ONZ, pomimo nacisków, nie przyjęło praw LGBT jako obowiązujących - zdjęcie
18.06.13, 16:35ONZ (Fot. Wikipedia)

ONZ, pomimo nacisków, nie przyjęło praw LGBT jako obowiązujących

23

Wcześniej mówiło się o tym, że niedługo prawa homo- i transseksualistów zostaną powszechnie uznane za obowiązujące w ONZ. Okazało się jednakże inaczej, a przewidywania te nie zmaterializowały się podczas ostatniej sesji Rady Praw Człowieka.

Kraje członkowskie odmówiły utworzenia specjalnego biura, które monitorowałoby prawa osób LGBT na całym świecie, a inicjatorzy nie zgłosili nawet odpowiedniej uchwały, mając świadomość iż jest skazana na porażkę.

Norwegia, przemawiająca w imieniu krajów które popierały postulat powiedziała Radzie w poniedziałek, że problemy LGBT powinny zostać zintegrowane z ONZ, w "odpowiednim czasie" - przyznając, że jest to obecnie niemożliwe.

Norwegia była częścią grupki krajów, które sponsorowały w kwietniu konferencję wzywającą do ustanowienia praw LGBT, która przyciągnęła jedynie 200 osób. Norwegia prosiła Radę o rozpatrzenie rezultatów konferencji pomimo, że nie była ona sponsorowana przez ONZ.

Tylko 33 kraje przyłączyły się do oświadczenia przygotowanego przez Norwegię. Inne kraje znużone są planem LGBT, który wykracza poza zmaganie się z przemocą i dyskryminacją i próbuje wyodrębnić homoseksualistów jako grupę posiadającą szczególną ochronę, poza tą, która zapewniona jest wszystkim jednostkom na mocy prawa międzynarodowego.

Ostatnim razem, gdy Rada zajmowała się kwestią praw LGBT, żądała badań od ONZowskiej biurokracji zajmującej się prawami człowieka nt. przemocy i dyskryminacji przeciw osobom LGBT. Członkowie wyrazili konsternację z powodu ich wyników.

We wnioskach badań opowiadano się za przyznaniem społecznych korzyści dla związków tej samej płci, specjalnej ochrony karnej, prawnego usankcjonowania transseksualizmu, i wielu innych kontrowersyjnych żądań. Tymczasem wyniki nie przyniosły żadnych wymiernych dowodów rzekomo rozpowszechnionej dyskryminacji osób LGBT i potwierdziły brak dostępnych danych w tym zakresie.

Zwiększa się niepokój w krajach rozwijających się dotyczący nalegań Zachodu na specjalne prawa dla osób ze względu na ich preferencje seksualne lub postrzeganą płeć. W Afryce, gdzie rodziny są w społeczeństwie wpływowymi jednostkami, takie rzeczy uważane są za niemoralne czy wręcz tabu.

W ubiegłym miesiącu, w Nigerii wprowadzono prawo zakazujące małżeństw pomiędzy osobami tej samej płci. Uganda ma wydać ustawę zakazującą stosunku homoseksualnego. W zeszłym tygodniu Rosja wprowadziła prawo zakazujące promocji homoseksualizmu.

Pomimo to wiele zachodnich krajów nalega by prawa LGBT były priorytetem. Dziesiątki delegatów narzekają na ciągłe naciski ze strony USA i niektórych krajów europejskich w tej kwestii.

Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wielokrotnie wspominał kwestie LGBT w swych przemówieniach, choć nie był w stanie wprowadzić ich do planu ONZ.

W maju, Navi Pillay, najwyższy urzędnik ONZ zajmujący się prawami człowieka, powiedziała w rozmowie z C-FAM, że kraje skandynawskie przeznaczają fundusze na działalność biurokracji ONZowskiej w sprawach LGBT. Ambasadorzy ONZ kwestionowali koncentrację jej biura na prawach LGBT, szczególnie w sytuacji, gdy Pillay narzekała na brak dofinansowania w realizacji podstawowych zadań Rady Praw Człowieka.

MCC/C-FAM

Komentarze (23):

anonim2013.06.18 16:40
Dobre i to.
anonim2013.06.18 16:50
na razie ONZ koncentruje się na promocji pedofilii http://www.prisonplanet.pl/polityka/polski_rzad_z_onz_bedzie,p51697840 i zatrudnianiu pedofili w swoich szeragach http://www.infowars.com/articles/nwo/un_child_sex_slave_scandals_continue.htm
anonim2013.06.18 16:51
Dzięki Bogu, marsz neomarksistów przez instytucje trochę wyhamował.
anonim2013.06.18 17:12
BRAWO BRAZYLIA >>TRZEZWY W MYSLENIU MADRY NARÓD...NIECH Z GŁUPOTY KU MADROSCI POWSTAJA NASTEPNE NARODY BOGU DZIEKI ZA TAKA POSTAWE
anonim2013.06.18 17:14
Potwierdza się to co jakiś czas temu pisałem, iż ONZ przekształciła się w tubę propagandową skrajnie lewicowych doktrynerów mających chrapkę na zniszczenie naszej kultury, za pieniądze... Zresztą jej pomniejsze wypryski jak WHO robią to samo. ONZ w obecnej postaci to nie światowe centrum stabilizacji i pokoju, a ekspozytura światowej masonerii
anonim2013.06.18 19:16
Moja koleżanka jest tak dalece zakochana w sobie, że chciałaby zawrzeć związek małżeński ze swym odbiciem w lustrze. Uważam, że ONZ powinno zająć się tą sprawą, tym bardziej, że jest - jakby nie było - lesbijką. A kogo obchodzi, że w Afryce ludzie w niesamowitym skwarze, kilometrami chodzą po wodę, skoro łamane są prawa tych, którzy kochają się w swoich odbiciach, czyli maja TO SAMO W GACIACH?
anonim2013.06.18 20:04
Madziar napisał: http://www.prisonplanet.pl/polityka/polski_rzad_z_onz_bedzie,p51697840i%20zatrudnianiu%20pedofili%20w%20swoich%20szeragach Wyraźnie wyczuwam w powyżej zalinkowanym artykule zwyczajną manipulację - coś w stylu Jerzego Urbana, 5% faktów obficie podlanych sosem kłamstwa.
anonim2013.06.18 21:14
Klara, być może tak, ale te 5% faktów niestety jest spójnych z tezą; ONZ to jeden z instrumentów globalistycznego przejęcia kontroli nad resztą wolnego świata; w Ameryce właśnie toczy się legislacyjny bój o przyjęcie rezolucji ONZ dotyczącej kontroli posiadania broni przez obywateli; to jest obrzydliwa, zbrodnicza organizacja, rekrutująca pedofili pod przykrywką pomocy humanitranej
anonim2013.06.18 21:51
@Madziar - no niestety, my Europejczycy nie mamy choćby piędzi tej wolności co Wy, ale trzymamy kciuki za choćby przez Was podtrzymywane prawo do posiadania broni. Obserwuję to i zastanawiam się jak długo reżim jeszcze na to pozwoli.
anonim2013.06.18 22:01
Jack, też się nad tym zastanawiam; tak długo jak Amerykanie wierzą w Boga i konstytucję, tak długo wolność, własność i sprawiedliwość będą tu zwyciężały; ale prognozy nie są optymistyczne; gigantyczny dług publiczny, wzrastający ateizm i coraz bardziej rozwydrzony rząd federalny, który broni korporacji i za pomocą medialnych manipulacji odbiera zwykłym ludziom ich podstawowe prawa
anonim2013.06.18 22:03
ale póki co, jeszcze Biblię i Kałacha można w domu trzymać :))
anonim2013.06.18 22:13
E tam, pisałeś, że automatów miało nie być możliwości nabywać, a Ty o Kałachach?...
anonim2013.06.18 23:34
pół-automatyczne wersje; nabyłem ostatnio sobie takiego, zaje*isty, wypstrykałem już chyba z 300 naboi na strzelnicy, strzela celnie i niezawodnie i ma w sam raz kopa; można zrobić z niego legalnie automat zamieniając kolbę na tzw "slide-fire"; obejrzyj sobie to, żeby zrozumieć o co mi chodzi (M-16): https://www.youtube.com/watch?v=yTSNscULt28
anonim2013.06.18 23:39
o, tu masz coś podobnego do mojego w wersji "slide-fire" (wystarczy zamienić kolbę, w pełni legalne): http://www.youtube.com/watch?v=jwvO_DKJHf0
anonim2013.06.19 5:05
@Madziar, ty tu o kałachach a u nas w rodzimym kurniku policja może skonfiskować pałkę teleskopową jak się nią bronisz :) Postrzelał bym sobie z wintoreza
anonim2013.06.19 5:59
@lesnyludek - ja nie jestem zakochany w sobie, wręcz przeciwnie - ostatnio ten odwieczny chuderlak, Jack_Holborn tak przytył, że wygląda jak brojler;-) Raczej więc chodzi mi wcale o interwencję samego ONZ-tu, a pochylenie się państwa nad moimi zgryzotami, kompleksami i znalezienie mi jakiejś ładnej psycholożki, która będzie mnie z samonieakceptacji wyciągać. Nikogo z Europy nie obchodzą tak naprawdę te Murzyny, ich byt, studnie, czy choroby. Ci ludzie nie mają żadnego praktycznego wpływu na reorganizację ogólnoświatowej cywilizacji chrześcijańskiej, więc nikt sobie nimi nie zawraca głowy. Zainteresowanie czynników decyzyjnych skupia się na obywatelach państw cywilizowanych, zachodnioeuropejskich bo oni stanowią trzon światowego, "demokratycznego" punktu widzenia.
anonim2013.06.19 7:29
Czyżby Świat zaczął powoli normalnieć?.
anonim2013.06.19 9:34
@Madziar - może i legalne; samo kombinowanie w tym co legalne, a co nie w broni palnej jest troszkę dziwne.
anonim2013.06.19 9:39
Człowiek powinien mieć prawo się bronić. Jeśli władza wciska w głowę ludziom przekonanie, iż obywatele nie mają prawa do broni, to znak iż władza chce ubezbronnić obywateli, by dokonywać jakichś bezprawnych rzeczy, na przykład doić, doić i jeszcze raz doić frajerskich polaczków.
anonim2013.06.19 11:12
automaty kupione przed 1986r. są dalej w pełni legalne tylko kosztują po $15000; zaś po 1986r. trzeba wystąpić o specjalne pozwolenie żeby zakupić taką broń, i musi być ona zarejestrowana; jednak mi to lata, w zupełności wystarcza mi broń samopowtarzalna
anonim2013.06.19 11:13
(miało być "wyprodukowane" zamiast "kupione")
anonim2013.06.19 13:32
@Madziar - myślę, że w Unii Europejskiej takie rzeczy nie przejdą. Pracownicy (euro)kołchozu nie mogą mieć broni, to jasne?
anonim2013.06.19 20:06
ten przywilej przysługuje tylko siłom policji, wojsku i przestępcom