Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego - zdjęcie
18.08.20, 08:35

Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego

17

PIERWSZE CZYTANIE

Proroctwo przeciw pysze króla Tyru

Ez 28, 1-10

Czytanie z Księgi proroka Ezechiela

Pan skierował do mnie te słowa: «Synu człowieczy, powiedz władcy Tyru: Tak mówi Pan Bóg: Ponieważ serce twoje stało się wyniosłe, powiedziałeś: Ja jestem Bogiem, ja zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz – a przecież ty jesteś tylko człowiekiem, a nie Bogiem, i rozum chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu. Oto jesteś mądrzejszy od Daniela, żadna tajemnica nie jest ukryta przed tobą. Dzięki swej przezorności i sprytowi zdobyłeś sobie majątek i nagromadziłeś złota i srebra w swoich skarbcach. Dzięki swojej wielkiej przezorności, dzięki swoim zdolnościom kupieckim pomnożyłeś swoje majętności, a serce twoje stało się wyniosłe z powodu twego majątku.

Dlatego tak mówi Pan Bóg: Ponieważ rozum chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu, oto dlatego sprowadzam na ciebie cudzoziemców – najsroższych spośród narodów. Oni dobędą mieczy przeciwko urokowi twojej mądrości i zbezczeszczą twój blask. Zepchną cię do dołu, i umrzesz śmiercią nagłą w sercu mórz. Czy będziesz jeszcze mówił: Ja jestem Bogiem – w obliczu swoich oprawców? Przecież będziesz tylko człowiekiem, a nie Bogiem w ręku tego, który cię będzie zabijał. Umrzesz śmiercią nieobrzezanych z ręki cudzoziemców, ponieważ Ja to postanowiłem» – mówi Pan Bóg.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Nagroda za wyrzeczenie podjęte dla Chrystusa

Mt 19, 23-30

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, powiadam wam: Bogatemu trudno będzie wejść do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego».

Gdy uczniowie to usłyszeli, bardzo się przerazili i pytali: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe».

Wtedy Piotr rzekł do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?»

Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, aby sądzić dwanaście szczepów Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci, siostry, ojca, matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne posiądzie na własność.

Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (17):

plebey2020.08.18 20:41
In fossam detrahent te, et morieris interitu occisorum, in corde maris.
Anonim2020.08.18 19:57
"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego", jeżeli nie odda swoich bogactw Kościołowi, a w Polsce padre rydzowi !!!!!!!!!!
Ulżyło mi2020.08.18 14:16
Całe szczęście, że lichwiarze pójdą do piekła!
Było kilku wyjątkowych Żydów w historii Polski,2020.08.18 14:09
ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydów-Żydów napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretyńskich przesądach, tysiącu "10 przykazaniach", kazirodztwie, itd.? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
Aaron2020.08.18 14:05
Dlatego ja nie pracuję. Nie muszę płacić podatków a i o zbawienie łatwiej. Poza tym po co pracować mnie na jakiś kapitalistów?
gość2020.08.18 12:33
wypisaliście,napisaliście,wyśmialiście,upokorzyliście,wyszydziliście I CO OTRZYMALIŚCIE ZA TO???czujecie się docenieni??czy przybyło wam kasy od tego trollingu???czy wasze samopoczucie sie polepszyło,w jaki sposób???ulała wam sie żółć,wątroba zdrowsza??smieszni ludzie tak bardzo tolerancyjni INACZEJ że aż dech zapiera ,CO OSIĄGNELIŚCIE tymi obrzydliwymi wpisami???NIC ,ZUPEŁNIE NIC,okazaliście się małymi ludzikami,kiedyś wrócicIe do KK,bo jak trowga do BOGA,niejeden się przekonał,KRÓLOWIE ZGINALI KOLANA PRZED MAJESTATEM BOGA!!!
Po 11 ...2020.08.18 14:03
Generalnie chodzi o dobro i prawdę i piękno. Walka o takie wartości, jest miła Bogu i dostarcza dużo satysfakcji. Dlatego wytykanie organizacji (KK) zła, kłamstwa i brzydoty jest potrzebne.
TVP News2020.08.18 11:29
Oj, to bogaci mają przechlapane. Ciekawe czy oj. Rydzyk to wie.
iga2020.08.18 14:31
Mam w bardzo bliskiej rodzinie bogatego młodego człowieka.Uczył się jak nawiedzony,pracował bardzo ciężko na swój majątek.Nie rozumiem dlaczego ma dzielić się z innymi skoro oni mieli taki sam start w życiu.
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.08.18 17:32
Ponieważ mądrość, nauka, praca i majątek są niczym w obliczu prawdziwej, głębokiej wiary. Dlatego tacy zatraceńcy, jak Twoja rodzina, powinni przestać służyć złotemu cielcowi i oddać cały swój pogański, masoński, lewacki majątek tym, którzy zachowali świętą wiarę, wartości i przyzwoitość. Ogarniasz?
Irka2020.08.24 2:28
iga"...A przeczytałaś dalej? ..."...U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe!".Kumasz?
Brexit2020.08.18 10:53
KK to jest największy Amber Gold wszechczasów - ty nie występuj przeciwko nam bogatym, dawaj się oskubać, a my obiecujemy, że po śmierci będzie ci lepiej - będziesz zbawiony.
XD2020.08.18 10:30
Hierarchowie KK nie mają szans :(
Urszula2020.08.18 10:30
Rydzyk, Głódź i wielu innych w sukienkach - macie przechlapane.
Anonim2020.08.18 14:04
Ty mądralo lepiej pomyśl o sobie,każdy za siebie odpowiada.
katolik2020.08.18 10:10
Dobrze, że nasi biskupi są tacy skromni i ubodzy. Z pewnością wypełnią swym jestestwem niebiosa na chwałę Pana.
tzw. ojciec Tadeusz2020.08.18 10:08
nie bój nie bój :)