkniętych instytucji, a także nadreprezentacja księży wywodzących się ze środowisk wiejskich, gdzie przejrzystość interesów nigdy nie była w cenie. Cokolwiek by nie było, "przezroczystość" Kościoła to konieczny warunek funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
Anonim2020.06.25 17:24
" W srodowiskach wiejskich przejrzystosc interesow nigdy moe byla w cenie". Jestes ,jak widac,prowokatorem komunistycznym ,I sadzisz LUDZi wedlug moralnosci komunistycznej.
Reytan2020.06.25 17:28
To ja napisalem,choc zapomnialem sie wpisac ! Sorki !
a dostaliście zgodę na cytat?2020.06.25 13:10
Bo pan Tomasz Terlikowski zdecydowanie odciął się od portalu fronda.pl.
Alojzy Cedzidło2020.06.25 12:17
Nie jestem teologiem . Gejem też nie . Pali mnie ciekawość jakiego kościoła jest przedstawicielem ks, Isakowicz . A i pan Redaktor też . Po poczytaniu wywiadu mam lekki niesmak . Prawdy nie znam ,bo i skąd .Sposób walki ze złem Księdza budzi we mnie duże wątpliwości . Ksiądz Isakowicz nie pokazał swojego udziału w walce o uzdrowienie naszego kościoła Sposob jaki tu z panem Redaktorem prezentuje , to tak jakby do walki o ,,zdrowie " kościoła stał po stronie SLD . Z wrogiem dobrego swojego sąsiada ,nie da się przyjaciela do zdrowie przywrócić .To sposób na uroczysty pogrzeb.
Alojz Grądel2020.06.25 13:11
Popracuj nad interpunkcją, kolego.
Alojzy Cedzidło l2020.06.25 15:41
Obiecuję . Będę ciężko pracował ,panie dr. Grądel.Czuję się zaszczycony uwagą pana doktora . W tym frondowym Hyde Parku mało jest talentów , do których Pan nie miał by uwag interpunkcyjnych A mnie Pan zauważył. Dzięki .Nawet wielkie .A ja myślałem ,że na tego typu forach temat jest ważny .A tu masz babo placek . A powodu interpunkcji nawet Pan tematu nie zauważy . Pozdrawiam - ŻESZÓF dn . 25. 06.2020 .
Laura2020.06.27 22:04
Obserwuje tego niby kapłana to jest jak w powiedzeniu "ubrał sie diabeł w ornat i na msze ogonem dzwoni" po prostu to jest szkodnik kiedys pisał w "gazecie polskiej" ale go wreszcie wyrzucili.
Beno2020.06.25 13:20
Panie Alojzy, nie mów o Terlikowskim "pan" to łachudra i marny dziennikarz, który pod libertyńsko-lewacką publikę atakuje Kościół i nie robi tego wobec innych ateistycznych gazet, instytucji czy osób. A w tym kościele szuka tylko grubych ryb; nie żadnych wikarych, proboszczów, ale przede wszystkim z tej górnej półki - biskupów. Ten człowiek, oprócz tego, że pewnie ochrzczony, z Kościołem nie ma nic wspólnego. To jeden z największych oprychów i nieudaczników. Nigdy, żadnego pedofila nie ujawnił, a ciągle o nich pisze.
Alojzy Cedzidło2020.06.25 15:51
Pewno ma Pan rację . Tyle tylko ,że gdybym pisał to co myślę o tego typu "uczonych " zszedłbym na poziom tego " katolickiego kretyna " (np) a na to brak mi ochoty. Panu jak widzę też.
Laura2020.06.27 22:06
Całkowicie sie z panem zgadzam.Terlikowski to taki Sowa z TVN.
Anonim2020.06.25 15:19
@Alojzy Cedzidło. Twoja diagnoza pasowałaby do określenia: nadal w służbie.
Alojzy Cedzidło2020.06.26 23:01
Przyznaję się , panie /i " Anonim , nie jestem geniuszem intelektu .A ten wpis , kierowany do mnie , jest taki jakiś ni tajny , ni do mnie , ...
Anonim2020.06.25 11:32
Żadna z instytucji nie ma większej wiedzy niż Kościół na temat tego, jak sobie z zepsuciem radzić. Jeżeli tego nie czyni, to znaczy, że brakuje woli, aby swoje podwórko uprzątnąć. Oczywiście taka sytuacje paraliżuje sam Kościół i czyni go bezbronnym wobec wszelkich zagrożeń zewnętrznych. Wydaje się, że tylko mobilizacje sił dobra i wierności Chrystusowi w Kościele, może problem rozwiązać. Mimo infiltracji, mimo masonizacji części Kościoła.
Japa2020.06.25 12:30
No właśnie " Anonimie " W Twoim rozumowaniu nie brak logiki . Jak byś ocenił ,,walkę " ze złem ks. Isakowicza Bo w moim przekonaniu są dwa sposoby walki ze złem .Walczyć jak "patriota katolik " w samym kościele .Czy udawać misjonarza wraz z Panem Redaktorem
Marek212020.06.25 11:29
Powinno, powinno, powinno..... Powinno ale nie będzie. Nie ma komu tego zrobić bo wszyscy się boją że po oczyszczeniu niewielu może pozostać.
Anonim2020.06.25 15:17
Taaa... Ale księżulo "papieża Franciszka" poważa i nawet wciska kit pnięknym i dzielnym Bergoglio jak to walczy a lawendową mafią. No tylko, że ten sam Bergoglio na wysokie stanowiska kościelne wsadza zdeklarowanych gejów albo ich zwolenników. Jedyne co się nasuwa na myśl to powiedzenie: ileż to się trzeba napracować by wszystko pozostało po staremu... Ale, ale to na pewno nie wina Bergoglio bo to źli doradcy. Fakt, głównie niemieccy, ale Bergoglio jeszcze gorszy...
f232020.06.25 11:24
To nie są żadne pajęcze sieci. To immanentne cechy Kościoła Katolickiego, na trwałe wpisane w jego historię. Nieśmiało nazwę je nawet Tradycją.
bebo2020.06.25 15:04
Braci będę się modlił za Ciebie. Pokój niech będzie z Tobą!
katolicka kretynizacja polski2020.06.25 11:18
ta tzw. mafia lawendowa powstała za pontyfikatu wojtyły który miał największy wkład z ochronę pedofilnych i homoseksualnych klechów!
Reytan2020.06.25 17:26
Jak to jest mozliwe ,ze po zamordowaniu kilku milionow Polakow,chodza jeszcze bezkarnie komunisci po Swietej Ziemi Polskiej ?
comandate Jose2020.06.26 9:16
kilkadziesiąt młotku, ale to 1 tak 1 % tego co kościół kat.