,,Nie jest dobrze’’. W Ziemię uderzą fragmenty ogromnej chińskiej rakiety kosmicznej - zdjęcie
05.05.21, 19:54Fot. via: Pxere.com

,,Nie jest dobrze’’. W Ziemię uderzą fragmenty ogromnej chińskiej rakiety kosmicznej

29

Agencja Associated Press informuje, że w najbliższym czasie w ziemską atmosferę w sposób niekontrolowany może wejść fragment olbrzymiej chińskiej rakiety kosmicznej – Długi Marsz 5B. Największy problem leży w tym, że nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi ani gdzie spadną fragmenty. Niewykluczone, że uderzą w tereny zamieszkane przez ludzi.

Po spełnieniu swoich zadań elementy rakiet kosmicznych są zwykle kierowane w celu kontrolowanego zniszczenia przez tarcie w atmosferze. Tak się jednak nie stało w przypadku chińskiej rakiety Długi Marsz 5B.

Rakieta ta w ub. czwartek wyniosła na orbitę moduł chińskiej stacji kosmicznej Tiangong, sama wchodząc tymczasowo na orbitę. Obecnie okrąża ziemię. Leci tak szybko, że agencje kosmiczne nie są w stanie dokładnie określić, gdzie wejdzie w atmosferę.

Amerykańskie ministerstwo obrony przewiduje, że fragmenty rakiety zderzą się z naszą planetą w sobotę, nie wiadomo jednak w jakim dokładnie miejscu. Fragmenty mogą spaść na tereny zamieszkane przez ludzi.

- „Potencjalnie nie jest dobrze”

- ocenia astrofizyk z Uniwersytetu Harvarda Jonathan McDowell.

Podkreśla jednak, że najbardziej prawdopodobnym miejscem ewentualnego upadku jest Ocean Spokojny.

kak/PAP

Komentarze (29):

...2021.05.10 18:27
Mam nadzieję że spadnie na Berlin
Zdzislaw2021.05.9 9:32
Mam nadzieję że spadnie na moją działkę bo skoro covid już sobie odchodzi to branże turystyczną uwolnią a kto by nie chciał mieć fotki z chińską rakietą.
Katolik2021.05.6 19:59
Maryjo Królowo Polski spraw by te odłamki nie spadły na ludzi dobrych, prosimy cie by ten kawał rakiety oklejony odchodami wykarzystany był w dobrym i szlachetnym celu spadając na Nowogrodzką wprost na głowę małego psychopatycznego dyktatorka
czekista2021.05.6 9:57
Szczesciarz jestem, nie wybieram sie na Pacyfik.
ladychapel2021.05.6 8:02
Potrzebny szturm modlitewny? Módlmy się by odłamki ominęły nasz kraj, z którego wyjdzie iskra na cały świat
hehehe2021.05.6 8:44
I przy okazji o zdrowie Tobie podobnych :-)))
spiskowiec2021.05.6 7:56
żeby je***nął w Nowogrodzką
a co?2021.05.6 8:28
mieszkasz tam?
infor2021.05.6 7:21
wszystko co pochodzi od tych czerwonych padalców szkodzi ludzkości
Na Latającego Potwora!2021.05.6 0:03
Dopiero po chwili teraz dostrzegłem. jakiej absurdalnej ilustracji użyłeś. Triple facepalm.
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.6 0:01
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Nie uderzą kaku, spalą się2021.05.6 0:01
Astrofizyk, to nie ekspert od "rocket science" tylko od astronomii.
matis892021.05.5 23:27
To pokazuje że oni nic nie wiedzą. Nie potrafią nawet wyliczyć gdzie coś spadnie co sami wystrzelili. Na księżycu nie byli tylko musieli zrobić mistyfikację. Głupcy nie potrafią nawet zakazać koncernom produkcji plastkiku co wspierają, a prostym ludziom mówią że palenie drewnem w piecu jest szkodliwe.
Tom_X2021.05.5 22:03
Tylko dlaczego na zdjęciu widzę amerykański prom kosmiczny?
JANOSIK2021.05.5 23:23
Toc to fronda ,toc gorse lod lonetu i wibrujacej.Pozdro
JanP... Marian W.O2021.05.5 21:09
Jesli o tego tu Zyda chodzi, to poprosze duza litera, jesli laska.
JanP2021.05.5 20:42
Gdyby to walnęła w glebę amerykańska rakieta, to byłbym to tylko wypadek przy pracy a tak na poważnie, czy nie lepiej spytać się Chińczyków, gdzie resztki tej rakiety mają spaść.
Żydzie!2021.05.5 21:18
Tryb przypuszczający zostaw sobie na ostatni oddech, jaki będziesz miał na tym padole!
Apel pisze, że GW jest prodemokratyczna..HAHAHA2021.05.5 20:37
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
ha... ha... ha..!2021.05.5 23:27
Aj, waj! Starcze, nie widzisz, że ci się twoja "płyta" zacięła!??? Powtarzasz się!..... Nie masz już co pisać??? Żałosne biedactwo! Jazda spać!
Apel pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.5 20:36
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Apel pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.5 20:35
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
APEL2021.05.5 20:30
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
chłopka2021.05.5 20:27
Jo je za tym żeby walnyła w Polska . Za moj zagiżdżony Ślonsk . A o co chodzi toch napisała kaj indzi . Niy byda sie powtarzać . Niech wszystko w nia wali .
chłopka2021.05.5 21:09
A niech winni se nie myślom że se wyjadom ze Ślonska i bydzie po ptokach ? Niy , niy bydzie tak dobrze . Zymsta mojij ziymi ich znojdzie na końcu świata . A wtedy nie bydzie ZMIŁUJ SIE . Wiedzom co robiom .
Böno2021.05.5 21:10
Jo też ci życza, niech walnie w twojom chałpe.
Po 11...2021.05.5 20:13
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Oj, chłopku- roztropku! BZDURY PISZESZ!2021.05.5 23:40
Po11"! DLACZEGO ROBISZ Z SIEBIE GŁUPKA GORSZEGO NIŻ JESTEŚ? JUŻ GŁUPSZYM BYĆ NIE MOŻESZ??? Przecież ten wpis jest twój, Lechu Keller, "... vel " ateisto durny-geju..", czy "anonimie" i te nicki co wymieniłeś w wpisie! Masz poza tym wiele innych nicków. Każdy z nas o tym wie! To ty tu bluźnisz! Tylko i wyłącznie!... Ale na starość już całkiem "spedziowałeś" ! Widać, że jesteś już DO NICZEGO, CZYLI TAK, JAK PISAŁEŚ WCZEŚNIEJ, .... MASZ PAMPERSY I NOCNIK..! Jesteś bardzo chory! Pewnie mało czasu ci zostało!? Czas pomyśleć o sobie i swoim strasznym życiu!
Po 11 ...2021.05.5 20:06
Po pierwsze ilustracja nie pasuje. Sami się wk.. na "polskie obozy koncentracyjne", a sami walicie takie baboki. Po drugie szansa, że jakiś duży kawałek walnie w Toruń jest bardzo mała. Nie ma się co cieszyć.