Ochrona granic. Kuźmiuk: Po wpisie Tuska, Szczerba i Joński zamilkli - zdjęcie
23.08.21, 20:00Screenshot TVP Info

Ochrona granic. Kuźmiuk: Po wpisie Tuska, Szczerba i Joński zamilkli

19

1. Po publikacji wpisu na jednym z portali społecznościowych przez Donalda Tuska, posłowie Platformy Michał Szczerba i Dariusz Joński, a także posłanka Klaudia Jachira, nagle zamilkli i przestali organizować happeningi na granicy polsko- białoruskiej związane z próbami przekazania pomocy imigrantom, przebywającym po stronie białoruskiej.

Po tym jak około 30 imigrantów z Iraku nieudanie próbowało sforsować „zieloną” polską granicę , a po jej blokadzie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, założyli koczowisko po stronie białoruskiej, wymienieni posłowie udali się na granicę i próbowali przekonywać funkcjonariuszy o konieczności przepuszczenia tych ludzi do Polski.

Później chcieli przekazywać im pomoc humanitarną, chcąc przenosić ją do imigrantów, nie przez najbliższe oficjalne przejście graniczne ale właśnie przez „zieloną” granicę (posłanka Jachira przekonywała nawet funkcjonariuszy Straży Granicznej, że immunitet poselski jej na to pozwala).

2. Dopiero w ostatnią sobotę Donald Tusk zabrał głos w tej sprawie i chyba ku zaskoczeniu większości „zagończyków” Platformy, którzy każde posuniecie rządu Prawa i Sprawiedliwości w jakiejkolwiek sprawie, natychmiast atakują, napisał, że „polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione”.

Dodał także, że „ kto to kwestionuje, nie rozumie czym jest państwo” i natychmiast politycy Platformy występujący w sobotnich i niedzielnych programach publicystycznych,zmienili front i zaczęli powtarzać jego wpis.

Wszyscy wcześniejsi „harcownicy” z Platformy natychmiast zamilkli, ba zniknęli nie organizują już wyjazdów na granicę polską-białoruską , nie organizują pomocy , nie robią konferencji prasowych.

3. Niektórzy politolodzy twierdzą, że Tusk zareagował w ten sposób na wcześniejszy o jeden dzień wpis Janusza Palikota „Znów PiS ogra opozycję tematem uchodźców!. Kiedy się oni nauczą abecadła w tej sprawie? Chodzi o odsuniecie PiS-u od władzy a nie obronę imigrantów!”.

Inni, że po kilku dniach od zaistnienia tej sprawy, Tusk miał już badania opinii publicznej w tej sprawie, które jednoznacznie wskazywały, że Platforma przyjęła po raz kolejny fatalną taktykę, zdecydował się na „szybkie odtrąbienie odwrotu”.

4. Niezależnie jak było w tej sprawie, od wpisu Tuska, odbywa się niebywała gimnastyka polityków Platformy, którzy rzucili się na odkręcanie wcześniejszych wypowiedzi albo im zaprzeczanie.

Teraz już i oni chcą aby granice były dobrze pilnowane, aby Polacy czuli się bezpiecznie, co więcej teraz w ich ustach pojawia się argument, że polska wschodnia granica to także zewnętrzna granica Unii Europejskiej i jesteśmy zobowiązani jej solidnie pilnować.

Ba, nie chcą, żeby zostali posądzeni przez swojego nowego przewodniczącego o to ,”że skoro kwestionują konieczność skutecznego pilnowania granic naszego kraju ,to po prostu nie rozumieją czym jest państwo”, a tym samym nie nadają się do polityki.

5. Przypomnijmy, że tłem tej sprawy jest fakt, że od wielu tygodni, a dokładnie od wprowadzenia międzynarodowych sankcji na Białoruś (przez UE ale także USA i Kanadę), ten kraj używa imigrantów jako jednego z elementów wojny hybrydowej, którą toczy z UE.

Wystarczy bowiem zajrzeć na stronę internetową lotniska w Mińsku, żeby zobaczyć, że codziennie lądują tam przynajmniej dwa samoloty z Bagdadu albo innego miasta Iraku, którymi przywozi się na Białoruś cudzoziemców z tego kraju ,którzy później wspomagani przez administrację w tym wojsko i służby graniczne, najpierw byli transportowani do granicy białorusko-litewskiej, a teraz coraz częściej białorusko-polskiej i wręcz zmuszani to jej forsowania.

To jest proceder niesłychanie opłacalny (ponoć taki przewóz kosztuje przynajmniej 20 tys. USD od osoby), więc być może przy okazji państwo białoruskie w ten sposób zapełnia swój budżet dewizowy.

Przypomnijmy także, że jest już nawet stanowisko UE w tej sprawie, która ustami ministrów spraw wewnętrznych, a także ministrów spraw zagranicznych wszystkich krajów członkowskich, wsparła Litwę, Łotwę i Polskę w walce z wojną hybrydową prowadzoną przez administrację Łukaszenki.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (19):

Szyderca2021.08.25 13:00
A wredni Angole nie wysłali przez eurokanał luksusowego pociągu aby przywieść do siebie koczujących w sławnej dżungli w Calais. Koczowali tam emigranci wiele miesięcy i conajmniej jedna osoba miała kotka.
Skrzypek na dachu2021.08.24 2:02
Brawo Straz Graniczna .
Anonim2021.08.23 23:37
może by tak kibice przypomnieli sobie akcję widelec i wzięli odwet na totalnych skur...
Hanys GórnoŚląski2021.08.23 23:12
tam na granicy biwakują bydlęta, które na pastwę losu zostawiły swoje rodziny: żony, dzieci, siostry i matki - a wy tumany platfusiane chcecie im fundować lususy ...
gorka2021.08.23 21:39
Białoruś wydała im wizy turystyczne, są na terytorium Białorusi, jest to problem Łukaszenki. Ja tam widzę namioty, ognisko, kto im zabroni biwakować jeżeli maja ważne wizy?? Nam nic do tego. Może lubią przyrodę i świeże powietrze. Trzeba tylko pilnować, żeby nie zaczęli biwakować po naszej stronie. A jeżeli chcą wjechać do Polski to są konsulaty i legalne przejścia graniczne. JA TU NIE WIDZĘ ŻADNEGO PROBLEMU HUMANITARNEGO SĄ DOROŚLI I DECYDUJA SIĘ NA TO.
Nimrodel2021.08.23 21:11
Ci dwaj sankiuloci to mi przypominają pomagierów z gangu Olsena. Klawo jak cholera!
Anonim2021.08.23 20:55
ale sie te dwa posikały jak usłyszały tuska,wiadomo-autorytet
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.23 20:40
wysłać na granicę białoruską prawicowych patriotów niech wyłapują po lasach uchodźców tak jak ich dziadkowie podczas II wojny światowej wyłapywali żydów!
Anonim2021.08.23 20:43
Kretyn.
Anonim2021.08.23 20:53
nie kretyn ,głupich/u/j
Ilu twój dziadek wyłapał ?2021.08.23 20:49
Widać ,że pielęgnujesz i doceniasz twoją tradycję rodzinną
POgłoska2021.08.23 20:34
POdobno nie zamilkli tylko POlecieli ze śpiworami do Afganistanu !
fdf2021.08.23 20:13
Ci z opozycji to zwierzęta polityczne, mają nosa i czuja. Po prostu wygrają wybory ale gdzieś w okolicy 2050 roku
franek2021.08.23 20:12
glupkow koszernych nie sieja oni sami rosna
Prawda2021.08.23 20:05
Dzisiaj w 2021 roku mamy Zdrajców Polski wiecej jak w 1794 roku kiedy --Zdrajcy Polski Posłowie podpisali Rozbiór Polski dla dobra Niemeic i Rosji Carskiej
Anonim2021.08.23 20:05
wreszcie dano tym 2 baranom siano i sobie jedzą
neron2021.08.23 20:08
Ten w okularach to chyba w kiblu siedzi bo immunitet dał mu pierwszeństwo...
olo2021.08.23 20:11
on cyba z sikaniem ma problemy bo ciagle lata na bok
neron2021.08.23 20:16
To syndrom stresu pourazowego po tym jak PiS wygrał wybory ;)