Konfederacja  ramię w ramię z Trzaskowskim? Grodzki i Bosak się tłumaczą - zdjęcie
19.06.20, 11:49Fot. screenshot - YouTube (Fakty RMF FM, Konfederacja TV)

Konfederacja ramię w ramię z Trzaskowskim? Grodzki i Bosak się tłumaczą

46

Jeszcze niedawno kandydat Konfederacji tłumaczył, że raczej nie ma szans na to, żeby Konfederacja poparła Trzaskowskiego w II turze wyborów, jeśli do niej dojdzie.

Dzisiaj z kolei na antenie TVN24 marszałek Senatu Tomasz Grodzki tłumaczył:

- Rozmowy na to, żeby przekonać wyborców, którzy w pierwszej turze zagłosują na innych kandydatów, a chcemy, żeby w drugiej turze zagłosowali na prezydenta Trzaskowskiego, są prowadzone w zaciszu gabinetów, niekoniecznie w świetle fleszy

Dodał też:

- Z Krzysztofem Bosakiem personalnie to nie wiem, ale rozmowy z Konfederacją jak mi wiadomo są prowadzone zarówno przez sztab prezydenta Dudy, jak również przez przedstawicieli naszej strony

Na temat konfliktu pomiędzy Rafałem Trzaskim i Borysem Budką powiedzial:

- Absolutnie zaprzeczam. To są jakieś plotki rozsiewane przez naszych przeciwników. Wszyscy - i przewodniczący Budka i cała struktura i moja skromna osoba pracujemy na sukces Rafała Trzaskowskiego. Role są rozdzielone - jeden się spotyka z samorządowcami, drugi z wyborcami, trzeci z dyrekcjami szpitali, ktoś inny rozwiesza banery

Reakcja Krzysztofa Boska była całkowicie przewidywalna, czyli w stylu „PIS-PO jedno zło”. Na Twitterze napisał:

- PiS i PO chcą przejąć wyborców Konfederacji. PiS wstrzymał ataki w TVP i pokazał kilka urywków z konferencji. Marszałek Senatu z kolei, aby zmniejszyć dystans, kłamie na temat rzekomych zakulisowych rozmów.
A my, żeby dalej przejmować wyborców PO i PiS, po prostu mówimy prawdę

Wyborcom Konfederacji zdecydowanie bliżej do PiS i prezydenta Andrzeja Dudy, a do kogo jest bliżej Krzysztofowi Bosakowi?

mp/tvn24/twitter/fronda.pl

Komentarze (46):

Jan Radziszewski2020.06.21 21:34
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste
kibic2020.06.20 9:36
Hołownia=Bosak=Trzaskowski= kompletne dno
Jan Radziszewski2020.06.20 9:03
Pragmatyka polityczna ! Kłam Kłam PIS i PO a nóż kto uwierzy i zagłosuje na nas !!
Walter2020.06.20 8:26
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował promowanie przez Unię Europejską żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotację telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.
Elwir2020.06.20 7:22
Nie wiem ale zawsze jak słucham Bosaka mam wrażenie, że to taki Adolf w swoich młodych latach, tylko może jeszcze bardziej mściwy i wymoczkowaty - i co z tego, że merytoryczny - Adolf też był merytoryczny. Nie daj Boże dać mu więcej władzy niż na długość jednego palca. Niech sobie tam punktuje rządzących z tylnej ławeczki
matematyk2020.06.19 20:54
Przeglądam od dłuższego czasu artykuły i komenatarze z różnych stron internetu - od onetu, wp, aż do frondy czy pch24. Niestety stajecie się najbardziej obrzydliwym portalem jeśli chodzi o jakieś insynuacje, pomówienia, itp. Proszę spojrzeć na te wypociny powyżej - ani jednego, najmniejszego, konkretnego faktu. Tytuł oczywiście w formie niewinnego pytania. Najbardziej obrzydliwe dla mnie jako gorliwego katolika jest to, że na tym portalu różnym, oszczerczym niekiedy treściom, towarzyszą te o treści religijnej, często nasze największe świętości. W ten sposób różni mniej religijni bywalcy frondy mogą w absolutnie błedny sposób postrzegać istotę Kościoła i Świętej Wiary Katolickiej. Szanownym redaktorom przypominam - cel nie uświęca środków (por. KKK 1753). Nawet jeśli taki Trzaskowski będzie przez katolików wysoce niepożądanym Prezydentem, to nie znaczy, że można na jego temat opowiadać choćby drobne kłamstewka, trochę koloryzować fakty, coś nadinterpretować. To jest Wasz grzech redakcjo, który niestety obróci się przeciwko Wam i wszystkim wyznawcom Chrystusa w tym kraju (wiele wskazuje na to, że Trzaskowski ma szansę pokonać Dudę w drugiej turze). A jeśli chodzi o Bosaka - wasze podłe kłamstwa i insynuacje, tym bardziej uderzą w Dudę, bo zapewne większość wyborców Bosaka - w geście wdzięczności - wypnie się na Dudę w drugiej turze. Gdybyście byli nieco bardziej życzliwi, można byłoby liczyć na te kilka cennych punktów procentowych.
sara miriam2020.06.19 22:52
Jesli wygra Trzaskowski, to w pierwszym rzędzie wykurzy nazioli. Potem Kościół.
Michał Jan2020.06.19 15:53
Nie wiem, jak może ktoś głosujący na p. Bosaka mógłby chcieć potem poprzeć Trzaskoszczaka oddając na niego głos. Ale, żeby Trzaskoszczak przegrał, wyborcy Konfederacji muszą zagłosować na Pana Prezydenta. A Pani Marysia Patysia apiat' tymi wrednymi insynuacjami zachęca ich do całoniedzielnego wypoczynku z dala od urn.
Saki Faki2020.06.19 16:03
Cóż począć? Czy głos na Punishera w drugiej turze, to dobry pomysł?
Micha\\\\\\\\305\\\\\\\\202 Jan2020.06.19 17:59
Trzaskoszczak jest przewidywalny i nie daje żadnych nadziei na jakiekolwiek sensowne działania. Pan Prezydent nie ma przed sobą drugiej kadencji, a w pierwszej doznał kilku upokorzeń ze strony "Nauczyciela". Czy ten cień nieprzewidywalności jest wystarczającym powodem do ruszenia się 12 lipca z domu?
Saki Faki2020.06.19 18:07
Też o tym myślałem. Swoją drogą, lokalny aktyw pisowski w panice...
hrabia Potocki2020.06.19 14:55
Kochani Konfederaci Kazda partia robi bledy wieksze lub mniejsze, ale to co robila PO z dziesiatkami afer , zamiatanieich pod stol , brak jakiejkolwiek proby reorganizacyjnej sadow, klamstwa i obluda odnosnie wieku emerytalnego, funduszy , brak jakichkolwiek pieniedzy dla szpitali, brak podwyzek pesji i totalna kradziez WATi wiele , wiele innychniezalatwionych spraw, pan Trzaskowski pokazal w warszawie ze jest bardzo miernym prezydentem , nie pomogl ludziom w sprawie brutalnej prywatyzacji mieszakan, podniosl ceny parkingow brak darmowych zlobkow, zadnych zmian (na plus w W-wie) a szczytem wszystkiego bylo jego zachowanie i postawa w awari Czajki, gdyby nie pomoc rzadu zatopilby sie w szambie , to nie jest czlowiek ktory mogby sprawowac rzady prezydenta w Polsce.Wszystkie socjalne osiagniecia ktore dal przecietnym polakom PIS zostana zabrane , wspominal to wielokrotnie gdy nie byl kandydatem na prezydenta, a wszyscy polacy beda pracowac do 67 a moze 70 lat bo takie maja projekty zausznicy Trzaskowskiego, dlatego powinnismy wybrac mniejsze zlo czyli PIS,pozdrawiam normalnych polakow
Saki Faki2020.06.19 15:59
Teraz kochani Konfederaci? Nie ruskie onuce? Wzruszyć się mam? Bierzcie sobie tych swoich Trzasków, Dudusiów i resztę tego socjalistycznego szajsu i idźcie w cholerę.O Duda ciao, Duda ciao, Duda ciao, ciao, ciao.
violencja2020.06.19 23:20
Nie wybieram pomiędzy cholerą , a dżumą.Wybieram ŻYCIE , Konfederacja i Mirosław Piotrowski. Zatem mnie nie obrażaj , że jestem nienormalną Polką. Nie pozdrawiam.
OBSERVATOR2020.06.19 13:59
Fronda wmawia konfederatom dziecko w brzuch . Nikt kto będzie głosował na Bosaka nie odda swego głosu na Trzaske z ugrupowania PO .
Saki Faki2020.06.19 14:31
Tyle w temacie, padła puenta.
ole2020.06.19 12:46
Przestańmy słuchać młodych, nieopierzonych buntowników, którym się marzy wielka polityka i rewolucja, a którzy mają pstro pod kopułą. Wokół Bosaka to się kręci cały przekrój uwodzicieli politycznych od prawa do lewa, pstrokacizna starych nierobów i młodych narwańców - ni pies ni wydra. Z tej mąki chleba nie będzie.
Stańczyk2020.06.19 12:33
Ciekawe czemu fronda z gorliwością godną lepszej sprawy tak uporczywie próbuje zasiać animozje między Patriotami? Jakoś tak przez przypadek przypomniało mi się, że swego czasu Międlar określał ten portal mianem syjonistycznego ścieku.
man.of.Stagira2020.06.19 12:51
swego czasu KSIĄDZ Międlar zachowywał się jak ksiądz dawne dzieje..
Stańczyk2020.06.19 12:56
Postąpił uczciwie. Zamiast mieć kobietę "na boku" opuścił Stan Duchowny.
man.of.Stagira2020.06.19 13:00
wielu mężczyzn chrześcijan, zgodnie z tą logiką, mogłoby otworzyć burdele w swoich domach i postępować uczciwie -zamiast mieć kochanki na boku! Mąż Uczciwy 'INACZEJ'...horror mundis
Stańczyk2020.06.19 16:30
Burdele to ma być adekwatne porównanie do relacji jedna kobieta-jeden mężczyzna?!
man.of.Stagira2020.06.19 17:58
a czy ksiądz Międlar uzyskał dyspensę z Rzymu? Nie słyszałem. DLATEGO jak najbardziej adekwatne jest porównanie!
Michał Jan2020.06.19 15:54
A może zwyczajnie Marysia Patysia ma rozum zlasowany wyznawaniem kultu "Nauczyciela"?
Toni 2020.06.19 12:32
PO to Przestępcza Organizacja antypolska to słudzy ruskich i niemieckich państw, więcej w tej partii jest przestępców niż uczciwych, głupich niż myślących to szkodniki Polski i Polaków, oni tu tylko po to mieszkają by szkodzić Polsce to zdrajcy i druga targowica.
TTT2020.06.19 12:24
To jest naprawdę historyczna chwila. Polacy musimy się maksymalnie zmobilizować, bo postkomuniści i liberalni lewicowcy w II turze wyborów prezydenckich wszyscy oddadzą głosy na R. Trzaskowskiego. Chyba nie chcemy znowu powrotu do wysokiego 20% bezrobocia, ciągłego szukania pracy, pracy na umowach śmieciowych, braku dodatkowych możliwości zarobkowych z tzw."przeżyciem od pierwszego do pierwszego", braku gospodarczego rozwoju naszego kraju, totalnego zwijania przemysłu i likwidacji zakładów pracy. Nikt nie chce być robotnikiem w niemieckich montowniach za psie pieniądze. Nie chcemy też kolejny podwyższenia wieku emerytalnego o 7 lat dla kobiet i 2 dla mężczyzn oraz kolejnej kradzieży naszych środków pieniężnych zgromadzonych w nowych Planach Kapitałowych? Jeżeli jesteśmy mądrym narodem musimy wybrać A. Dudę na Prezydenta RP. Trzaskowski prezydent wszystkich SB-eków, milicjantów, urzędników z PRL-u, aferzystów wyłudzających VAT, nieuczciwych przedsiębiorców, przestępców osadzonych w więzieniach. Zastanówcie się, co on nam da? Kompletnie nic - to reprezentant złodziejskiej Platformy Obywatelskiej i dawnego kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz Unii Wolności. Jak Donald Tusk zakładał KLD, to niemiecka partia CDU przywoziła mu całe reklamówki marek zachodnich. Co oni zrobili przez 30 lat? Co zyskał na tym zwykły Polak, nie przekrętas i złodziej ? O komunistach z lewicy i SLD już nie wspomnę, ci tez kradli na potęgę i wspomagali mafijne działania Pruszkowa oraz Wołomina, których ludzie rządzili krajem wiele lat. Chyba nie macie tak krótkiej pamięci. PSL to komunistyczne ugrupowanie, które zawsze współpracowało z lewicą oraz było chłopcem na posyłki lub do trudnych zadań jak podnoszenie wieku emerytalnego lub kradzieży pieniędzy z OFE. Konfederacja to typowo prorosyjska partia, a K. Bosak jest nadal przedstawicielem stowarzyszenia bilateralnego Polska-Izrael, wieloletni współpracownik Macieja Giertycha ( tu bardzo wartościowy link z którego dowiadujemy się kim jest K. Bosak: https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww ). Jedynym kandydatem mającym w sercu interes Polski i Polaków jest jeszcze Marek Jakubiak, ale niestety nie ma on szans. Tak wiec zastanówcie się na kogo oddacie głos w wyborach - bo komuniści zewrą szyki to jest pewne !!!
Ropa z gila2020.06.19 12:14
Ja, świadomy wyborca Konfederacji, w żadnym wypadku, gdy w drugiej turze dojdzie do walki miernoty doopy, z szumowiną zakłamaną trzaskiem, nie poprę nikogo, bo to jak wybierać goowno co sie do buta przykleiło, do tego co mi kot mój cholerny, wczoraj do mojego starego kapcia... szelma jedna narobiła... opt taka kocia wdzięczność! ;P Panie Boże, pan Bosak ma dużo wad, ale ponad wszystko, rozwój gospodarki ma na pierwszym miejscu U niego nawet pedał się pozywi, byle tylko nie fikał, i w miejscach publicznych swych "wdzięków", nie uwydatniał... tak nam dopomóż Gaja, Matka Ziemia, oraz Ra
Saki Faki2020.06.19 14:30
Ok człowieku, ogarnij może język i nie ośmieszaj SPRAWY.
Ropa z gila2020.06.19 15:15
Sami się ośmieszymy i to kolejny raz... zakulisowe rozmowy toczą sie już po raz kolejny, juz wiceministra dostawaliśmy, i choć koledzy są programowi, i nie ulegają tak łatwo, to niebezpieczeństwo zawsze istnieje, konfederacja jak nazwa wskazuje, jest zrzeszeniem wielu grup którym przyswieca nacjonalizm, wolność gospodarcza, oraz własnośc prywatna, to są wartości nie znane poyebom oraz pisdzielcom, tamtych toczy socjalizm stosowany do ogłuypiania ludzi ich własnym pieniądzem Jestem za sprawa, lecz nie jestem drętwym bucem, wołającym Ojczyzna, rozdzierajac koszulę... luzik dziadek ;D ps... mozna ośmieszyć coś na frondelku, toz to jeden cyrk ;P
Saki Faki2020.06.19 15:50
Ok, da się chyba dyskutować bez obrażania kobiet, typowego dla pisowskich przychlastów? Wracając do artykułu, w czyim pustym łbie roi się, że POPiS przejmie wyborców Konfederacji? Ogarniasz? Przejmie XD Przyzwyczaili się do myślenia o swoich wyborcach jak o bezrozumnym bydle. P.S. Przecież na Frondę wchodzi się dla beki z pisiorów.
Ropa z gila2020.06.19 16:07
Wybacz... ale my się znamy Jerzy ;P A ty mnie strasznie nie lubisz, szkoda twego czasu na mnie ;) A samo bycie kobietą niczego nie zmienia Tak samo w okopach walczyły po obu stronach, i tak samo umierają... w krzyku i własnych wydalinach, ani mniej ani wiecej szacunku
Saki Faki2020.06.19 16:18
Mieliśmy już jakieś starcie? Nie pamiętam. Cóż mogę poradzić? Razi mi mnie takie traktowanie kobiet, kojarzy się z kochanymi sojusznikami ze wschodu :) Cholera, jakiś staroświecki jestem.
Ropa z gila2020.06.19 16:24
Nie pierdziel Jerzy... Zerro;) A Agę znam lepiej... niż bym sobie tego życzył
Saki Faki2020.06.19 16:39
Czyżbyś był poddębickim śmieciem?
Ropa z gila2020.06.19 16:55
Ja pierdzielę... jako jeden z nielicznych walczyłem z matuszewskim, póki nie zrozumiałem że nie ma to sensu, i nie raz nie warto być po jakiejkolwiek stronie.... Czy upadek z dachu, z własnej chaty, az tak ci zdemolował pamięć Jerzy ?!
Saki Faki2020.06.19 16:58
A to przepraszam, kto Cię tak skrzywdził?
Ropa z gila2020.06.19 17:19
Los mnie pokarał lata temu, gdy zainteresowałem się portalem pod nazwą Fronda ha ha ha ...a potem to juz było z górki Aga , nie podglądaj, jak piszę.... cholera wie z kim ha ha ha
Saki Faki2020.06.19 17:29
Ok,to jakaś pomyłka.
Ropa z gila2020.06.19 17:40
Znaczy się że nie jestes Jerzy, a Aga nie daje ci instrukcji przez telefon, jak mi? Mnie bez przerwy beszta, dosłownie za wszystko... wydzwania po nocach, a na frondelku to udaje ze mnie nie zna, dziwna strasznie jest
katolicka kretynizacja polski2020.06.19 12:04
Grocki będzie się mi już zawsze kojarzył z kopertą tak jak kościół z pedofilią ,Kałczyński z pedalstwem a jego bratanica ze zwykłą wyrafinowaną kurvvą...
Elektor2020.06.19 11:59
Nie wiem jak reszta konfederatów, osobiście członkiem żadnej partii nie jestem tylko sympatykiem wolnościowców, ale w drugiej turze jeśli zabraknie p. Krzysia Bosaka to wsadzam kij w szprychy pisowskiej maszynerii do robienia ustaw i zadaję kopa w zad obecnemu prezydentowi. Nie jest to głos za p. Trzaskowskim tylko przeciwko automatycznemu podpisywaniu pisowskich złodziejskich ustaw. Gdyby rząd tworzyła PO wtenczas owszem, kij w szprychy przeciwko PO byłby. No trudno. Ale to melodia miesiąca, na razie naprzód Konfederacja i dawaj Krzysiu!
man.of.Stagira2020.06.19 12:15
Spal się pod Sejmem wtedy napiszemy coś o Tobie w ciepłych słowach. Zostaw list -z dopiskiem- Byłem KIJEM w SZPRYCHACH! Wyślij list do Redakcji. Powodzenia!
MK2020.06.19 14:56
czyli totalna opozycja byle kij w szprychy
Elektor2020.06.19 17:52
Nie tak totalna znowu. W przypadku pojedynku Duda - Biedroń zagłosowałbym z obrzydzeniem ale na Dudę. W obecnej sytuacji kiedy rząd tworzy PiS i prezydent jest z PiS i podpisuje im wszystko czego sobie życzą (a w miażdżącej większości jest to utrudnianie nam życia i wprowadzanie wciąż nowych podatków i danin) jest to sytuacja fatalna! Może za p. Szydłowej jeszcze kilka spraw by się znalazło pozytywnej zmiany (nie w podatkach ale jakieś ułatwienia na samym początku rządu p. Szydłowej mi świtają, jakieś pozytywy by się na siłę znalazło) to za p. Morawieckiego już w ogóle się nie kryją z budową kołchozu. Wszystko pod kontrolę państwa, podatki, daniny, wymagania hurtem w górę! Ich wspólnik A. Duda wszystko podpisuje jak leci i jest po prostu taśmociąg ustawowy bandy czerwonych. Dziękuje bardzo, kij w szprychy! 5 lat temu w drugiej rundzie (w pierwszej wiadomo na kogo:) głosowałem przyznaję na A. D. Z niechęcią! Ale nie mogłem patrzeć co platfusy wyprawiają! Też był kij w szprychy! No niestety pisowcy w plądrowaniu naszych sakiewek prześcignęli i to znacznie platfusów. Nie ma wyjścia, to akt desperackiej obrony. Kopa w zad PAD!
violencja2020.06.19 23:22
Ja fałszuję wybory w takiej sytuacji
man.of.Stagira2020.06.19 11:57
Masy intelektualne Konfederacji i na fronda.pl już dawno zorientowały się z której strony chleb jest smarowany i słyszymy ich asystentów -w gatunku Pan Sabina- co chwila.. .