Michael Voris: Papież zawiódł. Powinien zrezygnować - zdjęcie
15.10.19, 17:45Screenshot Youtube - PCh24TV · Polonia Christiana / Fot. via Flickr, CC 0

Michael Voris: Papież zawiódł. Powinien zrezygnować

75

Papież Franciszek wprowadził takie zamieszanie moralne i polityczne do świata i Kościoła, że musi to zauważyć oraz złożyć rezygnację” - powiedział w niezwykle mocnym wystąpieniu amerykański dziennikarz katolicki Michael Voris.

Voris przemawiał w Rzymie 4 października na konferencji „Nasz Kościół. Zreformowany czy zdeformowany?”. Nie szczędził słów krytyki obecnemu biskupowi Wiecznego Miasta. Podkreślał między innymi, że nadrzędnym celem urzędu papieskiego jest okazanie jedności w Kościele:

[…] jednak nie w tym znaczeniu, że większość rządzi, lecz jedności, zjednoczenia, spójności starożytnej wiary okazanej we współczesnych czasach – obojętnie czy te czasy to IX, XVI czy XXI wiek”.

W swoim przemówieniu zaznaczył mocno, że niemal w każdym przypadku oznacza to konflikt z „duchem epoki”. Zdaniem Michaela Vorisa bez względu na to, czy papież Franciszek miał taki zamiar, nie rozpoznaje on swojego podstawowego obowiązku.

Kościół nie należy do niego. Tak jak nie należy do żadnego papieża, narodu czy politycznej ideologii”

- mówił amerykański dziennikarz.

Zaznaczył też, że to właśnie fakt, iż Kościół nie jest poślubiony żadnej z epok sprawia, że jest wieczny. Tu wskazał, że Franciszek od samego początku swojego pontyfikatu posunął Kościół do sprzymierzenia się z fałszywym rodzajem teologii, która inspirowana jest „bezbożnym ateizmem”. Stwierdził też, że dążąc do promowania tego, otoczył się „licznymi duchowymi draniami”.

Zdaniem Vorisa niemałe wpływy osiąga dziś teologia wyzwolenia, która została zrodzona „w trzewiach KGB i wypuszczona na Amerykę Południową”.

Michael Voris stwierdza wręcz, że papież (obojętnie czy jest tego świadom, czy też nie), „uwikłał Kościół w anty-Bożą filozofię, udzielając rozgrzeszenia systemowi politycznemu, który ma za swój podstawowy cel obalenie Boga, tego wszystkiego, co święte”.

Papież jest papieżem Kościoła powszechnego, a nie „Kościoła globalistycznego” - mówi Voris wskazując na zakłamany system, nazywany różnie: teologią wyzwolenia, socjalizmem czy też globalizmem. Podkreśla, że jego sednem jest:

[…] wyniesienie człowieka czy stworzenia ponad Boga, udając, że Bóg Stwórca tego pragnie”.

W swoim przemówieniu zaznacza również, że Kościół:

[…] nie musi oddawać hołdu żadnemu ziemskiemu porządkowi, co wskazuje i zakłada z góry, że tymczasowy biskup Rzymu, kimkolwiek by on był w danym czasie, podobnie nic nie jest winny światu, poza głoszeniem Wiecznej Prawdy”.

Dalej krytyka pontyfikatu papieża Franciszka jest jeszcze ostrzejsza. Stracił on, twierdzi Michael Voris:

[…] niemal całkowicie z pola widzenia swój obowiązek wobec świata, którym jest poprowadzenie najwyższego ze wszystkich Bożych stworzeń do Stwórcy, ku Zbawieniu”.

Celem synodu amazońskiego jest zaś jego zdaniem „dopełnienie dzieła rewolucjonistów w Kościele, którzy zaczęli podkopywanie Kościoła wiele dziesięcioleci temu”.

Michael Voris stwierdza też, że Franciszek, zamiast zapobiegać temu złu, w rzeczywistości się do niego przyczynił.

[…] stwierdzamy, że papież porzucił swój święty obowiązek i musi ustąpić” - powiedział.

Stwierdza także, że zarówno papież Franciszek jak i jego duchowi sojusznicy „tworzą globalistyczną organizację o pozornie katolickiej twarzy”.

Całe przemówienie obejrzeć można poniżej.

KONIECZNIE włącz napisy klikając na ikonkę, która znajduje się u dołu filmu z prawej strony, obok ikony koła zębatego.

dam/Youtube - PCh24TV · Polonia Christiana

Komentarze (75):

tadeusz2019.10.17 16:43
AMEN.
jokR2019.10.16 23:40
No proszę. Całe moje długawe życie ktoś mi mówi, że papież jest beee. Najpierw Urban później tacy mili ludzie z kolorową broszurką w ręku a teraz pan dziennikarz Michael jakiś, o którym nawet nie wiedziałem, że taki istnieje.
kacpi2019.11.5 13:10
Slepy slepego w dół wprowadzi... Mówi ci to cos?
ccc2019.10.16 23:01
Kościół musi się zmieniać musi iśc do przodu bo padnie
Kasia2019.10.18 18:45
Kościół nie musi się zmieniać,musi nas doprowadzić do Ojczyzny Niebieskiej.Kościół nie musi iść w ilość i nie musi się nikomu przypodobywać poza Bogiem.Prawdziwy Kościół to Kościół wierny Bogu a nie światu.
heniek2019.10.16 16:15
Franek poddaj się do dyspozycji inkwizycji
Michał Pasierb 2019.10.16 11:06
Nie rozumiem Papieża Franciszka ale ufam CHRYSTUSOWI,który powiedział,że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła...
kacpi2019.11.5 13:08
Jeszcze tego nie widzisz ze to nie jest kosciol Chrystusa? Warunki na jakich dziala kosciol Chrystusa sa w biblii. KK nie ma z tym nic wspolnego
circ2019.10.16 10:40
Kościół jest wieczny bo kieruje nim Duch Swięty nie jakiś idiota z Ameryki.
Jarek2019.10.16 13:13
@ circ, A inni poza Franciszkiem to nie idioci? Jędraszewski na papieża!! Oburzacie się jak ktoś inny nadaje na JPII. Kto go kanonizował? Został uznany świętym przez ludzi - Papież Franciszek miał w tym udział. Wy robicie to samo, co Ci co atakują JPII. Wg doktryny KK, konklawe jest wspierane przez Ducha Św. Skąd masz pewność, że było inaczej? Określenie kogoś idiotą, jest idiotyzmem.
anonim2019.11.5 11:35
Przecież ona napisała o Vorisie, nie o Franciszku.
Iekawy2019.10.16 10:30
Ciekawe kogo ten idiota reprezentuje poza soba
Polexit2019.10.16 10:03
Świetny artykuł. Już od wielu lat zadziwia mnie red. Michael Voris swoim trzeźwym spojrzeniem na wszystko to, co dzieje się w KK. Mam nadzieję, że jego słowa, które wypowiedział na rzymskiej konferencji dotrą tam, gdzie powinny!
Szkola z KGB nie przestala dzialac2019.10.16 9:57
Michael Voris mowi o 'teologii wyzwolenia, która została zrodzona „w trzewiach KGB i wypuszczona na Amerykę Południową”. To prawda. Zreszta nie tylko teologia wyzwolenia. Aktywisci całego marksizmu (anty)kulturowego również byli szkoleni w Moskwie - a pozniej cala tzw. Nowa Lewica również była szkolona w Moskwie przez komunistycznych manipulantow- np. Anne Applebaum, wielu z ekipy Geremka np. TW Moczulski . Teraz jego uczniem UDAJACYM PRAWICE tak jak oni - jest szkolona przez aparatczykow KGB grupa manipulantow Nowoczesnej której twarza jest m.in. Sykulski.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.16 9:44
Należy rozróżnić autorytety. Papież Franciszek został wybrany przy udziale Ducha Świętego, a pan Voris jest tylko nawróconym biseksualistą, takim katolickim talibem neofitą. Proszęzachować ostrożność.
PiotrS2019.10.16 9:43
Chciałbym skomentować, ale to dość trudne, bo komentarz byłby długości artykułu, gdybym chciał się odnieść do wszystkich głupot, jakie ten pan tutaj nawypisywał. W związku z powyższym, nie lubię tego, ale nie mam wyjścia, muszę uprościć: Gość bredzi od początku do końca.
A ja mysle..że... 2019.10.16 10:08
Jak się nie ma nic do powiedzenia, albo zadnych argumentow, bo prawda... boli - to się mowi -' on bredzi'.
PiotrS2019.10.16 14:49
prawda czasem boli. W tym wypadku bolą zęby jak się to czyta :) (nie bierz tego do siebie, piszę tutaj o tym panu). Z całą pewnością nie jest to prawda. W pracy siedzę i nie mam czasu pisać elaboratu. Acz kusi mnie, ale chyba dziś nie zdążę.
Krakko2019.10.16 9:16
Zmian w KK nie wstrzymamy, inaczej mielibyśmy nadal "Wielką" Inkwizycję, stosy, topienie czarownic, krucjaty przeciw albigensom. Myślę, że w Polsce powstanie jedynie prawdziwy, ultrakonserwatywny nowy kościół (sekta ?).
Antoni2019.10.16 12:24
inkwizycja służyła do szukania podrobionych pieniędzy. A ci co zajmowali się fałszerstwem zrobili negatywną opinię Inkwizycji.
PrawyObywatel2019.10.16 0:35
Dziennikarz czy raczej sługa diabła?!
ridado2019.10.16 0:15
Papiez Franciszek to wielki Papiez I on widzi w jakim kierunku wszystko idzie..a w jakim ku zmniejszeniu roli I powolny upadek. koscioly pustoszeja mloda generacja nie wierzy tym biskupom co z Chrystusem nie wiele maja wspolnego. Vivat dla papieza franciszka
Alicja2019.10.16 9:02
Niestety, młodą generację pochłania coś innego, niż wiara - w Boga. Najpierw muszą spotkać swoją trwogę, żeby niektórzy się nawrócili.
Kubiak2019.10.15 23:04
W objawieniach w Garabandal przewidziany był upadek Kościoła. Ale Kościół to odrzuciłł. To było na długo przed Franciszkiem i nie on jest winien.Teraz Duch Święty pokierował konklawe do wyboru tego Papieża aby stało się to co miało się stać.
Stanislaw2019.10.15 22:37
do pana Piotra ,czy choc jedna osoba ktora spotkal sie franciszek heretyk, nawrucila sie, nie ,,,,,bo ja nie slyszalem.i gdzie sa jego owoce, nie ma ich.......
PIOTR2019.10.15 21:09
Skąd taka odwaga żeby krytykować Ojca Świętego ? . Wstyd. Ja osobiście uwielbiam Franciszka. Jest dla mnie wielką osobowościa a nie fanatykiem. Papież robi wszystko żeby zbliżyc do siebie ludzi różnych wyznań i za to ogromnie go cenię. Zyczę mu żeby jak najdłużej trwał jego pontyfikat !
Dorota2019.10.16 11:58
Tylko tu chodzi o zbliżenie ludzi do Boga, a nie różnych religii do siebie. Ludzie są równi, ale religie już nie.
bogdanus2019.10.15 21:05
Franciszek bardziej stara się przypodobać światu niż Jezusowi, powinien zrezygnować z papiestwa.
Zygfryd2019.10.15 20:55
Trwa cały czas walka z chęcią usuniecia Boga z życia wogóle, zniknął On z wszelakich instytucji jego dary i przykazania sa pomijane i lekceważone jego miłość zabijana wraz z niszczeniem instytucji kościoła czyli de fakto nas wszystkich katolików chrześcijan ale i nie tylko bo człowiek bez miłości nie potrafi istnieć i w dłuzszej perspektywie staje się pustą wydmuszką Papież głowa koscioła katolickiego nie może się wycofywać z fundamentów chrzescijaństwa nawet kosztem utraty części biskupów księży którzy pragnął ten kościół pseudoreformować kierując kosciół na drogę łatwa lekka i przyjemną nie tendy droga jedyna drogą prawdą i życiem jest Jezus Chrystus i nie wolno Papieżowi innej drogi Kosciołowi proponowac bo po prostu upadnie
Gumowy Żuk2019.10.15 20:51
Clear and precise! No comment needed.
Jonosik2019.10.15 20:12
Czy ktoś na sali ma telefon do Pana Boga? Przecież wystarczy Go spytać i wszystko będzie jasne. A jeśli nikt nie ma telefonu, to oznacza, że Stwórca ma to gdzieś.
Malgozata2019.10.16 16:49
Ja mam!! On mowi ze bergoglio to falszywy czlowiek,mason.
ian2019.10.15 19:54
bergolio to komunista diabelskie narzędzie zesłany nam przez lewaków prymas Polski polok to taki sam lewak jak i bergolio tak samo większość biskupów
matis892019.10.15 19:47
Bergoglio apokaliptyczny Fałszywy Prorok po prostu nie jest katolikiem tylko najbliżej mu do masonerii, lewactwa, multikulti, wszystkich innych religii. To jest już jawny wróg katolicyzmu.
Trago2019.10.15 19:41
Illuminaci wybrali swoje papieża,,,,, kiedys byla nawet kobieta,no coż kosciol przezywa kryzys,to nie skonczy sie szybko,,,,,,ponowne sa proby zniszczenia kosciola dlatego mamy teraz dwoch papierzy,to absurd tj z nasza Noblistka chwyt ponizej pasa. Nie oddzisiaj wiadomo ze pazury idiotow siegaja daleko bo maja wladze,,polityka,armie,,pieniadze. Dlatego teraz atakuja. I oczywiscie jak zawsze stoi im na drodze mała Polska,niby nic,ale o wiele grozniejszy wrog niz Niemcy Francja Hiszpania itd. Polacy to narod jednorodny i zkonsolidowany i to dlatego oni prubuja roz bic jednosc polska. ,,,,, czy my polacy damy sie zniszczyc? Jak francuzi anglicy niemcy holendrzy itd ?? Jak znam historie napewno wielu zwatpi w swoja wartosc i godnosc,,,,, mamy juz kilka przykladow,,,,aktorzy,artysci,poltycy przedsiebiorcy / co niektorzy/Napewno wojna bedzie i napewno POLSKA i polacy beda powodem tej agresji. /jak zwykle/
psychiatra2019.10.15 21:02
Trago nie wziąłeś dzisiejszych leków :-(
Matwiej Łagodny2019.10.15 19:33
Jak NAJDALEJ od TAKIEGO PAPIERZA.Pytam GDZIE Nauki Syna Człowieczego Jezusa Nazarejczyka ,GDZIE TRADYCJA ,GDZIE Historia Kościoła???????????????????
ak2019.10.15 20:51
Herezja w ortografii !!! Chłopie gdzie ty chodziłeś do szkoły ?
Pan2019.10.17 13:48
Do kościoła chodził.
anonim2019.10.15 19:33
Wszystko co ten człowiek tutaj mówi jest słuszne!
athos2019.10.15 19:29
@ rdaneel Duch Święty nie działa z automatu, ani nie przychodzi do tych, którzy Go nie chcą. O Ducha Świętego się prosi, czasem długo, aby On zechciał przyjść i oświecić. Także biskupi i papieże powinni pokornie prosić o pomoc Ducha. Jeśli tego nie robią, to Duch nie przychodzi i pozostają sami ze swoimi ciasnymi rozumami.
rdaneel2019.10.15 20:44
Nie na temat...
rdaneel2019.10.15 19:20
No zaraz, zaraz. Dogmat o nieomylności papieża jak rozumiem frondelek zna? Czy też można sobie tak włączać i wyłączać jak każdy zakaz moralny z którym z wam wygodnie bądź nie?
Jarek2019.10.15 19:25
E tam zna, już nieraz o tym pisałem, ale "jak każdy święty, mają swoje wykręty" Wg innego dogmatu, dogmaty traktowane są na równi z zapisami w Piśmie Św. Ale i to mają w du.. 1545 rok - Sobór w Trydencie uznał Tradycję Apostolską przekazywaną w Kościele (w tym także dogmaty) za autorytet w sprawach wiary równe Pismu Świętemu
matis892019.10.15 19:56
Herezje multireligijne Bergoglio co ukradł tron katolickiemu papieżowi Benedyktowi XVI są dogmatem tylko dla lewakoateistów.
rdaneel2019.10.15 20:45
Ok. Więc skąd krucjaty o LGBT, aborcję etc?
az2019.10.15 19:58
5 mitów o papieskiej nieomylności, w które wierzy zbyt wielu katolików: https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/5-mitow-o-papieskiej-nieomylnosci-w-ktore-wierzy-zbyt-wielu-katolikow,473123
linus2019.10.16 0:07
frondelek zna, czego nie można niestety powiedzieć o tobie. Poczytaj, postudiuj zanim zaczniesz się wymądrzać i robić z siebie pośmiewisko. Każdy średnio rozgarnięty katolik wie, że tzw. "przywilej nieomylności" jest przypisany do posługi następców Piotra pod określonymi warunkami i nie działa zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji.
Dr Aloha2019.10.16 9:43
O tym w jakich sytuacjach jest zapisane w protokołach mędrców frondowych. W skrócie jak frondowy ludek lubi co papież mówi to papież jest nieomylny jak frondowy ludek nie lubi to papież jest bolszewikiem i antychrystem.
Jarek2019.10.16 13:17
@ az https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/5-mitow-o-papieskiej-nieomylnosci-w-ktore-wierzy-zbyt-wielu-katolikow,473123 naprzeciw dogmatom - toś zaistniał. Tu nie ma co wierzyć lub nie. Jesteś we wspólnocie KK, to musisz uznawać dogmaty. 1545 rok - Sobór w Trydencie uznał Tradycję Apostolską przekazywaną w Kościele (w tym także dogmaty) za autorytet w sprawach wiary równe Pismu Świętemu Poproś Jędraszewskiego, to może zniesie Wam te niewygodne dogmaty.
az2019.10.16 20:15
@Jarek – Nie mam właściwie ochoty pisać na okrągło tego samego. Przykro mi, ale nie przeczytałeś ze zrozumieniem ani moich poprzednich wpisów, ani tekstu pt.„5 mitów o nieomylności papieża”. Nie jest i nigdy nie było moją intencją atakowanie Ojca Świętego, ani żadnego dogmatu w KK. Nie wiem czy to trudno zrozumieć (?), że nieomylność dotyczy tylko doktryny wiary, a nie osobistej świątobliwości tego czy innego papieża. Z całą stanowczością uważam, że dla katolika drogowskazem powinny być zawsze trzy filary: Eucharystia, Matka Boża i wierność Papieżowi, którego urząd, z natury swego powołania, symbolizuje jedność Kościoła w wierze i miłości. A zatem, zgodnie z dogmatem o nieomylności papieża, zobowiązani jesteśmy przyjąć TYLKO takie wypowiedzi Papieża, które wygłoszone są „ex cathedra” i które są zgodne z Objawieniem Pańskim i które wypowiada w sposób nieomylny (i są to właśnie ogłaszane przez papieży dogmaty). W związku z tym wolno nam, z miłością i szacunkiem, analizować wypowiedzi hierarchów i samego Papieża o czym można posłuchać sobie w tym fragmencie: https://youtu.be/EtLLnDb1JI8?t=5288 Myślę również, że w obecnej sytuacji należy czerpać wzory z postaw jakie reprezentują kard.Burke, kard.Sarach i bp.Schneider – ci hierarchowie są niezwykle zatroskani o Kościół, wskazują błędy a jednocześnie są wierni Papieżowi. Znaki czasów są oczywiste, mamy je odczytywać i nie ma zgody na podziały, bunty, niepokoje, które pochodzą wprost od diabła. Szatan doskonale wie, że granica między miłością a nienawiścią jest bardzo cienka i to jest potężna PUŁAPKA diabła. Kard. Sarah wyznał ostatnio, że smutkiem napawa go to, że bywa przedstawiany jako oponent obecnego papieża: „Zachowuję spokój, bo jestem lojalny wobec papieża. Nie mogą zacytować słowa, zdania, gestu, którym sprzeciwiam się papieżowi. To niedorzeczne. Służę Kościołowi, Ojcu Świętemu, Bogu. To wystarczy.” Kardynał przestrzega, że są ludzie, którzy: „piszą takie rzeczy, żeby wykreować opozycję przeciwko Ojcu Świętemu wśród biskupów albo kardynałów. Nie możemy wpaść w tę pułapkę”. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że sytuacja w Kościele jest arcypoważna, dlatego tym bardziej należy zachować ostrożność w wypowiadaniu jakichkolwiek oskarżeń, przylepianiu łatek Papieżowi, ale też po to mamy rozum, żeby rozeznawać sytuację w Kościele. Piszesz pogardliwie: „Poproś Jędraszewskiego, to może zniesie Wam te niewygodne dogmaty”.- jak można na coś takiego w ogóle poważnie odpowiedzieć? A to jest jakiś Kościół nasz i wasz? Ciekawe….
Jarek2019.10.16 20:55
@ az Chętnie poczytam wyjątki od dogmatu o nieomylności papieża. "Piszesz pogardliwie: „Poproś Jędraszewskiego, to może zniesie Wam te niewygodne dogmaty”.- jak można na coś takiego w ogóle poważnie odpowiedzieć? Piszę tak o Jędraszewskim - bo dla mnie to nie duchowny. - chroni pedofili; - kłamie, zapowiadał pozew przeciw TVN - gdzie ten pozew? To znaczy, że TVN nie przekręcił jego wypowiedzi. - nazywa ludzi o odmiennych poglądach "zarazą" Pisałem już niejednokrotnie, i Ty też masz swoje poglądy, i ja je sanuję. Urzędnicy KK wpadli w sidła własnej przebiegłości. Przepełnia ich pycha i pogarda wobec wiernych. Nie martwią się tym, że ludzie odchodzą od kościoła, ale tylko tym, że będzie mniej na tacy. Najlepiej zmieńcie przypowieść o wdowim groszu, bardziej na czasie będzie przypowieść o samochodzie od bezdomnego. "A to jest jakiś Kościół nasz i wasz? Ciekawe…." No jak nie - tu na frondzie było o jakimś odłamie słowiańskim (tzn - naszym, polskim) To nie mój wymysł, jeno polskich urzędników KK.
az2019.10.17 17:52
@Jarek - Nie ma takiego pojęcia jak odstępstwa od dogmatu o nieomylności papieża, bo nie o to tu chodzi. Żeby się nie powtarzać podam Ci przykład z Pisma Świętego, z Listu do Galatów, kiedy to Paweł upomina św. Piotra. Wydarzyło się to w Antiochii, we wspólnocie, do której należeli chrześcijanie pochodzenia żydowskiego i pogańskiego - i na tym tle dochodziło do napięć, co dodatkowo było spotęgowane chwiejną postawą Piotra. Paweł mocno zaprotestował i pisze: „Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę”. Paweł nie bał się upomnieć samego św. Piotra, kiedy spostrzegł, że ten się pogubił i nie traktował nawróconych jako jednej wspólnoty. Nie chciał przecież zająć miejsca Piotra, którego Jezus namaścił na pierwszego papieża. Nie podważał jego przewodnictwa i nieomylności w kwestiach przekazywania prawd wiary. Upomniał jednak Piotra, ponieważ chciał uchronić pierwotny Kościół przed podziałem. I ten konflikt pokazuje ważną prawdę o Kościele. Ideałem życia we wspólnocie nie jest tzw. święty spokój osiągany za wszelką cenę. Konflikt bywa momentem uzdrawiającym jakąś zakłamaną sytuację. Prawda i miłość wymagają czasem postawienia spraw na ostrzu noża, nawet za cenę wywołania burzy. Udawanie, że nic się nie dzieje, gdy dzieje się coś złego, jest najgorszym rozwiązaniem. A Paweł uczy swoją postawą odwagi upomnienia przełożonych w sytuacjach, w których idą drogą sprzeczną z Ewangelią. Co do „urzędników kościelnych”, o których raz po raz piszesz, to nie stawiam wszystkich pod jedną kreską. Jest wielu bardzo pokornych, charyzmatycznych kapłanów, którzy walczą o wiernych i im służą, ale są również Judasze, którzy niszczą Kościół od środka. Natomiast Kościół jest jeden – Chrystusowy, a pisząc o jakimś „odłamie słowiańskim”, Fronda nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Powtarzasz też swoje zarzuty wobec abp.Jędraszewskiego, ale nigdy tego nie rozwinąłeś w sposób rzeczowy: konkretnie jakich pedofili kryje, kiedy mówił o pozwie dla TVN’u, kogo z ludzi nazwał „zarazą”. Napisz coś więcej, oświeć mnie, bo te trzy rzeczywistości są mi obce.
Jarek2019.10.17 20:06
https://www.dorzeczy.pl/kraj/102608/manipulacja-w-faktach-tvn-archidiecezja-krakowska-zada-sprostowania.html Było też o pozwie TVN - jakoś nie było sprostowania ani pozwu. https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/arcybiskup-jedraszewski-o-sprawie-pella-lamane-sa-prawa-czlowieka,925968.html
Hanna2019.10.16 14:58
Jasne, tylko zachodzi pytanie czy jest legalnym papiezem. Wszak slychac bylo glosy, ze zostal wybrany kanonoicznie.
tretka2019.10.17 9:41
nieomylność papieża obowiązuje dopóki papież nie głosi herezji, a ten jest heretykiem, co widać...
Jarek2019.10.15 19:17
Najpierw Benedetto dezerteruje, bo przerasta go wizja pedofilii w KK. Wybrali Franciszka. Przypomina mi to sytuację jak wszyscy chowali się za plecami Wałęsy, a teraz chcą go wygumkować. To samo dzieje się teraz z Papieżem Franciszkiem - w końcu było konklawe - czy nie było. Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. To co się odstawia teraz w KK, to pokazuje jedno - urzędnicy KK, mają gzieś Ewangelię, maja na uwadze jedynie własne interesy, aby nie utracić wpływów. Mamona, mamona, mamona.
athos2019.10.15 18:54
Dziennikarz i publicysta Michael Voris bardzo precyzyjnie przedstawił główne elementy tego fałszywego kierunku prowadzenia Kościoła przez Franciszka i jego "postępowych" pomocników. Taki Kościół (raczej pseudo-kościół) staje się coraz bardziej strukturą polityczną, współpracującą z mniej lub bardziej ukrytymi ośrodkami globalistów. Tym ośrodkom władzy w drodze do rządów nad światem istotnie przeszkadza niezależny Kościół katolicki, państwa narodowe, zwalczane z całą zajadłością i rodzina złożona z mężczyzny, kobiety i potomstwa. Kościoła katolickiego (ponad miliard 200 milionów wiernych) nie da się przezwyciężyć gwałtem, ale można go przezwyciężać stopniowo zmieniając jego nauczanie moralno-religijne. Mocodawcy i kościelni wykonawcy mają nadzieję, że jeśli będą je zmieniać stopniowo i powoli, podsuwając pod rzeczywisty Kościół jego atrapę, to wierni po pewnym czasie do tego przywykną, wszak - sądzą oni - świeccy na ogół nie znają się na teologii i subtelnościach eklezjologii, zatem stosunkowo gładko i bezboleśnie "przełkną" zmiany. Ale tak zapewne nie będzie, choćby za sprawą takich ludzi jak Michael Voris.
OIKOS2019.10.15 21:04
I Bożej interwencji
anonim2019.10.15 18:52
Dość powierzchowne wystąpienie jak na tak poważne zarzuty.
Stanislaw2019.10.15 18:50
franciszek .falszywy prorok owca w wilczej skurze ,heretyk..antychryst do natychmiastowej degradacji...
Jarek2019.10.15 19:30
@ skąd ta wiedza? Kim jesteś, aby wygłaszać takie teorie? A w niedzielę do Komunii? Hmm, ja bym się zastanowił, ale masz wolną wolę. "Panie Jezu Chryste, * niech przyjęcie Ciała i Krwi Twojej * nie ściągnie na mnie wyroku potępienia, * lecz dzięki Twemu miłosierdziu niech mnie chroni * oraz skutecznie leczy moją duszę i ciało." Uważaj!
AnnA2019.10.16 10:06
Cześć Jarek, Skąd ten cytat???
izydor2019.10.15 18:48
Pan Michael Voris powiedział najprawdziwszą prawde. Każdy prawdziwy ( nie malowany) katolik widzi i słyszy co wyprawia niby papież Franciszek i jego kumple . Głosi coś co nie pochodzi od BOGA. Więc od kogo , domyślmy się.
Dzisiaj trzeba wybrac2019.10.15 18:36
Papiez to neomarksista, zwolennik komunistycznego globalizmu, LGBT tak jak abp. Rys, O.SZUST.ak, kard. Marx. Kasper, o. James Martin, Holownia. To fałszywi prorocy. Ale uwaga również na nowych fałszywych prorokow udających prawice, udajacych katolikow po prawej stronie np. Terlikowski. Braun tez jest bardzo, bardzo podejrzany, obawiam się ze ten film o Lutrze to chec przypodobania się katolikom, PCH24 powinna na niego uwazac. Srodowisko manipulantow z Nowoczesnej również zaczyna infiltrować i UDAWAC prawice (Sykulski). Badzmy czujni! Szatan zaczyna rzadzic swiatem! Badzmy wojownikami Maryi w tych trudnych czasach tak jak prosi nas o to ks. Glas.
psychiatra2019.10.15 23:05
wybór wyborem ale leki też trzeba używać, pamiętaj !
kasia2019.10.16 12:52
Wielu psychiatrom tez dobrze zrobiloby posłuchanie kilku kazan ks. Glasa. Bo często przepisują zbyt dużo lekow .
jokR2019.10.16 23:45
A czy ktoś gdzieś napisał, że trzeba słuchać Maryi? W całej Biblii powiedziała kilka zdań i to głównie, że się zgadza. Papieża mamy słuchać. A żeby nas w maliny nie wpuścił, to już Duch Święty gwarantuje
katolik2019.10.15 18:10
no niestety masoni zrobili z Papieża swoje narzędzie, a teraz to On poniesie tego konsekwencje, CZyli tak wykorzystał Papieza szatan poprzez biskupów masonów..No trudno Zbyt wielka odpowiedzialnośc ,żeby została bez konsekwencji
RHQQ22019.10.15 18:05
Facet po prostu bredzi, jest na bakier z historią Kościoła i najwyraźniej na bakier z rzeczywistością, jest od niej oderwany. Rewolucjoniści o których pisze to Jan XXIII i Paweł VI, którzy uratowali Kościół przed upadkiem. Zwolennicy wiecznego Kocioła zamrożonego w czasie, obojętnego na świat, epokę i zmiany cywilizacyjne pozostali w starym systemie - nigdzie nie zginęli, ale liczny nie kłamią: obecna ilość księży starego Kościoła to 637, księża posoborowi to ponad 400 tysięcy, czyli ponad 99% poszło z duchem zmian, potencjalnie spora część z tych ponad 99% mogła by już Kościół opuścić gdyby nie mądrzy papieże, czy jak kto woli ingerencja Ducha Świętego.
Beata2019.10.15 20:39
mowa o Kościele Chrystura, a nie organizacji religijnej, ktora dzis jest taka, jutro siaka
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.16 9:44
Przecież to jest to samo
Durczykiewicz2019.10.15 17:51
Pan Michael Voris, na którego osobę zwróciłam uwagę oglądając film G.Borwna o reformacji (był jednym z ekspertów) nie widział 4 - go pażdziernika co Francieszek zrobił w trakcie Synodu Amazońskiego w Rzymie. Całkowicie się zgadzam, że obecny papież prowadzi KK ku jeszcze większemu chaosowi...dramat!! Księża, zainteresujcie się tym, co robi mówi Franciszek nie patrzcie tylko na swoje podwórko ... lekce sobie ważycie postać papieża a to jest lider!
Jarek2019.10.16 13:58
@ Durczykiewicz Jawnie nawołujesz do wypowiedzenia posłuszeństwa. Urzędnicy KK wpadli we własne sidła ustalając dogmaty. Jeden z nich mówi o nieomylności papieża, a inny, że dogmaty należy traktować na równi ze słowami Pisma Św. Zwróć proszę uwagę na dogmaty: Wiele uchwalono nie wiadomo po co, np. 1215 rok - IV Sobór Laterański wprowadza dogmat o spowiedzi usznej (werbalnej, w przeciwieństwie do wewnętrznej spowiedzi serca) Po co ten dogmat? Od tego czasu nasilają się działani inkwizycji. Ten sam sobór ogłasza ogłasza dogmat o transsubstancji - przeistoczeniu chleba i wina w ciało, i krew Chrystusa w czasie mszy świętej - inny temat na frondzie. Ten jest mój ulubiony: 1439 rok - Sobór we Florencji ogłasza dogmat o istnieniu czyśćca, według którego także można zdobyć zbawienie cierpieniem w czyśćcu i ofiarami. Szczególnie zdobywanie zbawienia ofiarami - normalnie ręce opadają. Nikt nie zważa na Boga i jego łaskę potrzebną do zbawienia, tylko na ofiary. 1870 rok - Pius IX ogłosił dogmat o nieomylności papieskiej.
tretka2019.10.17 9:38
to jest zapowiedziany w Apokalipsie fałszywy prorok, zginie w morzu ognia