Ostra dyskusja między "Gazetą Polską" a narodowcami. Winnicki: Gdy pieprznie coś Kaczyński...; Wildstein: Jesteście grupką marginalną - zdjęcie
26.02.13, 10:58

Ostra dyskusja między "Gazetą Polską" a narodowcami. Winnicki: Gdy pieprznie coś Kaczyński...; Wildstein: Jesteście grupką marginalną

15

Co było do przewidzenia, między przedstawicielami różnych odcieni prawicy nie zabrakło napięć. Chodzi o niedawne happeningi w Warszawie i Radomiu, gdzie protestowano przeciwko wykładom prof. Magdaleny Środy i Adama Michnika.

Narodowcy nie rozumieją zarzutów dziennikarzy "Codziennej", których zdaniem podobne inicjatywy mogą szkodzić wizerunkowi prawicy. Winnicki zripostował nawet, że jeśli "pieprznie coś Kaczyński", również można mówić o robieniu kiepskiego PR środowiskom konserwatywnym. Liderzy Ruchu Narodowego zauważyli, że podobny zarzut można przedstawić również w przypadku wypowiedzi prof. Krystyny Pawłowicz. 

Cała gorąca dyskusja przebiegała wokół pytania, na ile prawica ma godzić się na dyskurs wytyczony przez środowiska lewicowe i jakie środki wybierać, aby przeciwstawiać się z góry narzuconej narracji. Niestety nie obyło się bez dyskusji nt. działań PiS-u.

Nie trudno domyślić się, kto wystąpił w roli przeciwników, a kto sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego.

Program możesz zobaczyć TUTAJ

AM

Komentarze (15):

anonim2013.02.26 11:37
Pisowska Gazeta boi się konkurencji i boi się GW.Smutne to jest.
anonim2013.02.26 11:49
Dużo słów, mało lub w ogóle treści. Zapraszam Was do lektur, np. "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego.
anonim2013.02.26 12:03
We Francji zamieszki trwały kiedyś tygodniwmi.Spalono setki samochodów,okradziono wiele sklepów.W Grecji ostatnio walki uliczne demonstrantów z policją to normalka.W Polsce grupka ludzi skaczących i krzyczących to coś przerażającego. Jak Polacy dali się zastraszyć i ogłupić Michnikom i Hartmanom.
anonim2013.02.26 12:24
Nie ma takiej wypowiedzi której medialni propagandziści nie potrafiliby przekręcić, zmanipulować, wypaczyć jej znaczenie, nadać jej fałszywy wydźwięk i obrócić przeciwko jej autorowi. W końcu za to im płacą. Więc wybór jest prosty, albo się mówi szczerze to co się myśli narażając się na zgnojenie, albo się milczy, chowa do mysiej dziury i odchodzi w zapomnienie.
anonim2013.02.26 14:07
gdyby PiS byl partia prawicowa bylby zainteresowany budowa silnej niepodleglosciowej formacji... ciekawe ze Kaczynski obawia sie narodowców tak samo jak ubekistanska platforma
anonim2013.02.26 14:33
głównym problemem na polskiej prawicy jest PiS, który udaje "prawicę" i przyciąga głosy ludzi, którzy myślą że jest prawicą; Polsce jest potrzebna partia narodowo-liberalna, która zmiecie ze sceny zarówno PiS jak i PO
anonim2013.02.26 14:39
głównym problemem na polskiej prawicy jest PiS, który udaje "prawicę" i przyciąga głosy ludzi, którzy myślą że jest prawicą; Polsce jest potrzebna partia narodowo-liberalna, która zmiecie ze sceny zarówno PiS jak i PO
anonim2013.02.26 15:42
O ile Bosaka da się jeszcze słuchać - w końcu to człowiek z jako takim doświadczeniem w polityce to tego mentalnego gówniarza Winnickiego po prostu nie da się słuchać. Mały gnojek bez nawet zerowego doświadczenia życiowego tak stwierdza o starszym od niego o kilka dekad co by nie mówić wybitnym człowieku sam się kompromituje na całej linii.
anonim2013.02.26 15:46
Madziar-> Tylko idioci głosują wedle podziału na fikcyjny podział lewica-prawica. Ludzie głosują na Kaczyńskiego dlatego że wierzą że to oni mogą realnie rozwiązać problemy gospodarcze tego kraju, a ostatnio także doprowadzić do odzyskania niepodległości przez Polskę po tym jak obecny reżim WSIoków wraz Rosjanami zamordował Prezydenta RP i wiele innych wybitnych jednostek pracujących na rzecz kraju. Dlatego już teraz 1/3 wyborców wybiera ludzi Obozu Niepodległościowego, zamiast na łyse pały będące sierotami po Bublu i Giertychu.
anonim2013.02.26 15:50
Tak naprawdę jedynymi "osiągnięciami" tak pięknie wspominanych przez niektórych endeków były lincz na Narutowiczu, stworzenie mikroskopijnego "AK dla dla mniej rozgarniętych" czy opluwanie z nienawiścią największego Polaka XX wieku jakim był Piłsudski. Ten ostatni był dla nich lewicowcem więc w takim razie chrześcijańska lewica jaką dla endeków jest obecny Obóz Niepodległościowy jest jak najbardziej do przyjęcia.
anonim2013.02.26 15:52
Chłystek Winnicki jednoznacznie pokazał o co im chodzi - plują z nienawiścią w Kaczyńskiego obwiniając go za to że są ze swojej winy kanapą a chodzi im tylko o zdobycie 5 % kosztem elektoratu obecnej opozycji i nic więcej - na pewno w ten sposób dziarscy chłopcy ze sztachetami poradzą sobie lepiej:).
anonim2013.02.26 16:08
nie ma w Polsce partii narodowo-liberalnej, a powinna być; coś takiego jak republikanie w Ameryce; wszystkie partie są zasadniczo albo socjalistyczne albo antynarodowe, a PiS się w to spektrum wpisuje ze swoją socjalistyczną retoryką
anonim2013.02.26 19:28
MOI ZDANIEM NIE MA WAZNIEJSZEJ SPRAWY JAK POLSKA.WSZYSTKO MUSI BYC PODPORZADKOWANE TEJ OPCJI.NIE MA PISU ANIA NARODOWCOW JESTESMY POLAKAMI LACZMY SIE BO ROZDZIOBIA NAS KRUKI I WRONY.
anonim2013.02.26 21:49
jasne jak słońce ,że żydzi nie chcą aby Polacy stworzyli samodzielną partię
anonim2013.03.4 17:37
Śmiesznie to wygląda: dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie" - Samuel Rodrigo Pereira i David Wildstein