14.05.19, 23:59

O. Leon Knabit: Ten film trzeba pokazać wszystkim klerykom

Obejrzałem prawie cały film Pana Sekielskiego, ale będę musiał go obejrzeć jeszcze raz. Jedna z refleksji jest taka. Ten film trzeba pokazać wszystkim kandydatom do stanu duchownego.

"Popatrz na starego księdza, któremu w młodości ‘jakoś tak wyszło’. Może wyspowiadał się, pokutę odprawił, nawet zapomniał i żył przez parędziesiąt lat cnotliwie. A jednak przyszedł czas na pytanie uosobione w dawnej ofierze: Dlaczego to zrobiłeś? I bezradność staruszka: To co ja teraz mam robić? Oby się zreflektowali i by się na nich zło skończyło…"

A do Pana Sekielskiego mam pytanie. Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce. Czy chce Pan walczyć z pedofilią i czy ten film to jest początek i zapowiedź prawdziwej ofensywy? Podtrzymuje swoje zdanie, że jeden taki grzech księdza to jest skandal, który powinien spowodować natychmiastowe usunięcie z kapłaństwa. Ale – ograniczam się tylko do spraw sądowych – to tylko 3% pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97%?

Czy będą filmy o zwyrodniałych tatusiach, braciach, dziadkach i wujkach, o matkach, które wiedząc bagatelizowały sprawę dramatu swoich córek? O tych 97% z rozmaitych stanów i zawodów? Czy to będzie ukazane, ocenione należycie, by zmierzało do wyplenienia zła? Czekamy… Bo jeśli w tym potrzebnym filmie chodzi tylko o "dołożenie czarnym", Panie Reżyserze, traci Pan wiarygodność. Czekamy, na bolesne, ale owocne ukazanie problemu pedofilii w całej Polsce dla dobra DZIECI PRZEDE WSZYSTKIM…

Komentarze

Beno2019.05.15 12:11
Brawo Ojcze Leonie. Czy Sekielskiemu chodziło o dobro dzieci i zwalczanie pedofilii? Chyba nie. Gdyby mu chodziło, to ukazałby problem w całym społeczeństwie, a nie tylko w jednej grupie, ktśra w ostatnim czasie i tak robi dużo, by się oczyścić. A gdzie inni? Co się robi w środowiskach nauczycieli, wśród aktorów, celebrytów, lekarzy, sędziów, trenerów, muzyków i piosenkarzy.... Nic. Tym nie ma też odpowiedzialności zbiorowej, jakiej wymaga się od Kościoła. I to jest hipokryzja. Ten film nieobiektywny, a jedynym autora filmu było ukazanie zła w Kościele i po prostu nagonka na Kościół. Ofiary pedofilii cierpią i jest to wielka krzywda, obojętnie kto te dzieci czy młodzież seksualnie wykorzystał, a więc nie tylko ksiądz, ale każdy o pedofilskich skłonnościach. Autor przemilczał, jakoby w innych środowiskach w ogóle nie było pedofili, a tymczasem w innych środowiska jest tego jeszcze o dużo więcej. Stop pedofili w każdym środowisku, a wtedy po wyrokach zobaczymy jak ten problem naprawdę obiektywnie wygląda.
Darek2019.05.15 11:12
Moim zdaniem samo podnoszenie widełek kar to nie wszystko. A gdzie mowa o leczeniu tych ludzi ? Trzeba określić czym jest pedofilia. Czy to choroba , zboczenie , dewiacja seksualna ? No przecież dorosły mężczyzna zdrowy ma popęd seksualny do dorosłej kobiety. Mężczyznę zdrowego podnieca kobieta nawet wzrokowo swoimi walorami fizycznymi seksualnymi. A do dziecka u zdrowych dorosłych ludzi powinna być ukierunkowana miłość , opiekuńczość itd ale nie fizyczność.
DziadygaKnabitUdajeDebilaJakKażdyKleruch2019.05.15 9:59
Suchy dziadygo - nikt nie mówi, że murarze, nauczyciele, aktorzy i posłowie nie bywają pedofilami. Chodzi o to, że tylko w kościele katolickim kler ukrywał te zbrodnie instytucjonalnie, doprowadzając do powstania stanu praktycznej bezkarności księży-pedofilów. Ukaranych "kanonicznie", czyli zmiana plebanii oraz pogrożeniem palcem. A powinni odsiedzieć wyrok w celi, gdzie współwięźniowie z przyjemnością pomagają w resocjalizacji takich potworów. Wyrok, nomen omen, odbyty w takim towarzystwie zapadłby klesze głęboko w... pamięć. A przenosiny do innej parafii traktuje jak przygodę, jka okazję do nowych łowów na dzieci.
violencja2019.05.15 22:21
A myślisz suchy dziadzie , że inne środowiska nie ukrywają tego?...Znam środowisko nauczycieli i wychowawców ...wszędzie zamiatają pod dywan , wśród celebrytów także. Skupmy się na zboczeńcach , a nie na pewnych grupach, skupmy się na ofiarach . Czy dla takiego dziecka jest ważne kto je skrzywdzi ? Ono jest skrzywdzone! Nie bronię nikogo , ale im bardziej prymitywny oprawca , tym bardziej gwałci . Pan Gadowski wspomina w komentarzu , że wśród celebrytów sporo zboczeńców i mówi , że pieniądze ich psują. Nie bronię księży , którzy się dopuścili , ale też wiem , że jakiś procent jest niesłusznie oskarżany. Za taki czyn obrzydliwy powinna być surowa kara , dla każdego i niezależnie kim jest czy księdzem , czy trenerem , czy murarzem , czy debilem. Tak już nawiasem...jaka to przyjemność mieć bliskość z przerażonym i niedostosowanym seksualnie dzieckiem???Jaka to przyjemność , bez jedności?To takie prymitywne. Świat zwierząt jest bardziej uporządkowany niż świat ludzi , w zwierzęcym świecie nie niszczy się młodych ze swojego gatunku , młode się ochrania...Dokąd zmierzamy?
Albert2019.05.15 9:38
Pan Knabit w sposób skrajnie bezczelny stosuje mechanizm znany jako okno Overtona. Oczywiście nie przypuszczam, by kiedykolwiek w ogóle o nim słyszał, podobnie jak większość frondowskich fanatyków wrzeszczących o ataku na KK, ale fakt pozostaje faktem. Panie Knabit - puknij się pan w dupę, bo ci się gościu mózg obsunął.
Wojtek Polak2019.05.15 9:01
dla lewactwa pedofile to tylko ci ''sukienkowi'' a ci poza kościołem to są postępowi jasno oświetleni negocjatorzy satysfakcji seksu z dziećmi propagatorzy seksualizacji dzieci.p. prof. Platek jasno wyraziła jakie jest lewackie podejście do pedofilii ''pedofile nie krzywdzą dzieci''.a prof. Hartman propagator wszelkich zboczeń tras oburzony na pedofilie w KK i tylko na tą w KK. ni wiem o co chodzi lewakom pedofilia jest przez nich tolerowana tylko nie ta w KK. lewaccy pisarze opisywali swoje ''zabawy z dziećmi'' i jakoś cicho wszyscy milczą. a niemieccy przyjaciele lewackiego guru z czerskiej cohn bendit i spułka postulowali zniesienie karania pedofilii i tu też lewactwo milczy i chroni swoich zwyrodnialców. nie wiem czy to jest mądrość etapu czy tlko i wyłącznie narzędzie walki z KK czy debilizm wrodzony lewactwa? pedofilia jest obrzydliwa we wszystkich przypadkach.
robert2019.05.15 7:01
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446495-tak-kasta-poblazala-pedofilom-szokujacy-raport
Jahu2019.05.15 7:01
Mądry człowiek.
anonim2019.05.15 6:51
Dokładnie tak, bo tylko dostrzeżenie co czuła ofiara uświadamia nam czym jest zło!
niuniek2019.05.15 6:23
Kto powinien wyznaczać wzór prawdy,cnót,moralności. Kto powinien pokazywać, co jest grzechem i jak go z życia eliminować. Kto powinien powiedzieć, że jak się żyje w grzechu to ma się zamkniętą drogę do Boga. Czy nie jest to rola KK ?
Glaudiusman2019.05.15 4:28
Dobre pytanie do Sekielskiego, czy chodziło mu tylko o dołożenie księżom, a gdzie ta reszta zboczeńców, ogromna większość. I to wśród tzw. artystów brukowych, celebrytów, nauczycieli zwykłych i akademickich??? Widać, że chodzi ci tylko Sekielski, jak i całemu lewactwu o dołożenie czarnym. A to jest wstrętne podejście. I won tu stąd.
robaczek2019.05.16 11:38
syszales zeby murarz zostal przeniesiony na inna budowe bo zgwalcil chlopca? sluszales zeby "gildia" murarzy wydala oswiadczenie ze chce sie zniszczyc ich zawod bo mowi sie ze złapano murarza pedofila? czy na budowe wysyla sie grupki dzieciakow zeby sie uczyli od "pana murarza"? czy slyszales zeby murarze zabierali dzieci na kilkudniowe wyceiczki? dalej nie widzisz róznicy? pomysl czy na pewno jestes obiektywny i czy obrona KK jest w tym wypadku dobra dla twojej duszy. Tyle, PS: tak to jest kopia mojego postu ale .....
anonim2019.05.15 2:16
Ten film trzeba pokazać wszystkim klerykom, jako film instruktażowy, o. Leon Knabit OSB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gocha2019.05.15 1:30
"...to tylko 3% pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97%". Nie o tym ten film. To kwestia bezkarności i systemowego ukrywania przestępców. Współsprawstwa biskupów. Czy nauczyciel-pedofil z wyrokiem byłby ukrywany przez ministerstwo oświaty,lub kuratorium, przesuwany do 7 kolejnych szkół i wypuszczany między ciągle to nowe dzieci? Nie. Świecki pedofil nie ma wsparcia pracodawców. Idzie siedzieć. I O TO W TYM FILMIE CHODZI. O bezkarność.
mw2019.05.15 8:36
szkoda że nie chodzi o dobro dzieci tylko o bezkarność...
Beno2019.05.15 12:18
Nie piernicz głupot. Czy nauczyciel leci do dyrektora szkoły i informuje go, że skrzywdził dziecko (przeruchał)? Myślisz, że ksiądz o swoich grzechach informuje biskupa, albo innych? Ukrywanie to margines. W większości wypadków biskup nie musieli o grzesznych czynach swoich podwładnych wiedzieć. Wyjawianie tych spraw należy do kompetencji ofiar i ich rodziców, a także nauczycieli. W każdej szkole są psycholodzy, którzy powinni rozmawiać z uczniami, a przede wszystkim powinni zauwaśyć dziwne zachowanie dziecka i wykryć co się za tym kryje.
robaczek2019.05.16 11:49
acha. czyli wina rodzicow i dzieci, otoczenia. na pewno nie jest winny ksiądz. ja pier........ slyszales zeby murarz zostal przeniesiony na inna budowe bo zgwalcil chlopca? sluszales zeby "gildia" murarzy wydala oswiadczenie ze chce sie zniszczyc ich zawod bo mowi sie ze złapano murarza pedofila? czy na budowe wysyla sie grupki dzieciakow zeby sie uczyli od "pana murarza"? czy slyszales zeby murarze zabierali dzieci na kilkudniowe wyceiczki? dalej nie widzisz róznicy? pomysl czy na pewno jestes obiektywny i czy obrona KK jest w tym wypadku dobra dla twojej duszy. Tyle. kopiuje swoj ostatni wpis ale nie pojmuje waszego podejscia. zwyczajnie nie miesci mi sie w glowie ze bronicie pedofili. no kurde jak?????? ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.15 0:53
Co za tłumok, przed śmiercią plugawi się coraz bardziej, a niewiele staremu kmiotowi już zostało. Chciałby bronić katosektę, ale w sumie nie wie jak bo to jest nie do obrony. Biskupy oraz inne acrybiszkopty rozłożyły parasol ochronny nas swoimi sutannowymi kumplami-pedofilami, w efekcie czego mamy do czynienia z systemową wieloletnią ochroną pedofilów w tej organizacji. A tłumak będzie piierdolił o 3%.... wstydu nie mają katabasy co kolejny się wypowie to coraz głupszy najpierw Głódź teraz Knabit kto następny przebije ich swoją głupotą?
gocha2019.05.15 1:33
Też jestem ateistką, ale inaczej to widzę. Niektórzy tego po prostu nie rozumieją i trzeba wytłumaczyć. Chamstwo nie jest drogą. Non serviam.
anonim2019.05.15 0:38
Jak czytam takie wypociny, to się zastanawiam, jak można tak prymitywnie robić z ludzi debili. Jak można odpowiadać na zarzuty których NIKT nie stawia. Nikt nie powiedział, że pedofilia występuje tylko w KK, nikt nie powiedział, że pedofile w KK to większość, itp, itd Dlaczego więc ojciec odpowiada na coś czego nikt KK nie zarzuca??? I dlaczego ojciec nie odpowiada na kluczowe pytanie, pytanie o odpowiedzialnych za lata ukrywania przestępstw? Dlaczego te osoby nie zostały aresztowane? Dlaczego nie zostałe usunięte ze stanowisk? No dlaczego? Aaaaa pewnie trzeba powołać kościelną komisję, trzeba badać sprawę przez następne 20 lat. Taki macie plan? Niedoczekanie. Mega wonsz 9 was i tak dopadnie.
kurak2019.05.15 0:54
yyy bo sie te ofiary nei zglaszalya jesli nawet to bylo tego niewiele
Poldek2019.05.15 11:59
Z tego co piszesz, to widać, że jesteś debilem (twoje określenie) i widać, że nic nie zrozumiałeś z tekstu O. Leona. Przeczytaj 10 razy, może coś skapujesz.
anonim2019.05.15 0:20
Znowu to samo. Ręce opadają. Nie chodzi to, że to 3% pedofilii w Polsce. Chodzi o to, że to 99% pedofilii która była celowo ukrywana przez dużą instytucję. To jest istota tej afery. To i tylko to.
JK2019.05.15 7:15
Zastanawiam się czy Ty rozumiesz co czytasz. Przecież Ojciec Knabit potępił to co widział w filmie ale jednocześnie zadał pytanie o pozostałych pedofili poza kościołem a to jest ogromny problem o którym nic się nie mówi.
robaczek2019.05.16 11:46
slyszales zeby murarz zostal przeniesiony na inna budowe bo zgwalcil chlopca? sluszales zeby "gildia" murarzy wydala oswiadczenie ze chce sie zniszczyc ich zawod bo mowi sie ze złapano murarza pedofila? czy na budowe wysyla sie grupki dzieciakow zeby sie uczyli od "pana murarza"? czy slyszales zeby murarze zabierali dzieci na kilkudniowe wyceiczki? dalej nie widzisz róznicy? pomysl czy na pewno jestes obiektywny i czy obrona KK jest w tym wypadku dobra dla twojej duszy. Tyle. kopiuje swoj ostatni wpis ale nie pojmuje waszego podejscia. zwyczajnie nie miesci mi sie w glowie ze bronicie pedofili. no kurde jak?????? ? tak to jest kopia mojego postu
Grzegorz2019.05.15 8:40
A gdyby Twoja matka dowiedziała się o tym że jesteś pedofilem to wsadziła by Cię do więzienia ?😇