Maciej Pawlicki: To, co mówi Putin, to KGB-owskie chamstwo! - zdjęcie
28.12.19, 10:00Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Maciej Pawlicki: To, co mówi Putin, to KGB-owskie chamstwo!

15

Rosjanie mówią, że Polska jest dla nich nieważna. Gdyby była nieważna, to nie ustaliliby swojego święta narodowego w dniu wyparcia Polaków z Kremla. To pokazuje, jak ogromny mają kompleks Polski” - mówił publicysta i reżyser Maciej Pawlicki, odnosząc się do skandalicznych słów prezydenta Rosji Władimira Putina, który dawnego ambasadora Polski w Berlinie Józefa Lipskiego nazwał „bydlakiem i antysemicką świnią”.

Jak podkreślał Pawlicki w rozmowie na antenie TVP Info w programie „Salon Dziennikarski”:

Słowa Putina świadczą rzeczywiście o tym, że jest moment kluczowy w stosunkach międzynarodowych. W tej chwili ustala się na nowo relacje”.

Dodał, że zawsze to Niemcy i Rosjanie, którym zależało na zdławieniu Polaków, prowokowali przedstawianie nas jako antysemitów. Dalej powiedział, że kolega Putin „jest KGB-istą, NKWD-zistą z krwi i kości”. Stwierdził:

Zawsze to robiło NKWD, tak działało. Totalitaryzm miał metody działania: zbrodnia, kłamstwo, ale i chamstwo. To, co mówi dzisiaj NKWD-zista Putin i pozwala sobie z stosunku do ambasadora RP, jest po prostu sowieckim, KGB-owskim chamstwem”.

Jego zdaniem Putin obecnie jest w pewnej desperacji w związku z tym, co dzieje się w Rosji. „Kiedy jest brak pomysłu, to się szuka wroga” - mówił gość TVP Info.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze (15):

any2019.12.28 21:50
kagiebowsko-sowieckie ścierwo
Polak2019.12.28 20:40
Najlepszą odpowiedzią na zakłamane szkalowanie Polski przez KGB-owca z Kremla będzie większa pomoc Polski dla Ukrainy i Białorusi w ich uniezależnianiu się od Rosji ....
mordechaj2019.12.28 12:54
Część 2: A co ze sprawą żydowską ? Od czasów powstania ruchów syjonistycznych (będących odpowiedzią na prześladowania Żydów), Żydzi europejscy szukali swojego miejsca na państwo. Brane były pod uwagę PRZEZ ŻYDÓW różne kierunki np. Palestyna ale też afrykański Madagaskar (stąd podchwycone przez antysemitów hasło "Żydzi na Madagaskar"). Przed II Wojną Światową nie doszło do powstania państwa Izrael i emigracji masowej Żydów z powodu oporu Francji (kolonia Madagaskar) czy Wielkiej Brytanii (kolonia Palestyna). Dopiero po II Wojnie Światowej Żydzi wywalczyli swoje państwo w Palestynie (walczyli ZBROJNIE z Wielką Brytanią !). I na zakończenie należy powiedzieć o losie Żydów w wojennej Europie. Wszędzie tam, gdzie była Niemiecka OKUPACJA, los Żydów był najtragiczniejszy. W kilku państwach-sojusznikach Hitlera los Żydów był znośniejszy (Włochy, Węgry), gdzie dyktatorzy Mussolini i Horthy bronili Żydów przed nazistami aż do zaprowadzenia w tych krajach okupacji niemieckiej. Podsumowując. Historia Polski przed, w czasie i po II Wojnie Światowej jest najbardziej zakłamaną częścią historii Polski. To tak naprawdę prawie same białe plamy, a wszelkie próby rzetelnej oceny tej historii zakrzykiwane są albo z wewnątrz Polski, albo z zewnątrz. W jakim celu ? Po prostu Polacy nie mogą zacząć myśleć POLITYCZNIE, a ich działania i rozumienie historii i polityki ma pozostać na poziomie kompletnie infantylnym, emocjonalnym, by Polacy byli łatwym przedmiotem manipulacji.
mordechaj2019.12.28 12:52
Część 1. W czasie II Wojny Światowej z Hitlerem współpracowała większość krajów Europy: ZSRR (do 1941 r.), Włochy, Francja Vichy , Hiszpania (nie militarnie), Węgry, Rumunia, Bułgaria, Finlandia, Norwegia, Chorwacja, Słowacja (napadła na Polskę w 1939 r. razem z Hitlerem) w pewnym sensie Czechy (intensywna praca na rzecz przemysłu wojennego III Rzeszy).Ba, największą liczebnie grupę w cudzoziemskich jednostkach Waffen SS stanowili....obywatele ZSRR, wcześniej wzięci do niewoli niemieckiej (około 1 miliona). Tak wygląda prawda historyczna. Jeśli chodzi o Polskę, to do co najmniej 1938 roku prowadziła politykę proniemiecką, ponieważ Hitler do tego czasu realizował przyjazną dla Polski politykę o wiele korzystniejszą jak Republika Weimarska przed 1933 r. Hitlerowi chodziło o to, aby pozyskać II Rzeczpospolitą dla swoich planów ekspansji na Wschód, czyli zostania satelitą Niemiec, wystawienia wojska w walce z ZSRR, oddanie Gdańska za nabytki terytorialne kosztem ZSRR (Ukraina). Hitler chciał Polski w Pakcie Antykominternowskim. Polska się na to nie zgodziła, podpisała papierowy "sojusz" z Wielką Brytanią (przywódcy II RP wiedzieli, że to "papierowy sojusz"), a Hitler podpisał realny sojusz z ZSRR, zrealizowany 1 września i 17 września 1939 r. Tak prowadzona polityka przez II RP okazała się dla Polski i Polaków tragiczna, zginęło 6 milionów obywateli Polski (w tym 3 miliony Żydów), straciliśmy ponad 75 tysięcy kilometrów kwadratowych terytorium, zrujnowane zostało dziedzictwo 1000 letniej historii Polski i na 50 lat w wyniku pokoju światowego zaprowadzono w Polsce komunizm i staliśmy się satelitą ZSRR. cdn
alcapone2019.12.28 12:52
Póki kopaliśmy radośnie raz po kostkach raz po jajach Rosję to jakoś leciało, choć mądre to nie było. Ale robiąc wojnę przeciw temu Nordstream II od razu zadarliśmy na ostro tak z Rosją jak z kilkoma silnymi krajami UE. Tak na marginesie, szanse na zablokowanie tej budowy od początku były ZEROWE. Masę energii władowaliśmy tylko i wyłącznie po to aby narobić sobie kłopotów, to megagłupota albo psychiatryk. Kilka razy ostrzegałem żeby tak nie rumakować, bo jak nam przywalą to stracimy uzębienie. No i się zaczyna, możecie być pewni ( i Putin dobrze to wie ) że kilka czołowych agencji będzie pomijać argumenty Warszawy, a z lubością eksploatować wątki podrzucane przez Putina.
Walenty 2019.12.28 18:33
Dobrze cię FSB (dawne KGB) wyszkoliło, alcapone. Teraz trzeba spłacać im haracz, Co niniejszym czynisz.
Mirek2019.12.28 10:53
Narody rosyjski i polski to dwa różne narody . Polacy to naród ludzi wolnych zakotwiczony w cywilizacji zachodniej . Natomiast Rosjanie byli prawie 250 lat pod panowaniem Mongołów z której to cywilizacji nigdy nie potrafili się wyzwolić ponieważ po wyparciu Mongołów ich władcy przejęli mongolskie sposoby rządzenia . U Mongołów o wszystkim decydował jednoosobowo ich władca tak samo jak później w Rosji car a dzisiaj Putin . Tam jednostka jest niczym . Ma słuchać i wypełniać polecenia władcy . W Rosji dopiero car Aleksander II w 1861 roku zniósł poddaństwo a tak naprawdę niewolnictwo . Putin nie był i nigdy nie będzie przyjacielem Polski bo on dobrze wie że to głównie Polska przyczyniła się do upadku ZSRR . Putin nie jest aż tak głupi żeby nie zauważyć zagrożenia dla swojej dyktatorskiej władzy którym to zagrożeniem jest Polska i otaczające ją mniejsze kraje byłego bloku wschodniego . Putin doskonale wie ze ta jego bandycka polityka kiedyś przestanie oddziaływać na rosyjski naród , któremu poza Moskwą i Petersburgiem żyje się coraz gorzej podczas gdy oligarchowie Putina rozkradli ogromny majątek i pławią się w dostatku . Ten jego chamski atak na ambasadora Lipskiego i Polskę świadczy tylko o tym jak mały człowieczek sprawuje bezgraniczną władzę w tak ogromnym obszarowo państwie . Żaden europejski polityk nie użyłby tak wulgarnego słownictwa .
T2019.12.28 11:07
Ale trzeba podkreślić, że Rosję już dawno temu opanowali kupcy angielscy czyli Chazarowie i ten obszar "Rosji" opanowali i mają pod kontrolą w 100%. Rosja jako taka nie istnieje od dawna. Któryś Rotchild na przykład przeklął cara i odgrażał się, że jeśli nie on to jego potomkowie wykończą cara i całą rodzinę i jak wiemy tak się stało. Ta mafia z kukiełką Putinem, która tymi biednymi ludźmi rządzi są na łańcuchu Rotchildów. Jak pieski.
Jędrzej2019.12.28 18:28
Zgadzam się w 100%. Można by jedynie dodać, że ruscy władcy przejęli nie tylko mongolskie metody rzadzenia, lecz również bardzo duża dawkę kiwi mongolskiej, która do dziś płynie w żyłach Rosjan. Zatem ci, którzy uważaja rosyjskość za kwintesencję Słowiańszczyzny sa w błędzie, bo Rosjanie to w najlepszym razie na wpół Słowianie.
anonim2019.12.28 10:29
W sensie gospodarczym czy handlowym Polska może być dla nich nieważna! co w tym dziwnego? ale oczywiście PiSkatole na wszystko patrzą przez pryzmat wojen,pomników, rocznic i innego pseudopatriotycznego chłamu!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.12.28 13:26
stalker ty JUHU jesteś synem swej matki po prostu skurw.......em
Marian2019.12.28 10:24
Putin jest wytrawnym szachistą w geopolityce. Wy rozpatrujecie to co powiedział jako "KGB-owskie chamstwo" a on zrobił to z premedytacją bo chce was sprowokować, coś uzyskać, coś o czym nie wiecie. Ma jakiś plan i go realizuje a to co mówi jest tylko elementem szerszej układanki, o której dowiecie się za 3 - 4 miesiące. Od czasów Zamojskiego Polska dyplomacja nie istnieje. Jesteśmy rozgrywani. PS. Polska straciła Zaolzie w czasie kiedy bolszewicy podchodzili pod Warszawę w sierpniu 1920r. Francuzi wysłali nam 2 000 000 sztuk amunicji tj. 2 pociągi amunicji. Niestety jedyna drogą dostarczenia było przejechać przez Węgry i Czechosłowację. Niestety Czesi zablokowali transport i zażądali zrzeczenia się Zaolzia co Piłsudski uczynił. Putin pogrywa PISem jak chce a PIS jest dobre do bronienia nas przed kastą i LGBT ale jak pojawi się poważny problem to PIS nic nie potrafi, nic nie może.
Janek2019.12.28 10:21
Michał Lubina vs Jacek Bartosiak youtu.be/yHCnCa_q6BM?t=5844
Eustachy2019.12.28 10:11
Oczywiście zgadzam się z tym, że słowa Putina były skandaliczne i niedopuszczalne, za które powinniśmy domagać się przeprosin, ale brakuje mi pewnej równowagi. Portal Fronda, na którym się znajdujemy, znany jest ze swojej wiernopoddańczości wobec Ukrainy, której interes -tak wynika z moich odczuć popartych analizami artykułów od kilku lat- stawia ponad interesem Polski oraz ze skrajnej rusofobii. Dziś grzeje z całych sił sprawę haniebnych słów Putina, ale... Ale nie przypominam sobie, aby równie mocno reagował, po wielu antypolskich incydentach na Ukrainie, których w ostatnich latach nie brakowało. Ba, można było odnieść wrażenie, że różne antypolskie akcje ze strony Ukraińców były tu zamilczane. Zamilczane lub wprost zakłamywane. Przypomnę, że za każdym razem, gdy na Ukrainie obrzydliwi ukraińscy dranie dokonywali profanacji na polskich grobach, na Frondzie natychmiast pojawiały się artykuły sugerujące, że była to rosyjska prowokacja. Rozumiecie? Bez podania choćby cienia dowodu, aby zdjąć ciężar odpowiedzialności z Ukraińców, natychmiast zwalano winę na Rosję. Apeluję, aby chcąc zgrywać moralizatorów polskiego życia społecznego, pokazywać również jak podła i niewdzięczna wobec Polski jest Ukraina. Przyjacielem Polski nie jest putinowska Rosja, ale z pewnością przyjaciółmi Polski nie są również Ukraina i Izrael, o czym tutaj nie przeczytacie.
T2019.12.28 10:09
Sobowtór Putina mówiąc ściśle. Polecam ten film dr Franca Zalewskiego, na tema sześciu Iwanów Groźnych. Takie jaja to tylko w Rosji. https://www.youtube.com/watch?v=UL3Oi_a3VKQ