Matka Kurka: Kasta przegrywa wojnę psychologiczną - zdjęcie
12.12.19, 12:30(fot. screen)

Matka Kurka: Kasta przegrywa wojnę psychologiczną

36

Pierwszym sukcesem na tym froncie jest to, że nie muszę umieszczać kasty w cudzysłowie, wystarczy napisać kasta i wszyscy wiedzą o jaką kastę chodzi. Nie bagatelizowałbym tego sukcesu, bo tak się wygrywa wojny psychologiczne, kto wprowadzi do powszechnego obiegu jakieś słowo lub frazę, ten wygrywa. Przykładów jest wiele, pierwsze z brzegu: „ośmiorniczki”, „Donald matole, twój rząd obalą kibole”, po drugiej stronie „Misiewicze”, „zadzwońcie do Banasia” i tak dalej. Proszę zwrócić uwagę, że we wszystkich przypadkach nie udało się „odwrócić narracji”, taka jest siła słów, które stają się słowami powtarzanymi przez ludzi. Kasta zdecydowanie do tej grupy należy i tak prawdę mówiąc o drugim członie „nadzwyczajna” często ludzie zapominają lub mylą z innym słowem „najwyższa” - pisze Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

 

Dobrze, ale to są kwestie językowe, lekceważyć nie wolno, jednak samym gadaniem wszystkiego załatwić się nie da. Uważny obserwator albo pasjonat, a za takiego się uważam, będzie szczerze powątpiewał w porażkę kasty na wojnie psychologicznej. Tylko w ostatnich dwóch dniach mamy dwa przykłady na kontrofensywę, pierwszym jest list „organizacji od tolerancji i praworządności” oraz „autorytetów prawnych” skierowany do TSUE. W liście tym współcześni targowiczanie apelują o nałożenie na Polskę sankcji w postaci zabezpieczenia, jakie do czasu zmiany przepisów nie pozwalałoby na powoływanie nowych sędziów i działanie KRS wraz z nowymi izbami SN. Drugim przykładem jest pytanie zadane Sądowi Najwyższemu przez sędziów sądu apelacyjnego, co do prawidłowości wyboru sędziego pierwszej instancji, który wydał wyrok w sprawie rozwodowej.

Czy tak wygląda przegrywanie wojny psychologicznej przez kastę? Dokładnie tak! Obie akcje są więcej niż asekuracyjne i z góry skazane na porażkę. Gdy trwała prawdziwa ofensywa, sędziowie SN po odwołaniu ze stanowisk zabarykadowali się w swoich biurach. Wychodzili tylko na protesty uliczne, w między czasie wysyłali pytania prejudycjalne do TSUE i wydawali bezczelne wyroki zawieszające ustawy na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego. Z kolei wszelkie „organizacje” i autorytety siedziały u Timmermansa i wspólnie pisali skargi do TSUE. Jak to wygląda dziś? Pozory, apel „autorytetów” nie ma żadnej mocy prawnej i na jego podstawie TSUE nie może wydać żadnego postanowienia. Do sądu trzeba złożyć wniosek nie apel, „autorytety” doskonale to wiedzą, ale wiedzą też, że TSUE w tej sprawie wydał już wyrok i innego nie będzie.

 

Jeśli chodzi o pytanie sądu apelacyjnego do Sądu Najwyższego, to mamy do czynienia z „nową jakością” i to znów bardzo wiele nam mówi. Wcześniej sądy zasypywały pytaniami TSUE, nie SN, teraz nieliczni przedstawiciele kasty okazują lojalność najwyższej kaście i wysyłają sygnały, że trzeba walczyć do końca. Pytania do SN w sprawie sędziego wydającego wyrok w sprawie rozwodowej, to czysta komedia i ludzie to widzą. Poza wszystkim wyrok nie będzie inny niż ten, który już słyszeliśmy w wydaniu SN, po stanowisku TSUE i nic po tym wyroku się nie zmieniło. Czysta gra pozorów, panika, nawet histeria i robienie czegokolwiek w ostatnim bastionie kasty. Oni tę wojnę przegrywają i to z trzech powodów. Po pierwsze ludzie mają po dziurki w nosie konfliktu w ramach korporacji i w dodatku gołym okiem widać, że dzieje się to kosztem stron postępowania, w najbardziej banalnych sprawach, jak rozwód.

 

Po drugie coraz mniej wojowników, coraz więcej pogodzonych z losem. W całej Polsce w ostatnim proteście brało udział około 4 tysiące osób, podczas gdy sama Iustitia ma tyle członków w swoich szeregach. Po trzecie robią swoje postępowania dyscyplinarne i konsekwentne dążenie do wymiany kadr na najwyższych szczeblach, jak to miało miejsce przy powołaniu Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Pojawił się syndrom TK i powtarza się w niemal tej samej formie i treści. Najpierw ostra walka potem jeden Rzepiński z garstką kolegów wydaje ostatnie podrygi, wreszcie kasta ogłasza, że nie ma już TK. Identycznie będzie z SN, o ile PiS się nie wystraszy i nie zejdzie z kursu na froncie wojny psychologicznej.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (36):

Urszula2019.12.12 15:03
Proponuję na szefa SN zrobić podszywaczkę Urszulę. Jest absolutnie tępa i przesiąknięta pisdzielską mentalnością. Nie myśli to to tylko trzepie w tę klawiaturę, bezmózg jeden. W sam raz się nada na dojechanie Polski. Będzie szybciej "Polska w ruinie".
Mirka2019.12.12 14:38
Ten z fotki w okularach w niebieskiej koszulce chyba otrzymuje dodatek dla niepełnosprawnych,bo od razu widać z jego twarzy,że on biedny chory,może wzywa na pomoc kosmitów Bolka, co takie osoby robią w sądach.W środku radca prawny POlirtyczno-POniemieckiej partii, a tego z prawej strony żaby nie znam, zna go ktoś czym to się wyróznia?
Urszula2019.12.12 13:56
Chcemy, aby zamiast nadzwyczajnej kasty ludzi w Polsce, była zwyczajna grupa zawodowa prawników , która będzie służyć wszystkim obywatelom ! Apelujemy także do nadzwyczajnej kasty sędziów – podajcie się do dymisji póki was nie wyrzucamy na zbity ryj ! Wy nie jesteście Polakami, wy jesteście prawnymi lewackimi durniami.
Elektor2019.12.12 13:54
KRS lub TK powinien wydać uchwałę mówiącą o tym, że wszystkie postanowienia Sądu Najwyższego są nieważne - dopóki sędziami w Sądzie Najwyższym są byli członkowie PZPR – systemu totalitarnego i politycznej organizacji przestępczej !!! Najlepszym przykładem tego jest sędzia Iwulski – kapitan LWP i Służb Specjalnych, a także sędzina Gensdorf !!! Jak podaje sędzia Zaradkiewicz mamy obecnie aż 747 sędziów powołanych przez Radę Państwa PRL. Dominują lata 80-te, w tym lata stanu wojennego !
Po2019.12.12 13:54
Sędzia Andrzejewski mówi, że sędziowie Sądu najwyższego to przestępcy ! Oni wypowiedzieli posłuszeństwa wobec Polski ! To sdrajcy narodu polskiego !!! A więc: sąd pod sąd !
robaczek2019.12.12 13:53
Polacy, widzieliście zeznanie majątkowe prezes sądu najwyższego Gensdorf (po polsku: Gęsia Wieś) ?! Ja Pie-rd-olę , to babsko ma tyle waluty, tyle nieruchomości, ma nawet łąkę ! No to powiedzcie mi, jak oni mają z tych ciepłych posadek zrezygnować ?! Oni walczą o to żeby było jak było jak lwy i lwice – po trupach !!! Jestem ciekawy majątku sędziego Iwulskiego, kapitana LWP i służb specjalnych ?! Może ktoś to opublikuje ?!
Konfederata2019.12.12 13:52
Sędzia z Węgrowaprowadził auto pod wpływem alkoholu. Został zawieszony na 1 miesiąc do wytrzeźwienia. Jak wróci do pracy będzie wymierzał kary kierowcom, którzy prowadzili auta pod wpąywem alkoholu ! Ot – polska paranoja !
polak2019.12.12 13:52
mam propozycje ---wyexportować sędziów tych z kasty do niemiec ---im potrzeba ludzi wykształconych ==tam będą idealnie sie sprawdzać jako niezależni ---
Stalker2019.12.12 13:52
Zrozumcie wreszcie wy PO-je-by lewackie, że reforma sądownictwa nie jest robiona dla was !! Ona jest robiona NA WAS !!! Będziemy was gonić, ścigać, sądzić i zamykać za wszystkie czasy od 1945 do chwili obecnej. Będziemy was kastrować chemicznie lub chirurgicznie i wysiedlać na wschód !!! Będzie wesoło - oj będzie !
mordechaj2019.12.12 13:51
Sędziowie nie-zawiśli , którzy jeszcze nie zawiśli przyznali się również sami, że są PO - H a ń b ą narodu polskiego ! Zrobili to bez liter na kawałkach papieru, bo pewnie nie potrafią pisać, ale swoimi wyrokami pokazują to dobitnie : - sędzia, który ukradł 50 zł starszej pani został uniewinniony bo był roztargniony, a sędzia, który kradł części w sklepie został uniewinniony, bo odsunięcie go od orzekania byłoby stanowczo zbyt wysoką karą. Ostatnio babcia 80 lat była winna jej potrącenia przez Najsztuba za „wtargnięcie” na pasy dla pieszych.
JS2019.12.12 13:50
Plan jest stosunkowo prosty ! najpierw reforma sądownictwa i WON ci wszyscy juszczyszyny, kubczaki, łączewscy, tuleje, chodkowscy, skwary, pirogowicze, gensdorfy, żurki , iwulscy itd. – po prostu WON ! Następnie wymiana prezesa SN, dalej, zostanie powołana izba szybkiej reakcji. Tam każdy zgłoszony przypadek trolowania, obrażania, newsa, czy kłamstwa będzie natychmiast rozpatrywany o orzekany. Długość postępowania maksimum 3 dni ! Tam do rozpatrzenia wrócą wszystkie sprawy poszkodowanych przez „sędziów” przestępców. Dalej rewizje decyzji SN o niewinności sędziów złodziei i przestępców i innych gagatków typu Durczok, i na koniec powołania ławników, sędziów pokoju i proces skrócenia przewodów sądowych. Jedną z pierwszych decyzji reformy będzie odebranie spraw Gawłowskiego, Kwiatkowskiego i Neumana i przyznanie ich nowym sędziom do szybkiego rozpoznania i orzeczenia winy ! Będzie się działo !
Bizon2019.12.12 13:49
Pierwsza kadencja PIS była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Zosia. 2019.12.12 13:33
Matka kurva, kreatura, trzeciorzędny, blogerzyna, jałowy grafoman, z wiochy Biskupin, nałogowy onanista znowu SZCZEKA.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wicek2019.12.12 13:57
Zosiu a skąd wiesz ze się onanizuje???POdgladałaś
Mirka2019.12.12 14:44
Zosia myśli,że jak ona to robi to każdy też,każdy sadzi według siebie, a Zosia to stara lezba.
Darek2019.12.12 17:13
Geniusz Zosia szpital czeka
anonim2019.12.15 18:53
tylko po jarku posprzątaj,bo zasyfił
ZDEGUSTOWANY 2019.12.12 13:29
POLACY mają już serdecznie dość przegięć nadzwyczajnej kasty. Jak sędziowie nie oczyszczą swego środowiska to stracą resztki autorytetu.
Wiesław Kaloryfer2019.12.12 14:52
System prawny jest tak skonstruowany przez polityków, że sądy nie są w stanie usunąc ze swoich szeregów takie osoby jak Pawłowicz, Piotrowicz czy Przyłebska. Tak, że przyro mi bardzo.
anonim2019.12.12 13:28
hihihihihih skoro ta miernota tak pisze. znaczy ze jest dokladnie odwrotnie ;] NO I PIĘKNIE ;]
vv2019.12.13 20:54
mówisz o sobie
Andrzej 2019.12.12 13:26
Ci sędziowie będą surowo będą osądzeni przez historię. Próbowali robić drugą targowicę. To wstyd i hańba na honorze polskiego sądownictwa.
Ewa2019.12.12 13:18
No panowie sędziowie,kasta bez kontroli i honoru nadszedł wasz kres i będę pierwszą która zgłosi wielokrotne przestępstwo umyślne jako sędzia pana D.P koniec z wami śmierć Lisom za wściekliznę
V 2019.12.12 13:06
Ty, Kurva Matka, ty będziesz śmiać się baranim głosem, jak na zwykłą rozprawę będziesz czekać 15 lat.
ela2019.12.12 14:08
Przynajmniej żona zdąży się z nim rozwieść zamiast jego długi spłacać. Nie będzie musiała już błagać wierzyciela o umorzenie.
Anonim2019.12.12 16:44
Zdaży się tak tylko wtedy gdy kasta zwycięży.Na szczéście PIS do tego nie dopuści.Wystarczy nam Amber Gold,reprywatyzacja kamienic.140 letni spadkobiercy,bezkarni celebryci,itd,itd. Nie chcemy już państwa teoretycznego.A To oni właśnie zrobili zPolski H..J,DUPĘ I KAMIENI KUPĘ, jak to podsumował ich minister sprawidliwości Sienkiewicz
vv2019.12.13 20:51
co zrobił ci ten człowiek,wstyd
Paweł2019.12.12 13:01
PIS nie może zawahać się. Bardzo precyzyjnie musi wyciąć raka.
rozbawiony2019.12.12 13:27
U siebie niech zaczną od pokurcza
Laura2019.12.12 13:56
POkurcze sa tylko w opozycji
rozbawiony2019.12.12 12:42
Ta pisia wyrocznia coraz bardziej chyba na dopalaczach bo nijakiego sensu w jej wypocinach nie mozna się doszukać
UHty2019.12.12 12:39
Teraz to wszyscy obserwujemy jak PiS się rozsypuje i toczy bratobójczą walkę i szuka pieniędzy których już nie ma
B522019.12.12 12:42
Polacy zapomną jak byli rąbani w poroże i postkomuna powróci
ban2019.12.12 14:59
ha ha tobie sie pomyliło z grzesiem i peło
obywatel RP2019.12.12 19:07
od 4 lat obserwujemy jak faszystowsko-bolszewickie mafie, volksdojcze, zydokomuna, przestępcza organizacja, przez Polaków pozbawiona złodziejskich możliwości bredzi, łże, szkaluje Polaków a z siebie robi błaznów, POśmiewisko. Przez następne 4 lata antypolskie bydło, świnie, kundle będzie ryczeć, kwiczeć, bezsilnie ujadać.
Wilku582019.12.13 13:45
Ale się rozmarzyłeś.Wyłącz TVN a wszystko wróci do normy.