[NASZ KOMENTARZ] Skandaliczne słowa prof. Parczewskiego. Czeka nas dyktatura lekarzy?  - zdjęcie
14.05.21, 18:21Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

[NASZ KOMENTARZ] Skandaliczne słowa prof. Parczewskiego. Czeka nas dyktatura lekarzy?

147

Członkowie Rady Medycznej doradzającej premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w zakresie zwalczania pandemii koronawirusa wielokrotnie szokowali swoimi wypowiedziami. Niedawno spore kontrowersje wzbudziła propozycja prof. Anny Piekarskiej, która na antenie TVN24 stwierdziła, że osoby, które odmówią szczepienia przeciw COVID-19 powinny płacić za ewentualne leczenie. Dużo dalej postanowił pójść dziś prof. Miłosz Parczewski, który proponuje wprowadzić dla osób niezaszczepionych godzinę policyjną lub nawet zakaz przemieszczania się pomiędzy województwami.

W Europie trwa dyskusja nad wprowadzeniem przywilejów dla osób, które zaszczepiły się już przeciwko COVID-19. Niektóre państwa rozważają otwieranie pewnych usług wyłącznie dla zaszczepionych. Tak więc do kina, teatru czy restauracji mogłyby pójść wyłącznie osoby cieszące się certyfikatem szczepienia. Przeciwnicy tego typu rozwiązań alarmują, że byłaby to skrajna dyskryminacja obywateli, którzy z jakiś powodów nie mogą bądź nie chcą się zaszczepić. Kilka dni temu na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że w Polsce rządzący nie biorą pod uwagę takiego różnicowania.

Szokującym pomysłem podzielił się dziś jednak na antenie Radia Zet prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny ds. COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie i jeden z doradców premiera ds. pandemii z Rady Medycznej. Prof. Parczewski stwierdził, że osobom, które nie chcą się zaszczepić „nie można dać szansy na zakażanie innych”. W jaki sposób to zrobić? Lekarz przyznaje, że nie można nikogo zmusić do szczepienia, dlatego ma dwie inne propozycje. To wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami dla tych osób.

Słuchając wypowiedzi prof. Parczewskiego można odnieść wrażenie, że niektórzy lekarze na fali pandemii koronawirusa chcieliby wprowadzić swoistą dyktaturę i w imię „dobra ogółu” nie tylko uniemożliwić części społeczeństwa korzystanie z jakiś usług, ale znacznie szerzej ograniczyć ich konstytucyjne swobody. Doradzający premierowi ekspert mówi dziś głośno o zakazie przemieszczania się. Coraz bardziej zasadne zdaje się więc pytanie, kiedy ktoś zaproponuje specjalny ubiór mający odróżnić zaszczepionych od niezaszczepionych albo obozy koncentracyjne?

Jak najwięcej z nas musi jak najszybciej zaszczepić się przeciw COVID-19. Tylko w ten sposób pokonamy pandemię koronawirusa i związany z nią dramat wreszcie stanie się przeszłością. Nie brakuje jednak osób, które z różnych powodów zaszczepić się nie chcą. Najczęściej towarzyszą im mniej lub bardziej racjonalne obawy o negatywne konsekwencje szczepienia. Pojawiają się argumenty, wedle których szczepionki nie zostały właściwie przebadane i mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu. Pojawiają się też absurdalne tezy o „chipowaniu ludzkości”. Zadaniem ekspertów i lekarzy jest informowanie, edukowanie i zachęcanie społeczeństwa. Wzbudzenie zaufania i przekonanie nieprzekonanych do korzyści płynących z przyjęcia szczepionki. Ostatnią rolą lekarza tymczasem zdaje się być chwytanie za „kijek” i straszenie „niepokornych”. Z całego świata płyną dowody na to, że nie jest efektywna strategia walki z pandemią opierająca się jedynie na zakazach i rygorystycznym ograniczaniu swobód. Dlaczego więc oparta na faktycznym przymusie strategia miałaby okazać się skuteczna w przypadku szczepień?

Ponadto nie sposób nie dostrzec pewnej charakterystycznej dla Polaków cechy – im większa presja na coś, tym większy opór społeczeństwa. W popularnym za czasów PRL dowcipie diabeł przekonał Polaka do skoku z urwiska, mówiąc „a to sobie nie skacz”. W przypadku Niemca z kolei diabłu wystarczyło powiedzieć „to rozkaz!”. To satyryczne oczywiście podejście dobrze obrazuje jednak jedną z naszych narodowych cech.

Czy realnie patrząc można oczekiwać, że wzięte „pod but” społeczeństwo chętniej będzie się szczepić? Paradoksalnie godzina policyjna dla niezaszczepionych prędzej ostatecznie utwierdzi nieprzekonanych w ich zamiarze nieszczepienia się. Pandemia trwa wystarczająco długo by dostrzec, że nie tędy droga.

Propozycje prof. Parczewskiego są oczywiście wyssane z palca. Tego typu rozwiązania są niezgodne z polskim prawem i niemożliwe do zrealizowania. Jednak tego typu postulaty, padające z ust osoby mającej doradzać szefowi rządu, na pewno nie służą najważniejszemu dziś celowi jakim jest zachęcenie Polaków do szczepień, a przeciwnie, napawają lękiem. Tworzą obraz ekspertów, którzy pod pretekstem walki z pandemią chcą sterroryzować społeczeństwo.

W kwestii wprowadzenia obowiązku płacenia za leczenie COVID-19 przez osoby niezaszczepione minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał już głos i stanowczo podkreślił, że to „absolutnie nieakceptowalne”. Pozostaje mieć nadzieję, że również od dzisiejszej wypowiedzi prof. Parczewskiego rządzący się wyraźnie zdystansują.

Fronda.pl

Komentarze (147):

west2021.05.18 11:03
Każdy lekarz jest od leczenia. Policjant od dbania o przestrzeganie prawa i ściganie za jego przekroczenie. Sędzia od orzekania kto w świetle prawa a nie ideologii kto ma rację. Skoro lekarz przekracza prawo, policjant powinien go dopaść i postawić z pomocą prokuratora przed sądem. Ten zaś w świetle 32 art. Konstytucji powinien odpowiednio potraktować lekarza, który wchodzi w nie swoje buty !
Jacuś2021.05.16 11:21
Po pierwsze to mieszkamy w Polsce i miejmy na uwadze przepisy, które gwarantują nam równość w dostępie do różnych usług np.służba zdrowia i w miarę do wolności osobistej. Po drugie mam wrażenie, że co niektórzy profesorowie zapomnieli po co mają mózg w głowie. Ale my normalni ludzie tym się nie zrażajmy, damy radę. Niech się inni martwią jak przekonać 50% polaków do szczepienia. Nadmienię, że osobiście zetknąłem się z osobami, których po szczepieniu też mocno covid przetrzepał. Doraźny lek (np. amantadyna) w porę podany to najbardziej odpowiedni kierunek.
Sex randka2021.05.16 10:32
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Wieści z frontu2021.05.16 7:43
Wieści z frontu walki z Covid19: Rząd włoski imponuje skutecznością. Zamiast zaszczepić Włochów, zmusił wszystkie kraje unii do zaszczepienia swoich obywateli…żeby mogli korzystać ze swobody poruszania się po unii. A wszystko po to żeby…. WŁOSI mogli zarobić kilkadziesiąt miliardów z turystyki. Indyjski ambasador zdrowia i były komik Vivekh otrzymuje szczepionkę przeciwko COVID na żywo w telewizji, aby pokazać wszystkim, jakie to bezpieczne – umiera 2 dni później. Do Sądu Rejonowego w Sandomierzu wpłynęło ponad czterdzieści wniosków Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu o wyrażenie zgody na zabieg medyczny. Konkretnie chodzi o podanie „szczepionki” na Covid19. Sprawa dotyczy pensjonariuszy DPS–u w Sandomierzu.
katolik2021.05.16 7:59
jak można prawnie decydować o zaszczepieniu kogoś na coś co jest związkiem śmiercionosnym
linus2021.05.16 0:46
"Lekarze zapisują leki, o których wiedzą niewiele, na choroby, o których wiedzą jeszcze mniej, pacjentom, o których nie wiedzą nic". Stare, a jakże aktualne..
Hm2021.05.16 12:12
Co jeden ekspert to istny "zighajl", jeszcze moment a zamiast kitelka założą brunatną koszulę!
linus2021.05.16 0:39
A ja myślę, że idioci wygadujący podobne totalitarne brednie powinni mieć zakaz wypowiadania się, gdziekolwiek, do kogokolwiek, w imię dobra ogółu, by nie zarażali swoją głupotą innych..
Ali2021.05.16 0:14
To próbny BALON z kasę koncernów farmaceutycznych...
docencik2021.05.15 23:33
Prosba do Frondy : przestancie cytowac wypowiedzi "profesorow". Niestety, niewiele wiedza i umieja, ale literki przed nazwiskiem otwieraja im wszelkie drzwi. Uwierzcie, oni znaja tylko tematyke swojego doktoratu lub habilitacji - to wszystko.
Bystry.2021.05.15 23:12
Ciekawy jestem jakie nazwisko miał dziadek tego doktora.
doradca2021.05.15 22:58
trzeba tępić - na wszelkie możliwe sposoby - takie głupawe gówna jak ten parczewski
zdumiony głupotą jakiegoś debila- profesorka2021.05.15 19:48
trudno tytułować profesorem jakiegoś przygłupa z takim bełkotem. To hańba dla rządu, że taki debil jest doradcą
katolik2021.05.15 20:46
rząd nazistowski takiego przygłupa i pozostałych przygłupów kupił, bo o to chodzi, aby przyglupy realizowały plan śmierci
Sex Randka2021.05.15 19:46
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - w ww.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Hala2021.05.15 16:28
Hańba, jeśli ktoś, kto doradza premierowi RP, wygłasza takie postulaty przeciw Narodowi. Segregacja, ogłupianie, łamanie konstytucji zapewniającej dostęp równy do placówek medycznych. Zaś godziny policyjne, oj bardzo źle się kojarzy, bardzo źle. Tak się wyraża ktoś, kto ma na celu podział społeczeństwa. podział jednego Narodu, polskiego narodu !!!!!!!
katolik2021.05.15 17:06
ten tłuk jest tylko głosem nazisty morawieckiego, bo on jeszcze tego nie wypowiedzial, wiec mówi to tłuk
Rzymianin2021.05.15 15:59
Członkowie Rady Medycznej, eksperci z telewizji oraz inni lekarze w czasie "ogłoszonej pandemii" poczuli się autorytetami i władcami reszty społeczeństwa. Hasło "Koronawirus" obciążyło ich psychikę. A jak społeczeństwo nie słucha, to ich złości i wzbudza furię, więc odpowiadają terrorem. Należy tych lekarzy wysłać na leczenie głowy dla odzyskania uspokojenia, bo zachowują się jak badani w eksperymencie Stanleya Millgrama.
thebodzio2021.05.15 13:12
„Jak najwięcej z nas musi jak najszybciej zaszczepić się przeciw COVID-19. Tylko w ten sposób pokonamy pandemię koronawirusa i związany z nią dramat wreszcie stanie się przeszłością.” A skąd to wiadomo? Tylko tak konkretnie, proszę zacytować naukowe badania, ich metodologię, wyniki i ich opracowania. Nie można? No to skąd ta pewność?
Ania2021.05.15 14:39
oj fronda, fronda dlaczego stosujecie naganie ludzi do wyszczepienia? Co to znaczy , że musimy się zaszczepić? płacą wam za to?
Sex randka2021.05.15 12:28
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy si
man.of.Stagira2021.05.15 12:07
Co najmniej połowa z umierających od jesieni 2020 na Covid-19 są to osoby, które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. (tutejsza mądrość fronda.pl). // INNI ulegali propagandzie o 'zabójczych respiratorach' więc czekali na śmierć w DOMU (również mądrość fronda.pl) INNI jeszcze uwierzyli, że w szpitalach można jedynie umrzeć (również tutaj fronda.pl ma zasługi). DLATEGO chętnie przyjmowano, jako pewnik, że LAMENTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych, którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak „g” Braun oraz „dr” Bodnar. // DODATKOWO lekarze ośmieleni szarlatanerią Konfy i zmongolizowanych akolitów odradzali SAMI opiekę szpitalną (prywatnie!) Gdyby WIĘC mi jako lekarzowi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propagandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze „g” Braun i „dr” Bodnar. // Hańba lekarzom którzy sprzeniewierzyli się przysiędze Hipokratesa pod wpływem takich BRAUNów i bałwanów jak "dr" Bodnar od LAMANTADYNY!
no2021.05.15 12:49
i mamy klasyczny przykład tego, co robi z mózgiem rozumnej istoty homo-sapiens szczepionkowy zajzajer.
Co ty2021.05.16 12:15
To raczej płatny naganiacz, taki za scypjonkowe srebrniki własną babcię zatłucze
Ania2021.05.15 10:56
ciekawe fronda jak będziesz się tłumaczyć jak prawda o tym co dzieje się ma świecie wypłynie, prawda o zdrajcach z pisu. Tak jak mordercy z ss? Wykonywaliście rozkaz?
Mat2021.05.15 10:45
Więcej takich pseudo ekspertów a poparcie PIS w wyborach poleci na łeb !
katolik2021.05.15 11:16
świadomi zdrady Polacy i największego przekretu tej mafii już nie zagłosują na SSPIS
Tomasz2021.05.15 10:39
Ten profesor to tylko "słup". To taki balon próbny - testują jak zareaguje społeczeństwo. Im większy opór tym później to wprowadzą.
Jawny2021.05.15 10:25
Niedługo będą nam wmawiać, że Ziemia jest okrągła, a pod nią nie ma Piekła.
Jacek NH2021.05.15 10:03
Nur für „übermenschen–szczepionken” und opaska kowidowa dla podludzi
krystyna2021.05.15 9:45
Jezeli on jest takim lekarzem jak znawca praw obywateli w/g konstytucji to dziekuje za jego rady ! Do wora z nim i jego dyplomem.
NEOS com pl2021.05.15 9:44
... a dyktature pejso-felczerow... srebrnikowych juz mamy ... to co do odstrzalu ... ten polin konsylium farmacji ... ????? https://www.youtube.com/watch?v=7xv3WX8t3-Y&t=125s
wkurzony2021.05.15 9:04
Nie dopuszczać do głosu takich głupawych padalców jak ta cała anna piekarska, czy jakiś miłosz parczewski. Tego typu debilne antyludzkie śmiecie nie powinny NIGDY być dopuszczane do jakiejkolwiek władzy. Stać się lekarzem nie znaczy, że się jest człowiekiem inteligentnym
Klara2021.05.15 11:18
szkoda prądu na takich partaczeskich. swoją drogą to naukowo musiał być niezłym bystrzakiem i gdyby tak pozostało byłoby ok. ale nie, on chciał się wypowiadać w sprawach o których ma blade pojęcie i został gwiazdą dla internetowego pospólstwa
Maxx772021.05.15 8:53
Nowe "szczepionki" (czyli EKSPERYMENTALNE PREPARATY TERAPI GENOWEJ) proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA - kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Nie są to tradycyjne szczepionki, ale substancje mogące w komórkach ludzkich prowadzić do modyfikacji ekspresji genów. Tego rodzaju szczepionki mogą być niebezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych efektów niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Nie wiemy bowiem do końca jakim procesom pod ich wpływem będzie podlegał wprowadzony RNA w naszych komórkach. Wprowadzony mRNA w szczepionce może oddziaływać z innymi istniejącymi w komórce cząsteczkami RNA (np. miRNA, lncRNA), co może to prowadzić do zmian w regulacji ekspresji różnych genów. Ponadto wprowadzony mRNA może reagować z RNA wirusów i bakterii w naszym organizmie. Zagrożeniem dla człowieka jest więc to, że osoby zaszczepione będą mniej odporne na inne choroby. Szczepionki oparte o mRNA nie były wcześniej dopuszczane do obrotu na rynku, a więc ich długoletnie skutki uboczne nie są znane. Wyniki badań na ludziach czy zwierzętach są niejednoznaczne i nie dają podstaw potwierdzenia bezpieczeństwa stosowania szczepionek mRNA. To samo dotyczy szczepionek opartych o wektory wirusowe, np. AZD1222 firmy AstraZeneca. Wprowadzane obecnie pośpiesznie szczepionki mają charakter eksperymentu na wielką skalę. Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez te "szczepionki" mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia. Długofalowych skutków wyszczepiania nie jesteśmy dzisiaj w stanie przewidzieć.Wbrew materiałom reklamowym, opracowane w szybkim tempie preparaty terapi genowej czyli tzw. "szczepionki", w postaci konstruktu jakim jest zrekombinowany RNA, budzą poważne zastrzeżenia odnośnie bezpieczeństwa, co już możemy zaobserwować na przykładach licznych powikłań, a koronnym tego dowodem jest to, że ich producenci nie chcą ponosić odpowiedzialności za szkodliwe działania uboczne. wprowadzane obecnie pośpiesznie "szczepionki" mają charakter eksperymentu na wielką skalę. Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez "szczepionki" mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia. Przekonywanie społeczeństwa, że "szczepionki" oparte na mRNA są bezpieczne, przy ogromie niewiedzy na temat mRNA i jego powiązań w komórce jest wysoce nieetyczne.
ect2021.05.15 8:30
Nie czeka nas dyktatura lekarzy, ona już trwa!
Anonim2021.05.15 8:11
GADOWSKI, KUCHARCZYK, KARPIEL: dla kogo naprawdę jest Fundusz Odbudowy? || Prawy Prosty. Plus ................. https://www.youtube.com/watch?v=y14jB0w6GN0
katolik2021.05.15 7:45
SSPIS do natychmiastowej dymisji, zanim zagazujecie tych Polakow, którzy są nieświadomi waszego zbrodniczej działalnosci na terenie Panstwa Polskiego i których nawołujecie do śmierci samobójczej przez masową tv propagandę.
katolik2021.05.15 7:42
Episkopacie Polski, Abp Gądecki teraz podaj rękę temu nazistowskiemu oprawcy Polaków! Do tego doprowadziłeś Polakow, do Holocaustu, stygmatyzowania.
lekarz z powołania2021.05.15 7:40
Ten pan nie spełnia żadnych kryteri,ow bycia lekarze,. Przestaie nm być. Jeszcze chwila. Nie spełnia bycia profesorem.I on i armia dyletantów straci te tytuły. Wreszce. Nieskończoność jest w fizyce. ale nie w medycynie durnu jeszcze profesurze. a Potem TYLKO kamieniołomy. Za śmierć chorycch niepotrzebnych trzeba odpowiedziec. Nawet hitlerowcy tego doświadczyli nieuku
Lumen2021.05.15 7:35
Nie widzicie, że to już tylko FUNKCJONARIUSZ korpofarmy? .....kitelek i dr przed nazwiskiem zamiast brunatnej koszuli i opaski z hakenkreutzem? nie widać różnicy!!
Déjà vu2021.05.15 7:33
Potem poza godziną policyjną i zakazem przemieszczania się pobudują getta i wprowadzą ustawę pozwalającą na wywłaszczenie i przesiedlenie do getta niezaszczepionych. Jeszcze potem w środkach komunikacji publicznej będą tabliczki "Nur für die geimpften". Jeszcze potem nastąpi rewitalizacja terenów przy ul. Więźniów Oświęcimia 20 - odnowią baraki, wyczyszczą kominy. Zaraz, czy to już kiedyś było, czy mi się zdaje? Stygmatyzowanie innych znamy i podobno dobrzy w tym byli Niemcy, a tu proszę... Déjà vu w wydaniu PIS.
katolik2021.05.15 7:38
W wydaniu takiego zasrańca społecznej patologii jak SSPIS. Myślą, ze mogą. Zostaną wywiezieni przez wieżniów i jeńców których tworzą.
katolik2021.05.15 7:20
Czy prokurator Polsce wreszcie wyjdzie z nory, czy czeka na Holocaust i fanfary zwycięstwa
Anonim2021.05.15 7:19
jezeli Polacy nie powstrzymają polskich Hitlerów, to SSPIS zagazuje wszystkich w polskich szczepionkowych obozach smierci, które już dzialaja
katolik2021.05.15 7:20
uciekł nick, katolik
katolik2021.05.15 7:16
Zakaz pójścia do doktora jest wielkim testem infolini przed wprowadzeniem czipów, jako metody komunikacji i leczenia. Śmierć wielu mln Polaków.
Skrzypek na dachu2021.05.15 7:14
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna terapia retrowirusowa , genetycznie modyfikowana biotoksyna mRNA ktora w niczym nie chroni przed grypa czy katarem ale niszczy odpornosc naturalna ukladu immunologicznego bo to najlepiej sie oplaca dla Big Pharma zeby kazdy zachorowal to wtedy trzeba podawac zastrzyki cztery razy do roku albo nawet co miesiac , dlatego Pan deBill Wroty wypuszcza medialne propagande codziennie o wariantach i wirusach przez agencje Reuters a naiwni niczym pelikany przelykaja te klamstwa o Plandemii w calosci . Lockdown to bezsens a maseczki to glupota , szczepionka gorsza niz zaraza .
katolik2021.05.15 7:33
ludzie niestety uwierzyli nazistom, naprawdę. Tylko nie wiedzą, ze są już żywymi trupami
JaluKurek2021.05.15 6:33
Parczewski nie jest jakimś tam doktorkiem z prowincji tylko doradcą premiera.Zdumiewa to co mówi, ale on mówi tylko to, o czym rząd od dawna dyskutuje.Zastanawiajace są tzw sondaże na portalu Karnowskich, jakoby Polacy o niczym innym nie marzą , jak tylko o wyszczepie dzieci i że wcale nie są aż tak przeciwni segregacji pandemicznej.Wszystkie te wydarzenia należy potraktować jako balony próbne i oswajanie tematu przymusowych szczepień i segregacji pandemicznej. W hitlerowskich Niemczech, na początku obowiazywał zakaz tańca Żydów z Niemkami, nsatepnie Żydzi byli przedstawiani jakoroznosiciele tyfusu i chodowcy wszy na swoich ciałach.Dziesięć lat później ta segregacja rasowa i pomówienia zakończyły się holocaustem.Dzisiaj mamy podobna sytuację. Stworzenie precedensu otworzy drogę do segregacji, stygmatyzacji i finalnie eksterminacji całych grup społecznych. Chyba ze właśnie o to chodzi? Najpierw trzeba wyłuskać tych niepokornych, potem poszczuć wystraszonych i dać im pawo do wymordowania "roznosicieli" kowida. Trzeba będzie uruchomić tzw izolatoria, czyli pozbawiać wolności tych niepokornych i finalnie, systemowo ich mordować.Takie informacje szerokim strumieniem z TV błyskawicznie spacyfikują pozostałą przy zyciu resztą społeczeństwa, które bez poru pozwoli odebrać sobie juz nie tylko resztke wolnosci i swbód obywatelskich, ale i czowieczeństwo.Może to jest prawdziwym celem mniemanej pandemii?
katolik2021.05.15 7:14
Polacy tego nie rozumieją, co dla nich przygotowało nazistowsko- masonskie SSPIS i wszyscy posłowie!
fcuk piss2021.05.15 4:24
dalej nie kumam dlaczego fronda zniecheca swoich wiekowych czytelnikow do zycia ? kto bedzie pozniej tego szmatlawca czytal ? a tak na marginesie wiem ze to bez sensu ale napisze w UK w grupie wiekowej 60 plus zaszczepilo sie 95 procent populacji i wiecie co od dwoch miesiecy umiera sredni okolo 20 osob przy populacji dwa razy wiekszej niz polska
ania2021.05.15 6:25
fronda nagania do szczepień!!!!!!!!!!!!!!!!!
towarzysz Jagoda2021.05.15 2:31
Miłoszem Parczewskim i Anną Piekarską powinien zająć się kontrwywiad.
Jenny2021.05.15 1:58
fajna kase można zarobic,bardzo latwo zalatwie zaswiadczenie!
Srul Fickenloch2021.05.15 0:19
Z którego kibucu zaimportowali tego Parch-ewskiego?
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!!!2021.05.15 1:02
Niemcy i Holendrzy! My cebulacy nigdy przenigdy!
Jakub2021.05.15 2:34
Raczej z kacapskiego łagru.
Alicja2021.05.15 0:17
Art.32 pkt2 konstytucji RP, nikt nie może być traktowany .......kto temu gościowi dał tytuł lekarza,nie mówiąc, że zrobiono to jakimś profesorem,nie znajacemu podstawowych norm prawnych,żądam od rektora uniwersytetu medycznego w Szczecinie, wszczęcia postępowania mającego na celu pozbawienie go tytułów naukowych.
Jakub2021.05.15 2:46
Trzeba by doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez nawoływanie do łamania Konstytucji. ___ A do rektora to list zbiorowy protestujący przeciw wydaniu dyplomu lekarskiego i doktoratu. ___ Do rady lekarskiej o pozbawienie możliwości wykonywania zawodu lekarza. ___ Jeśli ma tytuł prof. zwyczajnego lub nadzwyczajnego to o odebranie tytułu do nadającego. ___ Jeśli prof. uczelniany to do rektora uczelni nadającej. Jeśli ktoś ma więcej mądrych pomysłów to niech napisze. A może Ordo Iuris coś wymyśli na tych szmaciarzy?!
Konsternacja2021.05.15 6:36
Jasne. Partia Piach i Szpadel wkrótce dogada się z lewusami i zmieni konstytucje tak jak im to będzie dpowiadać.
waldi2021.05.14 23:20
Nie ma co komentować !!!!!!!!!!!!!!!!
man.of.Stagira2021.05.14 22:59
Co najmniej połowa z umierających od jesieni 2020 na Covid-19 są to osoby, które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. (tutejsza mądrość fronda.pl). // INNI ulegali propagandzie o 'zabójczych respiratorach' więc czekali na śmierć w DOMU (również mądrość fronda.pl) INNI jeszcze uwierzyli, że w szpitalach można jedynie umrzeć (również tutaj fronda.pl ma zasługi). DLATEGO chętnie przyjmowano, jako pewnik, że LAMENTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych, którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak „g” Braun oraz „dr” Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propagandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze „g” Braun i „dr” Bodnar.
Anonim2021.05.14 23:06
amantadyna to dobry lek jesli nie ma sie tuzina inny chorob. Covid atakuje rozne organy i tu amantadyna nie pomoze. Predzej tabletki na watrobe na bazie ostropestu czy innych ostow jak karczoch czy cos tam jescze
StopKorornaPierdolcowi2021.05.15 6:38
Idź i nie bździj wiecej, biedny , chory człowieku.
katolik2021.05.14 22:12
SSPIS wysłał psychola, nazistę aby zbadał teren na ile można zaorać Polaków
Anonim2021.05.14 22:29
czytalem dzis spndaze, zdziwilbys sie ile ludzi w Polsce popiera nazizm w imie falszywej pandemii. Kuzynce pielegniarce w domu starcow dostatecznej ilosci osrodkow ochrony nie dali za to potrafili zamknac lasy i gospodarke. Wielkie umieranie w DPSach bylo wyciszone i dlugo sam o tym nie wiedzialem. Za to na wiosne rok temu gdy umierala 1 osoba w DPS to Ziobro robil sledztwa prokuratorskie, 125 tys zgonow juz go nie interesuje
katolik2021.05.14 22:40
Tak, jak mówisz, bo Polacy ulegli panice o zdrowie i życie, Nie zwrócili się do Boga, bo Episkopat odwrócił się od Boga ale najgorsze jest jak wiadomo to, ze oni jeszcze nie wiedzą, ze juz stracili zdrowie przez wstrzykniecie sobie związku chemiczno- genetycznego, to już żywe trupy.
Anonim2021.05.14 22:51
Jestem neutralny religijnie ale wiem ze modlitwa i medytacja na obrazach eeg uaktywniaja konkretne obszary mozgu. Takie dzialanie oczyszczajace na pewno da wiecej niz kondom na glowe. Stres to wielki wrog zdrowia. Trwala ekspozycja na czynniki stresogenne to sa konkretne reakcje chemiczne..
man.of.Stagira2021.05.14 22:06
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..ŻRYJ Covida!
eee...2021.05.14 22:08
Ty tak z urodzenia czy inna mgła mózgowa?
katolik2021.05.14 22:14
ha, ha
eee...2021.05.14 22:06
Ludzie się "szczepią" bo pracę boją się stracić, bo nie wyjadą za granicę itd. Ale jak im "szczepionki" rozwalą w organizmie co się da i nie da, to i tak zdrowia do pracy nie będzie i pieniędzy na wyjazd. Tyle będzie korzyści z tych szczepionkowych paszportów...
eee...2021.05.14 22:07
Ps. Pomyśleliście o tym, Wy szczepionkowi pożyteczni idioci?
katolik2021.05.14 22:14
oni nie myślą, bo życie to i tak chwila, ale oni myślą, ze ja przedłużyli przez pseudoszczepionki
eee...2021.05.14 22:22
Jak już nie będą mogli pójść do pracy albo wyjechać bo zostaną inwalidami to zaczną myśleć. Tylko że wtedy to już "musztarda po obiedzie". Dzisiaj rozmawiałem z takim "zaszczepionym". Nie wiadomo po co bo przechorował i wcale nie musiał. Ale tłumaczył, że praca itd. Jak mu zwróciłem uwagę, że gdy "szczepionka" rozwali zdrowie to ani pracy ani pieniędzy na życie nie będzie, to wtedy coś do niego dotarło, że zrobili go w wała mamiąc mirażami.
katolik2021.05.14 22:46
dokładnie jak mówisz, ludzie na swiecie nie przeciwstawili się, ale poddali się nazistom. Policja i wojsko, jesliby była potrzeba to dokonali by mordu na ludziach i to jest najgorsze, Episkopat okazał się zdrajcą, ludzie zostali zostawieni sami sobie. Doktorzy to nieetyczni płatni mordercy, prawnicy schowani w norach
Jakub2021.05.15 3:04
Dlaczego nie używacie poprawnego w tej sytuacji określenia komuniści? Przecież to z ludobójczych komunistycznych Chin to świństwo mamy a główne badania były prowadzone w USA za rządów komunisty Obamy. Ciągnęły się mimo późniejszego zakazu tych badań i ostatecznie chińscy badacze (z Chin komunistycznych pracujący w USA) zostali obdarowani wynikami tych badań i zabrali dokumentację (prawdopodobnie jej kopie) i uzyskane preparaty do Chin, do rządowego, wojskowego laboratorium w Wu Han gdzie prowadzono dalsze badania. Całość sprawy udostępnia W. Gadowski w swoich komentarzach tygodnia. Zaznaczam, że nie jestem fanem pana W. Gadowskiego.
katolik2021.05.15 11:04
to plan komunistów, masonów
fcuk piss2021.05.15 4:36
ja dostalem astre zadnych problemow pewnie nie uwierzycie siostra lat 37 goraczka przez dwa tygodnie testy nic nie wykazuja i co ? maz ja zarazil ciezkie pokowidowe zapalenie pluc wirusowe i bakteryjne tlen dwa tygodnie w szpitalu dobre wiesci na serce sie nie rzucilo bo moze nie wiecie ale podczas zapalenia pluc serce non stop zasuwa i komory sie powiekszaja bo to miesien sie robi jak u kulturysty ale to zwyrodnienie pulmolog jej mowi moze za pol roku bedzie lepiej idzie po schodach na drugie pietro i oddechu nie moze zlapac wiec po co sie szczepic ?
Pytajniczek2021.05.15 6:40
Świtnie! A za dwa lata, to jak się Pani czuła?
WITWIT2021.05.14 21:53
jak widać szowinistów nie brakuje..
czas błagac o przebaczenie2021.05.14 21:41
Za malo ludzi umarlo by wyciagnac wnioski ze hucpa covidowa byla najwiekszym bledem. Szczegolnie rzuca sie w oczy ze polowa ludzi umierala poza szpitalem nie dlatego ze byly przepelnione ale dlatego ze ludzi slabych zabijal katar. Hospitalizacji zachod srednio mial 1/300 czyli tyle ile u nas nadmiarowo umarlo. Roznice na zachodzie zaleza glownie od demografii konkretnego panstwa a Polska do starcow Europy nie nalezy. Jak sprawdzalem poziomy przecwcial to na ogol wiekszosc podaje zblizone odsetki.
Maxx772021.05.14 21:34
Nowe "szczepionki" (czyli EKSPERYMENTALNE PREPARATY TERAPI GENOWEJ) proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA - kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Nie są to tradycyjne szczepionki, ale substancje mogące w komórkach ludzkich prowadzić do modyfikacji ekspresji genów. Tego rodzaju szczepionki mogą być niebezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych efektów niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Nie wiemy bowiem do końca jakim procesom pod ich wpływem będzie podlegał wprowadzony RNA w naszych komórkach. Wprowadzony mRNA w szczepionce może oddziaływać z innymi istniejącymi w komórce cząsteczkami RNA (np. miRNA, lncRNA), co może to prowadzić do zmian w regulacji ekspresji różnych genów. Ponadto wprowadzony mRNA może reagować z RNA wirusów i bakterii w naszym organizmie. Zagrożeniem dla człowieka jest więc to, że osoby zaszczepione będą mniej odporne na inne choroby. Szczepionki oparte o mRNA nie były wcześniej dopuszczane do obrotu na rynku, a więc ich długoletnie skutki uboczne nie są znane. Wyniki badań na ludziach czy zwierzętach są niejednoznaczne i nie dają podstaw potwierdzenia bezpieczeństwa stosowania szczepionek mRNA. To samo dotyczy szczepionek opartych o wektory wirusowe, np. AZD1222 firmy AstraZeneca. Wprowadzane obecnie pośpiesznie szczepionki mają charakter eksperymentu na wielką skalę. Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez te "szczepionki" mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia. Długofalowych skutków wyszczepiania nie jesteśmy dzisiaj w stanie przewidzieć.Wbrew materiałom reklamowym, opracowane w szybkim tempie preparaty terapi genowej czyli tzw. "szczepionki", w postaci konstruktu jakim jest zrekombinowany RNA, budzą poważne zastrzeżenia odnośnie bezpieczeństwa, co już możemy zaobserwować na przykładach licznych powikłań, a koronnym tego dowodem jest to, że ich producenci nie chcą ponosić odpowiedzialności za szkodliwe działania uboczne. wprowadzane obecnie pośpiesznie "szczepionki" mają charakter eksperymentu na wielką skalę. Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez "szczepionki" mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia. Przekonywanie społeczeństwa, że "szczepionki" oparte na mRNA są bezpieczne, przy ogromie niewiedzy na temat mRNA i jego powiązań w komórce jest wysoce nieetyczne.
tom2021.05.14 21:13
premierze czas natychmiast wymienic rade medyczna
katolik2021.05.14 22:17
ale nazista nie po to zatrudniał oprawców, aby przerwać zadanie
Jakub2021.05.15 3:07
Komunista towarziszu katolik.
sok z banana2021.05.14 21:07
wymienieni lekarze to naśladowcy doktora Mengele.
Franz Halder2021.05.15 0:34
Po nazwiskach sądząc, nie reprezentują cywilizacji europejskiej.
turkuć podjadek2021.05.14 20:59
miłoszek okazał się najwiekszym i nieustającym KONOWAŁEM wśród konowałów zwanych lekarzami .... a jest ich sporo
matis892021.05.14 20:54
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
matis892021.05.14 22:36
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
matis892021.05.14 20:42
Ciekawe że w PISowską RELIGIĘ szczepionkowo-plandemiczną najbardziej wierzą lewakoateiści i Totalna Udawana Opozycja. Tak samo wierzą w PISowską religię PIS kondonów twarzowych. I nadchodzi zaćmienie księżyca, a Morawiecki na szczycie wierzy do nich, wasza PISowska religia jest słuszna, Kaczyński i Morawiecki wysłuchają waszych modłów oto nadchodzi Nowy Ład NWO. Wasza ofiara została przyjęta.
katolik2021.05.14 20:40
ten osobnik nazistowski prosi się, żeby powiedziec, ze wypierdek słonia ma mózg hieny SSPIS
sl_ko2021.05.14 20:40
Ewidentnie, ten facet ma wykształcenie ponad swoją inteligencję. - Sugeruję ; odebrać tytuł, obciążyć za powstałe straty i zwolnić.
Ty Po11... aniołek ...2021.05.14 20:37
Dlaczego nie podajesz w swoim internetowym "CV" nazwisk swoich rodziców? Wstydzisz się? Skąd to nazwisko "Hertrich-Woleński"? Śmiało, śmiało ... katole ciebie uratowali!
aniołek2021.05.14 20:25
Cóż jest dziś warte ludzkie życie...kaganiec i nabijanie kabzy etatowym medykom i koncernom farmaceutycznym...a wszystko to dla ,,dobra'' ludzkości. Nie ważne ilu z nas zakończy żywot po ,,cudownym ''panaceum na wszelkie dolegliwości w postaci magicznej szczepionki....przecież powikłania też z powodzeniem można leczyć. Byle nie złapać covidu-na resztę można zdychac...
Anonim2021.05.14 20:24
czy ten osobnik nazistowski kappo SSPIS wie, ze na tym świecie nie jest bogiem, i nie będzie nim dla mln Polaków, dla ich zycia i że szatan w każdej chwili moze zadziałac
katolik2021.05.14 20:24
uciekl nick, katolik
Jakub2021.05.15 3:11
Komunisticzny towarziszu, komunisticzny ludobójca.
EPITAFIUM dla ANTYszczepionkowca2021.05.14 20:21
Tu leży bojownik  antyszczepionkowy , antymaseczkowy, odważny chojrak! na śmierć gotowy! Więc umarł na covid biedaczek za młodu, a nieśli go jak starego - nogami do przodu. Gdy żył ten młodzian, to się denerwował i maseczkę zamiast nosić, do kieszeni chował. Na forach ogłaszał że covid to ściema, a dzisiaj biedaka już wśród nas NIE ma :( RIP.
Dr Witołd Rogiewicz2021.05.15 0:38
https://www.newsweek.pl/wiedza/zdrowie/szczepionka-przeciw-covid-19-zmarl-lekarz-ktory-przyjal-druga-dawke-szczepionki-na/h87wckv
epitafium_dla_korona-świrów2021.05.15 6:43
Tu leży Krzysztof Krawczyk, dwa razy wyszczepiony pfizerem.
Anonim2021.05.14 20:08
próbują, próbują czy mogą już otwarcia pokazać totalniacką gębę.
Anonim2021.05.14 20:00
Gość zajmuje się podżeganiem do łamania konstytucji ? Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Art. 7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
katolik2021.05.14 20:25
ale naziscie się wydaje, że wydaje Polakom rozkazy
Jakub2021.05.15 3:14
Komuniście towarziszu, komuniście ludobójcy (przynajmniej potencjalnemu).
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.05.14 19:57
𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Kostaryka2021.05.14 19:51
Niech antyszczepionkowcy zamiast chodzić do galerii, pubów, czy kin - zostaną w domu i czytają frondę. Taka sama rozrywka!
Anonim2021.05.14 20:07
Jak mają tam spotykać szczepionkowców, co ostatnio już nie potrafią o niczym innym mówić, bo tak nabuzowani przez TV, to mała strata.
katolik2021.05.14 22:10
ha, ha dobre
Ksiądz Bartold2021.05.14 19:46
Ciemnogród boi się szczepień i nauki, bo woli opowieści szamanów.
Anonim2021.05.14 20:04
Idź testować kolejną szczepionkę. Może po skończeniu badań się dowiesz, co przyjąłeś.
Anonim2021.05.15 0:24
Jak dożyje końca tych badań
sl_ko2021.05.14 20:29
Ne tyle boję się nauki, co nie mam ochoty robić za szczura labolatoryjnego. Jaką masz pewność, że po przyjęciu tego preparatu, powiedzmy za dziesięć lat, np. nie wyrosną ci czułki ?
katolik2021.05.14 21:14
zostaną mu czułki bez odwłoka
sl_ko2021.05.15 10:29
Dokładnie. A potem takie mutanty, z czułkami bez odwłoka, atakują, dajmy na to, Bogu ducha winnych Palesteńczyków. I doomsday gotowy.
katolik2021.05.14 21:15
robić za szczura lab, dobre
matis892021.05.14 19:42
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
kostaryka2021.05.14 19:47
Przestań głosić bzdury wyssane z palca!
matis892021.05.14 20:02
Pan Jezus przepowiedział w 2012r. globalne szczepienie masonerii. No i spełniło się. To rzeczywistość na naszych oczach.
WYSSANE propozycje!2021.05.14 19:34
...
man.of.Stagira2021.05.14 19:33
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..ŻRYJ Covida!
Niech Fronda.pl odstosunkuje się2021.05.14 19:19
od lekarzy i szpitali. Wam medycyna jest niepotrzebna - wy macie wasze modlitwy do waszego bogo. Podobno niezawodne i nad wyraz skuteczne. Medycynę, szpitale, lekarstwa, szczepionki i respiratory pozostawcie do dyspozycji niewierzącym, lewakom i czerwonym.
Anonim2021.05.14 20:10
My też na nie płaciliśmy, więc nie zawłaszczaj.
Aha!2021.05.14 23:53
Czyli jak trwoga to do szpitala?
Anonim2021.05.15 0:29
Lekarze,zostawiliscie nas bez opieki,dostając za to dodatkowe pieniądze, może nie wszyscy,ale większość, wiem o tym od znajomych lekarzy,więc przestańcie w ogóle otwierać mordy,bo na was już nie możemy liczyć.
Kto cię upoważnił do wypowiadania2021.05.15 1:01
w imieniu innym niż swoje własne?
Mam pytanie2021.05.14 19:16
"czy w ten kraj" ktoś jeszcze kieruje biegiem wydarzeń, czy został oddany w łapska rzeźników zwanych medykami?
Poczekaj aż poślizgniesz się na mydle2021.05.14 19:23
i złamiesz rękę.
A co2021.05.14 19:54
łaskę zrobi, bo mi ją złoży za te tysiące, które im płacę?
Anonim2021.05.14 20:12
I za te, które będziesz musiał dopłacić, bo tamte już poszły na jedynie słuszną chorobę.
Gwno zapłaciłeś2021.05.14 23:53
Gwno ci się należy
won2021.05.16 10:56
przygłupie.
ten2021.05.14 19:13
dyktatorek ma pysk jak pirania-wampir.
matis892021.05.14 19:07
,,Coraz bardziej zasadne zdaje się więc pytanie, kiedy ktoś zaproponuje specjalny ubiór mający odróżnić zaszczepionych...''. Przecież szatanistyczny, lewacki PIS od dawna reklamuje hitlerowskie aplikacje które wyłapują z twojego otoczenia podludzi niższej rasy, abyś mógł ich unikać, albo coś zrobić.
matis892021.05.14 19:10
Jakoś nie widziałem żeby Fonda miała coś przeciwko takim aplikacjom Antychrysta propagowanym przez PIS.
PozbawićToOdrażająceŚcierwoPrawaWykonywaniaZawodu2021.05.14 19:06
PiSocjalistyczne ściewro, a nie lekarz. Marzą się takim prorządowym gnidom godziny policyjne, przymusowe szczepienia co miesiąc, getta dla niezaszczepionych i stygmatyzacja opaskami na ramieniu. W normalnym kraju samorząd branżowy pozbyłby się takiego wrzoda jednym szybkim cięciem. W Polsce pewnie zostanie następcą Niedzielskiego.
matis892021.05.14 19:00
To jest głos szatanistycznego, lewackiego PISu. To doradcy Morawieckiego. Frondo nie graj głupiej bo PIS się chowa za plecami swoich doradców.
Matka Buska2021.05.14 18:59
Nie lękaj się, Polochu, ino szczep.
koma2021.05.14 18:58
Państwo totalitarne ?
ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ2021.05.14 18:52
Współczuję panu premierowi że wybrał sobie głupich doradców do rady medycznej.
Anonim2021.05.14 20:37
To nie doradcy. To harcownicy.
Ed2021.05.14 18:52
Niby tacy mądrzy, a gamonie. Przecież niezaszczepieni mogą się tylko zarażać pomiędzy sobą. Chyba, że szczepionka nie uodparnia przeciw wirusowi. W takim razie po co ta szczepionka?
Anonim2021.05.14 18:59
Szczepią się ci, którzy chcą być rozpoznawalni jako debile, wierzacy w swój geniusz stadny ;P Zaraz dojdzie nakaz noszenia na rękawie odpowiednich oznaczeń... szczepy powinny mieć na czole tatu, tarczę strzelniczą ;)
uodparnia2021.05.14 19:00
https://www.fronda.pl/forum/szczepionka-pfizera-skuteczna-przeciwko-wszystkim-wariantom-koronawirusa-wynika-z-badan,105652.html
WYSSANE propozycje!2021.05.14 18:36
.