Minister Rau w Turcji. Ważne rozmowy nt. Nord Stream 2 i Rosji  - zdjęcie
20.06.21, 13:44Fot. screenshot - YouTube (Mevlüt Çavuşoğlu, PolandMFA)

Minister Rau w Turcji. Ważne rozmowy nt. Nord Stream 2 i Rosji

19

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zakończył wczoraj swoją wizytę w Turcji, gdzie wziął udział Antalya Diplomacy Forum – międzynarodowej konferencji poświęconej globalnym wyzwaniom dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju. W kuluarach spotkał się m.in. z szefami dyplomacji Ukrainy i Rumunii. Rozmowy dotyczyły szczytu NATO i amerykańsko-rosyjskiego szczytu w Genewie.

- „Rozmawialiśmy o szczytach NATO i Biden-Putin, wymieniliśmy się ocenami tych spotkań”

- powiedział wczoraj minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, kończąc swoją wizytę w Turcji.

- „Nasze oceny sytuacji są bardzo zbliżone, cieszymy się z tego powodu, że prezydent Putin został ostrzeżony, że jakiekolwiek dalsze poważne naruszenie ładu międzynarodowego spotka się ze stanowczą, zdecydowaną reakcją Sojuszu Północnoatlantyckiego”

- relacjonował polityk.

Pytany o kwestię dążeń Ukrainy do wstąpienia w struktury NATO szef polskiego MSZ podkreślił, że w ocenie polskiego rządu NATO powinno być otwarte na chcące do niego dołączyć kraje.

W rozmowie z dziennikarzami prof. Rau zaznaczył również, że Polska i Ukraina mają bardzo zbliżone stanowiska w kwestii niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. W ocenie obu państw projekt jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w regionie.

Szef polskiej dyplomacji spotkał się wczoraj również m.in. z szefem MSZ Turcji Mevlutem Cavusoglu i szefem irańskiej dyplomacji Mohammadem Dżawadem Zarifem. Wcześniej natomiast rozmawiał z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem, z którym rozmawiał na temat Nord Stream 2 i amerykańskich sankcji wobec zachodnich firm zaangażowanych w ten projekt.

- „Mówiliśmy o dwóch rzeczach. Bardzo obszernie omawialiśmy kwestię szczytu Biden-Putin, a później rozmawialiśmy też o Nord Stream 2 i kwestii nakładania przez stronę amerykańską sankcji na firmy zachodnie, zaangażowane w dokończenie tego projektu”

- relacjonował.

Wśród głównych tematów forum w Antalyi była walka z pandemią koronawirusa i jej skutkami.

- „To jest forum ciekawe o tyle, że ogniskuje perspektywę europejską, azjatycką i afrykańską. To coś unikalnego”

- podkreślił prof. Rau.

kak/PAP,

Komentarze (19):

Europa2021.06.20 20:56
Francja Anglia Niemcy polska Turcja Rosja Chiny powinny zniszczyć izrael to oni mącą i żyją z pracy innych a często z rozlewu krwi wojen i wyzysku , mieszają w geopolityce za pomocą banków korporacji i przekupionych polityków.
Sex randka2021.06.20 19:01
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, http://erosx.pl wiecej moich fotek i kontakt i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
jle_ffm2021.06.20 18:12
A to my mamy ministra MSZ? Bo ja cały czas myślałem że ministrem od tych spraw z zagranicy to jest prezes, nasz skarb narodowy.
matis892021.06.20 16:21
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
klops2021.06.20 15:33
Ameryce trochę zmiękła rura, po tym gdy stracili kasiorkę gdy Polska kupiła drony od Turcji - zaczęli się nagle spotykać, dzwonić - ale pozwolili, żeby Niemcy ciągnęli rurę Putinowi - smutne, że kasa jest dla nich najważniejsza.
Anonim2021.06.20 16:04
Sau skonczy jak Beck. Turcja jest niszczona ekonomicznie przez USA, blaga o czlonkowstwo w UE, ktorego Sau mu nie moze dac, bo sam jest tam zebraczyna polska. Zalosne polskei debile!!!
klops2021.06.20 16:24
Biedna, zniszczona ekonomicznie, 2-ga najsilniejsza armia NATO - co UE może im dać? - ojro, TSUE, Tuska, Spurek i Róże von cośtam?
Anonim2021.06.20 17:37
zalosne te twoje porownania. znow szukacie sponsora, jak prostytutki? to w waszych genach polskich. Turcja jest smieciem kopanym i miedzy Rosja a Izraelem. Tudziez USA ma ich na celowniku. Wieden dla was wszystkich , debile polskie. powodzenia sobie zycze!
Obiektywny2021.06.20 20:52
Twój sztuczny twór izraelek to pseudo państewko utrzymywane przez okradanie USA z kasy tzw. bezpowrotne pożyczki .... co to kurw.. jest???? pożyczki się oddaje a żydzi jak rak zwykły nowotwór okradają Amerykę i wywożą pieniądze podatnika Amerykańskiego do israelka , po drugie okupują ziemie Palestyny i Syrii mordują dzieci kobiety starców w okupowanej Palestynie !!! gdyby nie kozojebscy politycy w Usa i reszta przekupionych przez tych kozojebców pastuchów parchatych to pseudo państwo niewolników pustynnych już by dawno nie istniało , Turcja Iran-Persja Irak Egipt itd zmietli by w pyl ten nowotwór a holokaust 2 wojny światowej był by tylko małą interwencją w porównaniu do tego co by sie obecnie z nimi stało !!!
Ziomal2021.06.20 15:21
Wśród głównych tematów forum w Antalyi była walka z pandemią koronawirusa i jej skutkami. Co ma to wspólnego NS2 i Putinem? Kolejne rozmowy o niczym. Polska dyplomacja pod wodzą PIS nie istnieje. Potrafią tylko mówić przekaz do własnych wyborców w Polsce. Rozmowy z innymi dyplomatami ich przerastają. Dyplomatołki.
Po 11 ...2021.06.20 15:06
A potem RAU poszedł na RAUt i był na dyplomatycznym RAUszu i przedstawiał się że jest Johannes RAU z Nadrenii Północnej-Westfalii.
klops2021.06.20 15:28
Jeśli lewak tak twierdzi, to na 100% było inaczej.
PiSocjalistyczneAparatczykiZGębamiZnaczonymiMęką2021.06.20 14:48
Dlaczego ten PiSocjalistyczny bęcwał Rau, na każdym zdjęciu wyraźnie coś z siebie wyciska jakby permanentnie srau?
pisowska hipokryzja2021.06.20 14:35
dlaczego nie protestowałeś pisorze Rau gdy Turcja z Rosją budowała Turecki Potok i dlaczego nie powiedziałeś Turkom, że są bandytami bo to w ten sposób wspierają Putina
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.20 14:34
jedyne co ten PiSdowaty doplomatołek zrobił to nasRau na UE i NATO
Anonim2021.06.20 16:05
odpowiedz bedzie , gdy wschod i zachod bedzie Srau na niego rakietami.
Krystian2021.06.20 14:02
Dyplomacja - "Z dyplomacją mamy do czynienia wtedy - gdy ktoś powie ci spierdal.j w taki sposób, że poczujesz radosny dreszcz emocji na myśl o zbliżającej się podróży".
bękart wojny2021.06.20 21:52
mogę cytować?
Jakub2021.06.21 0:09
Krystian, to ty gówniarzyku podpiąłeś się pod mojego nika na str.: https://www.fronda.pl/a/kom,163051.html __?