Niezwykły wpis o. Knabita. „Człowiek nie pochodzi od małpy'' - zdjęcie
30.12.19, 16:46(fot. screen)

Niezwykły wpis o. Knabita. „Człowiek nie pochodzi od małpy''

93

„Ojciec się nic nie zmienił” – słyszę często. A mnie podkusiło kiedyś, by zebrać dawne zdjęcia i zrobić taką panoramę pod tytułem: „człowiek nie pochodzi od małpy” - pisze o. Leon Knabit OSB. Zakonnik 29 grudnia obchodził swoje 90. urodziny.

"Dzisiaj widać, że jednak coś się zmieniło, zwłaszcza w stosunku do fotografii z roku 1939. Ale, co ciekawe, wciąż mam świadomość, że jestem ten sam JA. Kiedy do każdego zdjęcia dołączam jakieś wspomnienia: harcerstwo, liceum, kapłaństwo, zakon – wciąż jestem ten sam ja, odpowiedzialny za swoje czyny, pamiętający sukcesy, ale też i upadki. Jestem ciekaw, ile to jeszcze fotografii będzie można umieścić... Modne jest teraz pokazanie fotografii kogoś tam w młodości i następnej: dwadzieścia lat później. A może w wolnej chwili wyszukajmy fotografie z kolejnych lat i uporządkujmy je i podumajmy. Podziękujmy, przeprośmy.
Do siego roku!!
#90lat  - pisze o. Knabit 

 

 Jubilat opublikował także kilka słów w dniu swoich 90. urodzin. Publikujemy je w całości:

 

 

Pan Bóg jest jak słońce – wystarczy Go każdemu i każdy może w Jego blasku, w Jego cieple się ogrzać. I potem całą wieczność przy Nim.

Radość życia możliwa jest wtedy, gdy człowiek jest na swoim miejscu. Wtedy i bycie i to, co robię, jest moją pasją. Można powiedzieć, że jestem artystą w swojej specjalności.

My już jesteśmy z Chrystusem osadzeni w niebie, mamy już bilet do nieba, teraz tylko trzeba wsiąść do dobrego pociągu. Zdarza się, że się pomylimy i wsiadamy do niewłaściwego pociągu, ale póki żyjemy, wszystko można naprawić. Bóg mówi: nie bój się, jestem z Tobą, zawsze możesz wysiąść i wsiąść do właściwego, wszystko jest cenne w Twojej podróży, nawet zagubienie i jazda w niewłaściwym kierunku.

Dla normalnego człowieka łamanie przykazań to oczywiście żaden interes, bo wyrzuty sumienia często potrafią zagryźć. Nawet kiedy ma się pewność otrzymanego przebaczenia.

Dzisiaj tak dużo jest między ludźmi złości, niechęci, zawiści. Tyle złego nastawienia, że każda złota nić przyjaźni, zrozumienia, pamięci o kimś bardzo się liczy. Nie damy rady naprawić całego zła, ale możemy naprawiać to, co jest najbliżej nas. Pomyślmy, może ktoś dzisiaj czeka na nasze odwiedziny. Może my moglibyśmy kogoś zaprosić? Jeszcze dzisiaj nie jest za późno.

bz/facebook/ps-po.pl

Komentarze (93):

a.b.c.2019.12.31 13:16
Dwie sprzeczne rzeczy: 1. Potwierdzenie teorii Darwina: spójrzcie na fizjonomię Knabita. 2. Potwierdzenie teorii o bogu: ludzie są tacy podli, ponieważ bóg stworzył ich na swój obraz i podobieństwo.
skuter2019.12.31 12:49
Człowiek jest dziełem Boga Więc od Niego pochodzi
wacula2019.12.31 13:17
DOKŁADNIE........
wacula2019.12.31 12:30
NO i dlatego nie warto zagłębiać się tak głęboko bo można stracić wiarę .A głębiej można poznać dopiero w miłości Ducha św. również dlatego, że autentyczne życie wiarą w wiedzy Bożej jest warunkiem rzetelnego uprawiania teologii. Ten wymiar wiedzy teologii potrzebuje charyzmatu mistycyzmu Bożego.Dlatego też nic nie ma tchnienia bez Bożego istnienia .Dlatego trzymajmy się Pisma Świętego o stworzeniu świata naszego-ziemi.BO MYLICIE się ,a może i dobrze?
rebeliant2019.12.31 1:13
Ta cała nauka - a ja bym raczej powiedział bardziej technika - sama już powoli przyznaje, że świat pochodzi od Boga. Gdyby pochodził człowiek z przypadku, to ne byłoby śmierci, życie nie byłoby zawieszone na włosku, nie byłoby cech osobowych. Życie zawieszone na włosku - o tym nauka wręcz drze nam się do uszu. W kosmosie mamy wręcz zaprzeczenie życia, sama Ziemia znajduje się w sferze życia, na Ziemi też nie brak czynników, które człowieka może zabić. Ktoś te życie na tym włosku zawiesił. Ktoś użył w swoich wypowiedział mniej więcej takiego sformułowania: "ciężką materią żeś duszo człowieka się obarczyła". Sama materia jest wytworem ducha i to by się zgadzało, gdyż formy niższe pochodzą od form wyższych, ale nie na odwrót. To, że człowiek ma cechy osobowe, wyraźnie wskazuje, że muszą one pochodzić od formy wyższej osobowej. Kto neguje Boga ten się sam na siłę uwstecznia. A już jak na siłę wciska teorię pochodzenia życia z martwej materii to już totalnie się dobija deklem od szamba. Sąd i rozliczenie za dobro i zło jest prawdą. Gdyby tak miało nie być, to bezsensem byłoby wciskanie przez uporządkowaną martwą materię właściwości osobowych, które są poplątane w sposób wręcz niewyobrażalny. Człowiek nie pochodzi od martwej materii, utworzony na drodze przypadku, gdyż nie osiągnęlibyśmy takiej plątaniny właściwości osobowych oraz dobrych i złych uczynków. W przypadku pochodzenia z martwej materii osiągnęlibyśmy życie bez śmierci i nie tylko na włosku, ale niemal w całej przestrzeni kosmicznej. Mówi się, że wszechświat jest ogromny... świat ducha jest jeszcze ogromniejszy. Wszechświat jest drobiną już wobec samego świata właściwości osobowych. PRAWDA NA WIERZCHU LEŻY !!! Kto chce zaczerpnąć inspiracji na rzecz przyziemnej nauki niech sięga do form wyższych nieuchwytnych dla form niższych jaką jest ta nasza "nauka" Chociaż bogactwo życia dopiero przed nami i ono samo przyjdzie, więc nie ma co tak na uszach stawać z tym doskonaleniem "nauki". Najbardziej to mnie zastanawia ta "materia jako twór ducha" i że "my się nią obarczyliśmy". Aż by się chciało zajrzeć za kurtynę.
Commando2019.12.30 23:33
"Niezwykły" ? Drodzy frondokatolicy, jeśli znajdziecie cytat z jakiegoś biologa-ewolucjonisty który będzie twierdził że cyt. "człowiek pochodzi od małpy" to jeszcze przed końcem 2019 roku wyspowiadam się, po czym zapukam do drzwi miejscowej plebanii i zapytam się, czy przypadkiem tu ostatnio ktoś nie zgubił mydła.
JazdaMiTęFotorelacjęPasożytniczegoWiekuDoTrumny2019.12.30 20:01
Gdzie zdjęcia rodziny, dzieci, wnuków, prawnuków? Własnoręcznie wykonane, więc dużo cenniejsze, niż te własne w mundurkach, mundurach i babskich przebraniach. Gdzie? To przerażająco smutna dokumentacja z żywota przepierdzianego na pasożytowaniu, żarciu, sraniu i spaniu. Zero odpowiedzialności za kogokolwiek, uczuć bliskości z kimkolwiek. Niczego materialnego, zbioru wytworów, trwałych owoców talentu i wysiłku. Żadnej wartościowej spuścizny intelektualnej, poza wtórnymi kato-pierdami. 100 lat pustki. Tak dramatycznie teraz odczuwanej, że każe z każdym starczym pierdem biec do nowych mediów. Ogłaszać, publikować, czekać tęsknie odzewu, nasłuchiwać echa.
anonim2019.12.30 20:40
A może tak porozmawiamy o twoich osiągnięciach ,z pewnością masz ich wiele,czekam bardzo chętnie poczytam tylko prawdę pisz .
ggg2019.12.30 19:54
Jak czytam wpisy na tym forum, to się wydaje, że niektórzy to jednak mają za przodka małpę lub jeszcze mniej znamienitego przodka.
perypatetyk 2019.12.30 19:35
Lewactwo pochodzi od małpy, ale IQ ma na poziomie parzystokopytnych, a czasem (czego wiele dowodów na tym forum) ich zdolność percepcji (dla małp -wyciągania wniosków na podstawie bodźców) przebiega w sposób zbliżony do - płazińców
JPIII2019.12.30 19:34
Ta małpa się myli. Zapomniał popatrzeć w lustro.
Foster2019.12.30 19:33
Toż to przecież prawie każde dziecko wie. Warto zapoznać się szczególowo z teorią ewolucji Darwina.
perypatetyk 2019.12.30 19:45
no właśnie, z teorią.... Pod koniec XIX wieku powstała teoria naukowa że w połowie XX wieku w Paryżu będzie tylko koni, ze służby miejskie nie nadążą sprzątać końskiego g... A druga sprawa, to "teoria darwinizmu" jest już dawno obalona, przez neodarwinistów. Wyszła im siara, bo zaczęli na bezczelnego podciągać założenia do tezy, więc zrobili jak towarzysze radzieccy - przechrzcili się na neodarwinizm, przemalowali parę poglądów i zmienili wszystko, nie zmieniając nic
STANISLAW2019.12.30 21:01
Nauczyciele powinni wiedzieć i uczyć, że człowiek nie pochodzi od małpy, lecz tylko od wspólnego przodka. Małpa/szympans to zapewne ten od siedmiu milionów lat odszczepieniec, który nie chciał ewoluować fizycznie i duchowo, gdy tymczasem człowiek uczynił ogromny skok ewolucyjny. Ten skok można nazwać "lepieniem" czlowieka rękami Boga.
nobilis2019.12.30 19:26
To jest oczywiste, że nie było żadnej ewolucji. Niektóre gatunki wymarły, bo ich czas minął, inne zostały stworzone później. Człowiek został stworzony odrębnie, na obraz i podobieństwo Stwórcy.
STANISLAW2019.12.30 20:55
Zobasz, jak Pan Ból "lepił" czlowieka przez siedem milionów lat, by go uczyniś odrębnym od zierząt: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/adam_root2013.jpg
JS2019.12.30 18:30
Błogosławiona Emmerich nie widziała w Raju małp, ani zwierząt drapieżnych. A ja bym powiedział, że to małpa pochodzi od człowieka i jest nieudanym eksperymentem szatana. Najnowsze badania dowodzą, że obecne małpy, pomimo 97% zgodności DNA, nigdy nie osiągną takiej formy jak człowiek. A to ze względu na budowę białek, które inaczej się składają u człowieka a inaczej u małp. Króluj nam Chryste. nie antychryście. Pozdr.
149.202.5.192019.12.30 19:19
Aleś Ty pocieszny, Jaśku Sim. Zdravo! Saluton!
Pierdolito Hipolito2019.12.30 19:23
Aż hadko to czytać. Ale chu­j.
Kubiak2019.12.30 20:20
Problem w tym, że człowiek też jest zwierzęciem drapieżnym.
gość2019.12.30 18:28
lewacy pochodzą od małp bo sami tak twierdzą. trudno z nimi polemizować.
Dam2019.12.30 18:43
Czyli katolicy pochodzą z ziemi i brudu?
Urszula2019.12.30 20:05
Zapytaj swojego księdza o małpy i pochodzenie człowieka. Katolicyzm nie wyklucza teorii ewolucji.
emigrant2019.12.30 18:28
To nie jest do końca tak, Ojcze Leonie! Nie mozna ludziom odbierac praw, do własnej przeszłości rodzinnej, skoro się do niej przyznają! To, że nie wszyscy pochodzimy od małpy to prawada, ale przecież sa tacy, którzy obnoszą się tym z dumą. Jak można im to odbierać? Zresztą, wystarczy posłuchać, by nabrać przekonania: Tak!, to jest potomek małpy! To zresztą chwalebne, że nie ukrywa prawdy, która i tak by prędzej, czy później wyszła na jaw. Oni nie mają zbyt wielu innych atutów, co zresztą widac po ich wpisach tutaj - więc nie odbierajmy im tej zasługi, że mają poczucie przynalezności gatunkowej.
ontogeneza nie powtarza filogenezy2019.12.30 19:24
zgadzam się, ale w takiej sytuacji tzreba ich, albo: a)brać na powróz, b)zamknąć z ZOO, c)wywieźć do dżungli. Osobiście obstaję przy c)
Urszula2019.12.30 20:01
Na pewno masz zbadaną krew i wiesz, że każdy ma lub nie tzw. czynnik Rh. Jest to czynnik, który znajduje się również we krwi pewnego gatunku małp i jest określany jako Rh +. Jeśli masz krew Rh + to pochodzisz od małpy, a prawdopodobnie masz bo tylko około 15% populacji nie ma tego czynnika czyli ma Rh - Cieszysz się? :D
avanturnik2019.12.30 18:21
— Tato, ale ten goryl jest niesympatyczny! — To nie goryl, synku. To mnich z Tyńca.
anonim2019.12.30 20:03
Znam takie zakończenie . -ale ja nie o nim,tylko o tym w lustrze -pokaż ,o rety faktycznie i to dwa paskudne goryle!
STANISLAW2019.12.30 20:53
Ten mniech jednak ma duszę nieśmiertelną, której Tobie Pan Bóg zapomniał dać, choć cieleśnie byłeś jużtrochę przygotowany!
wers-all2019.12.30 18:10
Człowiek nie podchodzi od małpy, bo może ugryź.
ontogeneza nie powtarza filogenezy2019.12.30 17:34
Z niczego był wybuch, powstała bakteria z baterii ewoluowały inne bakterie które stały się robalami, robale rybami, wylazły z wody żeby stać się ssakami i wyleźć na drzewo, by w końcu z niego zleźć, żeby odkryć koło, destylacje ropy naftowej i samsunga S9. Oczywiście niektóre dalej postanowiły być bateriami, pływać w wodzie i łazić po drzewach, bo na razie nie chcą płacić za ropę i odbierać S9.... Żeby w to uwierzyć, trzeba być naprawdę bardzo wierzącym w cuda idiotą
Lorneta2019.12.30 17:46
lepienie z gliny brzmi dużo lepiej
wacula2019.12.30 17:51
i masz rację i to powinno wystarczyć do zbawienia Otóż okazuje się, że przyzwoite życie może nie wystarczyć do zbawienia czasem trzeba wiedzy
תפו"א2019.12.30 18:24
תפוח אדמה (tapuach adama) — ziemniak.
ontogeneza nie powtarza filogenezy2019.12.30 18:27
oczywiście, jak lepiącym jest Bóg
wacula2019.12.30 17:29
Albert ==Jakie jest źródło (nadawca) informacji w systemach biologicznych? Informacja biologiczna zapisana jest w cząsteczkach DNA na bazie aminokwasów budujących białka. Nie ma zapisu informacji o większej gęstości przestrzennej informacji niż DNA.  Zastosowanie teorii informacji do informacji funkcjonującej w systemach biologicznych (w kodzie DNA) prowadzi do następujących wniosków:  1) Kod DNA zawarty w organizmach żywych posiada wszystkie pięć zasadniczych cech informacji. Stąd wynika, że skoro istnieje kod spełniający definicję informacji to musi istnieć nadawca tego kodu. Ten wniosek w jednoznaczny sposób obala ateizm.Gdybyś miał choć śladowe pojęcie o tym .TO BYŚ UWIERZYŁ W BOGA -ALE JEST INACZEJ =BRAK WYKSZTAŁCENIA twego........
fsflkhad2019.12.30 17:58
Bredzisz Wacula, ale w święta i przed Sylwestrem. niech Ci będzie - na zdrowie
wacula2019.12.31 12:17
TO SĄ FAKTY-PRAWDY .Mógłbym napisać więcej prawdy ALE PO CO?skoro 2+2=7 u większości jest
Albert2019.12.30 17:58
Co ty w ogóle bredzisz człowieku? Jaki nadawca? Nie ma żadnego nadawcy i żadnego z góry ustalonego kodu. Te rzekome informacje zawarte w DNA i RNA to w rzeczywistości istny śmietnik sklejający się stopniowo na przestrzeni milionów lat, z którego jedynie minimalna część do czegokolwiek jest wykorzystywana. Spróbuj poczytać sobie coś więcej na temat struktur DNA i RNA, to ci się oczy otworzą. To właśnie DNA i RNA są jednym z najlepszych argumentów podważających istnienie jakiejkolwiek siły wyższej - bo są one dowodem na czysto losowe czynniki odgrywające rolę w ewolucji i powstawaniu życia. Ale z katolikami tak zawsze jest. Coś tam gdzieś usłyszą, nie zapamiętają, nie zrozumieją, ale traktują jako prawdę objawioną. Ty jesteś tego najlepszym dowodem. Tylko czekam jeszcze na argument o Boeingu i tornado, żeby ostatecznie uznać cię za typowego katoidiotę.
Cierpliwy.2019.12.30 18:44
"Te rzekome informacje zawarte w DNA i RNA to w rzeczywistości istny śmietnik sklejający się stopniowo na przestrzeni milionów lat". To może ustalmy jakie jest prawdopodobieństwo przekształcenia się " czysto losowego" planktonu w Alberta, zakładając skończoną obecnie znaną ilość białej materii we Wszechświecie, przy założeniu przyjętego obecnie czasu jego istnienia od "Bum". Albert lampka.
ontogeneza nie powtarza filogenezy2019.12.30 19:02
ten "postępowy" myśliciel obala stałe matematyczne i kosmologiczne Plancka. A powiela brednie ateistów, którzy blokują dostęp do "debaty" naukowej przeciwnikom swych "teorii" (i to się nazywa właśnie neomarksistowski dyskurs a nie debata). Nie jest możliwe żeby ład powstał z niczego, chaosu, bez siły sprawczej, lub jak mówią wyłamujący się juz neodarwiniści, z Inteligentnego Projektu (ID), to taka agnostyczna nazwa Boga
ty jeszcze z drzewa nie zlazłeź, małpo 2019.12.30 18:46
... gdy tymczasem - W 2016 r. w siedzibie Królewskiego Towarzystwa w Londynie (Royal Society, brytyjski odpowiednik elitarnej Akademii Nauk) z udziałem ponad 300 prominentnych i najbardziej doświadczonych naukowców zajmujących się szeroko pojętą teorią Darwina oraz jej reperkusjami we wszystkich dziedzinach nauki, począwszy od biologii przez fizykę, chemię, nauki społeczne, ekonomiczne, medyczne, a na filozofii kończąc. neodarwinowski dogmat, opierający się na selekcji naturalnej, przypadkowych mutacjach i walce o byt, został oficjalnie zakwestionowany przez najstarsze towarzystwo naukowe na świecie. Konieczna jest nowa synteza do opisywania zjawisk występujących w przyrodzie. Tak orzekli uczestnicy spotkania w siedzibie Royal Society w Londynie. Podczas sympozjum znakomita część uczestników przyznała, że neodarwinizm nie wytrzymuje próby w zetknięciu z dowodami. Naukowcy przełamali laicki dogmat, w myśl którego kwestionowanie teorii Darwina jest nienaukowe a głosiciele odmiennych koncepcji powstania życia powinni być wykluczani z debaty. Zapewne jesteśmy świadkami kopernikańskiego wręcz przełomu. Oddziaływanie darwinizmu wykracza bowiem daleko poza nauki przyrodnicze. Sięga też np. nauk społecznych, a nawet wpływa na koncepcje dotyczące moralności. Dotychczas „jedynie słuszna” teoria broniona była na wszelkie możliwe sposoby, nawet z użyciem instytucji politycznych. Neodarwinowski model teorii ewolucji „od zawsze” rządził biologią żelazną ręką. Grupa zagorzałych ateistów przekształciła neodarwinizm w rodzaj popkultury.
Cierpliwy.2019.12.30 19:06
"Spróbuj poczytać sobie coś więcej na temat struktur DNA i RNA, to ci się oczy otworzą. To właśnie DNA i RNA są jednym z najlepszych argumentów podważających istnienie jakiejkolwiek siły wyższej - bo są one dowodem na czysto losowe czynniki odgrywające rolę w ewolucji i powstawaniu życia. Spróbuj poczytać sobie coś więcej na temat struktur DNA i RNA, to ci się oczy otworzą. To właśnie DNA i RNA są jednym z najlepszych argumentów podważających istnienie jakiejkolwiek siły wyższej - bo są one dowodem na czysto losowe czynniki odgrywające rolę w ewolucji i powstawaniu życia. i Na Uniwersytecie Harvarda opracowano aplikację randkową, która porównuje DNA randkujących. Ma doprowadzić do spotkania osób, których DNA jest "kompatybilne" - i w ten sposób znacząco zmniejszyć ryzyko chorób genetycznych potomstwa randkujących. Za opracowanie stosownej aplikacji odpowiada genetyk George Church. Jak wskazuje portal Futurism.com opisujący to przedsięwzięcie, aplikacja bierze pod uwagę geny dominujące i recesywne. Niektóre choroby powodują właśnie te drugie geny. Przykładem jest anemia sierpowata. Jeżeli oboje rodzice noszą dany gen recesywny, to jest 25 proc. prawdopodobieństwa, że ich dziecko będzie chore. bsw/forsal.pl Żyjesz. Zdrowy. Albert "lampka".
perypatetyk 2019.12.30 19:56
obawiam się, że Albertowi powinieneś powyższe przedstawić w formie mema, albo dać jakiś lapidarny (al'a tłiter) opis tego przykładu, gdyz jego małpi mózg może nie wydedukować tego, o co Ci chodziło ;)
Albert2019.12.31 10:47
Aplikacja randkowa... To naprawdę WSZYSTKO, co potrafisz na ten temat powiedzieć? Cóż, to niewiele nawet jak na katoćwoka.
STANISLAW2019.12.30 20:51
Zdaje się, że obydwaj bredzicie, zarówno Albert jak i wacula. Nie macie pojęcia o genetyce, genomie, DNA lub definicji kodu genetycznego. Zostawicie to innym! Mnie znajomość genealogii genetycznej raczej ułatwia wierzenie w Stwórcę i w odrębność człowieka, liczącą już około siedemmilionów lat! To czas ogromnego i planowanego skoku ewolucyjnego u czlowieka, gdy jego kuzyn pozostal jakby w swoim buszu.
Albert2019.12.31 10:48
Uwierz mi Stasiu, nie chcesz wdawać się ze mną w dyskusję o genetyce.
Albert2019.12.30 17:13
Człowiek pochodzi w prostej linii od małpy. Tego faktu nie da się podważyć żadnym fanatycznym, religijnym ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e͏m. Oczywiście nie wszyscy zdołali przekroczyć tę magiczną granicę oddzielającą małpę od człowieka. Katolicy są tego najlepszym przykładem. Ich mózgi zawsze pozostają na poziomie rozwoju typowego pięciolatka wierzącego w krasnoludki i smerfy.
anonim2019.12.30 17:25
Ale to ty, Albercie wierzysz ,że pochodzisz od małpy ,to raczej wyglada na to ,że ta magiczna granica się na tobie zatrzymała i dalej masz małpi rozum .
Albert2019.12.30 17:47
Nie, ty wierzysz w boskie pochodzenie człowieka. Ja WIEM, jakie ono jest w rzeczywistości. Tym się różnimy. Oczywiście nie oczekuję, byś zrozumiał tę subtelną różnicę.
Dam2019.12.30 18:41
Proszę cię, bez takich głupot. Człowiek nie pochodzi od małpy, małpy i ludzie mają jedynie wspólnego przodka. To całe stwierdzenie propagują ludzie niedouczeni, aby móc w (wg siebie) "mądrych" słowach je obalić. Taki chochoł.
Albert2019.12.30 19:54
Ten przodek jest także w większości teorii małpą w ujęciu systematyki. Na przykład sahelantrop to przedstawiciel małp wąskonosych. Nie są to oczywiście małpy współczesne, ale jednak małpy.
Palindrom2019.12.30 23:33
Pochodzi, pochodzi, dlatego wszelkie małpie potomstwo szyje dziś fraki, komponuje symfonie i rozwiązuje zadania różniczkowe.
skuter2019.12.31 12:52
Ja pochodzę od Boga Ale jeśli wolisz pochodzić od małpy to w Lidlu jest promocja bananów może zdążysz
wacula2019.12.30 17:11
A ewolucja jest długofalowym procesem Boskiego stwórcy wszechświata .O celowości przyrody i jej zaprojektowaniu przez Stwórcę przeświadczeni byli prawie wszyscy znani przedstawiciele nauki w późniejszych wiekach aż do dziś .Nie rozwijało by się i nadal bez rozwijania się Wszechświata bez  Boskiego przewodnictwa.Stwórca przewiedział odpowiednie kody genetyczne - programy, które umożliwiają taką mikroewolucję. Kody te nie są wynikiem procesów przypadkowych, ale zawierają informację z góry opracowaną przez nadawcę kodu DNA.  Prawa natury dotyczące informacji,  teorię chemicznej i biologicznej ewolucji, a także potwierdziły istnienie wiecznego, wszechwiedzącego i wszechmogącego Sprawcy BOGA.itd,itd
Albert2019.12.30 17:15
Gdybyś miał choć śladowe pojęcie o tym, o czym tak zawzięcie piszesz, tobyś miał niezachwianą pewność, że żaden bóg nie istnieje. "Kody te nie są wynikiem procesów przypadkowych, ale zawierają informację z góry opracowaną przez nadawcę kodu DNA." Są dokładnie wynikiem przypadkowych procesów, czego niepodważalnym dowodem jest właśnie struktura DNA.
Cierpliwy.2019.12.30 18:32
Ta! Te 115 enzymów umożliwiających rekonstrukcję komórkową u człowieka , a których prawdopodobieństwo "ewolucyjnego" zaistnienia to jak 1/1 00000000000000000000 to przypadek . Tak samo jak miliardy galaktyk powstałe po wielkim Bum z punktu zero. Alberciku niedouku ( przecież Twoja nieomylna nauka ciągle Bum nie wyjaśnia - stąd niedouk) ogarnij się, to może zapali Ci się czerwona lampka na znak zapętlenia Twojego "algorytmu poznawczego". Masz niepełne zbiory danych wejściowych. Najpierw był pingwin czy jajo pod jego pupcią na jego stopkach? No tak dla ciebie NIC nie było pierwsze."Groch o ścianę".
Albert2019.12.30 19:48
I tak właśnie wygląda próba rozmowy z katolickim debilem. " Najpierw był pingwin czy jajo pod jego pupcią na jego stopkach? No tak dla ciebie NIC nie było pierwsze." Może dla ciebie nic nie było pierwsze. Dla kogoś, kto ma choćby śladowe pojęcie o biologii jest oczywistym to, że pierwsze było jajo, a nie pingwin. Wracaj do swoich średniowiecznych zabobonów i nie zużywaj niepotrzebne tlenu katoćwoku.
Urszula2019.12.30 20:22
Szanuję Twoje poglądy, ale się z nimi nie zgadzam. Bo kto, jaka istota lub jakie "coś" stworzyło wszechświat. Musi być coś co tym wszechświatem kieruje. Weźmy za przykład ludzki mózg. Jest niewielki, a jakie spełnia funkcje. Gdyby zbudować sztuczny mózg, który pełniłby taką samą rolę jak mózg ludzki to musiałby być olbrzymią maszyną prawdopodobnie niemożliwą do skonstruowania. Nasz organizm to majstersztyk, który został skonstruowany przez bardzo inteligentną istotę. Ziemia na której mieszkamy jest piękna, kolorowa aby cieszyć nasz wzrok. Mamy na niej wszystkie potrzebne do życia produkty, kolorowe i smaczne aby spożywanie ich było przyjemnością. Jemy i pijemy, wydalamy produkty zbędne, we śnie regenerujemy nasz organizm. Ktoś o wszystkim pomyślał. Kto wg Ciebie?
Albert2019.12.31 10:37
Nikt. To kwestia doboru naturalnego. Utrwalania przydatnych w środowisku rozwiązań i eliminowania zbędnych. Jest to tak trywialne zagadnienie, że aż dziw, że ktokolwiek rozsądnie myślący może dopatrywać się w tym interwencji siły wyższej. Zresztą dowodów na przypadkowość jest mnóstwo. Wystarczy prześledzić błędy ewolucji, aby mieć podane jak na dłoni, że wszystko jest kwestią przypadkowości, a nie żadnego inteligentnego projektu.
leszczyna2020.01.1 17:55
Twoje wpisy też są kwestią przypadkowości wg Twoich poglądów. Zatem można je pominąć jako przypadek, bo myśli w nich brak.
Cierpliwy.2019.12.30 21:33
Ja Cię dobry człowieku nie obrażam. Wpis świadczy że brak Ci argumentów ( wiedzy). Na pierwsze podstawowe pytanie nie odpowiadasz. Na drugie rzucasz inwektywami, też nie odpowiadając, jak się z tego nieogrzanego kuprem pingwina jaja wylęgł pingwinek? Zamiast błysnąć wiedzą popartą empirią, pochopnie klasyfikujesz interlokutora jako katoćwoka. Napij się "meliski" i zamocz nóżki w ciepłej wodzie jak Nostradamus to się wyluzujesz. No i może doznasz olśnienia. Z Panem Bogiem.
Albert2019.12.31 10:43
Za to ja cię obrażam, bo usiłujesz zgrywać wielkiego znawcę wyzywając innych od nieuków, a tymczasem rozkładasz się na zagadnieniach na poziomie szkoły podstawowej. " jak się z tego nieogrzanego kuprem pingwina jaja wylęgł pingwinek? " Do rozwiązania tej niepojętej dla ciebie zagadki będziesz musiał przejrzeć książkę do biologii ze szkoły podstawowej. Konkretnie tę, w której mowa jest o rybach, płazach i gadach. "Z Panem Bogiem. " Z którym? Bo ludzkość stworzyła ich jakieś lekko licząc kilka tysięcy.
Cierpliwy2019.12.31 12:39
Nic nie usiłuję. Zadaję pytania na które "Albert" nie odpowiada wrzucając zbitki o szkole podstawowej i biologii, a nie odnosi się do meritum pytania. A "niedouk" bo Twoje preferowane "szkiełko", nie wszystko może wyjaśnić na dzisiejszym etapie poznania świata. Ogląda gwiazdy i galaktyki, które były kilka miliardów lat temu. Najbliższa gwiazdka to 1000 lat świetlnych. Oglądamy więc to co było za Mieszka I. A co jest "teraz"? Czy wszystkie cząsteczki bozonu już odkryto? Nie stawiaj życia TYLKO na naukę,bo ona odkrywa to co dane jest nam poznać naszym ułomnymi zmysłami. To tyle na koniec.
leszczyna2020.01.1 17:51
Podaj namiary na tę książkę do biologii, na której stronie i jaki autor naświetlił zagadnienie opisane przez @Cierpliwego oraz wskaż numer dopuszczenia podręcznika do użytku szkolnego.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.30 17:11
Bóg człowieka ulepił z kupy gwna i moczu! dlatego tak śmierdzi po śmierci!
trzeźwo myślący2019.12.30 19:19
MÓWISZ CHYBA O SOBIE, BO ŚMIERDZI OD CIEBIE JUŻ ZA ŻYCIA
Palindrom2019.12.30 23:29
w niektórych tchnął jeszcze ducha…
andrzejhahn32019.12.30 17:08
knabit ty imbecylu koscielny....jakim prawem mianujesz sie ojcem szmaciarzu
andrzejhahn32019.12.30 17:06
knabit ty PARSZYWA KREATURO KOSCIELNA SRAM TOBIE DO RYJA SZMACIARZU koscielny
wacula2019.12.30 17:42
SZMACIARZU-andrzejhahn3=Czas zmienić onuce twoje zmień je .A MOŻE TO POMOŻE ci na głowę
andrzejhahn32019.12.30 18:02
a po hu.......j mi onuce jestem latajacym demonem
antek.b2019.12.30 18:18
Miałem kiedyś takiego pracownika ,nic nie robił tylko ciągle srał,wyrwałem chwasta.
hardy2019.12.30 21:52
Pokazałeś wysoką kulture wypowiedzi brawo Ty
man.of.Stagira2019.12.30 17:02
Drogi Ojcze, sądząc po niektórych wystąpieniach na forum fronda.pl wydaje się, że jak inne zasady ta również ma swoje wyjątki dlatego Ojca wypowiedź poprzedziłbym słowem; "Niektóry" Szczęść Boże 100 LAT!
andrzejhahn32019.12.30 18:00
super.................to niedlugo zdechnie
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.30 17:01
A więc tak wygląda na zdjęciach 90-letnia ewolucja nieroba i pasożyta społecznego...
Wstydz sie Stalker2019.12.30 22:02
Nie ma co sie denerwować. Stalker działa jak Judasz. Za swoje srebniki sprzedaję prawdę. Módlmy się za niego
Urszula2019.12.30 16:56
Jedne katoliki mówią, że pochodzi, inne, że nie pochodzi. By się wreszcie zdecydowali, ale widać, że 17 wieków to za mało.
STANISLAW2019.12.30 20:36
A wiedza biologiczna czy genetyczna jest dużo starsza, niż chrześcijanie-katolicy?
katolik2019.12.30 16:56
wiadomo,że człowiek nie pochodzi od małpy, Stworzył go Pan Bóg,ci co mają inna tyeorię ,niech udowodnia ,ze małpa stanie się człowiekiem
athos2019.12.30 17:14
Z prochu ziemi, stąd po hebrajsku nazywają człowieka »adam«, czyli ziemniak.
anonim2019.12.30 17:54
Co ty pijesz kartoflu ?
תפוח אדמה2019.12.30 18:26
Naprawdę, filozofie bez kawy na obiad: adama - adam — sprawdź sobie w jakimś translatorze.
Wiesław Kaloryfer2019.12.30 18:09
Nie wiem kto twierdzi, że człowiek pochodzi od małpy. Z całą pewnością nie jest to twierdzenie zgodne z teorią ewolucji. Ale to modne wśród katolików - przypisać oponentowi twierdzenie, którego nie powiedział, a potem je za nie krytykować.
leszczyna2019.12.30 21:37
W 1871r. Karol Darwin opublikował książkę pt. "O pochodzeniu człowieka". Tak jest reklamowana przez wydawnictwo azymut w 2009r.: "Jest to jedna z tych książek, które wstrząsnęły światem. Na podstawie wieloletnich badań, powołując się także na ustalenia innych uczonych, Darwin przedstawił teorię, zgodnie z którą protoplastą rodu ludzkiego jest ni mniej ni więcej tylko małpa." Może więc teraz nikt nie twierdzi, że człowiek pochodzi od małpy, ale tak twierdził twórca teorii ewolucji w XIX wieku. Wcześniej tak twierdził Ernst Haeckel, zaraz po publikacji "O pochodzeniu gatunków" w 1859r.
STANISLAW2019.12.30 20:32
Czlowiek nie pochodzi od malpy, tylko od WSPÓLNEGO PRZODKA człowieka i małpy, żyjącego około 7 m,ilionów lat temu. Jeden nauczyciel mądrze dzieciom tłumaczył: Dawno, dawno temu żył sobie taki ojciec, który miał kilkoro dzieci. Jedno z nich było leniwe i nie chciało się uczyć, tak jak niektóre z was tu, w klasie. W końcu się zdenerwował i wypędził je z domu, niech się howa w lesie. I tam to dziecię zostało, dorosło, miało swoje dzieci, które cieszą się, że nie muszą chodzić do szkoły. I to są właśnie... małpy.
anonim2019.12.30 21:19
Oczywiście że nie , człowiek i szympans mieli wspólnego przodka około 7 mln lat temu, natomiast stworzenie homosapiens to jakieś 250 000 lat temu, jednak to o czym pisze Biblia jako stworzenie człowieka to dużo późniejsze wydarzenia.
katolik2019.12.31 8:47
Dlatego podkreśliłem -jeśli ktoś ma inna teorię ,tzn popiera to co mówi nauka. wg nauki-oznaczałoby to,ze albo przodek człowieka i szympansa istniał zanim istniał Bóg, albo Bóg zamiast prawdziwego człowieka stworzył cos na jego kształt. Wg Biblii oczywiście Bóg stwarzając świat ,stworzył człowieka i zwierzęta w dniach stworzenia. Szczęsliwego Nowego Roku!
athos2019.12.30 16:51
Co pijesz, ojcze Leonie?
STANISLAW2019.12.30 20:04
To co nazywamy duszą nieśmiertleną, osobistym darem obrazu i podobieństwa Bożego, na pewno wymaga odrębnego aktu stwórczego. Natomiast cialo czlowieka jest owocem pracy "rąk" Boga, który "lepił" człoweka około 7 milionów lat jako fizycznie i psychicznie odrębną od zwierząt istotę. Genom człowieka jest małą cząstką calego i chyba jednego genomu wszystkich istot żywych. http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/adam_root2012.jpg
STANISLAW2019.12.30 20:12
Poprawny link do drzewa genealogicznego Y-Adama http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/adam_root2013.jpg
Palindrom2019.12.30 23:26
Napisał. Nie czytałeś, a komentujesz?