Nieoficjalnie: Dyscyplina w KO! Jak Budka każe głosować swoim posłom? - zdjęcie
04.05.21, 14:33Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Nieoficjalnie: Dyscyplina w KO! Jak Budka każe głosować swoim posłom?

10

Sejm ma zagłosować dziś ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. Niespodziewanie w Polsce hamulcem wielkiego planu Unii Europejskiej ramię w ramię z Konfederacją stała się… Platforma Obywatelska. Jak parlamentarzyści KO ostatecznie zagłosują ws. Funduszu Odbudowy? Polska Agencja Informacyjna nieoficjalnie dowiedziała się, że w klubie obowiązywać będzie dyscyplina – wszyscy posłowie mają wstrzymać się od głosu.

Zgodnie z harmonogramem, około 17:30 posłowie mają zagłosować dziś nad projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych. Projekt poprzeć mają wszystkie siły parlamentarne z wyjątkiem Solidarnej Polski, Konfederacji i… Koalicji Obywatelskiej.

Partia Borysa Budki kompletnie zamotała się w swoim stanowisku wobec Funduszu Odbudowy. Najpierw w niespotykanie agresywny sposób atakowała Lewicę w związku z tym, że ta złożyła swoje propozycje ws. Krajowego Planu Odbudowy i przystąpiła do negocjacji z rządem. Teraz natomiast partia domaga się przesunięcie głosowania nad ratyfikacją i… składa własne postulaty dot. KPO. Problem w tym, że termin na składanie takich propozycji minął, a projekt KPO trafił już do Komisji Europejskiej.

Urządzaną przez Borysa Budkę hucpę dosadnie skomentował wiceminister Waldemar Buda, który przyznaje, że są to po prostu „jakieś jaja”.

- „Rozporządzenie mówi, że KPO trzeba złożyć do 30 kwietnia. 3 maja Przewodniczący największej partii opozycyjnej po 9 tygodniach konsultacji składa warunki do KPO. To są jakieś jaja. Przestańcie i poprzyjcie ratyfikacje”

- napisał polityk.

Tymczasem Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie dowiedziała się, że klub Koalicji Obywatelskiej wstrzyma się od głosu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy. W klubie zarządzono dyscyplinę.

Oznacza to, że mieniąca się najbardziej proeuropejską polską partią Platforma Obywatelska, ws. najważniejszego projektu Unii Europejskiej stanie ramię w ramię z dwiema partiami uznawanymi w Polsce za najbardziej eurosceptyczne.

kak/PAP

Komentarze (10):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:25
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
mlody2021.05.4 19:47
zabierzcie temu gomulce mikrofon bo zabioera czas antenowy
man.of.Stagira2021.05.4 16:30
Bądźmy poważni. Od tego czy rządzi Prawo i Sprawiedliwość zależą losy wielu spraw w naszym kraju. Weźmy na przykład taką partię jak Konfederacja // Następnego dnia po utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rządzący Polską od 30 z górą lat układ rozpocznie proces eliminacji wszystkich ośrodków oporu społecznego. Na pierwszy rzut pójdą wszystkie media w kraju z Internetem włącznie gdzie już niepodzielnie zapanuje niejaki Zuckerberg (czy jak mu tam). // Na drugi rzut pójdą gracze polityczni DO LIKWIDACJI. Rozpocznie się publiczny lincz a później sądowo-ustawkowa operacja delegalizacji partii Konfederacja, jej publiczna delegitymizacja. Rabini z Konfederacji którzy dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 staną przed dylematem; kontynuować polowanie na PiS (już pod rządami SROKO) czy dać się zlikwidować? Otóż kto głosuje na Konfederację musi mieć świadomość, że może ona funkcjonować jako suwerenny podmiot polityczny JEDYNIE dlatego, że rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość a ona ma je na swoim celowniku.// Z chwilą gdy to stanie się PROGRAMEM rządzącej nowej elity SROKO dla Konfederacji historia szansy w polskim życiu politycznym zakończy się. Co wtedy wybiorą Rabini z Konfederacji; lincz i likwidację czy przyłączenie się do "nowych elit"? // Nie wiem jak Wy ale ja nie mam co do ich przyszłej decyzji żadnej wątpliwości // Konfederacja-PO...jedno ZŁO. 2021.02.27 16:50
Anonim2021.05.4 16:03
Przedstawiam liste poslow ktorzy popierali demontaz Polski wskutek robienia cyrkow z wirusem. Jeszcze nigdy w historii chorob pluc nie leczono telefonicznie czy poprzez zamykanie gospodarki ani tez nie budowano odpornosci przez zakaz wyjscia z domu czy duszenie sie poprzez zalozony worek na glowe... https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=7&NrGlosowania=7 nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze pojde na wybory, niech sie udławią tymi pieniedzmi
Polak maly2021.05.4 15:36
PO , KO, PSL i Konfederacja nie ukrywają już prawdziwych intencji - chodzi o to ze to PIS będzie dzielił (rozdawał) te pieniądze a nie oPOzycja - i o nic więcej tu nie chodzi.
Anonim2021.05.4 15:49
Oczywiście, że tak. Tym PiSdzielskim złodziejom grosza do łapy strach dać, bo ukradną. Jak ktoś potrafi ukraść tornister dziecku, albo obrobić kontener PCK, to jest zdolny do wszystkiego
Nina2021.05.4 15:11
Budka i jego platforma będa tak głosowali jak im Niemcy rozkazują to jest POniemiecka partia służąca Niemcom, a Niemcy nie chcą by te fundusze przeszły.
Filip2021.05.4 15:09
Krajowy Fundusz Odbudowy zostanie tak wypłacany, że samorządy w których rządzi opozycja dostaną pożyczki. Natomiast rząd i samorządy rządzone przez PiS dostaną bezzwrotne dotacje. Dlatego obawy polityków z Koalicji Obywatelskiej są zrozumiałe. Ponadto istnieją obawy przed zmarnowaniem części pieniędzy przez PiS. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu jest ona rozbierana. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Tak więc opozycja chce zwiększyć kontrolę nad wydawanymi pieniędzmi z tego Funduszu.
olo2021.05.4 19:45
A gminy zydowskie cos dostana?
Marta2021.05.4 14:52
#prosba #ankieta Cześć! W ramach pracy magisterskiej prowadzę badanie, które ma na celu określenie podobieństwa znaczeniowego pomiędzy wybranymi partiami politycznymi. Zapraszam do wypełnienia formularza: https://forms.gle/Nkp46mMqrdGMFXuM7 Dziękuję!