Kto wygrał debatę? Internauci komentują - zdjęcie
17.06.20, 20:59Fot. screenshot - TVP Info

Kto wygrał debatę? Internauci komentują

108

Dziś o godz. 21 rozpoczęła się w TVP debata prezydencka. Kandydatom zadano pytania z zakresu polityki zagranicznej, kwestii światopoglądowych, polityki społecznej, gospodarki oraz spraw wewnętrznych. Ostatnia runda dawała każdemu uczestnikowi możliwość swobodnej wypowiedzi.

Pierwsze pytanie zadane w czasie dzisiejszej debaty dotyczyło sprawy nielegalnej imigracji do Europy i przymusowej relokacji.

-„Co roku od lat przyjeżdża do nas bardzo wielu migrantów z Ukrainy, Białorus. Są między nami, pracują w naszym kraju. Serdecznie ich przyjmujemy. To są ludzie, którzy przyjeżdżają do nas dobrowolnie. Ale nie zgadzamy się by przetransportować ludzi do Polski przymusowo. Ja się na to nie godziłem. Bronimy granic Europy i będziemy bronić granic Europy” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Szymon Hołownia stwierdził, że należy odróżnić uchodźców od imigrantów zarobkowych. Podkreślił, że należy odnowić pozycję Polski w UE, aby mieć wpływ na jej decyzje w sprawie Polski.

Zaskakująca była odpowiedź kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że problem ten w 2015 roku rozwiązał… Donald Tusk:

-„Problem został rozwiązany w 2015 roku, gdy podpisano umowę z Turcją, która negocjował Donald Tusk. (…) Niestety prezydent Duda mówi o wyimaginowanej wspólnocie. (…) Powinniśmy podejmować najważniejsze decyzje. Rząd szuka wrogów, a nie koalicjantów”.

W kolejnej rundzie kandydatów zapytano o lekcje religii w szkole.

Odpowiadając na to pytanie kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że dziś w polskim Kościele jest zbyt dużo polityki:

-„Będę dbał o wolność i swobody religijne. (…) Dzisiaj nie jest problemem, czy lekcje religii odbywają się w  szkołach. (…) W polskim Kościele jest za dużo polityki. (…) Tak jak powiedział papież Franciszek: Państwa powinny pozostać świeckie, bo te wyznaniowe źle kończą”.

Szymon Hołownia stwierdził, że decydować o tym powinna wspólnota szkolna. Przy okazji odpowiedzi na to pytanie zaatakował ojca Tadeusza Rydzyka oraz zapewnił, że jako prezydent zajmie się sprawą likwidacji Funduszu Kościelnego.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podkreślił, że relacje pomiędzy państwem a Kościołem reguluje w Polsce konkordat:

-„Relacje pomiędzy państwem a kościołem reguluje umowa konkordatowa. Powołałem swoje przedstawiciela do komisji ws. pedofilii jest jasne od dawna. I dziwne, że jeden z kandydatów tego nie wie. To pokazuje, że ma blade pojęcie o sprawach, które dzieją się w Polsce. Proszę zwrócić uwagę na art. 40, to rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. (…) Chyba łatwiej byłoby dla dzieci i rodziców, by można było się przygotować do Komunii w szkole” – podkreślał.

Kolejne pytanie dotyczyło związków partnerskich oraz adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

-„Podpiszę ustawę o związkach partnerskich, a zawetuję ustawę o małżeństwach jednopłciowych” – zadeklarował Szymon Hołownia.

Od jasnej deklaracji z kolei znowu uciekał kandydat KO Rafał Trzaskowski. Kolejny raz zaatakował przy tym Telewizję Polską:

-„Mam wrażenie, jakby TVP stała się telewizją jednego tematu. W moim programie są związki partnerskie. Gdy świat stanął na głowie, poruszamy temat polityki społecznej i nie mówimy o chaosie, do którego doprowadził rząd. Nie wiemy, kiedy skończy się pandemia, bo rząd nas nie informuje. Jest milion bezrobotnych” – mówił.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że instytucję małżeństwa jasno definiuje polska konstytucja:

-„Nie zgodzę się na takie zmiany. (…) Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. To art. 18. Pod opieką jest też rodzicielstwo, macierzyństwo i rodzina. To nie są sprawy, które są moim marzeniem. To są sprawy dobrze uregulowane i tak powinno zostać. (…) Chciałbym, by rodzina doznawała wszechstronnej opieki ze strony państwa”.

W rundzie poświęconej gospodarce kandydatów zapytano o to, kiedy Polska powinna przyjąć euro.

-„To gospodarka utrzymuje państwo. Pieniądze nie pochodzą z banku, tylko z pracy ludzi. Polski złoty, polska armia, polski język” – mówił Marek Jakubiak.

Rafał Trzaskowski przyznał, że na razie Polska nie jest gotowa na zmianę waluty:

-„Sam traktat akcesyjny zobowiązuje nas do przyjęcia Euro, na szczęście nie mówi kiedy. Ani Polska, ani UE nie jest do tego gotowa. (…) Trzeba powiedzieć o tym chaosie. Rząd nie panuje nad tym, co się dzieje. (…) Trzeba się skupić na inwestycjach, nie na gigantomanii i budowie największego lotniska na świecie”.

Andrzej Duda podkreślił, że nasza waluta już dwukrotnie ochroniła nas w czasach kryzysu:

-„Termin przyjęcia euro nie został ustalony i bardzo dobrze. Bo Złoty już dwa razy uchronił nas w czasie kryzysu. Dyskusję należy rozpocząć wtedy, gdy Polacy będą zarabiali tyle, ile ludzie na Zachodzie”.

Ostatnie pytanie dotyczyło szczepionki na koronawirusa. Uczestników zapytano, czy szczepienia powinny być obowiązkowe.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że szczepienia powinny być dobrowolne, a szczepionka dostępna, zwłaszcza dla seniorów:

-„Szczepionka musi zostać najpierw zostać u na wnikliwie przebada. Powinna być dostępna nieodpłatnie dla seniorów. (…) Powinno być to dowolne, jak przy grypie. (…) Osiem lat czasu było, by naprawić służbę zdrowia. 50 miliardów VAT-u rocznie było kradzione, jakoś wtedy panowie nie byliście tak odważni”.

Za obowiązkowymi szczepieniami opowiedział się Waldemar Witkowski:

-„Szczepienia muszą być obowiązkowe” – stwierdził.

Pytanie dotyczące epidemii Robert Biedroń postanowił wykorzystać do zaatakowania rządu:

-„Jak słucham dzisiejszych polityków, to przydałaby się bardziej szczepionka na nienawiść. Oczywiście dzisiaj rząd PiS na zawiódł. Nie dotrzymał słowa, że będziemy bezpieczni. Ludzie zostali zostawieni sobie w walce z koronawirusem” – mówił.

Ostatnia runda dawała kandydatom możliwość swobodnej wypowiedzi.

-„Szanowni państwo. Te mijające pięć lat to był dla Polski naprawdę dobry czas. Zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi rządami. Obniżony wiek emerytalny, 500 Plus, 300+ ,wyprawki dla dzieci, zerowy podatek dla młodych, godziwe waloryzacje i 13-a emerytura. Polakom wreszcie zaczęło się żyć lepiej. Bieda wśród dzieci została zlikwidowana prawie do minimum. Niestety uderzył w nas koronawirus. Ale uruchomiliśmy tarcze antykryzysowe i dzięki temu udał nam się osłonić miejsca pracy. Jest szansa na dalszy rozwój. Znacie mnie z tego, że swoje zobowiązania poważnie traktuje. Wyjdziemy nie tylko z kryzysu, ale wrócimy też na drogę dobrego rozwoju, jeżeli ja będę prezydentem” – mówił Andrzej Duda.

Kandydat KO Rafał Trzaskowski przekonywał, że nie będzie „prezydentem opozycji totalnej”:

-„Dzisiaj w Polsce potrzebny jest silny prezydent, który patrzy władzy na ręce. Prezydent w pełni niezależny, który pobudza rząd do działania. Dzisiaj takiego prezydenta naprawdę nam potrzeba. Prezydenta, który szanuje swój podpis. (…) Nie będę prezydentem opozycji totalnej. (…) nie będzie zgody na łamanie konstytucji, na próby uwłaszczenia się na państwie”.

 

Kto wygrał a kto przegrał dzisiejszą debatę? Swoimi spostrzeżeniami na ten temat dzielą się użytkownicy Twittera:

kak/TVP Info, wPolityce.pl, Twitter

Komentarze (108):

Libori2020.06.19 6:10
NIECH LEWACTWO SOBIE USWIADOMI ZE WYGRAL BOSAK,BO TYLKO K0NFEDERACJA BRONI PRAW I SPRAW POLSKI.A TA CIEMNOTA CO OGLADA TVPINFO,NIECH SOBIE NALEJE OLEJU DO GLOWY.
JOANNA2020.06.18 22:14
Pisaliście tu we wpisach o masonerii! Niedawno czytałam wywiad Trzaskowskiego, jak sam mówił, że; " NALEŻE DO MŁODSZEJ GRUPY BILDERBERGA....!" NIC DODAĆ, SAM PRZYZNAŁ SIE ,ŻE NALEŻY DO MASONERII! CZY CHCEMY MIEĆ PREZYDENTA MASONA! ???? CO WTEDY BĘDZIE Z NASZĄ POLSKĄ I DZIEĆMI ?? POMYŚLMY O TYM!
lja2020.06.18 20:34
wygrała Kidawa, Trzaskowski podobnie jak Komorowski , wygrałby , gdyby nie ta zazazazakonicacaca na papapasach....
katolicka kretynizacja polski 2020.06.18 17:21
Trzaskowski to tępy i fałszywy cwaniak lawirujący i kłamiący (jak wszyscy zresztą z PO) uciekający od odpowiedzi na pytania, z tylko jednym pomysłem na Polskę – powrót komunizmu połączonego z tęczową zarazą, a propozycjami da Polaków są likwidacje i wypalanie gorącym żelazem dobra. Studiował za pieniądze Sorosa – teraz nadszedł czas na wykonanie zobowiązania. Polacy, nie dajmy mu tego zobowiązania wykonać, bo to będzie znaczyło koniec Polski !!!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.18 17:20
Debata prezydencka 17.06.2020 nudna i mdła ! Oprócz A. Dudy, tylko Jakubiak i Piotrowski reprezentowali poziom kandydata na prezydenta – reszta to fircyki polityczne. Cały czas, jak bumerang, obniżyć podatki, zlikwidować podatki, dobrowolny ZUS lub zlikwidować ZUS – a podnieś pensje, dofinansować edukację i służbę zdrowia, ale skoro zlikwidować podatki to skąd wźiąć na to pieniądze ani słowa ! PIS jest winien pandemii, a gospodarka to katastrofa, a bezrobotni i tak w kółko. Jeden z nich był 8 lat w rządzie a dopiero teraz chce budować nową wspólnotę bez wojny P-P, ale 8 lat dzielił Polaków i nie mówi jak chce tego dokonać. Pytania w debacie były beznadziejne i ten który je wymyślił powinien być pociągnięty do odpowiedzielności za tą nudę ! Pzykład: Euro czy złotówka, tak lub nie i kiedy ? Odpowiedz: Tak, za 5 lat (2 sekundy) no to po co 1 minuta na odpowiedź ?! A pytania powinne być tego typu: Jaką wizję Polski ma kandydat na prezydenta ? Jak kandydat na prezydenta widzi kwestię bezpieczeństwa Państwa ? Było – minęło !!!
Szybka Randka sex2020.06.18 16:27
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Saki Faki2020.06.18 16:34
A Agnieszka Dz. będzie?
0542020.06.18 14:01
Ale manipulacja. streszczenie debaty i wynika z tego, że kandydatów było 7.: Duda, Trzaskowski, Kosiniak, Hołownia, Biedroń, Jakubiak i Witkowski. A gdzie pozostali? Nie wierzę, że się nie stawili na debatę lub nie mieli nic do powiedzenia???
Urszula2020.06.18 13:16
Hołownia był najlepszy. Pytania były idiotyczne, przeciwko Trzaskowskiemu. Dla TVP ważniejsza była komunia w szkole niż rzeczywiste problemy Polaków.
dr2020.06.18 14:23
Hołownia nie był najlepszy i poruszał problemy nie istotne .. własnie konkordat jest ... a religia jest w szkole bo to logistyczna wygoda dla rodziców ... i poruszanie tego tematu ...to jak odpalanie nikomu niepotrzebnych kapiszonów...
Reytan2020.06.18 15:32
Rzeczywioste problemy ubeczki Urszuli,a paszol won za Don !
Grzegorz2020.06.18 12:43
Debatę bez wątpienia wygrała mucha ( nie Joanna )
anonim2020.06.18 12:29
https://niebezpiecznik.pl/post/poznaj-siatke-trolli-ktora-promowala-protego-na-twitterze/
Reytan2020.06.18 15:33
komunistyczny idiota na popisie.
ala2020.06.18 10:58
Najśmieszniejsze było, jak Trzaskowski domagał się od prezydenta Dudy podania daty skończenia epidemii. Niech spyta Boga Spinozy, w którego wierzy. I takie coś chce być prezydentem Polski?
Ma\\\\305\\\\202gorzata2020.06.18 9:57
Każdy Polak przez te ostatnie lata miał okazję się przekonać o tym , że żyje "jeszcze" w NORMALNYM kraju. Wprawdzie znieprawione media i intelektualni "inaczej" co jakiś czas wybijają ze ścieków roznosząc smród zgnilizny i epidemie zarazy ale da się ŻYĆ bez ogladania TV. Oglądanie i słuchanie nadętych pychą i gadających od rzeczy jak zepsuta katarynka polityków to zbyt duże wezwanie do "samobiczownia". Smutne. Mamy takich polityków jacy jesteśmy.
@Eris442020.06.18 9:24
Lepiej rozdawać tzw. trzynastki?
Reytan2020.06.18 15:36
duren. Poprzednicy sami zgarniali kasiore.
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.18 8:49
https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/videos/590758188219579/UzpfSTE0MTgzMzEzOTMwMTpWSzo1OTA3NTgxODgyMTk1Nzk/
Reytan2020.06.18 15:38
Korwin to loza Windsor rytu szkockiego.
onuca2020.06.18 7:16
zdecydowanie holownia i witkowski
Elektor2020.06.18 7:12
Podpowiadam pytanie na debatę Duda- Trzaskowski bo takiej pary zawodników chce Banda Czworga w drugiej rundzie wtedy będą mieli wybory wygrane bez względu kto je wygra. Czy jest pan za tym, aby państwo ścigało karnie nieprzestrzegających bezmięsnych dni postnych?
Walter2020.06.18 7:05
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował promowanie przez Unię Europejską żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów prezydenckich korespondencyjnie w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.
aga2020.06.18 9:18
Ile Ty człowieku musiałeś myśleć ,żeby takie wypociny powstały. Żenada .
Berman2020.06.18 10:48
Generale Walter, nie jedźcie w Bieszczady, towarzyszu!!
Reytan2020.06.18 15:44
totalny komuch to totalne klamstwa.
Prawda2020.06.18 16:16
Każdy sądzi dam po sobie!!! Widac PO ma wprawę w oszukiwaniu i fałszowaniu!!!
poprawny empik2020.06.18 16:59
"Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami."- i która, jako jedyna polska formacja wojskowa, wyzwoliła niemiecki obóz koncentracyjny oraz lała aż się kurzyło antyPolaków z AL oraz ich bandyckich sowieckich towarzyszy - w tym jest problem?
JOANNA2020.06.18 22:21
WALTER! WEŹ SIĘ W GARŚC ! TY JUŻ NIE 8, ALE 28 RAZY TEN SAM WPIS WKLEJASZ ! ODWAL SIĘ OD NAS! NIE DA SIE TEGO CZYTAĆ ! WCZEŚNIEJ CI ODPISYWAŁAM I PROSTOWAŁAM , ALE TERAZ MAM CIĘ GŁĘBOKO W ........... NIE POWAŻANIU. ! JESTEŚ ZWYKŁAYM BETONEM!
AAAA2020.06.18 6:28
Najlepszy był jeden z zarzutów Trzaskowskiego: RZĄD NIE MÓWI, KIEDY SKOŃCZY SIĘ PANDEMIA!!! Złote usta!!!
Tom2020.06.18 6:00
Jedynym zwycięzcą była Pani przekładająca te wyuczone, nudne frazesy, na język migowy, należy jej się podwyżka. Duda - przyzwoicie, całkiem przyjemnie, w klimacie spokojnych wypowiedzi w studio wypada znacznie lepiej niż na wiecach, a to dlatego że nie ma zbyt wiele charyzmy, Trzaskowski - ma ja..a, wejść do paszczy lwa? Całkiem dobrze sobie poradził, choć ostateczne wrażenie raczej na minus, Jakubiak - w mojej ocenie wypadł najlepiej Witkowski - fajne zaskoczenie, szkoda że dopiero teraz Kosiniak - przepalił tą wyuczoną mimiką, był sztuczny, ale ma mój głos Na TVP poszło 2 mld złotych i ta banda półinteligentów zafundowała nam tak marny spektakl, że jeżeli ktoś nie dostrzega że traktują nas jak idiotów, to jest idiotą podwójnym. Kurki chyba nie wie, jaką kręci niespodziankę dla opozycji dając tak wysublimowane przedstawienia...
Reytan2020.06.18 15:48
Znowu komuch.
Wiesław Kaloryfer2020.06.18 5:52
Debaty nie oglądałem (poza fragmentami), ale mogę całkiem śmiało postawić tezę, że jej zwycięzcą nie został ani Duda, ani Trzaskowski. Wynika to z artykułów w prasie nazwijmy to najbardziej zaangażowanej. Prawicowe wPolityce.pl nie chwali Dudę za to, że pięknie przemawiał, merytorycznie na każde pytanie i że zaorał wszystkich pozostałych interlokutorów, ale za to, że nie poległ w starciu wszyscy na jednego. Z kolei wyborcza też nie pisze o tym, że Trzaskowski pięknie przemawiał, merytorycznie na każde pytanie i że zaorał wszystkich pozostałych interlokutorów, ale że wytrwał, choć pytania w debacie TVP ułożyła tak, by go pogrążyć. Z tego wynika, że żaden z nich nie wypadł specjalnie blado, ale tłumów nie porwał. Ponoć bardzo dobrze wypadł Bosak (po fragmentach jakie widziałem mógłbym przyznać im rację - narodowców nie lubię, ale trudno, fakt to fakt). Jeszcze ten nowy - Witkowski miał się całkiem dobrze zaprezentować. Ale to lewicowy kandydat i jest on problemem wyłącznie dla Biedronia. Jeszcze się okaże, że dla niego Witkowski będzie tym samym, co kiedyś dzięki występowi Zandberga w debacie TV Partia Razem dla SLD (które dzięki temu pożegnało się z Sejmem na jedną kadencję). No ale cała reszta (poza lewicą i Biedroniem) Witkowskiego zapamięta pewnie tylko z muchy we włosach.
Reytan2020.06.18 15:53
kaloryfer to stary prowokator komunistyczny.
Leon2020.06.18 5:03
Wczorajszą debatę w moim przypadku wygrał kanał przyrodniczy. Debilne pytania i debilne odpowiedzi. Kandydaci mogli kłamać bezkarnie, oni nas uważają za głupków. TVP poziomem zbliża się do TVN, tandetna propaganda i dno. Coś mi się wydaje że jak w przypadku Wałęsy , Mazowieckiego, Tymińskiego kto by nie wygrał wygra "nasz" kandydat. Zacisnę zęby i zagłosuję na Dudę
Czaczkowski kończy się, jest nudny jak psi flak2020.06.18 4:45
Duda , Duda długo nic; potem Żółtak; długo nic; potem Jakubiak
Polak2020.06.18 4:45
Z tych parudziesięciu tysięcy komentarzy nie udało się znaleźć nic bardziej przyjaznego dla Adrianka. Już samo to pokazuje jak nędznie wypadła pisowska pacynka.
dr2020.06.18 5:45
ale ten tandem PiS-Duda zreformował finanse i odzyskał wiele kradzionej kasy, i dyby nie wirus to w 2020 r deficyt był zaplanowany na 0 a w poprzednich latach były (te deficyty niższe) 2018 - 10,5 mld przy zaplanowanych 30 mld 2019 - 14,5 mld przy zaplanowanych 26 mld możesz ta kogoś nie lubić ale podaje sensowne powody, i wykonaj bilans porównawczy (dane GUS) bo wiesz... bo robisz wrażenie (będąc tego kompletnie nieświadomym) nawet awansujesz na pacynkę do 10 potęgi
Polak2020.06.18 6:38
Po co wklejasz propagandowe brednie, skoro nawet Matołuszek ogłaszając kłamstwa o dopinającym się budżecie przyznał że choć założono inflację poniżej 1%, realna inflacja w momencie ogłaszania przekroczyła 4,9% a dziura budżetowa za 202 piąty rok z kolei będzie rekordowa.
Urszula2020.06.18 13:13
A ile tej kasy PiS odzyskał? Chyba bardzo niewiele bo już dawno by się PiS chwalił. Otóż odzyskano znikomą część pieniędzy, która należała sie skarbowi państwa. Mafie watowskie zabezpieczyły sie przed wpadką, kasę wywiozły no i co im zrobisz?
dr2020.06.18 14:20
do "Polak" to nie brednie" a dane z GUS do "Urszula" masz trochę racji ile kasy za PO przepadło to przepadło ... pewnie się nie odzyska ale za swoich rządów PiS zatrzymał to rozkradanie... przytoczone statystyki są bez dyskusyjne ino zapomniałem dodać że przy tak niskich deficytach ..PiS faktyczne "w socjal" zaczął pakować 30-40 mld i dopiero zestawienie tych dwóch zmiennych ... deficyt "per" socjal daje skale złodziejstwa za PO i do ostatniego zdania "no i co im zrobisz" też masz trochę racji ... dopóki PO będzie miał "mandat" na poziomie 20-30% to pewnie nic ale ja by mieli od 2 do 3 promili "mandatu" to pewnie parę płotek by jeszcze dało rado złapać i trochę kasy odzyskać ale pewnie "tylko" trochę kasy
Polak2020.06.19 6:27
jak pokazują wypowiedzi Matołuszka te "dane GUS" to nic innego tylko propagandowe brednie. Za swoich rządów pisowska mafia rozkręciła rozkradanie kraju na skalę niespotykaną w historii - patrz bratobójca Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Misiewicz, Kurski, Gowin, Szumowski, SKOKi, podkarpacka kasa spółdzielcza, respiratory, maseczki... A o "niskich deficytach" piszesz chyba tylko w sensie wielkości bycia pod kreską - deficyt budżetowy to od 2016 historyczny ekord rok w rok. Dopóki pisowska mafia nie zostanie wyrzucona z Polski po starannym rozliczeniu ten kraj będzie cierpiał.
Tom Bombadil2020.06.18 3:50
Podstawowe wrażenie: Huzia na Dudę! Wszyscy zgodnie chcieli go zmiażdżyć kłamstwami (demagogią). Kosiniak-Kłamysz słodziutki i fałszywy jak sztuczny miód. Trzaskowski lawirował slalomem pomiędzy znaną nienawiścią do PiS-u a chęcią przypodobania się cudzym elektoratom. Kandydaci "jednoprocentowi" (Patatajno, et consortes, może poza Jakubiakiem) zostali w tych wyborach wystawieni przez "wiadome siły" tylko po to, by przywalać ile wlezie w Prezydenta i urwać mu w I turze po 1 lub chociaż po 0,5% poparcia. Ich bezczelna demagogia powalała. To był mecz do jednej bramki. Nawet "zawodowi katolicy" (Piotrowski, Bosak) nie splamili się obiektywizmem w ocenie polskiej rzeczywistości (czasami Bosak próbował powiedzieć coś miłego o osiągnięciach rządu, ale widać było, że się zmusza, aby lepiej wypaść). Ktoś, kto kłamie non stop,przez całą kampanię i w tym idzie na całość (czyli cała opozycja), zawsze mieć będzie przewagę, bo może powiedzieć wszystko, bez oglądania się na Prawdę. Prezydent Duda w swoim stylu - powinno mu to wystarczyć do zwycięstwa. Pytanie najważniejsze: Czy Polacy dojrzeli w swej masie do odrzucenia kłamstw założycielskich III RP...? Jeśli nie i Duda przegra... za rok, dwa witajcie w neo-PRL-u!
Marciel Macial Degollado2020.06.18 12:40
Zwłaszcza TVP uderzyła w Dudę z wyborem pytań i cytowaniem Trzaskowskiego
Zenon2020.06.18 14:27
W neo-PRLu to my właśnie jesteśmy. Czas się z niego wyrwać.
Reytan2020.06.18 16:02
Zenon jestes prawdziwym patriota rosyjskim z Konfederacji. Brawo.
gracz2020.06.18 3:42
O natychmiastowym i bezwarunkowym opuszczeniu przez Polskę niemieckiego,komunistycznego syfu jakim jest UE,wszystkie te pajace na sznurkach ani mru mru.I ja mam na coś takiego głosować?.Niedoczekanie.!!!
Reytan2020.06.18 16:04
Jestes idiota,to Polacy popieraja Unie w 95%,a wiec sie sam powies.
gracz2020.06.18 17:29
Ci "Polacy",to tacy sami debile jak ty.
Twój pan święty Israel2020.06.18 2:53
To bez znaczenia większego i tak goje będą służyć Świętemu Izraelowi .
Jerzy2020.06.18 1:51
biedroń ma rację - najbardziej potrzebna jest szczepionka na nienawiść czyli homoseksualizm, ma rację, ma...
Polak2020.06.18 1:09
Katolskie zakłamane szambo!
Eris442020.06.18 1:17
Spadówa na Onet,Gazeta.pl albo inny podobny portalik.
JUDASZOWSKA KRETYNIZACJA POLSKi2020.06.18 5:14
Ty taki polak icek jak ja zydek.
Polak2020.06.18 6:38
Co kogo obchodzą twoje żydowskie korzenie.
JOANNA2020.06.18 22:02
Nie-Polaku, a Żydzie - ateisto, dumny g.... ! Zamknij swoją japę nie-Polaku! Kogo chcesz nabrać Żydzie, nas??? Zapomnij o tym! Spadaj za Don ! nie wiszisz, że dla wszystkich tyle samo znaczysz, co nic!
Neutralna opinia2020.06.18 0:02
https://www.cda.pl/video/53645049d
MementoMori2020.06.17 23:48
Zdecydowanie Krzysztof Bosak , Konfederacja. Pan Duda zhańbił Polski naród przez acta 447, przez brak obrony, i przez wpuszczanie tęczowych piątków do szkół, i konwencje stambulską ustawa stop aborcji i pedofilii mrożone do dziś. A mówi że przeciw małżeństwom homoseksualnym
Eris442020.06.18 1:00
A w drugiej turze - Trzaskowski, co? Zwolennik ślubów homoseksualnych (mówił, że jako prezydent Warszawy chciałby takiego udzielić). Jest taka maksyma - Tantum intende in republica, quantum tuis civibus probavi possis - czyli: tyle zamierzaj w rzeczypospolitej, ile swoich obywateli możesz przekonać. I, na przykład, w kwestii aborcji - większość polskiego społeczeństwa popiera ustawę z 1993 r. i uważa, że nie należy jej ruszać. I PiS oraz PAD nie mogą się z tymi nastrojami nie liczyć. Jakoś ugrupowania opowiadające się za zaostrzeniem wspomnianej ustawy - lądują na marginesie ze śladowym poparciem. Zresztą obecnie (poza Maltą) mamy jedną z bardziej surowych ustaw aborcyjnych w Europie. Trzaskowski - jego wybór będzie oznaczał, że wszystko to, czego nie chcesz, może stać się naszym udziałem i to w wersji turbo. Zresztą sam Trzaskowski kiedyś raczył się określić w sprawie małżeństw homoseksualnych - powiedział, że chciałby jako prezydent Warszawy móc takiego ślubu udzielić. Chyba wszystko jasne?
Reytan2020.06.18 15:29
Bosak to klamstwo totalne,tak samo jak KOD-omici.
Marciel Macial Degollado2020.06.17 22:58
Obiektywnie najlepsi byli Hołownia, homo Bosak i ten grubasek w śmiesznych pinlgach. Adrian na swoim poziomie, czyli żadnym. Trzaskowski parę razy zgrabnie uderzył w TVP, ale był zdenerwowany i generalnie Hołownia go zjadł elokwencją.
Saki Faki2020.06.18 22:47
Degofago grubaski ci w głowie ha?
Imi\304\2072020.06.17 21:57
Panie Duda, czy gdy zostanie pan prezydentem na drugą kadencję, przeforsuje pan legislacyjnie kwotę wolną od podatku w wysokości 18 tys. zł (jak na Słowacji) i zerowy PIT dla emerytów?
Eris442020.06.18 1:13
Co do kwoty wolnej - racja, ale co do zerowego PIT-u dla emerytów - to już nie, bo najwięcej zyskaliby ci najbogatsi. A kwota wolna docelowo powinna wynosić nawet 25 tys. Ale nie od razu Kraków zbudowano. W 2015 r. było to śmieszne 3000!
Suweren2020.06.18 9:04
I co się zmieniło? Kto na kty skorzystał? Handlarz czosnkiem pod przystankiem? Dla reszty dalej jest 3000.
EMD2020.06.18 9:45
A teraz kwota wolna od podatku dla zarabiających 7500 złotych brutto(!) już wynosi poniżej 3000 złotych. Dla tych co zarabiają na miesiąc 7 tysięcy na rękę kwota wolna od podatku wynosi ZERO!
Reytan2020.06.18 15:20
Pozbawianie panstwa dochodow,to program na Rozbior Polski.
JOANNA2020.06.18 21:58
posmac"? A od kiedy to na Słowacji płacą w złotych? Piszesz, 18tys.m jak na Słowacji !? A może porównaj nam ich zarobki do wolnej kwoty z naszymi? OK?
Sprytny ninja2020.06.17 21:50
Trzaskowski to jakiś wiecznie zły. Nawet uśmiecha się w drugą stronę. Agresją nie buduje się wspólnej Polski. Bardzo dobrze wypadł Duda i Jakubiak - konkretnie i przyjaznym tonie.
trzaska2020.06.18 7:22
to co co ma się wewnątrz,to samo wyłazi na zewnątrz.
wyborca2020.06.17 21:50
Mam wiele zastrzeżeń do Dudy i PiS-u. Ale widząc kretynizm i totalitarne zapędy prymitywnej hołoty z lewicy i PO, a ostatnio tęczowy hitleryzm, zagłosuję na Dudę.
olaboga2020.06.17 21:53
Ja, moja rodzina i znajomi na Hołownię. W drugiej torze na nie-Dude.
Gisi2020.06.17 22:15
Masz głupia rodzine
Eris442020.06.18 1:08
Czyli na "szambelana" Trzaskowskiego.
Eris442020.06.18 0:47
To witam w klubie, wyborco, ja także mimo litanii zastrzeżeń i do Dudy i PiS-u, zamierzam głosować na Dudę, jako najlepszego kandydata, zwłaszcza w zestawieniu z tym całym towarzystwem pretendentów do urzędu prezydenta. PAD jest, moim zdaniem, jedyną sensowną opcją.
ole2020.06.17 21:48
Albo Duda, albo ostateczna klęska Polski pod każdym względem : gospodarczym, ekonomicznym i moralnym. Skok antypolskich sił na senat pokazał, czym kończy się głupota Polaków przy urnie.
edi2020.06.17 21:14
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Marciel Macial Degollado2020.06.17 23:01
Ja polecam jakieś dzieje cywilizacji europejskiej, ponieważ źródła tej ostatniej to nie żadne Chrześcijaństwo, tylko helleński racjonalizm humanistyczny, bez którego nawet katolicka teologia nie mogłaby zaistnieć w takiej formie, w jakiej jest obecnie znana...
Oi2020.06.18 2:55
Więc padasz na kolana przed żydami i interesami izraela oraz zydków z usa ... gratulacje
Polak2020.06.18 4:46
Gdybyś miał cokolwiek wspólnego z Polską to z patriotycznego obowiązku głosowałbyś przeciwko pisowskiej mafii.
JOANNA2020.06.18 20:31
"POLAK"...! KŁAMCO! PRZECIEŻ JESTEŚ ŻYDEM! PRZESTAŃ SIE NAZYWAĆ POLAKIEM, BLUŻNIAĆ NA SWOICH RODAKÓW,! LECHU KELLER....! KOGO CHCESZ NABRAĆ! ZNAJDŻ DURNIEJSZYCH OD SIEBIE...!
ladychapel2020.06.18 6:10
W tym za sranym kraiku przyklasztornym, zwykłemu, uczciwie pracującemu człowiekowi nigdy nie żyło się dobrze. NIGDY. Czy to za króli panowania, czy za marszałka Piłsudskiego, NIGDY nie żyło się w tym kraju dobrze zwykłemu,szaremu obywatelowi.
JOANNA2020.06.18 20:37
"ladychapel''!... /durny geju...". ateisto-Żydzie!...itp... Odwal się od naszej Polski! Co cię interesuję jak się nam żyło! Ale mieliśmy i mamy swój Kraj! A to nie twój kraj! Wy swój macie od niedawna! Poszedł za Don, albo do Usraela !
Reytan2020.06.18 15:07
Komunisci ,jak zwykle,leb w leb z Konfederacja I z Bosakiem.,przeciwko Polsce.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.06.18 18:11
Jeśli chcesz zgłębiać historię to warto czytać źródła i analizować je, bez względu na to czy Ci się podobają czy nie. Na tym polega wiedza historyczna. Jeśli czytasz jedną stronę to jesteś zwykłym domorosłym debilem. Pozdrawiam.
BRAWO PAD2020.06.17 21:14
28.06. Duda, Duda, 28.06. Duda Day
Oi2020.06.18 2:54
juda polin rebe israel
Jurek2020.06.17 21:13
Był jeden kandydat, który na żadne z 5 pytań nie odpowiedział na temat. Prowadzący, już po pierwszym takim wystąpieniu, a przed następnym zwrócił mu uwagę, że należy odpowiadać na temat. Ale ten pan nie rozumiał pytań!
Jurek2020.06.17 21:31
Dlaczego "głośny" działacz pchający się na ekrany i do Belwederu zaatakował prezydenta w debacie, a nie dał szansy swojej mamie, żeby razem z nim była w pałacu prezydenckim?
ryszard2020.06.17 21:13
Sytuacja jest klarowna, Pan Andrzej Duda prezydentem, Pan Jakubiak premierem.
Twój pan święty Israel2020.06.18 2:52
Nie ważne kto wygra i tak goje musicie służyć Świętemu Izraelowi .
Janina2020.06.18 20:20
JUŻ CI TO DURNIU PISAŁAM ! Słuzyliście to wy, a nie wam służono, w czasie II Wojny! Ginęliście też w obozach koncentracyjnych! O czym ty dziadku piszesz??? Przecież istniejecie jako państwo zaledwie 70 lat! WIĘC Z CZYM DO LUDZI IDZIESZ, CHŁOPIE ! NIE Z NAMI TE NUMERY......!
ryszard2020.06.18 6:21
Dodał bym jeszcze - Pan Piotrowski ministrem spraw zagranicznych.
Marciel Macial Degollado2020.06.18 12:36
Pani Pawłowicz ministrą Cnoty Naordowej
Saki Faki2020.06.18 22:46
Degofagollado pamietasz ten kolor czekolady? Z rana z Piotrkiem Nowakiem, śmierdziało ze hej!
Agnie2020.06.17 21:10
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
wujek dobra rada 2020.06.17 21:25
dziecko rzuć to qrewstwo bo w piekle skończysz
Jezus2020.06.17 22:22
Praca jak każda inna tylko przyjemniejsza
f232020.06.18 7:02
i lepiej płatna
Janina2020.06.18 20:24
PRZYPOMINAM CI, CO MÓWI PRZYKAZANIE! " NIE BĘDZIESZ BRAŁ IMIENIA PANA BÓGA SWEGO NA DAREMNO!" Używasz imię "Jezus", żartując! To jest podłe i grzeszne!
wujek lepsza rada2020.06.18 7:30
ja tam bardziej bym sie bal chorob wenerycznych albo przemocy, ale fakt - pieko tez mocny argument XD
Saki Faki do Agnieszki Dz.2020.06.17 23:24
Agnieszko Dz. nie idź ta drogą! Masz męża i dwoje dzieci i kochanka Piotra Nowaka tego z rączką w zdjeciu. Agnieszko proszę cie bo cie rzucę!
Agnieszka Dz.2020.06.18 11:12
Zafiksowałeś się na moim tle trollu? Masz jakąś obsesję? Chore jest to Twoje zainteresowanie moją osobą, te inwektywy, fantazjowanie. Zamiast siedzieć na Frondzie gnaj do psychiatry.
Reytan2020.06.18 14:59
Komunistka smierdzi nienawiscia I wymyslami.
Saki Faki2020.06.18 22:42
Kochana Agnieszko, nigdy nie zapomnę jak deklamowałeś wiersze noblistki Szymborskiej o uwielbianiu, sorry stalina a ja cie rolowałem od tylu.
papaj2020.06.18 8:05
jestem specjalistą od komunikacji morskiej, moge wyczarterowac prom pasażerski
Michał Jan2020.06.18 16:30
A mówiłaś ze pracujesz w służbie zdrowia? A intymnej! Agnieszko Dz. nie idź ta drogą!
major mgr. fizdaj tadeusz(abw)2020.06.20 12:06
zostala zauwazona twoja podejrzana aktywnosc na tym forum (kuska wlasna jest mym godlem nie jednego nia wybodlem)