Kolejny pogromca „polskiej ksenofobii”. To Kutz - zdjęcie
20.09.15, 15:27Kazimierz Kutz (fot. media)

Kolejny pogromca „polskiej ksenofobii”. To Kutz

9

„Ilu by Arabów nie osiedliło się w Polsce, po niedługim czasie, pod osłoną nocy, a nawet śnieżycy, będą pryskać do Niemiec” - pisze Kutz.

„Moim zdaniem nie powinniśmy bać się arabskiej imigracji, nawet jakby była 40-tysięczna, bo Polacy mają własne antidotum na obcych. Jest nim polska ksenofobia, skuteczna jak kwas solny” – napisał w „Gazecie Wyborczej” Kazimierz Kutz, reżyser i polityk związany w przeszłości z partią Janusza Palikota.

Odnosząc się do napływającej na Europę fali uchodźców Kutz stwierdził, że Polska nie powinna się jej obawiać, bo ksenofobia Polaków przepłoszy przybyszów.

„Jestem spokojny; ilu by Arabów nie osiedliło się w Polsce, po niedługim czasie, pod osłoną nocy, a nawet śnieżycy, będą pryskać do Niemiec – pisze Kutz. - Ze znacznej części katolików wyparowało miłosierdzie. I im bardziej ktoś krzyczy o miłości do Boga i ojczyzny, tym bardziej nienawidzi ludzkiej inności”.

W jego opinii „poligonem rodzimej ksenofobii” są Górnoślązacy. Reżyser i polityk twierdzi też, że strach przed imigrantami zastąpi w polityce „napalm katastrofy smoleńskiej”.

Oprócz tego Kutz porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera. Dowodem na podobieństwo ma być to, że Kaczyński dostał tytuł Człowieka Roku na kongresie ekonomicznym w Krynicy.

KJ/Telewizjarepublika.pl

Komentarze (9):

anonim2015.09.20 16:06
kutz lepiej będzie jak się obywatelu skupicie nad refleksją własnego życia zrobienia rachunku sumienia i pojednacie się z Bogiem, nie znacie dnia ani godziny, bo ta chwila może być ostatnią, drugiej szansy od Stwórcy możemy nie dostać by czynić dobro, jeśli się chce dostać miłosierdzie to trzeba być miłosiernym...
anonim2015.09.20 16:12
@kUTZ:"Ze znacznej części katolików wyparowało miłosierdzie". - - - Miłosierdzie może nie wyparowało, tylko zostało poddane rozumowi i rozsądkowi. Nic gorszego jak uczucia pozbawione kontroli rozumu. Takie coś nazywają fanatyzmem albo głupotą.
anonim2015.09.20 16:23
a co innego ten antypolski POdlec mógł nabazgrać do szmatławca wyborczego. Jest za pieniądze w władaniu rządu realizowana propaganda pro emigracyjna, zgodziła się Kopacz na przyjecie tubylców to teraz musza wmówić większość Narodu, że tak trzeba i koniec. Inaczej określą przeciwnika ksenofobem lub co gorsza do Hitlera porównają ale przecież Hitler to z Kuza środowiskiem był związany.
anonim2015.09.20 16:25
Nerwowi coś ostatnio ci wszyscy "inżynierowie dusz"...;-) Tak długo ugniatali tę ludzką glinę na swój obraz i podobieństwo a tu nic nie wyszło. Oporna ta glina aż strach i na formowanie i na przyjęcie ducha GW... Dlatego taka frustracja... GW zablokowała nawet komentarze pod artykułami o imigrantach... Koniec świata!
anonim2015.09.20 16:27
To niestety nie wina polskiej ksenofobii panie Kutz. To wina bogatych krajów takich jak Niemcy, Dania, Szwecja , Francja i Anglia. To te kraje przyciągają jak magnes imigrantów. Jesteśmy tylko krajem tranzytowym.
anonim2015.09.20 17:14
siad kuc siad kuc
anonim2015.09.20 18:06
"W jego opinii „poligonem rodzimej ksenofobii” są Górnoślązacy." Aż się zaczerwieniłem-Z dumy.
anonim2015.09.21 13:25
Nie będą pryskać, bo się odbiją od zamkniętej granicy niemieckiej !! Czy tak ciężko to ogarnąć ??
anonim2015.09.23 6:32
przykre jak kuc udaje ogiera.