Niemiecka gazeta: UE nie dostanie od Polski zasądzonych kar - zdjęcie
30.10.21, 11:30Fot. The Left / KPRM via Flickr CC 2.0

Niemiecka gazeta: UE nie dostanie od Polski zasądzonych kar

115

"Spór Brukseli z Polską zakończy się kompromisem, ponieważ Unia Europejska nie może sobie pozwolić na ostre sankcje wobec Warszawy, jakich domaga się Parlament Europejski" - czytamy w niemieckiej gazecie Tagesspiegel.

"Tak wygląda rzeczywisty układ sił: UE nie posiada własnych komorników, którzy byliby w stanie  ściągnąć od państw narodowych zasądzone kary finansowe. Bruksela może jedynie potrącić grzywnę  z funduszy, które Polska ma otrzymać z unijnego budżetu. W tej sytuacji Polska mogłaby jednak pokusić się o wstrzymanie swoich wpłat członkowskich" - uważa komentator Tagesspiegla Christoph von Marschall.

W ocenie von Marschalla spór Polski z Komisją Europejską zakończy się kompromisem. Von Marschall zauważył, że zręby takiego porozumienia wyznaczyła już Ursula von der Leyen.

"Jeśli władze w Warszawie zapewnią, że zlikwidują Izbę Dyscyplinarną, przywrócą do pracy zwolnionych sędziów i zezwolą sędziom na kierowanie pytań do TSUE, KE uwolni pierwszą część pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Reszta środków napłynie do Polski po rzeczywistym spełnieniu warunków" - przewiduje publicysta.

Zdaniem von Marschalla kompromisowe podejście Komisji jest nie na rękę lewicowej części europarlamentarzystów. Publicysta twierdzi jednak, że ta część sceny politycznej od początku wysuwała nierealistyczne postulaty.

"Unia nie może sobie pozwolić na zastosowanie twardych sankcji wobec Polski z dwóch powodów. Po pierwsze jest zainteresowana kooperacją z Polską, chociażby ze względu na napór na zewnętrzną granicę UE. Ani Komisja Europejska, ani Rada Europejska czyli szefowie rządów nie są zainteresowane eskalacją konfliktu z Polską. Nie chcą ryzykować blokady przez Polskę decyzji UE" - pisze von Marschall.

Ponadto w ocenie von Marschalla, PiS zyskuje na przedstawianiu się jako ofiara niesprawiedliwego i przesadnego mieszania się Brukseli do polskiej polityki. Ma to być druga z przyczyn, dla których Komisja jest nastawiona na zawarcie ugody z polskim rządem. Ma to pozbawić PiS paliwa wyborczego i doprowadzić w konsekwencji do przegrania przez PiS następnych wyborów parlamentarnych.

Ponadto w ocenie von Marschalla nie należy wzmacniać reprezentującego radykalne podejście Zbigniewa Ziobry kosztem premiera Mateusza Morawieckiego. "Dialog z Morawieckim jest możliwy" - twierdzi publicysta.

"Wzmacnianie Ziobry kosztem Morawieckiego nie leży w europejskim interesie" - konkluduje.

jkg/tagesspiegel, deutsche welle

Komentarze (115):

Hanys GórnoŚląski2021.11.7 12:31
Żadnych kompromisów z szantażystą. Pieniądze na "odbudowę" to kredyt zaciągnięty przez euro-komunistów u żydowskich banksterów. Taki kredyt to Polska sobie może zaciągnąć sama, taniej bo bez udziału komuchów z ue.
Janusz2021.10.31 11:03
Polska da sobie radę to mądry i potencjalnie bogaty kraj jeszcze będzie grała pierwsze skrzypce w ue tylko cza wiary a nie wiecznego narzekania
Anonim2021.10.31 8:56
Ks.prof.S.Koczwara: ZGADZAMY SIĘ POZOSTAĆ W TRUPIARNI ! ............................................ https://www.youtube.com/watch?v=uspX3UvH11o
Anonim2021.10.31 9:13
UE to jest trupiarnia? Widzą chrześcijańską Polskę w trumnie na jednym z unijnych katafalków?
Bożena2021.10.31 8:43
Niemcy od zawsze usiłują zagarnąć wszystko, co się da i złupić to, czego nie mogą zająć. Historia dokładnie pokazuje jak to usiłowali robić - po trupach, intrygach, zbrodnią, wojną i wyniszczeniem do cna tych, których uważali za swoją własność - pachołków. Druga wojna światowa - trwa. Zmienia się tylko co jakiś czas, działania - z czołgów i samolotów, obozów i wyniszczeń, na walkę ekonomiczną. Zaczęło się ponownie od Polski, bo POdstawiani agenci i zdrajcy, użyteczni i pazerni, za judaszowe srebrniki jak piąta kolumna, działają od wewnątrz i wspierają swoich mocodawców by, zastraszyć i omamić pozostałe kraje Pani Merkel i jej narzędzie Ursula von der Leyen - jawnie ale i często z ukrycia, intrygują na wszelkie możliwe sposoby - straszą i knują, wymyślają i kłamią. Szukają wymyślnych sposobów, by Niemcy stały się panem i królem Europy. Pani Angela przyjęła sobie za honor by stać się legendarną bohaterką, historyczną postacią. Wydaje się jej, że przez (nieuczciwe i POdstępne) zagarnięcie i podporządkowanie sobie, suwerennych krajów na usługi Niemcom - do roboty i poniżania, stanie się kimś wielkim dla potomnych. "Królowa Europy" Angela Merkel - przegra, bo żaden fałsz i przekręt, nie może na dłuższą metę wygrać z prawdą i wolnością. Knowania lewactwa, które pokazuje swoje oblicze na ulicach, z błyskawicami na rozwydrzonych twarzach - tych, którzy nie zdają sobie sprawy z tego w czym uczestniczą, to utopijne paranoje niezrównoważonych i zniewolonych osobowości.... Zapytani o cel i sens marszów nie są w stanie, logicznie odpowiedzieć na zadane pytania. Kolorowe marsze w obscenicznej POstaci, to odwrotność od normalności. Wolność nie jest zniewoleniem - żadną ideologią, zboczeniami czy nałogami. Wolność, to prawość, odwaga, godność i mądrość - wierność wartościom. Każdy, kto usiłuje zniekształcić to, co dobre i zastąpić jakąkolwiek POdróbą - musi z definicji stać na skraju przepaści. Ideologiczny ślepiec dokona ostatecznego kroku i znajdzie się tam gdzie zawlekła ich bezmyślność. Ten zaś, kto stoi na ich czele - jako pierwszy oznajmi, że ogarnia go furia:-P
Anonim2021.10.31 8:58
ZAKAZANE KAZANIE ........... https://www.cda.pl/video/4398321c2
Bożena2021.10.31 9:23
Bardzo dobre kazanie. Dziękuję
Janusz2021.10.31 11:00
święta prawda
moher z Krakowa2021.10.31 8:40
Bierzmy przykład z Niemców i innych krajów EU , które ignorują wyroki uzurpatorów z TSUE !
izydor2021.10.31 8:24
I jak tam frondelki idzie nieoddawanie guzików? Doszliśmy do miejsca w którym spełnienie wszystkich żądań UE to jest kompromis. Czy katoprawacka dzicz to kupi? Myślę że tak.
Anonim2021.10.31 9:01
"katoprawacka dzicz" - to posłuchaj tego, do czego są zobowiązani prawi Katolicy: https://www.cda.pl/video/4398321c2
Gal Anonim2021.10.31 6:32
To, nie są kary zasądzone, bo żadnej rozprawy jeszcze nie było. TSUE ma taki zwyczaj, że jak kogoś nie lubi, to kary mu wyznacza już przed rozprawą, a potem się dziwi, że nie wszyscy chcą go uznawać za sprawiedliwy i kompetentny sąd.
jula2021.10.31 5:26
Opozycja na Węgrzech powiększa przewagę nad Orbanem! Wkrótce Kaczyński pozostanie sam w UE.
gorka2021.10.31 7:30
Nieprawda, będzie z nim Tusk. On bez Kaczyńskiego i PiS-u nie wyobraża sobie egzystencji. Byłby, po prostu, nikim!
Anonim2021.10.31 11:55
Wtedy będzie mówił:" Przez 6 ostatnich lat ..." I tak będzie mówił o PiS. Przecież nie może mówić o sobie i swojej partii.
Anonim2021.10.31 1:17
UE dostanie to co chce. UE działa na zasadzie robienia interesów - czyli - w zamian za niezapłacone kary nasz premier dostanie kolejny świstek do podpisania (niekoniecznie korzystny dla Polski), i to wszystko. Przez swoją nieudolność (albo celowe działanie) na arenie międzynarodowej PiS dla Polski zrobił więcej szkody niż jakikolwiek inny postkomunistyczny rząd.
Anonim2021.10.31 9:08
"UE działa na zasadzie robienia interesów" - raczej na zasadzie łomu? siłą włamuje się do państw narodowych? siejąc anarchię? niszcząc wartości? niszcząc rodzinę? za plecami Niemiec lewactwo i wszelkiej maści dewianci wyłamują kolejne drzwi do instytucji Państwa? do chrześcijańskich rodzin? to szajka? to jest zmowa?
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.10.30 23:34
Tytuł tego artykułu, już pominę treść, pisał debil... Dudy godny :)
astm.2021.10.30 22:01
Płacić kary tej zboczonej gadzinie. Śmiechu warte.....
daawid2021.10.30 21:58
myślę, że po tym tekście hrabina der Leyen szybko zbierze Komisję i powoła takiego komornika Brukselskiego, a żeby komornik był bezstronny to będzie go powoływać Parlament Europejski :-) ... ... ...
PRAWDA2021.10.30 21:56
Boze Błogosłw Polske i strzeż od --Zarazy Niemieckiej ==
cda2021.10.31 8:42
I zarazy moskiewskiej tez !
gorka2021.10.30 21:10
Ta niemiecka Leja uklęknie ,tam gdzie na nas szczekała i przeprosi, uderzy w pokorę, to wtedy może spojrzymy na to pomietło łaskawiej.
Anonim2021.10.30 20:47
Co za czasy, Fronda chwali Niemców. To juz Niemcy nie są wrogami ,czy to tylko dziś, jednorazowo?
Ярослав К.2021.10.30 20:06
Zespół Delbrücka : - nazywany jest inaczej mitomanią, pseudologią oraz kłamstwem patologicznym. Jest to patologiczna zdolność do kłamania, wprowadzania innych osób w błąd, zmyślania czy zatajania prawdy. Osoby chore przedstawiają historie, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca. Ukazują się w nich jako osoby uczciwe, przyjaźnie nastawione do świata oraz innych osób. Pacjenci nie są w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji. Mitomani bardzo często zapominają, o czym mówili kilka dni wcześniej i starają się „na szybko” stworzyć nową historię. Przyczyny mitomanii cały czas są poszukiwane. Kłamstwo patologiczne może być następstwem przebytych chorób organicznych mózgu, mowa tutaj o np. zapaleniach, urazach bądź uszkodzeniach. Wymieniane są także wrodzone właściwości psychopatyczne osoby chorej. Niektórzy pacjenci poprzez kłamstwo patologiczne chcą zwrócić na siebie uwagę, przez co czują się dowartościowani i pewni siebie. Duża ilość mitomanów kłamie tylko po to, by skrzywdzić inne osoby, przedstawić je w bardzo złym świetle, a także zaszkodzić im w życiu osobistym oraz zawodowym. - Czy to jest opis pana premiera, dla szwagra pytam ?
PePe2021.10.30 21:51
Twój zespół jest o wiele prostszy do ogarnięcia. Zespół pojbanej krwy.
Anonim2021.10.31 11:59
Mnie to pasuje do Bolka.
gdy powiesza donaldka vermachcika2021.10.30 19:59
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych ...
Anonim2021.10.30 20:45
Przestań płakać i się mazgaić jak bachor. Bądź mężczyzną.
Anonim2021.10.31 12:00
Kulą w płot
Mateusza dni już są policzone....2021.10.30 19:52
Morawiecki: - Narzekacie, a przecież macie o połowę tańsze paliwo. - Niż w którym roku? - Niż w przyszłym - mówi premier.
Anonim2021.10.30 19:58
Ceny galopują, zalewa nas fala drożyzny. Złotówka słabnie. Coraz więcej zarażonych. A co robi rząd? Wprowadza Ruski-Ład, podwyższa akcyzę, zajmuje się nazistowskim projektem Godek. Są zdrajcami, mają gdzieś ludzi pracujących. Interesują ich jedynie nieroby, które na nich głosują.
Dlaczego Fronda nie napisze,że...2021.10.30 20:09
Inflacja 6.8%. Jeszcze 3 miesiące temu NBP uważał, że na koniec 2021 wyniesie 4.7%. Stopa referencyjna 0.5%. Mamy najniższe realne stopy na świecie. RPP musi podnieść stopy. Wówczas przyzna się do zaniedbań za które już płacą najbiedniejsi.
Anonim2021.10.30 20:10
Podwyżki będą dopiero w 2022. Na koniec 2021 PLN musi być słaby, żeby Glapa mógł przekazać do budżetu 10 mld PLN.
Anubis2021.10.31 13:07
Walnij się młotem w ten tępy czerwony łeb.
Anonim2021.10.30 18:14
Czy Niemcy są sprzymierzone z NATO czy z Rosją? ..... https://agnieszkas.neon24.pl/post/164209,czy-niemcy-sa-sprzymierzone-z-nato-czy-z-rosja
kapral CBA2021.10.30 19:21
niemcy zawsze były zrośnięte z rosja. Tego nikt nie zmieni, nawet jak trzeba będzie poświecić dla bolszewików pol narodu niemieckiego to i tak będą trzymać z ruskiem.
Anonim2021.10.30 18:10
"Nazistowskie korzenie brukselskiej UE"... ... https://c-z06.neon24.pl/post/164212,nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue
Templar2021.10.30 18:07
Warunki przedstawione przez Ursulę są nie do przyjęcia. Pytania prejudycjalne to paraliż systemu prawnego i pozbawienie Polski niezależnego sądownictwa. Nie wiem czy ta niezbyt wysoka i mało atrakcyjna finansowo pożyczka jest warta takich poświeceń. Przyjęcie takiego dictum ze strony unijnych urzędników jest nie do przyjęcia dla wolnych Polaków głosujących na prawicę. Prawicowi wyborcy PiS z dużą nieufnością przyglądają się poczynaniom Morawieckiego, to nie jest premier z ich bajki, za miękki i za pragmatyczny czyli zorientowany na kasę. To skończy się katastrofą dla PiS, wyborców zagospodaruje Konfederacja jeśli stanowczo odetnie się od podejrzeń pro Putin, czyli pozbędzie się Korwina Mikke.
astm.2021.10.30 18:00
Och! jacy szwaby dobre. Odszkodowania PŁACIC za morderstwa, kradzieże i niszczenia mienia nie tylko dla Polski ale państwom dawnych kolonii...
Arndt Freytag und Sonnentag2021.10.30 18:16
Figa z makiem.
SAD2021.10.30 18:38
Przyjdzie czas, że zapłacicie za wszystkie nikczemności, rabunki i mordy, których dopuszczaliście się przez ponad 1000 lat swojej historii. Ten czas jest już bliski, powiem tobie Arndt Fre... coś tam, coś tam, na ruinach Berlina będzie rosła puszcza. Poczytaj sobie co wam przepowiedziała wasza rodaczka niejaka Teresa Neumann.
Arndt Freytag und Sonnentag2021.10.30 19:23
qwno prawda Niemcy ponad wszystko!
n2021.10.30 19:34
niemcy będą wielkością tylko ponad g.wno!....takie krowie!
Arndt Freytag und Sonnentag2021.10.30 20:37
sigi,sigi... sigi
SAD2021.10.30 23:04
A jednak przeczytałeś, więc wiesz a to co zostało przepowiedziane przez mistyków lub proroków to stanie się i nie ważne czy ktoś w to wierzy czy nie, bo to nie ma znaczenia. To jest tak jakbyś nie wierzył w opowieść że jest Afryka, ty nie wierzysz a Afryka po prostu jest. Okaż pokorę i proś Pana Boga abyś tego nie dożył.
Anonim2021.10.31 11:50
Co tam w kalifacie berlińskim słychać ?
Anonim2021.10.30 17:46
Poseł mniejszości niemieckiej protestuje przeciwko propozycji ograniczenia dotacji ........ https://nczas.com/2021/10/30/posel-mniejszosci-niemieckiej-protestuje-przeciwko-propozycji-ograniczenia-dotacji/
Anonim2021.10.30 17:48
Chodzi o złożenie 27 października poprawki do budżetu przez posła Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), zakładającej wykreślenie 236 mln zł.
notka bene2021.10.30 17:06
Niemcy mają praktycznie monopol na sianie dezinformacji w Europie i sobie tego nie żałują. Nic ich jednak nie wybija tak z konceptu jak odważny, pewny siebie polski premier, który spokojnym głosem, kulturalnie nazywa rzeczy po imieniu, którym nie sposób zaprzeczyć. To co premier Morawiecki powiedział w Parlamencie Europejskim, jest teraz powielane przez czołowe gazety na Zachodzie. Dla Niemców to double trouble i tego już nie zamiotą pod dywan. Są zmuszeni do zdefiniowana swoich celów i zamiarów. A chodzi im o kolejny rozbiór Polski, tym razem dokonany po cichu, bez ognia i bez dymu, całkowicie na podstawie pełnej fantazji interpretacji tego, czego nie ma w traktatach. Tym sposobem zaszli już bardzo daleko, i to dzięki wydatnej pomocy nadwiślańskich dzieci resortowych o mentalności Palikota. Robić sobie jaja z ojczyzny i jeszcze na tym zarobić.- oto ich sposób na życie. Zakompleksione miernoty bez wiedzy i bez żadnego dorobku, nadgorliwie starają się zwrócić na siebie uwagę w unijnych instytucjach. Popyt na użytecznych idiotów ma silną koniunkturę na tamtych salonach. Pozostaje mieć nadzieję, że rząd Morawieckiego nie pójdzie z UE na żadne kompromisy. Kompromisy, to porażka odłożona na później. Teraz trzeba iść za ciosem i dokończyć dzieła. Pod każdą unijną decyzją musi być podpis, data i miejsce, oraz podane to do wiadomości publicznej.
Topek2021.10.30 16:54
PiSowscy przestępcy mają całe prawo i wszystkie zasady współpracy międzynarodowej i traktaty głęboko w du pie jak to kiedyś mieli komuniści
Topek, korekta2021.10.30 16:57
PiSowscy przestępcy mają całe prawo i wszystkie zasady współpracy międzynarodowej i traktaty głęboko w du pie jak to kiedyś mieli komuniści, tzn. m.in. ja czynny w PZPR od wczesnej młodości, od samej bar micwa.
Topek2021.10.30 17:21
Korek te to se możesz do du py wsadzić
Anonim2021.10.30 16:30
Ks.prof.S.Koczwara: Wiktoria Wiedeńska, beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego (całość kazania) .................... https://www.youtube.com/watch?v=KTpKOa1ojeY
Anonim2021.10.30 16:28
Ks.prof.S.Koczwara: ZGADZAMY SIĘ POZOSTAĆ W TRUPIARNI ! ............................................ https://www.youtube.com/watch?v=uspX3UvH11o
Anonim2021.10.30 16:25
ZAKAZANE KAZANIE ........... https://www.cda.pl/video/4398321c2
Anonim2021.10.30 16:31
cała prawda o lewactwie?
Piotr Nowak2021.10.30 16:11
Dostaną ! Ale jak powiedział zboczeniec Biedroń figę z makiem !!!
anna2021.10.30 15:56
a gdzie pani frau pieniądze za zrujnowanie Polski i Polaków od 1939 roku
Karol2021.10.30 16:28
Od 1772 pzepraszam bardzo. To duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuży rachunek długu
kapitan NKWD2021.10.30 18:19
Ciekawy kto jest jej von den lieen oficer prowadzacy, przeciez ona glupia jak but, czyli sapog
Morawiecki gdzie ty miałeś rozum2021.10.30 15:30
Juz lepszy był den gnom Zimermans nisz ta pruska qrew
Morawiecki gdzie ty miałeś rozum2021.10.30 15:48
niż
a to pech2021.10.30 15:28
Że jej ojca nie było na Gustlofie
pruska qwa2021.10.30 15:25
Ty qwo prusacka jeszcze nie zapłaciłaś za pożoge wojenną
Halina2021.10.30 15:22
Polska nie ustąpi i wygra z niemiecką lewacką unią. Tak nam dopomóż Bóg.
Czyli Morawiecki pada do niemieckic nożek2021.10.30 14:39
Kompromis według szwabów, to wykonanie żądań KE, czyli w rzeczywistości szwabów, co zresztą Morawicki z Kaczyńskim zapowiedzieli mówiąc o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. Morawicki nie zamierza też blokować niemieckiej ZAGŁADY ENERGETYCZNE POLSKI (nie po przecież to Morawiecki, podczas szczytu UE w grudni 2020 r, .zgodził się na przysunięcie celu redukcyjnego CO2 w UE z roku 2050 na rok 2030), która jest nazywana "zielonym ładem" (GRÜNE ORDNUNG, bo jak woadomo "ordnung muss sein"), czego ostatnim wykwitem "zielonej" niemieckiej polityki jest lansowany przez znanego "przyjaciela" Polski Fransa Timmermansa pakiet "Fit for 55". O tym, że rząd Morawieckiego ni będzie blokował tego pakietu powiedział minister tego rządu Artur Soboń, ten sam który wysłał harmonogram zamknięcia polskich elektrowni węglowych - https://www.youtube.com/watch?v=1xYqJW3v02U
Czyli Morawiecki pada do niemieckic nożek2021.10.30 15:27
A teraz towarzysze jewreje z KONFIEDIERACJI wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Do yebniętego trolla2021.10.30 17:46
Tatuś zrobił cię na próbę i zapomniał zabić, czy też jesteś jego zemstą na świecie?!
Trolle Morawieckoegp w akcji2021.10.30 17:52
Ujadanie trolla od Morawieckiego pod tym komentarzem, tylko potwierdza, że spawy będą załatwione o niemieckiej myśli.
Rafał_K2021.10.30 14:38
Widać, że lewacy się boją tego, że i u nich konserwanywne partie przejmą rządy i tych zbirów odeślą na zieloną łączkę paść krowy z dala od cywilizacji.
złotówki z toopy POplatfusa nie wyciśniecie2021.10.30 13:20
nie mówiąc o rzydokomunie
Wania Anto nim w proteście przed siedzibą TSUE2021.10.30 13:19
zwala kolejną gruchę
Anonim2021.10.30 13:14
PiSdzielce to nie są Polacy. Przez jakiś czas się kamuflowali, ale teraz widać jak na dłoni, że to są Putina mędy. Ta ich obrzezana bolszewicka mentalność jest nie do naprawienia. Ich interesuje tylko dewastowanie Polski. Od sławnego ataku Broszki (27:1) po dzień dzisiejszy tylko marzy się im trzecia wojna światowa.
Dobrobyt wedlug PiS...2021.10.30 13:33
Gdy gość z ordo iuris pisze o sprzedawaniu ojczyzny za pieniądze i zaszczyty, to mnie to naprawdę wzrusza i rozczula. Targowica tez twierdziła, ze ratuje ojczyznę. A potem naród stawiał szubienice. Otóż kryterium przynależności do targowicy i wtedy i teraz jest takie samo - sprzeciw wobec prozachodniemu kursowi Polski i działanie na rzecz wepchnięcia Polski w łapy Moskwy. A to drugie albo z głupoty albo w drodze świadomej, odpłatnej działalności.
Mateusza dni już są policzone....2021.10.30 13:34
W XVIII wieku magnaci, szlachta, kościół dla zachowania swoich przywilejów zniszczyli KONSTYTUCJĘ 3 MAJA i sprzedali Polskę Moskwie. Dzisiaj, ten sam kościół, pis i faszyści dla swojej bezkarności niszczą KONSTYTUCJĘ, wyprowadzają PL z UE i obierają kurs na Moskwę, Pekin.
Lola2021.10.30 16:30
A nie przegrali w karty w Mone Carlo?
Moniek2021.10.30 16:31
Kto ci tych bzdur nawciskał? Nauczyciele socjalistyczni?
gumowa kaczka2021.10.30 13:10
pieniądze z UE powinny otrzymywać jedynie SAMORZĄDY ,rząd znów wszystko rozda swoim nierobom przed wyborami i rozkręci inflację
Maciej Piwowar2021.10.30 13:09
UE się BUDZI.Dotarło że Polska ma POPARCIE Grupy Wyszehradzkiej ,i reszty tzw.Krajów Słowiańskich.
Leon2021.10.30 13:07
Po podwyżce stóp procentowych wykupia ziemie i nieruchomości za bezcen jak u sasiadów
oi2021.10.30 13:03
Sama sobie weźmie w czym problem?
Hela2021.10.30 13:05
Problem w tym że nie może bo wyjmie ze swojej kieszeni i wywali w błoto
Anonim2021.10.30 13:03
„Kar nie płacą”. Tak o nas piszą? A te rozmodlone PiSdzielce mieli niby zgniły Zachód uczyć moralności.
Karol2021.10.30 13:04
No. Jak nie oni to kto. Józef Tkaczuk?
Newsroom2021.10.30 13:02
Ale oni są żałośni, bo oni liczą na jakiś kompromis ? Czyli mamy dać się wykiwać tylko częściowo - mamy dać się wydymać, tylko do połowy ?? Sugerują nam w Berlinie że to możliwe ? W takich fundamentalnych sprawach jak suwerenność nie może być kompromisów i nie będzie ! Po za tym pan min. Ziobro, ma twardy kręgosłup, i Berlin nie może liczyć na to że premier Morawiecki postąpi inaczej niż minister Ziobro. Marksistowska UE padnie, pod naszym i Węgierskim naporem . Po za tym wspierają nas po cichu inni członkowie UE, bo mają dość tego syfu !
gość2021.10.30 12:31
Jeszcze Szwaby nie zrozumiały,że Polska MOŻE obejść się BEZ pożyczek z Funduszu Odbudowy! Przyzwyczajeni są do skomleń bankrutów z południa Europy - którym świat chce pożyczać drożej niż Unia - i myślą, że czymś nam zagrożą albo zaszantażują! Teraz bardzo powoli dociera do nich to,że nie tylko Polska nie zapłaci bezprawnych i bezczelnych "zasądzonych" kar - ale wetując np. pakiet klimatyczny - od razu ZYSKA ogromne środki finansowe do dyspozycji! Nie będziemy płacić idiotycznego podatku od CO2 i będziemy transformować nasze górnictwo i energetykę w NASZYM rytmie, a nie wg. dyktatu starców-szaleńców! Więc tak jak ten człowiek , który nie bierze kredytów - jesteśmy wolni i suwerenni i może powoli zacznie coś w tych zakutych niemieckich głowach świtać - choć na zmianę myślenia skrajnego lewactwa w PE nie ma co liczyć! Dodatkowo wielu ludzi w Europie zaczyna kibicować za Polską - niektórzy włoscy internauci mówią nawet o powtórce wiktorii wiedeńskiej króla Jana III! Panie Premierze - tak trzymać!
442021.10.30 12:55
Cala prawda! Wlochy juz od dawna bankrut, Hiszpania juz od dawna bankutem stoi, Holandia bankrutujacy bajzel, Niemcy bankrutem i beda coraz wiekszym bankrutem pomimo okradanych swoich kolonii czyli srodkowoeuropejskich krajow, Francja podaza duzymi krokami za wymienionymi , jedynym ich ratunkiem jest jeszcze energia z atomu. Juz niedlugo bedzie wyjscie z unii tych panstw ,ktore ja tworzyly. RZAD ani KROKU W TYL!
Anonim2021.10.30 12:17
I wtedy, po WYPIERPOLu PiSdzielce będą mogli zameldować Putinowi: "Zadanie wykonane, towarzyszu, rubelki przelejcie na to samo konto co zwykle".😁😁😁
Vincent2021.10.30 12:37
nie psuj narracji dogowi, bo to ma być polexit i wtedy pinindzy nie byndzie
Rostovsky2021.10.30 20:40
Won trollu od mego nicka, a piniendze mam a nie dam.
Leokadia2021.10.30 12:59
Pan po wypadku? Upadek na głowę? Rozumiem. Przykre.
Piotr Nowak 🖐🏻 teraz Anonim2021.10.30 19:26
Nie , lubię picie szczególnie browar ale nienawidzę polaków.
bogdanus2021.10.30 12:17
Naiwni dziennikarze niemieccy, pamiętamy jak UE postępuje i będzie postępować, tym bardziej będziemy popierać Zjed. Praw. Nie damy się skolonizować pod tak ładną nazwą "Federalizacja".
I jeszcze hiperinflacja o której grzmiała2021.10.30 12:13
jedynie Konfederacja zeżre cały nowy nieład....
Jola2021.10.30 13:00
Nie ma na to cienia szansy. Oni tylko mówią i abstrakcyjnie nic nie robią
Kretyni Morawiecki i Romaszewska2021.10.30 12:12
https://www.youtube.com/watch?v=XMLvsaZmecA
Pisowska Targowica2021.10.30 12:11
Pisiory nadal będą mówić że nie wyprowadzają nas z Unii? I będą drzeć japę że Unia blokuje nam pieniądze? Takich jak ziobro , kaczyński czy morawiecki , Kościuszko wieszał na szubienicach.
Tagesspiegel2021.10.30 12:14
nie nerwuj tak, poczekaj na werdykt w pojedynku PE z KE, może nie będzie już z czego wychodzić
Jola2021.10.30 13:01
Jak skończył Kościuszko? W Szwajcarii?
MEGA MASAKRA!! ZAORANIE!!! PILNE!!! TYLKO U NAS!!!2021.10.30 12:11
SZOK!!! PiS już nie miażdży i nie zaoruje w sondażach!!! Potężny spadek poparcia. PiS ma powody do zmartwień? Jedynie 28% popiera PiS. To złe wieści dla PiS. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że partia ta, w zaledwie dwa tygodnie, straciła aż 7 pkt proc. poparcia. To największy spadek notowań PiS od 2020 roku.
bogdanus2021.10.30 12:27
spadek to ty masz ale inteligencji
Klara2021.10.30 13:02
A pingwin maszeruje tyłem.
Anonim2021.10.30 12:04
Od kiedy to fronda chwali cos niemieckiego? Kazdy wie że na Frondzie wszystko co niemieckie to wrogie.
droma2021.10.30 12:06
Odtąd kiedy Kaczyński zaczął nosić zegarek niemieckiego projektanta który szył mundury dla SS podczas II wojny światowej.
zegarmistrzowski2021.10.30 12:11
ale jak Kaczyński nosi odwrotnie ten zegarek to ten niemiecki projektant i całe ss cierpi katusze, a tylko głąby się cieszą
wyśledź po kaszubsku2021.10.30 12:02
Tagesspiegel to pisowscy zdrajcy europejscy i niszczą jedyną słuszną narrację proerłopejską!
Jak Bandy 4 czyli żydzi wywlaszczaja polakow2021.10.30 12:00
https://www.youtube.com/watch?v=XMLvsaZmecA
droma2021.10.30 11:56
urzędasy z uni-kołchozu to takie same kundle jak ryży szatniarz ze stasi wystarczy kop w de i już miękną ...
Wania Antonim - daję palec środkowy2021.10.30 11:54
jak wyjmę z tyłka Amstaffa
potrączcie se od Niemiec2021.10.30 11:53
z odszkodowań wojennych
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.30 11:41
skoro PiSdzielstwo zawiesi wpłatę składek członkowskich to UE zawiesi polskę w jej członkostwie, logiczne i proste...
Jola2021.10.30 13:03
Ino że nie ma takiej opcji i nic zrobic nie może.Taka prawda
możemy w ramach rekompompensaty2021.10.30 11:39
dać Wam tawariszczy Herr Psa z Zoppot
kasikas2021.10.30 11:38
Bruksela! opamiętaj się, nasz Rząd jest demokratycznie wybrany przez większość zapamiętajcie to w końcu,,nie zmusicie nas do waszych ideologii, nasz Naród ma soje tradycje a narzucanie jest wredne.Przestańcie wierzgać bo to się dla was źle skończy. Nasze sądy nasza Polska,precz z łapami. Pilnujcie swojego koryta i zajmijcie się w końcu ważnymi sprawami dla Europy