13.02.19, 14:00screenshot TVP Info

Mike Pompeo: Musimy za wszelką cenę zatrzymać ataki Rosji!

Dzisiaj musimy się martwić o zwiększanie możliwości obronnych NATO, z kolei znowu na możliwą agresję rosyjską. Wojna na ziemi europejskiej, to, co się dzieje na Ukrainie, otworzyło nam oczy na to, że Rosjanie mogą próbować otworzyć drugi front właśnie tutaj” - mówił dziś w Bemowie Piskim sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Jak podkreślał w trakcie swojego przemówienia:

Sojusz NATO ma niezbędną rolę w celu obrony wolnych narodów Europy”.

Stwierdził także:

Rosja ma wielkie plany dominowania Europy i zwiększenia swojej dominacji na arenie światowej, a my - zarówno USA, jak i demokracje zachodnie, muszą robić co w ich mocy, aby zatrzymać takie ataki jak np. inwazja na Ukrainę, aneksja Krymu, czy niesprowokowany niczym atak Rosjan na ukraińskie okręty na Morzu Czarnym”.

Podkreślił, że konieczny jest nasz zdecydowany sprzeciw w momencie, gdy Rosja dąży do destabilizacji. Wskazał tu na wschodnią flankę NATO, która jest obecnie jednym z priorytetów dla USA. Padły też ważne słowa:

Jest to jedna z podstawowych zasad NATO, że atak na jeden kraj, to atak na cały Sojusz”.

Wskazał także na to, jak istotny jest fakt, że Polska przeznacza dużą część swojego PKB na obronę. Dodał, że to właśnie za tym powinni podążać inni sojusznicy NATO.

dam/PAP,TVP Info

Komentarze

OZ2019.02.13 16:42
WON Z POLSKI CHAZARSKI SŁUGUSIE !!!
słowiczek poznański2019.02.13 17:09
Te.. Oz Czasy pisania transparentów na święta rewolucji już minęły. I pamiętaj o polskiej pisowni, towariszcz durak.
słowiczek poznański2019.02.13 15:04
Olej weź psa i pójdź na spacer, a jak psa nie masz idź do schroniska dla zwierzaków i weź jednego. Spacer ci nie doda oleju w głowie ani ci nic nie rozjaśni, ale przedłuży ci życie.
Olej2019.02.13 14:52
Opada zasłona złudzeń Ameryko ! czas na otrzeźwienie Zamiast okrągłych zdań dajcie gwarancję osłony atomowej Europie Środkowej ! Polska polityka zagraniczna to polityka pobożnych życzeń. Należy postawić pytanie kto doprowadził nas do sytuacji bez wyjścia ? Całe 30 lat było pasmem zdrady, złodziejstwa i likwidacji jakiejkolwiek siły militarnej państwa. Podporządkowaniem zachodnim bankom i kapitałowi. Smoleńsk stanowił pieczęć zamykającą jakikolwiek manewr w tej grze pozorów i złudzeń. Została nam droga w jedną stronę, której kierunku nie wyznaczamy my tylko inni. Role pozostają niezmienne Polska jako mięso armatnie, z ustalonymi w Berlinie i Brukseli elitami, z armią parobków do roboty we wszystkich europejskich krajach, łajana za wszelkie możliwe zło tego świata, opluwana oszczerstwami czerwonych stalinowskich łotrów. Wystawiana na licytację światowej lichwy i bankierstwa. Jak już wezmą co ich zdaniem im Polacy ,,zrabowali’’ po niemiecko – hitlerowskiej okupacji zdradzie Jałtańskiej, dadzą sygnał bolszewii ze wschodu aby sobie wzięła resztę. I to będzie nasz finał ! Co jest z naszą armią ? Dlaczego nie jest uzbrajana ? Dlaczego polski przemysł zbrojeniowy nie pracuje na pełnych obrotach ? Dlaczego nasze władze nie organizują biur konstrukcyjno projektowych uzbrojenia armii. Dlaczego Polska nie ma wywiadu ofensywnego ? Dlaczego nie podejmowane są działania nad zdobyciem, pozyskaniem technologii zbrojeniowej z innych źródeł niż amerykańskie ? Dlaczego nie został przywrócony powszechny obowiązek szkolenia wojskowego i organizacji przydziałów mobilizacyjnych na wypadek wojny ? Dlaczego Polska nie prowadzi samodzielnej i suwerennej polityki zagranicznej dając sobie narzucać wolę innych państw ???
słowiczek poznański2019.02.13 14:21
@Jack the anti-semitic fuck O co ci chodzi? Śpisz w pożydowskim łóżku, mieszkasz w pożydowskim domu? Umiesz czytać to czytaj: We also appreciate the importance of resolving outstanding issues of the past, and I urge my Polish colleagues to move forward with comprehensive private property restitution legislation for those who lost property during the Holocaust era.
ardo2019.02.13 18:41
Kozłuj gila gawnojedzie.
asas2019.02.13 14:19
Pompeo realizuje politykę, Mosbacher też, Orban też nie jest zbyt sentymentalny, bo w sprawach energetyki popiera Rosję, nie oglądając się na przyjaźń Polską, itd itp. Uczmy się, realizujmy własny narodowy interes i odpierajmy ataki, spokojnie i dyplomatycznie. Bez histerii.
piano2019.02.13 14:08
zjazd rodziny Soprano..werów
JACK EM2019.02.13 14:03
Bezczelność! Sekretarz Stanu USA Pompeo przyjechał do Polski i mówi wprost, żebyśmy przyspieszyli oddawanie mienia Żydom. PAP wyciął ten ważny fragment !!! To w takim razie mnie się podoba polityka Rosji !
ardo2019.02.13 18:39
Haha. Włóż głowę w odbyt Putlera i zobacz czy pasuje.