P. Duda po spotkaniu z białoruską opozycją: ,,Tego już nie da się zatrzymać’’ - zdjęcie
08.09.20, 16:35Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

P. Duda po spotkaniu z białoruską opozycją: ,,Tego już nie da się zatrzymać’’

10

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wrócił z Białorusi, gdzie spotkał się z opozycją protestującą wobec sfałszowanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki wyborów prezydenckich. W czasie konferencji prasowej na warszawskim lotnisku, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z pobytu na Białorusi, Duda podkreślił, że tamtejszego zrywu nie da się już powstrzymać.

- „Tak, jak przekazuje przewodniczący (Alaksandr Jaroszuk, stojący na czele Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych -red.) to, co się już ruszyło, to już nikt nie zatrzyma. Ta śnieżna kula ruszyła i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać” –  powiedział Piotr Duda po powrocie z Białorusi, gdzie spotkał się z tamtejsza opozycją.

Przewodniczący „Solidarności” podkreślił, że związek będzie wspierał dążenie białoruskiego społeczeństwa do wolności i sam jest gotowy w każdej chwili wrócić do Mińska, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.

Dodał, że dziś jeszcze nie wiadomo, jak długo będzie trwał zryw Białorusinów. Duda zauważył też, że teraz zadaniem „Solidarności” jest znalezienie sposobu na to, aby zebrane w ramach Funduszu „Solidarni z Białorusią” środki trafiły bezpośrednio do potrzebujących Białorusinów, a nie „były kasowane przez reżim Łukaszenki”.

Duda zauważał, że cały czas białoruskiemu społeczeństwu pomaga polski rząd i prezydent Andrzej Duda, jednak muszą to być działania zamknięte w dyplomatycznych ramach, aby nie dawać Łukaszence podstaw do oskarżeń o ingerowanie w suwerenność Białorusi.

Jutro przewodniczący Solidarności spotka się ze Swiatłaną Cichanouską.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (10):

łapy precz od Białorusi!2020.09.9 6:17
p..Piotrze Duda, daje se pan na powstrzymanie!
Bułgarzy wykrwawiają się już od 2 m-cy!2020.09.8 18:11
Panie przewodniczący Duda! W Bułgarii - członkowskim kraju UE, naród protestuje dzień w dzień już od DWÓCH MIESIĘCY !!!! przeciw skorumpowanemu premierowi Bojko! ludzie są bici, katowani, aresztowani, a pan jedzie na Białoruś wspierać sorosowych "majdanowców" protestujących przeciw legalnie wybranemu prezydentowi??? WSTYD!! Czyżby popierał pan milczenie prominentnych "autorytetów" UE , którzy rozpostarli nad premierem Bojko parasol ochronny, dlatego, że jest on WICEPRZEWODNICZĄCYM frakcji PE - EPL "Europejska Partia Ludowa" (upsss!), której przewodniczącym jest ex "król Europy" donald tusk?
kołchoz katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.8 17:06
witaj kolejnego człona towarzysza JanP.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.8 17:06
dlaczego każdy o nazwisku duda to pyerdolony debil?
Natalja Siwiec2020.09.9 7:50
Pasztet z Dudy jest ok.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.8 16:59
duda powinien wysłać transport zużytych opon na białoruś, protestujący mogli by je palić na ulicach!
JanP2020.09.8 16:47
Ale pech. Liczył. że go nie wpuszczą na Białoruś a tu taka nieszczęście. Nawet celnicy go nie przetrzepali. Nic tylko się pochlastać.
gumowa kaczka2020.09.8 16:43
??? a gdzie jest pan Duda jeśli chodzi o obecność Solidarności i innych związków zawodowych w PRYWATNYCH zakładach pracy ,miliony ludzi musi tyrać na tchy złodziei !! Na górnikach świat się nie kończy
ks. Karol2020.09.8 16:42
KOD na Białorusi okaże się bardziej skuteczny niż w Polsce, bo tam komuna mniejsza?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.8 16:50
Skad sie biora tacy kretyni ? Jak to skad,z Moskwy !