Mateusz Dzieduszycki dla Fronda.pl: Nie znam homoseksualistów w podeszłym wieku - zdjęcie
08.08.14, 12:31Mateusz Dzieduszycki (fot. Facebook)

Mateusz Dzieduszycki dla Fronda.pl: Nie znam homoseksualistów w podeszłym wieku

29

Portal Fronda.pl: W rozmowie z TVN24 stwierdził Pan, że homoseksualiści żyją krócej do heteroseksualistów średnio o 20 lat. Wywołało to niemałą burzę pośród lewicowych komentatorów, którzy już zarzucają Panu brak wiedzy i ignorancję. A Pan zapewne odwoływał się do jakichś badań.

Mateusz Dzieduszycki: Owszem. Badaniem, na które się powołuję, był raport International Institute of Epidemiology, w którym zauważono prawidłowość, w ramach której homoseksualiści żyją krócej niż heteroseksualiści. Takich badań nie ma niestety zbyt wiele, bo ciężko jest je prowadzić, mając nałożoną barierę politycznej poprawności. Jeszcze zanim zrobi się takie badania, a już jak się opublikuje ich wyniki, naukowiec jest atakowany tak, jak ja za swoją wypowiedź w TVN24. Nie ma tu merytorycznej debaty, ale ideologiczna wojna ze strony gejowskiego lobby. Chciałbym też zwrócić uwagę na potoczną obserwację, która potwierdza te wyniki w naszym życiu. Trudno oczekiwać, by osoba, która ma tysiąc partnerów seksualnych w ciągu życia (a do dotyczy prawie 1/3 gejowskiej populacji; co więcej – 75 proc. ma ok. 100 partnerów seksualnych), żyła długo i w całkowitym zdrowiu. Nie znam wielu homoseksualistów, ale ci, których spotkałem, to nie były osoby w jakimś podeszłym wieku.

Pański rozmówca w TVN24, red. Knapik oponował jednak, że ta zależność wcale nie wynika z homoseksualizmu, ale ze stylu życia. Mogą być homoseksualiści, którzy dochowują sobie wierności...

Oczywiście, że to zależy od stylu życia. Jednak dane, które przytoczyłem, de facto świadczą o tym, że styl życia prowadzony przez osoby homoseksualne wygląda właśnie tak – jest mocno niezdrowy. Nie każdy palacz zachoruje na raka (oby było ich jak najmniej), ale niewątpliwie palenie zwiększa ryzyko. Ktoś kto, mimo że odczuwa pociąg seksualny do osób tej samej płci, stara się żyć w czystości, zachować wstrzemięźliwość, przedłuża sobie życia. Tu chodzi o jednak o zachowania seksualne, a nie odczuwanie takich czy innych skłonności.

A Pańskim zdaniem, homoseksualizm da się wyleczyć? Kiedy jedna strona mówi, że to choroba, którą można skutecznie leczyć za pomocą specjalnych terapii, druga się oburza, nazywając takie twierdzenia ciemnogrodem.

Byłbym ostrożny ze słowem „choroba”. Osobiście, nie sądzę, aby homoseksualizm był chorobą. Uważam, że raczej jest pewnym problemem, z którym człowiek się mierzy. Jest także pewną skłonnością, którą na skutek różnych czynników może odczuwać człowiek. Nikomu nie dało się udowodnić, że te czynniki są genetyczne, naturalne. Jest natomiast wiele badań, które dowodzą, że osoby odczuwające pociąg do tej samej płci, przeżywały wcześniej jakieś traumatyczne wydarzenia, same były ofiarą przemocy seksualnej. To nie do końca oznacza chorobę. Raczej problem, z którym trzeba się zmierzyć, ale do tego konieczne jest nazwanie go po imieniu, sięgnięcie do jego źródeł i próba zmierzenia się z nim z pomocą terapeutów. Rozwiązaniem nie jest chowanie głowy w piasek i udawanie, że nic się nie stało. Tu jest dokładnie tak, jak z każdą inną traumą.

W czwartek po raz kolejny zapłonęła tęcza. To zwykły wandalizm czy też symbol niechęci wobec tego, z czym kojarzy się ta instalacja?

Jestem przeciwnikiem wyrażania swojego protestu w formie niszczenia czegoś czy palenia. Myślę, że są lepsze metody, by się z tym uporać. Nie dziwię się jednak emocjom, które towarzyszą tęczy na pl. Zbawiciela. Nastąpił pewien akt nieproporcjonalnej reakcji – nie musimy odpowiadać przemocą fizyczną na przemoc symboliczną. To przekroczenie granic obrony koniecznej. Nie pochwalam aktu podpalenia tęczy, ale rozumiem jego źródła. I całkowicie podzielam niezadowolenie z powodu istnienia tęczy na pl. Zbawiciela.

Ratusz jednak po raz kolejny odbuduje instalację. To pieniądze wyrzucane w błoto?

Kompletnym bezsensem jest zamontowanie tęczy na pl. Zbawiciela. I tak samo bezsensowne jest jej restaurowanie. Ona szpeci miasto i jest symbolem całkowicie obcym dla poczucia publicznej przyzwoitości. Uczyniono z niej sztandar walki o promocję homoseksualizmu. Trudno się dziwić, że ludzie mają dość tęczy w tym miejscu.

Rozm. Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Komentarze (29):

anonim2014.08.8 12:41
@Max49; a o ile krócej żyją sowieckie pachołki - ubecy, szpicle ubeckie, lewacy? Księża pedofile to margines a nie lobby, które domaga się tolerancji.
anonim2014.08.8 12:42
A jakie jest źródło tych statystyk? Paul Cameron, wyrzucony za manipulowanie danymi i przeprowadzanie "badań" na próbie 5 wybranych osób, czy Mark Regnerus, który wziął za te badania pieniądze z konserwatywnego think-tanku, a potem wyparł się własnych wniosków?
anonim2014.08.8 12:43
Czy Max49 to homoseksualista??? Jakiej "pci" - odbytodajny czy doodbytnik?
anonim2014.08.8 12:44
Cieżko znaleźć homoseksualistów w podeszłym wieku - ktoś sobie wyobraża, by te osoby, gdy były w średnim wieku 20 lat temu, były w związku? Miałyby przekichane, a za komuny poszliby siedzieć. A na starość przecież wszystko jedno.
anonim2014.08.8 12:46
Już od dawna się mówiło, że homoseksualiści "pci ubojga" to bardzo często wyjątkowi rozpustnicy.W tzw. łaźniach potrafili parzyć się nawet z.... 50-cioma partnerami. Zresztą, AIDS największe żniwo zbiera wśród sodomitów.
anonim2014.08.8 12:47
@eXistenZ; twoje wypowiedzi to są dopiero debilizmy.
anonim2014.08.8 12:53
Nie znam wielu homoseksualistów, ale wiem ile żyją i z kim sypiają :D.
anonim2014.08.8 13:57
@kararolak Badania Regnerusa spełniają bardzo surowe normy metodologiczne. Jestem w tej branży od lat, to wiem i niech żaden du...ek nie robi ludziom wody z mózgu . Ale warto prześledzić jak zmanipulowane są badania nt. tzw. homosiowych rodzin w Australii, na które niektórzy się tu już powoływali. Temat na dłuższy wywód, ale jak prześledzicie dobór próby to wystarczy.
anonim2014.08.8 14:01
@Hieronimus Ale jad z Ciebie wychodzi. Coś obiektywnie obrzydliwego !
anonim2014.08.8 14:15
@Hieronimus Z calym szacunkiem dla Ciebie,ale nie wiem na jakiej podstawie wyciagasz wnioski z mojego wpisu. napisales: Tepi: rozumiem - księdzu wolno, innym broń Boże :) Moze jestes przemeczony ? Obiektywnie, to o czym piszesz jest obrzydliwe dla kazdego stanu. Czy ja cos pisalam o katolicyzmie ?
anonim2014.08.8 14:16
Rozumowanie w stylu "mieszkanie nad Wisłą zwiększa szanse na białe potomstwo". Wczesna śmierć nie jest skutkiem homoseksualizmu tylko rozwiązłości. W takim samym stopniu dotyczy to heteroseksualistów. Inna sprawa - nie wiem, po co p. Dzieduszycki o tym mówi. Czy to czegoś dowodzi? Ma wpływ na moralną ocenę? Do czegoś przekonuje? Chyba nie bardzo. Te słowa tylko utwierdzają osoby z problemami z orientacją, że w Kościele nie ma dla nich miejsca. Lepiej byłoby, gdyby zareklamował jakąś organizację prowadzącą terapie.
anonim2014.08.8 14:25
@Hieronimus Ksiedza Marka? Nie widze takiego uzytkownika, to jak moge cos do niego adresowac?
anonim2014.08.8 14:37
Nie ma znaczenia ich długość życiaWszystko bowiem zależy od higieny życia fizycznego. Jedno jest pewne medycyna padalstwo zalicza go gupy podwyższonego ryzyka.zachorowania chorobami zakaźnymi..
anonim2014.08.8 14:50
@Hieronimus Musisz byc z siebie bardzo dumny,ze przeprowadziles takie sledztwo i juz wiesz jakiego stanu jest Twoj rozmowca.To, ze Ty jestes anonimowy, to na tym forum nie jest problemem, bo takie sa zasady. To , co jest problemem, to Twoj jadowity styl w Tej korespondencji i zlamanie zasad anonimowosci. Zachowujesz sie podle.Czepiasz sie stanu i fizycznych cech czlowieka, ktory sam nie chcial ujawniac i dlatego (jak kazdy z nas,Ty tez )pisze pod pseudonimem. Obiektywnie patrzac jestes podly i nie wazne, czy jestem,czy nie jestem katoliczka mam prawo do takiej krytyki.Oceniam Ciebie za charakter Twoich komentarzy, a nie za swiatopoglad.
anonim2014.08.8 15:01
PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ Książkę można potraktować jako bardzo dobry poradnik zrozumienia drugiej płci i czym to jest uwarunkowane. Książka porusza wiele wątków związanych z biologią, chorobami, różnicami relacjami, mężczyzny i kobiety. Dr Anne Moir proponuje na bazie biologi mózgu, poznanie i zrozumienie obojga płci a nie walkę, jak to chcą feministki. Gender kłamie, pleć jest biologiczna a nie kulturowa. W tej książce dowiedziałem się co to jest homoseksualizm pierwotny a homoseksualizm wtórny. Pierwszy wynika z braku hormonu męskiego w okresie prenatalnym, potrzebny do uformowania struktury neuronowej mózgu męskiego i jest nie do wyleczenia. Drugi wynika z braku hormonu męskiego w pewnej części mózgu. Ten brak hormonu może wynikać z zaburzeń hormonalnych wynikający z seksualizacji dzieci. Po uzupełnieniu tego hormonu można wyleczyć z homoseksualizmu. http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.08.8 16:05
O Boże...widzę, że z Frondą coraz gorzej. Tak się składa, że ja znam starszego homosia, a nawet kilku. Weźmy na to Iana McKellena czy Roba Halforda.
anonim2014.08.8 16:23
@Cezar Skoro żadnego nie znasz osobiście, to daruj sobie te swoje "prawdy wiary". Weź lepiej słownik i popracuj nad swoim "zabużeniem" (zabożeniem?).
anonim2014.08.8 17:11
Idioto! To może umówimy się na wódkę? Mam 63 lata i jestem homoseksualistą. Przedstawię ci 100 innych homoseksualistów po 60 i po 70-ce. Palancie chory psychicznie.
anonim2014.08.8 17:21
@Cezar Analogia kompletnie z d**y. Myślę, że lekarz leczący raka na pewno zna wielu na tegoż raka chorujących, a już na pewno nie uczył się fachu czytając Newsweeka :D. Ech, Ty filozofie ;-).
anonim2014.08.8 17:37
@Cezar "Kretynem to jest raczej każdy lewak, bo taki stek bzdur w jaki wierzą lewacy trudno ogarnąć rozumem." Nic dziwnego. Jak to mówią: "od wódki rozum krótki". W zasadzie w Twoim przypadku to raczej "krutki", prawda?
anonim2014.08.8 18:17
To oczywiste, bo trzeba trochę mieć pojecie o okręcie i o świecie. Choćby znany aktor Ian McKellen,znany z roli Gandalfa na podstawie książki napisanej przez rzymskiegokatolika Tolkiena...
anonim2014.08.8 19:29
Jak koleś nie zna żadnego homo w podeszłym wieku, to dam przykład: Ian McKellen, aktor który grał Gandalfa w trylogii LOTR i w Hobbicie, ma 75 lat, żyje i ma się na tyle dobrze, że wciąż gra w filmach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
anonim2014.08.8 20:26
Szkoda komentowac takie bzdury, na prawde szkoda. Ale mnie przestaje dziwic cos innego, ze do kosciola chodzi 39% polakow. Spoko, wiecej takich akcji i bedzie 29% ... brawo :(
anonim2014.08.8 23:02
Jedno jest pewne homoseksualni nie są i nie będą ratowali innym życia jako dawcy krwi . To wystarczy za cały komentarz.
anonim2014.08.8 23:58
Panie Dzieduszycki, jak to nie znasz gejów w podeszłym wieku? Przecież pracujesz w kurii...
anonim2014.08.9 0:23
#chatte A skąd u ciebie ta wiedza?Kurkiewicz ci przekazał?
anonim2014.08.9 6:56
Panie Mateuszu, dziękuję za te słowa. "Głowa do góry!", jak to mówi moja krewna :-)
anonim2014.08.9 7:23
to Dzieduszycki biskupa Juliusza Paetza nie zna? wstyd!!
anonim2014.08.9 18:17
axal, sloik, chatte i inne...., nie ważne czy pedałem jest pan, wójt lub pleban. Chodzi o to, że to co robią to zwykły syf.