Komorowski: Patriotyzm, czyli płacenie podatków - zdjęcie
03.05.15, 13:29Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl/YouTube)

Komorowski: Patriotyzm, czyli płacenie podatków

11

Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji wyłożył Polakom swoją wizję patriotyzmu. Nie rozczarują się Państwo – to, oczywiście, wizja karykaturalna. Bo prezydent Komorowski z patriotyzmem utożsamia szacunek dla państwa. A więc już nie tradycja (o katolickiej Tradycji nie wspominając), nie wiara, nie historia, nie ziemia nawet – nie, po prostu państwo ze wszystkimi swoimi strukturami. Kto wiernie służy temu właśnie państwu, ten jest patriotą. Ot, Komorowski…
A oto, co dokładnie powiedział prezydent:

„Każde pokolenie musi na nowo odpowiadać na pytanie - co jest dla nich patriotyzmem, jak go tłumaczą i jak realizują w życiu. Dziś patriotyzm walki może być zamieniany w patriotyzm gotowości do obrony ojczyzny. Ale współczesny wymiar patriotyzmu, to jest przede wszystkim patriotyzm obywatelski, tzn. szanowanie państwa, szanowanie prawa, a także płacenie podatków, nauka, praca na rzecz wspólnot”.

I choć dodał na koniec, że musimy też pamiętać o patriotyzmie walki, to całościowego obrazu jego przesłania to nie zmienia. Szanujesz prezydenta? Płacisz podatki? Zgadzasz się z prawem, nawet, jeżeli jest skandalicznie bezbożne i antypolskie? Jesteś patriotą.

A jednak nie. Patriotyzm zasadza się na miłości do Ojczyzny. A Ojczyzna to naprawdę coś więcej, niż struktury III RP, którymi zarządza obecnie Bronisław Komorowski i reszta platformerskiej sitwy. By uprawomocnić swoje hańbiące Polskę poczynania dziś wmawiają nam, że szacunek do tego wszystkiego, co robią – no, to jest właśnie patriotyzm.

pac

Komentarze (11):

anonim2015.05.3 14:16
To płacenie podatków mnie rozbroiło:) Sami nie płacą podatków,(przynajmniej dochodowego), a bezczelnie mówią, że my mamy płacić. Bezczelność do kwadratu!
anonim2015.05.3 14:21
Gardzę tym żulem...
anonim2015.05.3 14:41
Sama etymologia słowa "patriotyzm" związana jest z pojęciem Ojczyzny.To zaś nakłada na nas obowiązek sięgania do polskich tradycji.Jeśliby sprowadzić patriotyzm do płacenia podatków i poszanowania struktur państwa,to mogłoby się nawet okazać,że stopniowo wyrzekamy się miłości Ojczyzny.Struktury państwa i system podatkowy może bowiem nie służyć narodowi,lecz jakimś partykularnym interesom,bądź innym państwom,bądź strukturom ponadnarodowym.Trzeba szanować swoje państwo,pod warunkiem że państwo szanuje swoich obywateli,a nie traktuje ich jak "bydło".
anonim2015.05.3 14:58
Gdyby tak znieść podatki, to i patriotyzm by się zniósł? Pewnie temu głupkowi wymyślono by inne pojęcie patriotyzmu... np. miłość do wieloryba, czyli jego żony.
anonim2015.05.3 15:24
Kułwa rĘzydencie już zabierasz 85% .Korwin ma rację przywrócić szybko karę śmierci!
anonim2015.05.3 15:33
Na utrzymanie kliki Komorowskiego są marnotrawione krocie, według Komorowskiego ma obowiązek Naród jeszcze więcej płacić bo potrzeby Komora wzrastają to nienasycone czarcie stworzenie.
anonim2015.05.3 18:24
|Panu już dziękujemy. Jedno wielkie pie..olenie
anonim2015.05.3 20:22
Zgodnie z logiką (choć w jego przypadku trudno mówić o logice) Komoruskiego 100 procentowy patriota to taki, który podatki płaci w wysokości 100 procent dochodów
anonim2015.05.3 20:24
Qrcze, ja myślałem, że czarni utrzymują się z tacy. A tu patrzcie - okazuje się, że dorabiają sobie w Urzędach Skarbowych. Kakij ja durak
anonim2015.05.3 21:37
@CaminoCanis Weź mi wytłumacz jak to jest, że jak ja zarobię jakieś pieniądze, to muszę zapłacić od tego 19% podatku dochodowego, a jak ksiądz dostanie kasę w kopercie za ślub/pogrzeb/chrzciny itd. to nie płaci ANI GROSZA podatku? Tylko jakiś śmieszny ryczałt od liczby wiernych w parafii? Weź mi wytłumacz jak to jest, że jak chcę mieć państwową emeryturę, to muszę co miesiąc płacić składki na ZUS, a księdzu emeryturkę w 80% funduje państwo?
anonim2015.05.4 6:53
grzechol Zapytaj Komorowskiego, On też nie płaci podatku dochodowego.