Magdalena Adamowicz: Kurde, Paweł, nie mogłeś poczekać? - zdjęcie
21.04.19, 14:43Zdj. screen TVN24

Magdalena Adamowicz: Kurde, Paweł, nie mogłeś poczekać?

17

 "Kurde, Paweł, no ok, fajnie, że to wszystko się układa, że ci mnie zaprosili, tamci. Że jesteśmy w Kongresie. Ale nie mogłeś poczekać?"- powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena Adamowicz, wdowa po tragicznie zmarłym w styczniu tego roku prezydencie Gdańska. 

Żona śp. Pawła Adamowicza kandyduje do Europarlamentu z list Koalicji Europejskiej. Za cel obrała spbie walkę z mową nienawiści, która jej zdaniem przyczyniła się do śmierci jej męża. 

"Ta śmierć wstrząsnęła tyloma ludźmi, że chyba stąd to moje działanie"- podkreśliła Adamowicz w rozmowie z Wp.pl. Kandydatka do Parlamentu Europejskiego przekonywała, że ma od męża specjalne "zadanie", które daje jej siłę. 

"Tylko czasem jest trudno. Gdy byłyśmy w Kongresie, Antoninie zamgliły się oczy i powiedziała "To tata powinien tu być. To on zawsze walczył". No tak. Ale dlatego, że go nie ma, my jesteśmy. I mówię mu tylko: "Kurde, Paweł, no ok, fajnie, że to wszystko się układa, że ci mnie zaprosili, tamci. Że jesteśmy w Kongresie. Ale nie mogłeś poczekać?"- wspomina.

Zdaniem żony tragicznie zmarłego polityka, Bóg jej męża "strasznie potrzebował", więc nie ma zamiaru z Nim dyskutować czy się gniewać. Magdalena Adamowicz wspominała również, że może liczyć na ogromne wsparcie ze strony córek. 

"Wiem, że trochę im mnie brakuje. Mówią, że kiedyś miały zajętego tatę, ale mamę na miejscu. Teraz mama jest zajęta. Ale to specyficzny czas, krótka, intensywna kampania. Jakoś ogarniamy, dajemy radę. Są ze mnie dumne"- podkreśla. 

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (17):

Marian2019.04.22 8:19
Pan Bog przerwal jego zycie bo pewnie uznal ze szans na poprawe nie ma
wyborca2019.04.22 6:49
Prymitywny pseudo wywiad z wdową, by niby przypadkiem pokazać, że ma maturę, zna jakieś języki i dlaczego jest uśmiechnięta po śmierci bliskiej osoby. Marna promocja przedwyborcza
lucjanhenryk2019.04.22 6:20
""Kurde, Paweł, no ok,..."; kurde, jakie zaj.....ste słownictwo. Godne POziomu parlamentarzystki UE?
zbycho2019.04.21 21:51
Pani Magdaleno niech się pani dobrze wyśpi.To często pomaga .
joanna2019.04.21 20:00
Poziom wypowiedzi pani M. Adamowicz jest żenujący. Taki luz: "Kurde, Paweł..." itd. wobec tragicznie zmarłego męża to coś, co się nie mieści w głowie, jest zaprzeczeniem obecnego w polskiej kulturze etosu śmierci. I to ma być inteligentka? Kandydatka do reprezentowania Polski w UE? Ręce opadają!!!
Marian 2019.04.21 19:16
Znowu PoLak DUMNY Aateisat Gej dał swój tem n sam komentarz jak mozna pisać czy drukować to sanmo .To wyglada na RUSKIEGO TROLA PRZECIWNEGO WARTOSCIA Polski ja tradycja patriotyzm Chrzescijaństwo >jak mozna wierzyc w ZŁO -czyli szatana . Bo gej to zło -szatan .Oni zawsze chca odwracac kota ogonem . Co TY GEJU CHCESZ UDOWODNIĆ
gw2019.04.21 19:14
w zeznaiu podatkowym bylo 5 mieszkan, czyli dwa nie zamieszczone w zeznaniu powinny zostac oddane państwu Polskkiemu
senior2019.04.21 18:23
Widzę,że wesoła wdówka realizuje przesłanie miłości i walki z nienawiścią już od momentu organizacji pogrzebu św.Pawła z Gdańska.Wg mnie ten pogrzeb ponoć katolicki z udziałem głownie ateistów i faryzeuszy wrogów kościoła,ktorzy obsiedli pierwsze ławy w bazylice, tudzież specyficzne duchowieństwo na czele z o,Wisniewskim i Jego oracją uczyniły z pogrzebu katolickiego szopkę i cyrk. Wesoła wdówka z córeczkami zachował a się na nim jak prymitywna przekupa i handlara , a nie wdowa, absolwentka kilku uczelni z doktoratem,poliglotka itd itp.
anonim2019.04.21 19:55
Senior ty już masz Alzheimera, daj sobie na wstrzymanie.
junior2019.04.22 8:24
Szacunek dla p. seniora. Dobre rozeznanie sprawy
Gamberro2019.04.22 9:47
W punkt. pozdro
gosia2019.04.21 16:38
córeczce POwinny zamglić się oczy na POGRZEBIE a nie na KONGRESIE trochę się jej role POmyliły
Paździoch2019.04.21 16:23
"Kurde, Paweł, nie mogłeś poczekać?" Kurde jak Fredek Kiepski!Hahahahahahahahaa!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 16:12
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
TORO2019.04.22 7:11
Znany homoseksualista „Biedroń pobił własną matkę tak dotkliwie, iż miała złamaną szczękę. " Agresją homoseksualistów ma wymiar biblijny i nie jest tylko medialną sensacyjką. Przykład Lider Wiosny "19 lat temu Helena Biedroń, matka Roberta oskarżyła go o to, że znęcał się nad nią i swoim młodszym o 6 lat bratem Krzysztofem. Spotkali się w sądzie" "W tej sprawie są trzy etapy, które bulwersują. Pierwszy to oczywiście Biedroń, który skatował matkę, drugi, że ktoś te akta wyniósł wedle mojej wiedzy w maju 2018 roku, a trzecie, że był prawdopodobnie nimi szantażowany, dlatego zrezygnował z prezydentury Słupska. I każdy kto ma pojęcie wie, że to jest dziś poważniejszym problemem niż to, że pobił matkę, choć to, jak mówię, jest tym, co powinno zakończyć jego karierę." Cytaty za "GW" sporo jest też "S E"
Moni2019.04.21 15:56
Bóg strasznie potrzebował Adamowicza? Frondo, darujcie sobie artykułowanie potrzeb Pana Boga, on nie sprawdza, ale i nie wypełnia oświadczeń majątkowych...
Beryl2019.04.21 16:19
"Zdaniem żony tragicznie zmarłego polityka, Bóg jej męża" Nie czytasz dokładnie i -już ci Bóg przeszkadza.