Niemcy zawiedzeni rządem Merkel. ,,Organizacja jak w krajach Trzeciego Świata’’ - zdjęcie
12.02.21, 15:47Fot. via: Flickr CC 2.0

Niemcy zawiedzeni rządem Merkel. ,,Organizacja jak w krajach Trzeciego Świata’’

9

W ocenie dużej części niemieckiego społeczeństwa rząd Angeli Merkel nie zdał egzaminu z walki z pandemią koronawirusa. Niemiecka prasa bardzo krytycznie odnosi się do działań władzy, porównując umiejętności organizacyjne do poziomu państw Trzeciego Świata.

W Bundestagu odbyła się debata na temat walki z COVID-19. Kolejny raz z premierami krajów związkowych spotkała się też kanclerz Angela Merkel. Działania władz jednak bardzo krytycznie oceniają niemieckie media.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” przekonuje, że od wybuchu pandemii niemiecka polityka wybiera jedynie pomiędzy wielkim złem a bardzo wielkim złem. Działania rządu ostro krytykuje również „Rhein-Zeitung”.

- „Lockdown ma bardzo jasny cel. Ma on doprowadzić do opanowania pandemii. To dlatego popiera go większość ludzi w Niemczech. Można to porównać do pociągnięcia za hamulec awaryjny. Ale kto gwałtownie zahamuje, ten nie zostawia przecież swojego samochodu na drodze, ale kontynuuje jazdę w dotychczasowym kierunku” – czytamy w dzienniku.

- „A teraz nawet pomysł planowania na potem jest uważany za niebezpieczny. Pojawiły się nawet głosy wśród premierów krajów związkowych, które ostrzegały przed myśleniem lub - co gorsza - mówieniem o dalszych perspektywach. Władze federalne ujawniają  umiejętności organizacyjne na poziomie krajów Trzeciego Świata, co dobija już ostatecznie zdesperowanych przedsiębiorców” – piszą dalej niemieccy dziennikarze.

kak/dw.com, niezależna.pl

Komentarze (9):

Arndt Freytag und Sonnentag2021.02.13 0:46
No jak można tak. No jak? Gdzie jest H i t l e r ?
Chuj Putina jest tylko w oysku2021.02.12 18:00
KORWINA!
Prawda2021.02.12 17:01
Merkel to --Orginał Komuna Bolsewik --Szkoła 2 lata fraj dojcze jungen w Berlinie ===3 Lata w Lipsku Marksa i Lenina -- 2 Lata Moskieskiej szkoły Miedzynarodówki Komunistycznej ===oraz inne studia ===Komuna Upadła w Polsce w 1984 roku a Ruska czyli Bolszewicka w 1986 roku ===czy to jakąś Nowośc ,ze Niemcy Padaja i Ubywa ludosci Orginału Niemca co roku 500,000 tysiecy a przybywa Islamu ---- 1 milion =4=4
Konfederacja OBCIĄGA CHUJA PUTINA!2021.02.12 18:01
. 𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐨 "𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐌𝐄𝐃𝐈𝐀𝐂𝐇" 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - - - SPRAWDŹ!!!
tymczasem hen daleko, gdzie PiS buduje promy:2021.02.12 16:53
Ksiądz Andrzej D., któremu wielokrotnie stawiano zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletnich chłopców, odwołany z funkcji szefa Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II. Taką informację podał na swojej stronie internetowej katolicki miesięcznik „Więź", który ostatnio publikował serię artykułów ujawniających, jak przez 25 lat kolejni biskupi nie robili prawie nic z zarzutami stawianymi księdzu (mającemu opinię sprawnego „finansisty"). Instytut, którym od lat kierował ustosunkowany politycznie ks. Andrzej D., odpowiada m.in. za przejęcie od miasta byłego szpitala kolejowego, prowadzi też kilka domów opieki, które zapewniają stabilny dochód Kościołowi. Bo będzie materiał w TVN 24? Według naszych nieoficjalnych informacji sprawa ks. Andrzeja D. „za bardzo nabrzmiała” w Kościele. Kilka miesięcy temu prymas Polak rozmawiał o niej z kilkoma osobami mającymi dużą wiedzę na ten temat, m.in. adwokatem reprezentującym niektóre ofiary przestępców seksualnych w sutannach (był jednym z bohaterów drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele). Duże wrażenie zrobiły też na władzach kościelnych publikacje, szanowanej nie tylko we „franciszkańskich” kręgach kościelnych, „Więzi". Jest też sprawa zainteresowania Watykanu bezczynnością abp. Andrzeja Dzięgi. Według jednego z naszych rozmówców odwołanie ks. Andrzeja D. to być może „ruch wyprzedzający” przed emisją materiału na jego temat, którą na ten weekend zapowiada stacja TVN 24. Odwołanie to decyzja arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, który w ostatnich latach roztaczał nad ks. D. parasol ochronny i wykonywał pozorowane ruchy, np. powołując zespół ds. przypadków pedofilii w zachodniopomorskim Kościele. Przez blisko dwa lata nie podano nawet składu zespołu, nie wspominając o jego „ustaleniach". https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26784460,nietykalny-od-25-lat-ksiadz-odwolany-z-funkcji-szefa-instytutu.html
Konfederacja OBCIĄGA CHUJA PUTINA!2021.02.12 18:02
. 𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐨 "𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐌𝐄𝐃𝐈𝐀𝐂𝐇" 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - - - SPRAWDŹ!!!
Trzezwo Myslacy🧠2021.02.12 16:35
Byloby czyms naprawde wspanialym gdyby kiedykolwiek na czele polskiego rzadu stanol ktos taki, na takim poziomie intelektualnym i kulturowym jak Frau Dr. Angela Merkel
Arndt Freytag und Sonnentag2021.02.13 0:47
Ja whole! PiS kaput
rebeliant2021.02.12 16:32
Jak będziesz gnoju niegrzeczny to przyjdzie do ciebie Ks. Andrzej Dymer !!!