Kiedy Prawo i Sprawiedliwość zaczyna, powoli, bo powoli, ale jednak, rozliczać polityków PO-PSL z afer z czasów ich rządów, totalna opzycja wyje. I objeżdża Polskę ze swoją żenującą kampanią billboardową.

Ruszyła kolejna odsłona akcji "Konwój wstydu PiS". Platforma Obywatelska obwozi po Polsce billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz informacją o wysokości nagród, które otrzymali. 

"Pazerność ministrów PiS nie zna granic. Niedawno w Sejmie premier Szydło, niegdyś rzekomy symbol skromności władzy PiS, awanturowała się o pieniądze, które dostała w ramach nagród przyznawanych przez samą siebie i członkom rządu PiS. Awanturowała się niestety przy wielkiej aprobacie i aplauzie całego klubu parlamentarnego PiS i w ten sposób zobaczyliśmy prawdziwe oblicze tej partii"-atakował poseł Platformy Obywatelskiej, Mariusz Witczak podczas konferencji prasowej przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Zdaniem polityka, jest to oblicze ludzi pazernych, "nastawionych na łatwe pieniądze z budżetu państwa". 

Na billboardach dodano również cytat z ostrego wystąpienia byłej premier Beaty Szydło, która broniła swojego rządu, mówiąc: "Te pieniądze nam się należały".

ajk/Onet.pl, Fronda.pl