Morozowski: To ewidentna wina Grzegorza Schetyny. Musi odejść! - zdjęcie
27.11.19, 12:05Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Morozowski: To ewidentna wina Grzegorza Schetyny. Musi odejść!

11

Czarne chmury zbierają się nad liderem PO Grzegorzem Schetyną już od dość długiego czasu. Kolejną osobą, która liczy na to, że Schetyna odejdzie, jest dziennikarz TVN Andrzej Morozowski.

W rozmowie z „Super Expressem” Morozowski komentował wyniki sondażu prezydenckiego Instytutu Badań Pollster dla „SE”, w którym Andrzej Duda pokonuje Małgorzatę Kidawę-Błońską 53:47 proc. Jak stwierdził:

Dziwne jest za to to, co robi główna partia opozycyjna”.

Dodał:

Platforma działa tak, jakby jej kierownictwo nie chciało wyborów wygrać. To ewidentna wina Grzegorza Schetyny”.

Stwierdził także:

Tak jak rzymski senator Katon do znudzenia powtarzał, że Kartagina powinna być zburzona, tak ja powtarzam, że przewodniczący Schetyna musi odejść”.

Morozowski uważa też, że Schetyna nie gra na to, aby mieć dobrego kandydata, ale na to, aby nie stracić partii oraz swojego stanowiska. „Tak się nie da” - powiedział.

dam/"Super Express",Fronda.pl

Komentarze (11):

tfuj2019.11.27 21:48
Nosem w szambo, to zwieńczenie kariery "żulika". Koniec z odprawami w Ambasadzie i pielgrzymkami do Berlina...
Antek z Czerniakowa2019.11.27 19:01
Niech się POmodli do lewicy...
Jack Em2019.11.27 12:22
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Stachu2019.11.27 12:21
A tyle razy pisaliśmy, że PO to zorganizowana szajka przestępcza, albo mafia przestępcza - no ludzie ! Jeśli ktoś pozwala na kradzież tylu miliardów z budżetu państwa, to co to jest ?! To co wy myślicie, że jak Tusk i inni z PO pozwalali kraść miliardy, to złodzieje je kradli nie dzieląc się łupen z tym który im na to pozwalał ?! Ludzie nie bądźcie naiwnymi - złodzieje kradli bo byli bezpieczni (parasol sądów i polityków PO), ale to nawet małe dzieci wiedzą, że ci złodzieje musieli się dzielić z politykami PO ! Ku-rwa, ręce opadają - gdzie jest ten Mariusz Kamiński !!! Czy tem człowiek potrafi otworzyć pysk i wyjaśnić nam co się dzieje w tej Polsce ?!!!!!!
kira2019.11.27 12:20
Sketyna znowu zaczął się uśmiechać do kamer ! Widmo obciachu minęło po tym jak Tusk zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. Schetyna mówi o zwolennikach PO: Okradliśmy ich z miliardów, podnieśliśmy im podatki i wiek emerytalny, doprowadziliśmy wiele polskich rodzin na skraj ubóstwa, zdradzaliśmy ich kraj w UE, doprowadziliśmy do bezrobocia ponad 10% i „wyeksportowaliśmy” za granicę ok. 3 mln Polaków, wiele afer korupcyjnych hulało po kraju systematycznie – a oni i tak na nas głosują !!! To niebywałe ! To zdumiewające ! Powszechnie mówi się, że głupszymi od członków PO są ich wyborcy ! I to prawda. Tak głosują przybysze ze wschodu (ZSRR i Rosja), i z zachodu (Niemcy) !
Pisbusters2019.11.27 12:19
Witam zwolenników PO i Zlew-u, czerwonej komunistycznej zarazy, lewackiej gangreny i tęczowych zboczków oraz miłośników Tuska, Urbana, Jachiry, Jandy, Stuhra, Pszoniaka ..., w których programie jest m. In. przywrócenie wysokich emerytur mordercom księdza Jerzego Popiełuszki i innych księży, w tym Suchowolca, Niedzielaka, Zycha, Palimąki, wielu opozycjonistów, w tym Przemyka, Barchańskiego, Sokolewicza, oraz ludzi niewygodnych PRL-owi i tych, którzy wiedzieli za dużo, w tym Kuklińskiego, Leppera, Petelickiego, Papały, Ziętary, Wróbla, Falzmanna, Kowalczyka, Grobelnego, Musia. Niech was szlag trafi !!! Jeszcze raz przypominamy, że granice dla was są otwarte !!!
kalinka2019.11.27 12:17
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
vivi2019.11.27 12:15
Polska jest rajem dla uchodźców ! Tusk uchodzi za Polaka, Stuhr uchodzi za elytę, Wałęsa uchodzi za bohatera, Środa uchodzi za profesora, Jachira uchodzi za posełkę, a Balcerowicz uchodzi za ekonomistę. Ku-rwa z takimi uchodźcami !!! Szkoda że PIS nie rządził wcześniej, bo nie mielibyśmy takich problemów z uchodźcami !
Urszula2019.11.27 12:13
Sketyna wskrzesił Zlew na własną zgubę ! Teraz będziemy obserwować wzrost poparcia lewackich debili dla Zlew-u, kosztem poparcia dla PO, która to partia została założona po to, aby załatwić SLD i to się im udało. SLD nie weszła nawet do sejmu, a prymat polityczny na lewej stronie przejęła PO. Dzisiaj, to już widać wyraźnie, że SLD wraz ze Zlew-em zrewanżuje się PO-je-bom !!! Będzie się działo !
Zosia2019.11.27 12:11
Sami się określili i sami przyznali, że są „h a ń b ą” polskiego parlamentu iX kadencji i wyborców, którzy na nich głosowali. Jachira namalowała litery, do pomocy doskoczyła Krzywonos i trzech innych PO-je-bów i stanęli w rzędzie, aby nam jasno pokazać kim są !!! To lewa strona w ławach poselskich. To humus polskiej włoszczyzny określił się jako „H A Ń B A”. Wszystko jasne ! Brawo jachira – jak dotąd najlepsza posełka PO-je-bów ! A zatem jeszcze raz: Cała lewa strona sejmu to H A Ń B A !!!
MirekT2019.11.27 12:11
Ten PO-je-b jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !