Kościół katolicki w Niemczech tęczowieje w zastarszającym tempie. Czy po zbliżającym się wielkimi krokami Synodzie zjawisko to nasili się jeszcze bardziej? Niektórzy niemieccy kapłani robią wiele, aby tak się stało, domagając się, by wszyscy biskupi bez wyjątku, błogosławili pary homoseksualne.

Księża Burkhard Hose z Würzburga oraz Bernd Mönkebüscher z Hamm, zaangażowani również w inicjatywę  #mehrSegen (więcej błogosławieństw), wystosowali do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, bp. Georga Bätzinga oraz osób kierujących Drogą Synodalną list otwarty, w którym wzywają niemieckich biskupów, by wypracowali jednolite stanowisko wobec procederu błogosławienia przez kapłanów związków homoseksualnych. Oczywiście w grę wchodzi jedynie antybiblijne, pozytywne stanowisko, bo żadne inne dla wyznawców tęczowego tolerancjonizmu, bo żadnego innego tolerować nie będą.

Hose i Mönkebüscher (ten drugi sam ujawnił w mediach przed dwoma laty własne skłonności homoseksualne) w swym liście ostentacyjnie chwalą biskupów: Felixa Glenna z Münster oraz Franza-Josefa Overbecka z Essen, którzy publicznie zadeklarowali, że nie będą wyciągać żadnych konsekwencji wobec księży udzielających błogosławieństw parom homoseksualnym. Tęczowi księża wytykają za to palcem w tym samym piśmie biskupa Hansa-Josefa Beckera z Paderborn, który kilka tygodni temu ośmielił się upomnieć księdza swej diecezji, który błogosławił imitację „ślubu” w wykonaniu homoseksualnej pary.

Warto wspomnieć, że obaj wymienieni kapłani: Hose i Mönkebüscher, już od 16 marca 2021 roku rozpętali kampanię przeciwko dokumentowi watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary z dnia poprzedniego, w myśl którego pary jednopłciowe nie mogą być błogosławione w Kościele katolickim . Już po zaledwie jednym dniu zebrali oni w tej sprawie aż ponad 200 podpisów innych księży rzymskokatolickich. Łącznie w jednym tylko miesiącu uzbierali ich niespełna 3 tysiące.

Natomiast w maju wspomniany duet tęczowych kapłanów włączył się też w głośną #liebegewinnt (miłość zwycięża), polegającą na organizowaniu w niemieckich kościołach błogosławieństwa par homoseksualnych. Była to jawna manifestacja przeciwko decyzjom Watykanu, która póki co, nie spotkała się z jakimikolwiek reperkusjami.

 

ren/pch24.pl, domradio.de, katolisch.de