Korwin-Mikke: Zieloni to agentura wpływu - zdjęcie
30.07.14, 20:50fot. Facebook

Korwin-Mikke: Zieloni to agentura wpływu

14

Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z „Super Expressem” powiedział, że agentami wpływu Moskwy są „np. Zieloni, którzy za pieniądze Gazpromu sprzeciwiają się budowie elektrowni atomowych czy eksploatacji gazu łupkowego, co zagroziłoby interesom Rosji”.

Zapewnił przy tym, że sam Władimir Putin jest „dobrym przywódcą dla Rosji, co nie znaczy, że nie jest przeciwnikiem Polski w niektórych sprawach”. Stwierdził, że nie popiera Putina we wszystkich sprawach. Korwin-Mikke uważa, że prezydent Rosji „zrobił potworny błąd po aneksji Krymu, że nie ogłosił, że nie będzie już popierał żadnych innych separatystów. I ci inni mieli nadzieję, że też ich poprze”.

Nie odniósł się do przytoczonych przez dziennikarza „Super Expressu” oskarżeń o to, że sam jest rosyjskim agentem.

Korwin-Mikke zapewnił także, że jego partia nie zamierza zawierać żadnej koalicji. „W ostateczności mogę przyjąć stanowisko wicepremiera bez teki, żeby wiedzieć, co się w rządzie dzieje. Nie będziemy rządzić, bo musielibyśmy wykonywać te kretyńskie ustawy” – tłumaczy swoją decyzję szef Nowej Prawicy. Dodał, że może podjąć współpracę w pewnych obszarach nie tylko z PiSem, ale także z PO. „Oni rządzą, ale my żądamy ważnych ustaw” – podsumował. 

bjad/se.pl

Komentarze (14):

anonim2014.07.30 21:01
Fajny misiu z tego Korwina! Rozumiem, on tak bardzo jest zapatrzony we własna inteligencję (która jest bliższa inteligencji zaprogramowanej maszymy niż człowieka), że uważa wszystkich innych za idiotów. Myśli, że w PiS-ie (w PO szybciej, ale tez bym tego nie zakładał) są ludzie, którzy za sam zaszczyt powierzenia JKM-owi stanowiska wicepremiera bez teki będa głosowali za ustawami zaproponowanymi przez NP? Bez poparcia NP ustaw, którre pewnie PiS (czy PO) chciałby przepchnąć, ale nie mają większośći bez NP? Bez wzięcia na siebie odpowiedzialności współrządzenia i wykonywania kretyńskich ustaw spiją smietankę? Coś ten JKM odlatuje jeszcze bardziej. Narcyz jaki czy co?
anonim2014.07.30 21:04
JKM mięknie w swojej rusofilli.
anonim2014.07.30 22:47
@Pokręć Ideałem to on nie jest, ale przesadzasz. Doszukujesz sięna siłęjak tu go skrytykować. A Fronda w końcu pokazuje ciout więcej prwady na temat Korwina. Ale dalej niepotrzebnie wprowadza insynuacje niewprost, jakoby był rosyjskim agentem, bo temu nie zaprzeczył: A możęnie miałnawet okazji zaprzeczyć, a możę uznał pytanie o to za śmieszne i obraźliwe, a możę nie było ono sformułowane, itd.. Za dużo parafraz. Bo wg mnie nie powiedział wcale, że nie zamierza zawieraćkoalicji. To superexpres, albo fronda poczynili taką interpretację jego słów później zacytowanych. Ta interpretacja jest przynajmniej pochopna...
anonim2014.07.30 22:49
"Stwierdził, że nie popiera Putina we wszystkich sprawach." To sformułowanie też przemyca obciążającąKorwina sugestię, jakoby popierał Putina w większości spraw, a tylko w niektórych się nie zgadzał .A jak wiadomo ludzie mają wdrukowany przez mechanizm powtarzania i parafraz schemat, że Putin, to samo zuooo!
anonim2014.07.30 22:52
Artykuł bardziej przychylny wobec Korwina o 22. 30.. Poprawcie wg moich wskazań i dajcie na główną... MOżę cie słusznie popolemizować np. z tym, co KOrwin mówi o neutralności państwa, bo trudno, o coś takiego. ..
anonim2014.07.30 23:00
Swojądrogą śmieszy to, iżtrochę bardziej przychylny komentarz w stronęKOrwina pojawiłsiędu dopiero, jak wpisał się on w modną tu retorykę oskarżania kogoś o agenturę prorosyjską... Przepraszam ale niepokojąca jest ta aprioryczna antyrosyjskość Frondy. Nawet specjalną zakładkę macie "klakierzy putina"... Nawet jeśli osobiście zestrzelił ten samolot, to zbyt szybko wydajeciue wyrok, bo to co podajecie jako dowody, to tylko marne poszlaki. Podobne "dowody na niekorzyść ukraińców(zdlęcia wyrzutni, czy czegoś tam, kierunki jakieś itd...) podawali rosjanie...
anonim2014.07.30 23:30
chcący - to po prostu wygodny sposób życia. Wszystko co złe to przychodzi od Rosjan, to Frondowe założenie. Więc w ciemno o wszystko obwiniamy Rosjan. Następnie, jeżeli zarzuty się potwierdzają to triumfujemy, bo natychmiast wiedzieliśmy że to wina Rosjan. Jeżeli zarzuty się nie potwierdzają, to zwalamy to na agentów/złą pogodę/cokolwiek lub po prostu do sprawy nie wracamy. Kółko się kręci, kliknięć na stronie przybywa...
anonim2014.07.30 23:37
@Szarlej Ale to boli, bo jednak jakoś się z Panem Terlikowskim utożsamiam. MOżę nie zdaje sobie z tego sprawy, to działa jak taki psychologiczny nieuświadommiony mechanizm.
anonim2014.07.30 23:37
Do krytyków klakierów putina: "... Tymczasem na Ukrainie właśnie się wyjaśniło; po złożeniu dymisji przez dotychczasowego premiera Arszenika Jaceniuka, który tylko „był podejrzewany” o żydowskie pochodzenie, jako kandydata na nowego premiera wymienia się dotychczasowego wicepremiera Włodzimierza Hrojsmana, kawalera Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, który nie musi być już o nic „podejrzewany”. Jeśli przypomnimy, że premier Arszenik Jaceniuk wypuścił Dniepropietrowsk w arendę finansowemu grandziarzowi Igorowi Kołomyjskiemu, którego też nie trzeba już o nic „podejrzewać”, wreszcie - kiedy tworzy się właśnie żydowski batalion, który będzie walczył o „naszą Ukrainę” to po pierwsze - rozwój sytuacji w tym kraju pokazuje, że wielkimi krokami zmierza ona do „sprawiedliwego pokoju”, a zarazem - po drugie - wyjaśnia przyczynę dla której publicyści judeochrześcijańskiego portalu „Fronda” nie tylko zapamiętale wierzą we wszystkie komunikaty kijowskiego Ministerstwa Prawdy, ale również każdego, kto - jak niżej podpisany - „nie poważył się” wskazać jasno, kto jego zdaniem ponosi za nią (tj. katastrofę samolotu malezyjskich linii lotniczych - SM) odpowiedzialność. Rzeczywiście „nie poważyłem się”, bo - w odróżnieniu od publicystów „Frondy” rzuconych na odcinek demaskowania ruskich agentów - nie wiem, kto tak naprawdę ten samolot zestrzelił. Ciekawe, czy oni wiedzą to na pewno, czy też tylko przychylają się do „większości obserwatorów”, co to są przekonani o „ewidentnej winie Rosjan”. Właśnie PiS wpadło na pomysł, by tę „ewidentną winę Rosjan” ustalić przez głosowanie w Sejmie. To niewątpliwie podejście nowatorskie, chociaż niekoniecznie chrześcijańskie, bo św. Jan zachęca jednak by najpierw jednak „poznać prawdę”. Ale rozumiem, że zarówno „lewica laicka”, jak i „judeochrześcijanie” nie mają głowy do takich głupstw, jak prawda, zwłaszcza kiedy walka o pokój wchodzi w decydującą fazę. Stanisław Michalkiewicz" http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3172
anonim2014.07.31 1:38
Wiem, że na Frondzie Korwina się nie lubi, a i ja nie chcę uchodzić za jego adwokata, ale elementarna, chrześcijańska uczciwość wymaga ode mnie, aby zwrócić uwagę, iż KNP, czy Korwin we własnej osobie święci triumfy w Sieci, np. pod filmikami na YouTube. Ostatnio, w Trójce Beata Michniewicz zaprosiła se niejakiego Rozenka z palikociarni, która to partia nawet nie przeszła 5% do PE. A Korwina się przemilcza.
anonim2014.07.31 1:59
Jeśliby brać serio nawał miłośników Korwina w Sieci, to KNP miałoby ze 30%.
anonim2014.07.31 2:08
Dobre sobie! :D Tacy z nich agenci, że protestują przeciwko odwiertom na północy Rosji, są przeciwni emisji dwutlenku węgla i promują energię ze źródeł odnawialnych. Trzeba mieć coś z głową, żeby wierzyć, że to korzystne dla Putina. Loleczki i hahaszki. :)
anonim2014.07.31 7:53
I Korwin przejąłby władzę.
anonim2014.07.31 9:21
zielony to on jest i zębow nie myje