Niemcy idą po ,,swoje’’. Maas: Nie wycofamy się ani z NS2, ani z warunkowości  - zdjęcie
06.12.20, 12:33Fot. screenshot - YouTube ( Saarländischer Rundfunk)

Niemcy idą po ,,swoje’’. Maas: Nie wycofamy się ani z NS2, ani z warunkowości

52

Za kilka dni rozpocznie się szczyt Unii Europejskiej, na którym podjęty zostanie temat unijnego pakietu budżetowego. Niemiecka prezydencja chce powiązać wypłatę środków z tzw. mechanizmem praworządności, na co stanowczo nie zgadzają się Polska i Węgry. Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas zapowiada jednak, że w tej kwestii Niemcy nie ustąpią.

- „Z istotnych powodów zabiegaliśmy o mechanizm praworządności. Teraz ten mechanizm został przyjęty. Podważanie jego zasad nie jest ze względu na Parlament Europejski i postawę wielu krajów członkowskich możliwe. Nie chodzi już o to czy, lecz jedynie o to jak” – stwierdził niemiecki minister.

Dodał, że niemiecka prezydencja stawia sobie za cel rozwiązanie sprawy polskiego i węgierskiego weta przed końcem roku, czyli przed przekazaniem prezydencji Portugalii.

Heiko Mass zapowiedział też, że Niemcy nie wycofają się z przeprowadzanej wspólnie z Rosją inwestycji Nord Stream 2. Zaznaczył przy tym, że mimo to, jego kraj jest otwarty na poprawę stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, które stanowczo sprzeciwiają się budowie gazociągu.

- „Zabiegam również o rozsądne relacje z Polską. Chyba żadnego innego kraju nie odwiedzałem tak często (jak Polskę)” – zaznaczył minister.

kak/dw.com

Komentarze (52):

ANONIM2020.12.25 12:53
panie mas masz gowno do nas.
Ryszard2020.12.9 20:38
„Rozsądne relacje z Polską” — a’ la Bismarck, ss, wermacht und drang nach osten. Szkopy od rewolucji Lutra nienawidzą katolików — rozbiory, dwie wojny, EU to są bezpośrednie skutki. W Europie zostały jeszcze 2 katolickie państwa — Polska i Węgry. Szkopski rozsądek polega na podporządkowaniu sobie Ojeropy, zniszczeniu Lwa Albionu i wypchaniu Ameryki z Ojeropy, potem połączeniu się na zawsze z ruską carycą putinem. Niemiecko-ruska Ojeropa od lizbony do władywostoku..
Jan Radziszewski2020.12.7 12:20
Sąd nad Niemcami (…)Marpingen (Niemcy) 1983r takie Maryja podyktowała przesłanie dla Niemców i Europy - „Minęło już przeszło 100 lat od czasu Moich objawień Nie zrozumieliście Mojego przesłania. Wypaczaliście je i ośmieszyliście: należy grzeszyć i nie modlić się! Powiedziałam wam, jak należy żyć po chrześcijańsku i co prowadzi do grzechu. Pokazałam wam piekło dla grzeszników, którzy idą na wieczne zatracenie. (…) Widziało to wielu ludzi. Jednak wasze grzechy wywołały gniew Boga i drugą wojnę światową. O tym także zapomniano. Dzisiejsze występki swoją ohydą przerastają wszystkie z dawnych czasów. Teraz tryumfujecie jeszcze w swoich grzechach, drwicie i bluźnicie. Wyśmiewacie się z Moich przesłań i z wszystkich, którzy się modlą i mają zaufanie do cudownego źródła. Nie dziwcie się, jeśli katastrofa nadejdzie w ciągu nocy. Mieliście tyle czasu, by się nawrócić i poprawić. Kiedy nagle nieszczęście nadejdzie, wasze wołania * Panie, Panie * nie będą miały już znaczenia! Wszyscy zginiecie. Książę tego świata – przeciwnik Boga, uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia. Stłumił w was życie duchowe poprzez żądzę zysku i użycia. Wasze życie nie jest już życiem chrześcijan, lecz życiem nowych pogan! Triumfuje grzech, nienawiść, niezgoda, spory, chciwość, wolna miłość, żądza cielesna. Życie chrześcijańskiej rodziny zostało dawno zniszczone. Zaskoczy was wojna i inne nieszczęścia,. Zbliżacie się w waszych strasznych grzechach ku przepaści (…) Stoję płacząc u wrót Niemiec, tak jak Chrystus płakał nad Jerozolimą. Ludzie żyją bez wiary i modlitwy, chrześcijaństwo służy tylko zewnętrznym pozorom. Jakże często upominałam was poprzez Moje objawienia! W żadnych innych czasach dziejów ludzkości nie prosiłam Wszechmogącego Boga o tyle objawień co dzisiaj. Lecz książę tego świata, przeciwnik Boga uczynił was ślepymi na Boże przykazania i objawienia!”
Jan Radziszewski2020.12.7 12:08
nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”66. / Podobne są więc zapowiedzi - słowa Boga jak dla Asyrii i jej władców.: „A tyś wyrzucony z twego grobu jak ścierwo obrzydliwe, otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem, jak trup zbezczeszczony! Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu, ty nie będziesz złączony w pogrzebie; boś ty zatracił twój kraj, wymordowałeś twój naród. Na wieki nie będzie wspomniane potomstwo złoczyńców. Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo, niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi! Powstanę przeciw nim - wyrocznia Pana Zastępów - i wygładzę Babilonowi imię i resztę, ród też i potomstwo - wyrocznia Pana. Przemienię go w posiadłość jeżów i w bagna. I wymiotę go miotłą zagłady - wyrocznia Pana Zastępów. Przysiągł Pan Zastępów mówiąc: Zaprawdę, jak umyśliłem, tak się stanie, i jak postanowiłem, tak nastąpi: Że złamię Asyrię na mojej ziemi i zdepcę ją na moich górach. Wówczas jej jarzmo z nich się usunie, jej brzemię spadnie im z bark. Taki jest zamiar powzięty, co do całej ziemi; taka jest ręka wyciągnięta na wszystkie narody. Jeżeli Pan Zastępów postanowił, kto się odważy przeszkodzić? Jeżeli ręka Jego wyciągnięta, kto ją cofnie?” (Iz 14:19-27) Nie ma litości bowiem dla tego, kto małpuje Boga i upodabnia się do Lucyfera. (Iz. 14,9-15
Ada2020.12.7 10:06
A "ich" jest wszystko, już Hitler to twierdził.
Olo2020.12.7 9:20
Szwaby budują IV rzesze ten który tego nie widzi jest ślepy albo głupi lub folksdojcz jak tfuSSk!
taki2020.12.7 6:11
podatki, podatki i jeszcze raz podatki ......opodatkować niemieckie biznesy w Polsce i będzie to kwota znacznie większa niż kasa z UE, która i tak w większości trafia do zachodnich firm albo stanowi pożyczkę, którą należy zwrócić ...... a podatki ich zabolą
hgh2020.12.7 1:22
z gęby cały Eichmann Adolf,
linus2020.12.6 23:15
A my bezczelny durniu nie wycofamy się z naszej suwerenności, za którą zapłaciliśmy już bardzo wysoką cenę, szczególnie Niemcom. Nie zrezygnujemy też z domagania się pełnego zadośćuczynienia za wszystkie straty i krzywdy wyrządzone Polsce przez Niemców w czasie II wojny światowej. Oddacie wszystko do ostatniego złamanego eurocenta..
elf.2020.12.6 22:01
Niemcy, to hieny, faszyści i naziści Europy od wielu wieków np.1410 Grunwald, a szczególnie, w latach 1914-1918 i 1939-1945, i nic nie zmieniło się do dziś, mają to we krwi i genach, to barbarzyńcy z manią wielkości hegemona, teraz niszczą współczesną Europę by być "mocarstwem", a zostaną ruiną zniszczone przez ich pychę, egoizm, próżność, zdradę i wyższość etc. tak mówią przepowiednie.
prawy2020.12.6 18:55
niemiecka mania wyższości POzostała PO hitlerze i PO kolonialiżmie!!!!! to nikczemni arogancy,gfaszysci REPARACJE was nie omina jak nie zapłacicie za zło ,nie wyrownacie rachunkow a tylko chcieli- byscie czerpac korzysci zapłaci ten wyzyskiwacz POLSKI za wszystko wysoka cene ,kara was dosiegnie i to okrutna i niech sie tak stanie!!!!!
Foster2020.12.6 17:56
Jeszcze przyjdą czasy, że Niemcy będą Nam się w pas kłaniali. Nie wiedzą z kim zadzierają.
Anonim2020.12.6 23:00
Marzyciel. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Jan Radziszewski2020.12.7 12:17
żyd jak zwykle popiera tego kto go zamorduje,! popierali najpierw Prusy a potem żyda z B'inai B'rith A Hitlera to i potem tenże wysłał do gett a potem z gett do obozów koncentration
york2020.12.6 17:47
Wyglada na to ze bedzie trzeba opuscic UE,za bardzo smrod lewacki ciagnie od zachodu ,a granice szczelnie zamknac i dobrze pilnowac, u nich to potrwa kilka lat , ciapate ich zalatwia na cacy.
Ada2020.12.6 17:33
Niemcy zawsze byli i będą wredni. To potwory Europy.
Golfstrom2020.12.6 17:20
Heiko, PRZEGRACIE! Jak w 1918, jak w 1945...
Michał Kalinowski2020.12.6 17:01
Niemcy idą po ,,swoje’’. Maas twierzdzi, że Niemcy nie cofną się przed niczym. Jak Polska pozwoli im zaciągać kredyty w bankach pod zastaw polskich aktywów i stworzyć unijny system podatkowy, to jesteśmy w du pie. Żegnajcie Ślasku Dolny i Górny, Lubuskie, Szczecińskie, Warmio i Mazury, Wielkopolsko i Pomorzez Gdański. Taka jest stawka!
Plusy i minusy2020.12.8 13:16
Myslę że w takim przypadku Polacy żyjący na Śląsku Pomorzu Mazurach Warmii i w Wielkopolsce chętnie rozpatrzą mozliwość ubiegania się o obywatelstwo niemieckie. Dużo łatwiej będzie im żyć niż w Polsce. Narodowość pozostanie polska ale obywatelstwo już kraju traktującego swoich obywateli przyzwoicie, nie gnębiącego ich tak jak Polska robi z własnymi obywatelami.
rezerwista podoficer2020.12.6 16:32
A więc budują IV Rzeszę. Metoda: „Zagłodzić”. Czekam kiedy zostanie ogłoszone: De***nd iber alles”. Groźne, bardzo groźne!
senator2020.12.6 16:27
Odwiedza swoje przyszłe lenno! Niedoczekanie, bandyci potomki hitlera.
Grizzly2020.12.6 15:43
Wypier... hitlerowski pomiocie!
Anonim2020.12.6 15:33
Polexit? Lisicki: Trzeba rozpocząć dyskusję nt. wyjścia Polski z UE. Polexit nie musi być katastrofą .... https://youtu.be/Q1PfqVAkYf0?t=841
Anonim2020.12.6 15:21
POLEXIT - GORĄCY SPÓR w MN! Wyjść z UE czy w niej pozostać? CZARNECKI kontra ŻÓŁTEK! .............https://youtu.be/VeS_iOyFQRk?t=123
Anonim2020.12.6 15:19
Przekonani o tym, że amerykańska hucpa się powiodła. Co z materiałami z lotu?
ciemna2020.12.6 15:19
maasa
Polexit2020.12.6 15:00
Niemcy to mordercy, bandyci i złodzieje albo jak kto woli międzynarodowi rabusie. W mojej rodzinie zabili bez powodu i bez żadnej odpowiedzialności kilkanaście osób; okradli moich bezpośrednich antenatów z całego dorobku, a niektórym spalili ich domy i dobytek!!! Barbarzyńcy!!!
Pies2020.12.6 14:59
was i małe pieski...
Anonim2020.12.6 14:56
"niemiecka prezydencja stawia sobie za cel rozwiązanie sprawy polskiego i węgierskiego weta przed końcem roku, czyli przed przekazaniem prezydencji Portugalii" - Niemcy już stawiali sobie za cel rozwiązać problem Polski. Za niemieckiej okupacji!
Anonim2020.12.6 14:59
„Zagłodzić Polskę i Węgry” - towarzyszka vice PE Barley - czy to niemiecki plan?
pora na kolejny2020.12.6 14:53
Stalingrad
jack2020.12.6 17:38
Nie. DREZNO.
Anonim2020.12.6 14:53
IV Rzesza.
TON2020.12.6 14:37
To normalne, że Niemcy tak myślą. Biedni ludzie
Nemo Kapitan2020.12.6 14:06
Neo-judeo-komuna brukselsko LGBTO-wska nie chce już dotykać budżetu i kału o pseudo-praworządności brukselskiej bo wiadomo ,żę nie dotyka się : zwłok , kupy , lub czegoś zakażnego bo samemu można sie zakazć. Niemcy wiedzą jak sie zbłaźnili i pobrudzili wciskając obywatelom pozaprany kit polityczny. Unia nie mapieniędzy i leci nałep na szyję a NS-2 nie powstanie !!! Zakład
adamk2020.12.6 13:56
hitlerowcy won!!!!!!!!!!!!!!!
Zygfryd2020.12.6 13:29
Przyjdzie i na nich kres ,tej bufonady arogancji i poniżania innych chyba już wystarczy, lepiej zbierajcie pieniądze za mordy i zniszczenia wojenne dla Polski niemiec to niemiec nigdy sie nie zmieni wyższa rasa panów!! a Polska to bydło takie jest ich rozumowanie.
Marian2020.12.6 13:29
Jeżeli sprzeciw krajów, którym niemiecki pomysł się nie podoba będzie utrzymany, uświadomi to Niemcom, że próba budowy IV Rzeszy była falstartem i ustąpią.
Adolf aus Berlin2020.12.6 13:20
Niemcy zawsze szły i nadal będą iść PO swoje !
Mała162020.12.6 13:14
Zacznijcie używać określeń: Niemiecki imperializm, faszystowski rewizjonizm. Bez skrępowania i skrupułów. Tak teraz trzeba mówić....
Praca od juz !!2020.12.6 13:05
Witam. Interesujesz się RYNKIEM FOREX ? Chciałbyś regularnie zarabiać małe i duże pieniądze? Ciągle szukasz najlepszej strategii do zarabiania pieniędzy lecz z marnym skutkiem? Widzisz jak inni osiągają sukcesy na giełdzie a ty wciąż odnotowujesz straty? Używasz pełno wskaźników które w dłuższym terminie nie przynoszą oczekiwanych zysków? Jeśli odpowiedziałeś tak na przynajmniej jedno z pytań ten poradnik jest dla Ciebie ! - https://bit.ly/2JvybR9
TAD2020.12.6 13:01
W jakim celu przyjeżdżał tak często do Polski. Czy pamiętamy 18 stulecie? https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambasadorowie_i_pos%C5%82owie_rosyjscy_w_Rzeczypospolitej_1763%E2%80%931794
Maria2020.12.6 12:50
Pycha i jeszcze raz pycha - kiedy upadek?
ALERT - ACHTUNG2020.12.6 12:46
krety i agenciory uśpieni STASI i BDN ; zum Arbeit pod hasłem "Frei"
Polska powinna mieć broń atomową2020.12.6 12:44
skierowaną na Berlin
hhdccpo2020.12.6 13:29
Na Berlin i Moskwę...
I tel aviv2020.12.6 13:41
:)
rozpocząć procedurę wydalenia Germany z art. 72020.12.6 12:43
i z ludzkiej przyzwoitości. STOP dla V Rzeszy
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.6 12:41
Kościół katolicki w polsce to pedofilia, krycie pedofilów, polityka, wcześniej współpraca z SB a teraz współpraca z PiS, a poza tym zachłanność na pieniądze i przywileje… a dopiero na szarym końcu dla kościoła ważna jest wiara.
sam jesteś pedofilem2020.12.6 12:44
każdy widzi to czym żyje, zboczeńcu seksualny :)
Polak12020.12.6 12:46
a LGBT+ to sami pedofile w pełnej krasie tęczowej.
xyz2020.12.7 4:41
szkoda na takie zero czasu