Kosmos! Aleksander Kwaśniewski rozjechał ,,Wyborczą''. Bronił PiS - zdjęcie
02.09.19, 20:15

Kosmos! Aleksander Kwaśniewski rozjechał ,,Wyborczą''. Bronił PiS

68

Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski, przemówił ludzkim głosem. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" nie pozwolił narzucić sobie skandalicznej antypisowskiej narracji w sprawie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dorota Wysocka-Schnepf starała się jak mogła, by skłonić Kwaśniewskiego do skrytykowania PiS, ale ten nie pozostawił żadnych złudzeń - wszystko było dobrze!!!

 

Dorota Wysocka-Schnepf wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim przeprowadziła chyba tylko po to, by były prezydent opluł rząd PiS za obchody II wojny światowej. Ale to się nie udało.

"Dziennikarka" od pierwszego pytania zaczęła szukać problemu. Zasugerowała, że Kwaśniewskiego celowo usadzono tak, iż ni było go widać. "Nie, nie, ulokowali - nie mam pretensji - dobrze. [...] Po drugiej stronie co prawda, ale to był ten sam segment trybuny, była pani Angela Merkel. Tak że z punktu widzenia protokolarnego nie wnoszę żadnych uwag" - powiedział.

Wyraźnie niezadowolona Wysocka-Schnepf spróbowała inaczej. Zaczęła pytać o Julię Przyłębską oraz Jarosława Kaczyńskiego w pierwszym rzędzie. Ale Kwaśniewski znowu ją zawiódł!

To, że rząd siedzi w pierwszym rzędzie i są tam również ulokowani przedstawiciele władzy sądowniczej, czyli Trybunał Konstytucji, Sąd Najwyższy, Sąd Administracyjny, to jest prawidłowe" - powiedział.

Kwaśniewski przyznał, że miejsce dla Jarosława Kaczyńskiego w pierwszym rzędzie było "zgrzytem protokolarnym", ale powiedział uczciwie: "Rzeczywiście ten pierwszy rząd dla Jarosława Kaczyńskiego jest niezgodny z protokołem, ale odpowiada niestety, podkreślam, polskim realiom". Dodał jednak, że to wszystko tylko wówczas, "gdyby się czepiać".

A Wysocka-Schnepf chciała się czepiać, oj, chciała! Zaczęła pytać o Donalda Tuska, który nie przyjechał, bo - jak mówił - dostał za późno zaproszenie. Ale Kwaśniewski... zamiast zaatakować rząd, subtelnie skrytykował samego Tuska.

"Ja podjąłem decyzję o tym, żeby być. Bo w polskim kalendarzu jest naprawdę kilka takich dat, które powinny ludzi łączyć. I ta tragiczna data wybuchu drugiej wojny światowej jest właśnie taka, że powinniśmy tam być razem. [...] rozumiem motywację Donalda Tuska, z drugiej strony dobrze by było, gdybyśmy w takich dniach spotykali się jednak w szerszym gronie" - powiedział.


Wysocka-Schnepf musiała być zrozpaczona! Zaczęła szukać dalej. Pytała, czy "rocznica nie była pomyślana tak, żeby wcale nie łączyć".

Ale i tu Kwaśniewski nie dał się podpuścić! " Czy ja wiem, rocznica była oczywista" - odparł. "Ja myślę, że polska władza podeszła do tej sprawy odpowiednio. I goście zagraniczni zaproszeni, i bardzo mocna obecność niemiecka, bo to jest absolutnie bezprecedensowe, żeby na takiej uroczystości w Polsce byli jednocześnie i prezydent, i kanclerz Niemiec" - powiedział.

Następnie były prezydent rozwodził się nad tym, jak to Niemcy w tym roku w absolutnie wyjątkowy sposób przyznali się do winy.Uznał, że wystąpienie Steinmeiera było "jednym z najlepszych", jakie kiedykolwiek ze strony Niemców słyszał.

Wysocka-Schnepf wtedy już całkiem odjechała. "I to Niemcy uratowali tę wczorajszą uroczystość?" - zapytała nagle, choć dotąd ABSOLUTNIE NIC nie wskazywało na to, by uroczystość trzeba było "ratować".

I Kwaśniewski ją wyprostował!

" Nie powiedziałbym, że uratowali, ale na pewno nadali jej taki bardzo mocny wymiar. [...] Steinmeier mówił, że czuje się pielgrzymem, pątnikiem, który przyjechał tu boso przepraszać za to wszystko, co się wydarzyło. Myślę więc, że Niemcy podeszli do sprawy niezwykle poważnie" - ocenił.

I tak dalej, i tak w kółko. Potem było o reparacjach, tu Kwaśniewski wreszcie trochę ponarzekał, że PiS gra tym na użytek wewnętrzny. Ostro jednak nie mówił. Wysocka-Schnepf wyciągnęła więc z kapelusza Żydów. Pytała, czy to właściwe, że władz Izraela wczoraj na obchodach nie było. Kwaśniewski uznał jednak, że może i jest to jakiś kłopot, ale jednak "we wszystkich wypowiedziach, które słyszałem, kwestia Holocaustu, bezprecedensowej zbrodni ludobójstwa dokonanej na Żydach, obywatelach Polski, była podnoszona" - powiedział.

Na koniec w pełni bronił decyzji PiS o niezapraszaniu Rosji.

Oj, chyba na jakiś czas Aleksandra Kwaśniewskiego sobie w "Wyborczej" odpuszczą!

bsw/wyborcza.pl

Komentarze (68):

ymil2019.09.5 12:20
Każdy człowiek jest dłużnikiem. Dobrze, jeśli sobie to przed śmiercią uświadomi.
anonim2019.09.5 10:59
Kto słucha Alka, sam sobie szkodzi.
jacek2019.09.3 23:21
Stolzman wie ,ze dni PO sa POliczone !
anonim2019.09.3 19:45
Kwaśniewski chce żyć, więc ich chwali, gdyż wie, ze PiS-y mają zbrodniczego PEGASUS-a, a ten program tajny służy do mordowania.
M..2019.09.3 17:03
Stara szkoła zacznij mówić to co chcą usłyszeć, a gdy będą słuchać możesz mówić to co ty chcesz powiedzieć.
wiktoria2019.09.3 15:34
dlaczego FRONDA jest taka polityczna???
Sebix2019.09.3 11:50
"Oj, chyba na jakiś czas..." Takie teksty można przeczytać w lewicowych mediach. Dla mnie tego rodzaju słowa są niepoważne.
Konfederata2019.09.3 10:30
Prez. Kwaśniewski i w ogóle stare SLD to PiS. Obu partiom bardzo blisko do PZPR. Obecnie oczywiście jest co innego bo SLD zostało zarażone LGBT, ale pomijając ten aspekt to partie bratnie. Lewica narodowa.
Zenek2019.09.3 10:19
Ciekawe czy sam Zachód z USA pokonał by Niemcy i wyzwolił Polskę ? Bez frontu wschodniego ? A więc bez Armii Czerwonej ZSRR ? Reasumując gdyby Niemcy nie napadły na ZSRR w 1941 tylko wszystkie siły rzuciły na USA i Wielką Brytanię to jak zakończyłaby się II wojna światowa dla świata i dla Polski ? Byłaby Polska ?
jacek2019.09.3 23:20
troche pobladziles z datami ,historia i geopolityka ! Anglia sie obronila , pozniej bylo ZSRR a Amerykanie ladowali 2 lata pozniej...pozdro.
stara Reperecka2019.09.4 10:14
Taki się już urodziłeś czy coś ci się stało w życiu ?
Wiesiek2019.09.3 10:12
Skoro nie zaproszony jeden agresor a więc Rosja / spadkobierca ZSRR / to dlaczego zaproszony został ten pierwszy agresor, jakoby brutalniejszy a więc Niemcy które to przez cały okres II wojny św 1939-1945 były wrogiem Polski natomiast z ZSRR było różnie w latach 1939-1945 - raz wróg innym razem w koalicji antyhitlerowskiej. Tak więc mimo wszystko raczej lepiej byłby odbierany w świecie wizerunek Polski gdyby przedstawiciel Rosji był jednak zaproszony. Pokazalibyśmy światu, iż patrzymy bardziej w przyszłość w dobre stosunki sąsiedzkie a nie skupiamy się na ranach z przeszłości. Stare pokolenie pamiętające II wojnę św odchodzi. Oczywiście trzeba nauczać prawdy historycznej , żeby kolejne pokolenia wiedziały kto był najeźdźcą , agresorem a kto był ofiarą II wojny św. Ale nowe pokolenia Niemców czy muszą ciągle bić się w piersi za czyny swoich dziadków czy ojców ? Oczywiście ciągłość historyczna narodów musi być , ale najważniejsze jest, żeby nowe pokolenia Polaków , Niemców, Rosjan , Żydów nawiązywały dobre relacje między sobą i żyły w zgodzie pamiętając o przeszłości ale budując dobro.
tretka2019.09.3 9:20
Żona Ryszarda Schnepfa pluje tak jak i on na Polskę.
Moshe Cvel2019.09.3 8:38
Syjoniści mają potężnego czoła w dużym przełyku z tym SHOAH. Państwo Israel powstało dzięki Prezydentowi USA Trumanowi który jak Wielokrotnie to podkreślał S.Wiesenthal otrzymał od wyznawców mojżeszowych z USA zgrabną walizeczkę z dwoma milionami USD. To wystarczyło aby USA wyraziło w ONZ zgodę i tak oto w Palestynie Powstało!!! Państwo Israel ale nie powstało Państwo Palestyna dla Narodu Palestyńczyków wyznania mahometańskiego. Zatem do połowy 1948 r kiedy Truman wycisnął od ONZ zgodę na powstanie państwa syjonistów wszyscy obywatele Polski wyznania mojżeszowego Uli Polakami bo przynależeli do tego państwa formalnie gdyż posiadali dokumenty tożsamości wydane przez polskie władze administracyjne. Syjoniści do 1 września 2019 całkowicie zawłaszyli i zniszczyli polską tożsamość Polaków wyznania mojżeszowego. Trzeba głośno mówić że ci zabicie w obozach Niemieckich byli Polakami .Państwa żydowskiego nie było , nie było narodu Żydowskiego byli Polacy np. Te 4000 tysiące syjonistów ,którzy okradli wojsko Gen.Andersa z broni i sprzętu , zdezerterowali mówiąc ,że dla nich wojna zakończyła się w Palestynie.A wy jak chcecie bić się z Niemcami o Polskę to idźcie ale bez nas.! Brawo Pan Prezydent Andrzej Duda , brawo Pan Premier Morawiecki , Brawo genialny polski polityk Dr Jarosław Kaczyński. Jak powiedział niedawno wielki polski patriota wyznania mojżeszowego Ed Mossberg niektórzy syjonistyczni politycy z rządu Jamnika Bliskiego Wschodu to idioci.Słusznym było zatem wybranie takich kryteriów aby idiotów na tą 80 rocznicę wybuchu DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ nie zapraszać.Brawo TERAZ POLSKA.
Bartosz2019.09.3 9:47
Strach sobie wyobrazić , jak wyglądałaby Polska bez tego państwa . Ile tego byłoby w naszym kraju
stara Reperecka2019.09.3 11:01
Piszesz jak naziolskie ścierwo.
Hanys672019.09.3 6:57
Lepiej niech Sznepfowa opowie, jak to jest być rżniętym brzezanym wackiem, to naprawdę będzie ciekawsze niż jej umysłowa menstruacja w "gw".
ja2019.09.3 0:51
szambo wybuchło, a dzielnicowego nie widać, nie wychylił się z niego; i nie bryzga na wszystkie strony fekaliami, co się stało ?
anonim2019.09.3 0:20
Fronda pałęta się po kątach 😕
Hanys672019.09.3 6:58
pierd0lisz tumanie
hrabia Potocki2019.09.2 23:16
Pani Dorota kompetnie przy tym mezu komuchu zeszla na psy, zal mi jej
KATON STARSZY2019.09.2 22:25
do Karola-skończ z pedałowaniem,to nie będziesz miał zajadów.A propos Kwacha,pewnie był trzezwy i sumienie się odezwało.
Mirek2019.09.2 22:22
Mieliśmy trzech komunistycznych prezydentów : DONOS - bolek , POLMOS schtoltzman i BIGOS - komoruski - "hrabia' , których jedyną działalnością było szkodzenie Polsce . Żaden z tych trzech polityków nie zasłużył się pozytywnie dla Polski .
Tylko Prawda2019.09.2 22:11
Miał rację Radek Sikorski mówiąc że Polacy mają wrodzoną murzyńskość, typowym przykładem takiej postawy jest autor tekstu "Kosmos! Aleksander Kwaśniewski rozjechał ,,Wyborczą''. Bronił PiS"
remo2019.09.3 0:58
nie miał racji, ponieważ zarzucając nam murzyńskość wobec Stanów Zjednoczony Ameryki Północnej sam reprezentował szwabskość i kacapskość wobec szwabów i kacapów, co dla nas jest dowodem zdrady. Ale widocznie ty tego nigdy nie zrozumiesz, robaczku. Poza tym, autorem teksty był/jest kwach, cwany mosiek. Kumasz cieciu ?
Tylko Prawda2019.09.3 8:50
remo, o wielki ssaku dlaczego wyrażasz się tak pogardliwie o pracownikach ochrony
stara Reperecka2019.09.4 10:12
"robaczek", "cieć" ... a kim ty jesteś ?
imie 2019.09.2 22:09
cwany mosiek, czuje co się święci, to i gadać zaczął inaczej
katolik2019.09.2 21:56
Kwasniewski zauważył prawdę,ale nie tylko w kwestii obchodów II wojny, nawrócił się.,bo chcąc nie chcąc jest zaskoczony rozwijającą się Polską,a nie mówieniem że pieniędzy nie ma i nie będzie i okradaniem jej przez PO.Pewnie odda głos na PIS i dobrze.
anonim2019.09.2 21:48
To ta kobieta, na którą mąż w dyplomacji pobieral nienalezny zasilęk. Ciekawe czy go oddał.
anonim2019.09.2 21:46
nie słuchajcie lewaków bo oni kłamią przekupują naukowców którzy też kłamią. Nie słuchać co lewaki mówią bo to kłamcy ,mordercy ,wichrzyciele.Poprostu barbarzyńcy, dzikusy ,zwierzęta, bydło.Trzeba ich izolować od społeczeństwa.
nolens volens2019.09.2 21:36
Olek !!!!
anonim2019.09.2 21:35
topiący brzytwy się chwyta
JS2019.09.2 21:26
Czyżby u p. Kwaśniewskiego widać oznaki otrzeźwienia umysłowego, uwolnienia od opętania intelektualnego ? Może zadziałała na niego siłą modlitwy i Jezus tchnieniem Swoich ust zdmuchnął demony, które pętały jego umysł tak długi czas ? Trzeba dalej patrzeć jakie owoce będzie p. Kwaśniewski wydalał z siebie, czy jest to to prawdziwa zmiana myślenia czy tylko aby przypodobać się wyborcom przed kampanią ! Pozdr.
Cool2019.09.3 8:21
To raczej instynkt samozachowawczy, trzydzieści lat temu też mu się uruchomił.
Michał Pasierb 2019.09.2 21:22
"I to Niemcy uratowali tę wczorajszą uroczystość?"- absolutna perełka wśród pytań byłej pani ambasadorowej Wysockiej- Schnepf ....xDDD Nie musieli by ratować uroczystości, gdyby nie wywołali wojny. Co to długotrwałe upały...no i tvn robią z ludzi...
stara Reperecka2019.09.2 21:02
Jesteście śmieszni. Facet jest megadyplomatą. Nie pozwolił sobie na małostkowe przytyki bo i po co, dopier... z grubej rury. Powiedział wam wprost : konstytucyjne ośrodki władzy nie mają znaczenia, ważny jest poseł Kaczyński i to są polskie realia !
anonim2019.09.3 10:55
Nnie pisz bzdur ..no chyba ze jestes hejterem
stara Reperecka2019.09.3 10:58
W którym momencie to bzdura ? Nie podoba się, prawda w oczy kole !
Durczykiewicz2019.09.2 20:55
Hitler był niestety Niemcem, obozy niestety były niemieckie...więc Prezydent Niemiec zachował się odpowiednio choć przecież nie on sam jest za wojnę odpowiedzialny. Oby niemieckie media podtrzymały tę narrację dla własnej korzyści. Szkoda, że nie możemy żyć w zgodzie tak szczerze przecież tak blisko siebie jesteśmy...
jm2019.09.2 23:34
Austryjakiem
jacek2019.09.3 23:15
Hitler byl Austriakiem...
man woman albo gender2019.09.2 20:53
Ciekawe co byście napisali, gdyby to samo powiedział Robert Biedroń.
KINGA 2019.09.2 23:26
MAN WOMAN ! NIE PLEĆ BZDUR! BUJASZ W OBŁOKACH! Przecież Biedroń nigdy tak nie powiedziałby! hahaha ! Gdyby? ,piszesz ! Nie ma gdyby ! Pewne, jest, że nie ! Po co "gdybać" ! Nie ma takiej opcji, o czym ty myślisz??? To twoja bajka !
anonim2019.09.3 0:13
Obok "Kingi" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś. Czas wyjść z szafy. Innej opcji nie ma!!!
BiegunkaProrocza2019.09.3 1:35
Dostaliby biegunki pokutno ekspiacyjnej.
Prorok2019.09.2 20:53
I ona pracowala w TVP?Co to za ludzie?
Lublinianka2019.09.4 0:17
Żona Schnepfa - byłego ambasadora Polski w USA, jednego z hordy kanalii, którzy napisali paszkwila do Trumpa z prośbą o odwołanie jego wizyty na 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i o "łamaniu praworządności w Polsce".
Taka prawda2019.09.2 20:51
Tu bardzo mądrze się zachował pan prezydent ,
dzielnicowy 2019.09.3 6:16
Ten pijak to potomek mordercy Polaków. NKWD w tej zydokomunistyczni rodzinie wielbi się do dzisiaj
krajowy2019.09.3 15:27
dzielnicowy no to udowodnij ze to pijak !!potomek mordercy Polaków bo jak nie to na takich jak ty jest prarafgraf w kodeksie karnym
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.3 16:01
pijak chorował często na afrykańską chorobę jego ojciec to żydokomunistyczny bandyta---szukaj paragrafu--znaj prawdę ----buraku ---kwaśniewscy to komunistyczni zdrajcy ---ucz się --krajowy ---z-UPKU
Karol2019.09.2 20:41
"Porzadni ludzie ", Kwasniewski i ty, wez mnie nie rozsmieszaj, bo mi zajady popekaja !!!
stara Reperecka2019.09.2 21:04
Zajady to objaw braku pewnych witamin. Brak witamin to również zła praca mózgu. Pomyśl o tym jeśli jeszcze możesz.
Bambo2019.09.2 20:34
Płatni hejterzy, do roboty!. Jakoś was nie widać
Agnieszka2019.09.2 20:33
A Izrael tez za późno zaproszenie dostał? Jakoś trudno mi uwierzyć. Ale mało mnie to martwi, bo po ostatnich wyskokach dających światło na wcześniejsze działania, to jak już to mi się kojarzą z przedstawicielami Żydów wysyłających Polaków na Syberię po 17 września albo katującymi w katowniach UB a nie z ofiarami holokaustu, na których śmierci chcą zarobić po raz kolejny. Natomiast brak przedstawicieli Iranu, którzy ratowali nasze dzieci bardzo mnie zasmucił - zwłaszcza jeśli wynikałoby to z braku zaproszenia przez Polskę, by się Izraelowi i USA przypodobać. Brak słów. Jak tak to zrównaliśmy się z podłością Anglików, co zostawiły Polskę na pastwę katów i nawet przez brak zaproszenia na paradę zwycięstwa zasług polskim żołnierzom odmówiły za wspólną walkę, poświecenie, ratowanie życia, by się Stalinowi przypodobać. Hańba!
dumny Polak2019.09.2 20:32
Jeśli GieWu po raz pierwszy po prawie 4,5 latach prezydentury PAD napisało pierwszą pochlebną opinię, że wystąpienie PAD na Placu Defilad było jego najlepszym wystapieniem do tej pory jak prezydenta, tzn. że byc może koszerni zaczynają mowić ludzkim głosem? Na jak długo tak się stanie? Raczej nie na długo, ponieważ już dziś Kurski pluł po hebrajsku !!!!!!!!
BiegunkaProrocza2019.09.3 1:32
A ja tam zrobiłam kupę na to przemówienie. Choć bardziej debilne było to co gadał Pence.
nie ślepy2019.09.3 1:41
Nie, ty nie zrobiłaś tej kupy...ona jest dalej w twoim lewackim łbie!
BiegunkaProrocza2019.09.3 1:54
Niestety już nie ma, ale jeśli poczekasz to znowu będzie i będziesz mógł się poczestować
Cool2019.09.3 8:18
Sam się w tym goownie taplaj, obleśny świrze! Czy wszyscy geje sa tak ohydni!
Wojciech 2019.09.3 6:37
Czy zamiast " kupy" nie wyszedł z ciebie, z takiego nadęcia się ... debilny i smrodliwy " bąk"? Nie mylić z ps. np. redaktorów w GieWy ...
Em2019.09.2 20:28
Porządni ludzie potrafią docenić, kiedy widzą coś zrobionego dobrze, nawet jeżeli nie lubią tego kto to zrobić. Sztuka niewyobrażalna dla pseudochrześcijańskiej frondy.
błyskotliwość niewyobrażalna2019.09.2 23:40
przecież fronda w tym artykule chwali Aleksandra za mądre odpowiedzi pomimo że go nie lubi... nie zauważyłeś?
Stach2019.09.2 23:45
Jak niewyobrażalna, skoro o tym pisze..? Może jedz łebki śledziowe..
Em2019.09.3 6:51
Fronda nie chwali Aleksandra za to, że zrobić coś dobrze, tylko za to, że chwali PIS (dla porównania zobacz co się dzieje, kiedy tylko ktoś powie o PIS coś złego). Ja mówię np o sytuacji, kiedy to Tusk negocjował sprawę brexitu i robił to bardzo sprawnie, a na frondzie został obsmarowany jako 'grożący Wielkiej Brytanii".
Reytan2019.09.3 13:21
Kwasniewski jako porzadny i jako CZLOWIEK ??? CO ZA IRONIA
wiktoria2019.09.3 15:33
dlaczego FRONDA jest taka polityczna????