O. Leon o edukacji seksualnej: Musimy bronić naszej moralności  - zdjęcie
07.09.20, 18:17Fot. screenshot - YouTube

O. Leon o edukacji seksualnej: Musimy bronić naszej moralności

27

Na swoim profilu społecznościowym znany polski benedyktyn o. Leon Knabit poruszył temat edukacji seksualnej w szkołach. Zakonnik zauważa, że coraz częściej próbuje się do polskich szkół, poza programem nauczania, wprowadzić zajęcia z edukacji seksualnej, dlatego przestrzega rodziców, aby zdali egzamin ze swojej chrześcijańskiej dojrzałości i nie dopuścili, by przekazywano ich dzieciom treści niezgodne z ich światopoglądem i moralnością.

- „Stosunkowo od niedawna w wielu szkołach zaleca się, na razie bez przymusu, wprowadzanie poza programem wykładów z wychowania seksualnego” – zauważa o. Leon Knabit.

Wobec tego kaznodzieja apeluje do rodziców, aby interesowali się tym, czego uczone są w szkołach ich dzieci. Zakonnik podkreśla, że kiedy na jakiś zajęciach obraża się chrześcijańską wiarę czy moralność, obowiązkiem rodzica jest protest. To, jak podkreśla duchowny, jest też swoistym sprawdzianem chrześcijańskiej i rodzicielskiej dojrzałości. Na mocy konstytucji rodzice mają prawo do wychowywania dzieci w zgodzie ze swoim światopoglądem i muszą o przestrzeganie tego prawa walczyć.

Benedyktyn porusza w swoim wpisie również kwestie nauczania religii w szkole. Podkreśla, że szkolna katecheza nie jest jako taka w stanie doprowadzić ucznia do wspólnoty z Jezusem, co jest zadaniem w pierwszej kolejności domu rodzinnego, a później parafii. Zadaniem szkoły natomiast i szkolnych lekcji religii jest przekazanie uczniom wiedzy religijnej, która jest konieczna dla wzrostu wiary:

- „Jeśli uczymy się matematyki, polskiego, geografii, przyrody oraz innych przedmiotów, by wiedzieć potem jak to wszystko stosować w życiu praktycznym, religia nie może być pominięta. Stąd, aby mogło być dojrzałe przeżycie religijne, trzeba wiedzieć coś o tej religii. Dlatego jesteśmy za nauczaniem w szkole także religii” – przekonuje kapłan.

kak/Facebook

Komentarze (27):

Koman2020.09.10 10:37
Moralność katolicka do obrony: ministranta przerżnąć, kasę ukraść, na każdego inaczej myślącego napluć, swoje zabobony narzucać, pokrzywdzonego udawać. Reszty świństwa nawet nie chce się wymieniać.
Albert2020.09.8 9:25
Najwięcej do powiedzenia na temat seksu jak zwykle mają kleruchy. To nieprzemijalna klasyka u tych zboczeńców i pedofili.
Natalja Siwiec2020.09.8 9:22
Kleszy pasożyt, który od lat nie doświadcza erekcji chce pouczać normalnych ludzi?
A NAJLEPIEJ CZARNE SK,URWYSYNY2020.09.8 3:51
BROŃCIE ZA SWOJE. NIE ZA MOJE.
Moly2020.09.8 0:29
Broncie wsrod swoich. A my bedziemy bronic NASZE dzieci od was
Polak2020.09.7 21:56
Więc wy brońcie swojej "moralności", a tymczasem Polacy będą się przed wami bronić by zachować normalność.
Cahir2020.09.7 20:55
Nie ma to jak wielcy teoretycy rodziny, pożycia i prokreacji, którzy żadnej rodziny zakładać nie mogą, pożycie maja zakazane, a prokreowanie wzbronione, ale wybitnie wiedzą, jak wolno, a jak nie wolno się bzykać. Hobbystycznie to traktują?
mała2020.09.7 20:32
o tak, moralności bronią szczególnie księża...u dziewczynek podczas spowiedzi gdzie ściszonym głosem wypytują o różne dziwne rzeczy
Anonim2020.09.7 20:52
"mała", pieprzenie się z przygodnym kolesiem, to dla ciebie taka dziwna rzecz?
Richuś z familoków2020.09.7 19:13
Każdy klecha to chory zboczony człowiek bo albo a seksualny impotent, pedofil albo gej i oni chcą coś mówić o edukacji seksualne
Anonim2020.09.7 20:14
... powiedział zboczeniec, któremu zakres wyobraźni kończy się na marzeniu o kopulacji.
ZERRO2020.09.7 19:11
Biskup katowicki Wiktor Skworc oraz biskup łowicki Andrzej Dziuba na czas wyjaśniania ich roli w przenoszeniu księży pedofilów po parafiach powinni być odsunięci od posługi i w końcu ukarani, jak to się stało z biskupem Edwardem Janiakiem z Kalisza.
Anonim2020.09.7 20:19
Zerro, zero, czy jest coś jeszcze mniej wiarygodnego i głupiego, niż zero? Tak, Zerro!
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.7 19:04
Knabit jak prawie zwykle bredzi. Otóż nie masz dziadku żadnego prawa domagać się uniemożliwienia dzieciom w dostępie do rzetelnej naukowej wiedzy nt. ludzkiej seksualności, nawet jeśli ta jest (a jest) sprzeczna z twoimi religijnymi (ideologicznymi) przekonaniami. Poza wszystkim oznacza to też wasz lęk katolickich fanatyków, wy się zwyczajnie boicie nauki, która obnaża wasze chore i fałszywe poglądy. Boicie się, że wraz z wiedzą coraz więcej owieczek zaczyna myśleć samodzielnie. Wasza recepta? Zamiast refleksji nad poglądami i katolicką ideologią, zakaz wiedzy dla dzieci.... Widać jak bardzo jesteście oderwani od rzeczywistości.
Styki2020.09.7 19:35
Nauka bez religii jest kulawa; religia bez nauki jest ślepa. (A. Einstein)
Po 11 ...2020.09.7 20:23
Einstein odrzucał zarówno religie, jak Boga. Tak pisał: "Słowo Bóg jest dla mnie niczym innym, jak tylko słowem i wytworem ludzkich słabości, Biblia zaś to zbiór znakomitych, ale raczej prymitywnych legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego, jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić. Dla mnie żydowska religia jest, podobnie jak wszystkie inne religie, wcieleniem prymitywnych i dziecięcych przesądów. A naród żydowski, do którego chętnie należę i do którego tradycji myślenia mam głęboką sympatię, nie ma dla mnie jakiejkolwiek innej godności niż inne narody."
Styki2020.09.7 22:01
Pisal tez tak:. "Bóg nie gra w kości"; "Bóg jest przebiegły, ale nie złośliwy"; "Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły"- wiec?
Eskimoss2020.09.7 18:54
Nie uczmy dzieci o seksie ! Niech same się uczą z internetu, z pornhuba czy redtuba. Niech ten internet się do czegoś przyda! Proponuję wprowadzić przepis zakazujący używać słowa sex w szkole ! Niech młodzież czerpie wiedzę z internetu, tak żeby za kilka lat mieć zupełnie złudne pojęcie o bliskości i seksualności zaczerpnięte właśnie z stron www. Chłopcy będą wtedy myśleć, że bukake, gang bang to normalna sprawa, a jego kochanka zawsze musi mieć ochotę na seks, pełen makijaż, i figure modelki. Zatem, niech internet wychowa nam dzieci, internet i księża. Sra.c na edukację sexu w szkole.
Włodzimierz Nechamkis2020.09.7 18:49
Na Facebooku znajduje się niezwykle interesujący, wręcz rewelacyjny, polskojęzyczny profil znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli Barbur nadzwyczaj błyskotliwie i niezwykle celnie prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać bardzo wysoki poziom prowadzonych dyskusji. Zapraszam! Antysemici oraz lewacy popierający Palestyńczyków nie są tu mile widziani. Eli szczyszcza ich natychmiast po zdemaskowaniu.
Gdzie sens w tym wszystkim?2020.09.7 18:44
Czemu tak naprawdę służą lekcje religii w szkołach? Czy wiary można nauczyć zakuwając na pamięć modlitwy czy kanony wiary z których później przepytuje ksiądz lub katecheta? Dla większości uczniów lekcje religii stają się kolejnym przedmiotem który trzeba odbębnić.
Anonim2020.09.7 18:56
Odbębnić ... . Zastosowana przez ciebie forma frazeologiczna, wypisz wymaluj, kojarzy się z pustym pojemnikiem wydającym oczekiwane dźwięki po uprzednim, celowym jego wzbudzeniu. Religia jest czymś więcej, ale potrzeba tu choćby minimum wysiłku intelektualnego.
Rower2020.09.7 20:41
Religia jest człowiekowi konieczna. Mniej więcej tak, jak rybie rower...
Anonim2020.09.7 18:37
Co z edukacją seksualną ma wspólnego światopogląd i moralność? Nic. To że katolikom moralność kojarzy się z seksem jest jakąś przedziwną intelektualną patologią.
Anonim2020.09.7 18:29
Najciekawsze historie o sexie opowiadają zawsze starcy i w dodatku ze znanej sekty KK.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 18:26
ta... najlepiej by było żeby to księża edukowali dzieci, namacalnie w łóżku na plebani! dobrze że ten kleszy nierób i pasożyt knabit już zdechł i nie zaśmieca internetu swoimi "mądrościami"!
tabor2020.09.7 18:56
Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”.
Właściwy człowiek we właściwym miejscu2020.09.7 18:24
z właściwymi kompetencjami.