Kogo rozstrzelać, niewinnośc Hitlera i gwałty - zdjęcie
22.05.14, 16:35

Kogo rozstrzelać, niewinnośc Hitlera i gwałty

31

W radiowej „Trójce” Janusz Korwin-Mikke odniósł się do komentarza Jacka Kurskiego, który stwierdził, że szef Nowej Prawicy powinien „dostać w mordę”. Chodziło tu o komentarze Korwina na temat kobiet i gwałtów.

„A czy to nie jest nawoływanie do czegoś strasznego? Nie znam kodeksu karnego, ale tak podejrzewam. To jest dziwna sprawa. W tej chwili na polecenie pana premiera, który powiedział, że ma zadanie nie dopuścić, żeby uniosceptycy weszli do unioparlamentu, rzuciła się na mnie cała kupa piesków wszelkiego rodzaju, szarpiąc za nogawki. Pomijam agentów bezpieki, gdzie kiedyś byłem przesłuchiwany przez Stokrotkę i Pallada parę dni temu. (…) Nienawiść w ich oczach z uwagi na uchwałę lustracyjną przynosi mi zaszczyt i niechęć pana Kurskiego tez przynosi mi zaszczyt’’ – powiedział Korwin-Mikke.

Starał  się też wyjaśnić swoje wypowiedzi na temat gwałtów. „Normalnie jest tak, że kobieta stawia lub udaje, że stawia opór i trzeba z czuciem wiedzieć, kiedy to jest prawdziwy opór, a kiedy nie. Nie rozumiem, na jakiej podstawie można twierdzić, ze popieram gwałty” – mówił.

Zapewnił też, że jego zdaniem Adolf Hitler mógł nie wiedzieć o Holokauście. Przytoczył słowa Himmlera z Wannsee: 'zrobiłem coś strasznego, ale imię Hitlera pozostanie nieskalane'. Z tego można by wnioskować, że on po prostu nie raczył Hitlera o tym poinformować. Przywódca kraju wie tylko to, co napiszą gazety, a w gazetach przecież o tym nie pisano. (...) I nie rozumiem, co szkodzi, że ja mówię bardzo ciekawą interesującą rzecz, że istnieje ogromna szansa – nie wiem jak duża – że Adolf Hitler o tym nie wiedział. Powtarzam: przywódca państwa wie tylko to, co czyta w gazetach, co mówi mu rodzina i co mówi mu policja polityczna” – wyjaśniał Korwin.

Mówił także o Parlamencie Europejskim. Stwierdził, że „służy do przekupywania polityków ogromnymi pieniędzmi, żeby siedzieli cicho i popierali Unię Europejską na wszystkie strony”.

Nawiązał także do protokołu z Kioto i w ten sposób wyraził się o jego pomysłodawcach: "Tych ludzi trzeba rozstrzelać! Za spisek, którego celem jest utajnione zahamowanie rozwoju całego świata".

Jego rola w PE będzie polegała na „demaskowaniu tych czerwonych sukinsynów”. Stwierdził, że są to „komuniści, maoiści, trockiści”.

„Barroso – maoista. Pani baronowa Katarzyna Ashton jest członkinią partii komunistycznej. Pan Herman van Rompuy w tej chwili udaje chadeka – wystąpił z partii komunistycznej, ale jego siostra nadal jest w partii komunistycznej” – mówił Korwin-Mikke.

„Sukinsyny. Czerwone sukinsyny, które się uparły w sposób tajny zahamować rozwój gospodarczy całego świata. To jest bardzo spiskowa teoria dziejów. Ale jest to ten spisek, który prawie się udał” – podkreślił na prośbę prowadzącej audycję.

Wyjaśnił też, że trwa na niego obecnie nagonka rozpoczęta przez Donalda Tuska.

pac/wpolityce/polskieradio

Komentarze (31):

anonim2014.05.22 16:41
Cóż więc takiego złego, lub nieprawdziwego powiedział ?
anonim2014.05.22 16:51
Pomysłodawców protokołu z Kioto rozstrzelać - dobrze. Dać w mordę Korwinowi - źle. Interesujące spojrzenie na moralność.
anonim2014.05.22 17:01
@grzechol Korwin-Mikke zawsze twierdził, że przed rozstrzelaniem powinni być postawieni przed sądem, czyli dlatego - "dobrze". "Dać w mordę" natomiast jest "źle", ponieważ pan Kurski chce tego dokonać w sposób poza prawny, czyli dokonać tzw. linczu.
anonim2014.05.22 17:02
Idiota.
anonim2014.05.22 17:14
@Marek22 Ile ty masz lat, skoro nie rozumiesz prostych przekazów ? Kiedy Korwin powiedział, że nie było "masowych egzekucji", albo że "Hitler jest niewinny" ?
anonim2014.05.22 17:15
@enrque111 Korwin-Mikke uważa się chyba za człowieka honoru. Powinien zrozumieć, że mężczyzna może "dać w mordę" innemu mężczyźnie, jeśli ten obraża kobiety. Nie żebym popierał takie zachowanie, ale chyba mieści się ono w tradycyjnym rozumieniu honoru? Nawet, gdyby rozstrzelanie pomysłodawców protokołu z Kioto byłoby usankcjonowane jakimś prawem, to prawo to nie miałoby zbyt wiele wspólnego ze sprawiedliwością i moralnością. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś popiera karę śmierci dla zbrodniarzy, ale protokół z Kioto?
anonim2014.05.22 17:15
pierdoły, pierdołami ale najważniejszy jest program z programu KNP: 8. Każdy ma prawo się urodzić i umrzeć naturalną śmiercią – z wyjątkiem morderców, którzy to prawo utracą. Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze. 1. Uznajemy rodzinę za podstawę życia społecznego: a) Będziemy chronić rodzinę, nie pozwolimy na ingerencję urzędników w jej życie. b) Przywrócimy rodzicom pełnię możliwości wychowywania dzieci i decydowania o ich edukacji – dzieci należą do rodziców, a nie do państwa! To głowa rodziny powinna mieć skuteczne środki na walkę z narkomanią swoich dzieci; państwo w tej roli się nie sprawdza. c) Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci. 4. Uznajemy wolność religijną, wartości chrześcijańskie i tradycje katolickie: a) Kościoły muszą być autonomiczne względem państwa. http://nowaprawicajkm.pl/info/program-wyborczy/program-kongresu-nowej-prawicy mi jako katolikowi program KNP jest najbliższy
anonim2014.05.22 17:21
Himmler był największym pieskim Hitlera lizał mu d… na każdym kroku i z wszystkiego mu się „spowiadał”, więc twierdzenie, że o ludobójstwie na taką skalę Hitler nic nie wiedział, jest żenujące. Mein Kampf zawiera tezy Hitlera o konieczności fizycznej eliminacji Żydów. W mediach robi się kretyna z Hitlera, być może był psychicznie chory, ale nie był debilem, wiele jego decyzji jest przemyślana (nawet militarnych) i na pewno nie chciał być utożsamiany, jako kat z Auschwitz. Mordowanie cywilów fatalnie wpływało na morale min. Wermachtu i było fatalna karta przetargową w negocjacjach. Kwestia znalezienia kwitów, to nie pytanie, czy są, ale gdzie są? Mikke jest zwykłym ignorantem. Teza, że najlepszym rozwiązaniem na poprawę relacji małżeńskich jest gwałt – jak można brnąć w to szambo? Oczywiście obrażanie, Bogu ducha winnych, kobiet w towarzystwie prawdziwego mężczyzny zasługuje na dostanie w mordę. Prawdziwy facet to rozumie, i pewnie nawet przeżył to w swoim życiu, ale Mikke jest zbyt tęczowy na takie refleksje.
anonim2014.05.22 17:21
@leaf427 "najważniejszy jest program" Nie. W program każdy może sobie wpisać co chce. Liczą się chęci i możliwości realizacji tego programu.
anonim2014.05.22 17:23
grzechol: "Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś popiera karę śmierci dla zbrodniarzy, ale protokół z Kioto?" Walka z globalnym ociepleniem kosztuje. Trzeba instalować filtry na kominy, zakazuje się spalania węgla, inwestuje się grube pieniądze w nierentowną tzw. zieloną energię. Przez te zmarnowane środki cierpi gospodarka i ograniczany jest rozwój szczególnie najbiedniejszych krajów. I teraz kluczowe pytanie: Ile tysięcy istnień ludzkich umiera z powodu nędzy, braku lekarstw i żywności ponieważ ich państwa zostały zmuszone do marnowania środków na walkę z globalnym ociepleniem. Ile osób w Polsce cierpi ponieważ cena energii elektrycznej jest astronomiczna? Moim zdaniem ci bandyci od globcia zasługują na uczciwy proces i odpowiednią karę.
anonim2014.05.22 17:28
grzechol: "W program każdy może sobie wpisać co chce. Liczą się chęci i możliwości realizacji tego programu." Słusznie. Taki PiS wpisał sobie w program wartości chrześcijańskie a jak przyszło do głosowania nad ustawą przeciw aborcji w 2007r. to część posłów PiSu z Kaczyńskim na czele bohatersko wstrzymała się od głosu a reszta zdezerterowała. Ponoć niektórzy siedzieli w sejmowej stołówce... Ja się drugi raz nie dam nabrać na takie obietnice.
anonim2014.05.22 17:30
@leaf427 Akurat z globalnym ociepleniem walczą kraje rozwinięte, w których zdecydowanie więcej obywateli cierpi na otyłość niż na głód. Ponadto nikt nie został zmuszony do przyjęcia protokołu z Kioto pod lufami karabinów. Poszczególne kraje ratyfikowały ten protokół z własnej, nieprzymuszonej woli. A taka Kanada w 2011 roku stwierdziła, że to bullshit, i po prostu wycofała się.
anonim2014.05.22 17:34
Bardzo fajny gość. Ma w nosie waszą poprawność polityczną. Mój głos na Korwina!!!
anonim2014.05.22 17:35
Który to już dzisiaj niepochlebny arytkuł o Korwinie? Czwarty , piąty? Można stracić rachubę. Szkoda, że mieszkając w stolicy nie postąpicie jak poważni dziennikarze i nie wyślecie kogoś z redakcji do siedziby KNP by pomówić o programie, walce z biurokracją i obniżaniem podatków. Można też zadzwonić do samego Korwina i na spokojnie , bez pośpiechu wysłuchać jego zdania. Ale po co się kalać uczciwością i profesjonalizmem. Jeszcze by sponsor(patrz reklama w prawym, górnym rogu strony) się pogniewał. Fronda staje po tej stronie barykady co salon i lewica: "- Wyobraźmy sobie teraz taką sytuację w wyborach do Sejmu: PSL nie wchodzi, SLD nie wchodzi, i jest PiS, PO i Korwin. Jaki rząd z tego powstanie? - zapytał roztrzęsiony p. Żakowski. - Są kolejne wybory - ze smutkiem odpowiedział p. Wołek. - Ja sobie tego nie wyobrażam. Nie będzie tak - powiedział p. Lis. - Czy nie będzie? - dopytywał p. Żakowski z trwogą w głosie. - To już prędzej mogę sobie wyobrazić koalicję Kaczyńskiego z Korwinem. Ale to nie będzie trwałe - powiedział p. Wołek. - Ja widzę koalicję PiS z PO, ze strachu - rzucił p. Władyka." http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/salonowi_lewicowcy_zieja_nienawiscia_do_jkm/94381 "Niesamowity strach padł na wszystkich. " Wyniki wewnętrznych sondaży, robionych na zamówienie poszczególnych partii muszą być przerażające. Zdaniem analityków trend odpływowy elektoratu od PO-PiSu jest nie do zatrzymania. Tu już działa demografia. Młode, rozczarowane obecnym układem pokolenie zorientowało się, że ktoś ich robi w konia. Wchodzą w wiek wyborczy i wybierają KNP lub RN. Wyborcy PO-PiSu się starzeją i wymierają. Młodzi nie oglądają już TV i nie działa na nich propaganda. Zobaczycie co się będzie działo przed wyborami do sejmu. Codziennie 10 hejterskich artykułów szkalujących KNP na Frondzie.
anonim2014.05.22 17:48
"„Normalnie jest tak, że kobieta stawia lub udaje, że stawia opór i trzeba z czuciem wiedzieć, kiedy to jest prawdziwy opór, a kiedy nie. Nie rozumiem, na jakiej podstawie można twierdzić, ze popieram gwałty” Nie zawsze zgadzam sie z Korwinem ,ale te wypowiedź uważać za gwałt może tylko brzydko ujmę "ciota" Pozdrawiam znawców kobiet.
anonim2014.05.22 18:22
"Nie rozumiem, na jakiej podstawie można twierdzić, ze popieram gwałty”" "Zapewnił też, że jego zdaniem Adolf Hitler mógł nie wiedzieć o Holokauście. Przytoczył słowa Himmlera z Wannsee: 'zrobiłem coś strasznego, ale imię Hitlera pozostanie nieskalane'. Z tego można by wnioskować, że on po prostu nie raczył Hitlera o tym poinformować." Odrzucanie z góry takiej hipotezy, opartej o sensowne przesłanki jest z gruntu nierzetelne i nienaukowe. Świetnie sięobronił. Co nie znaczy żę się we wszystkim zgadzam. Bo Korwin traktuje państwo, jakby było jakąś organizacją nieludzką. Jest ono taką samą organizacją, jak inne- też może pomagać biedniejszym jak fundacje. Król mógł przeznaczyć pieniądze na wsparcie kogo chciał. Tak samo musi ustanowićjakieśprawo i czegośzabraniać ,a tu jużnie da się zachować takiej wolności, może np. zabraniać aborcji i narkotyków, tak, jak zabrania zabójstw...
anonim2014.05.22 18:23
Każdy ma prawo się urodzić i umrzeć naturalną śmiercią – z wyjątkiem morderców, którzy to prawo utracą. Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze." CZyli przeciw aborcji
anonim2014.05.22 18:35
chcący dokładnie tak Także Korwin spełnia mój najważniejszy wymóg - jest chłopina pro-life. I znajduje to odbicie w programie KNP - zdecydowany sprzeciw przeciw aborcji i eutanazji. Słuchałem swego czasu na YouTube jego wypowiedzi: "Nie rozumiem jak w obecnych czasach - przy obecnym postępie medycyny, mając do dyspozycji technologię i narzędzia badawcze jak np. USG dzięki którym można obserwować rozwijające się dziecko - jak można z tą wiedzą być zwolennikiem aborcji?" Słowa JKM, które słyszałem na własne uszy rok temu a nie jakieś zmanipulowane, wyrwane z kontekstu strzępki wypowiedzi.
anonim2014.05.22 18:37
Fronda w swoim ulubionym temacie. Juz PO i TR i SLD nie straszne. I Putin nawet niegrozny, bo zaistnial wspolny wrog: Korwin. Jak malo dzieli te zwasnione (?) partie....
anonim2014.05.22 18:49
"Jak malo dzieli te zwasnione (?) partie...." ... od PiSu niewiele - PiS udaje pobożną prawicę a jest centrolewicowy w kwestiach gospodarczych
anonim2014.05.22 18:59
Co do hitlera, to przypomne tylko, że był to regularny ĆPUN. Każdy dzień zaczynał od zastrzyku specjalnej, najwyższej jakości mieszanki... Pytanie - na ile ten stary narkoman był dla swojego otoczenia wygodną marionetką, a na ile miał realną władzę. To wysoce prawdopodobna teoria, że od pewnego czasu był figurantem. Mało to takich w historii? Niestety obecnie temat hitlera to gwarancja ataku histerii idioten. Śmiesznie się czyta, jak debilatoren zrypanie, zwyzywanie od hitlerowców "rozumiom" jako pochwałę hitlera. Czysty pokręć moozgu - przekleństwo "ty gorszy od hitlera łajdaku" to dla mikrocefali "negowanie zbrodni nazistowskich".
anonim2014.05.22 19:38
Coś mi się wydaje, że z Korwinem będzie jak z Napoleonem. Gdy cesarz wracał do Paryża z Elby tytuły gazet brzmiały kolejno: "Potwór uciekł!!!" "Wilkołak wylądował w Cannes!!!" "Tyran zatrzymał się w Lyonie!!!" "Uzurpator stoi o 60 mil od stolicy!!!" "Jutro Napoleon będzie w murach Paryża!!!" "Jego Cesarska Wysokość znajduje się w Fontainebleau!!!"
anonim2014.05.22 19:56
@leaf "pierdoły, pierdołami ale najważniejszy jest program" Nie do końca się z tobą zgodzę. To co mówi szef partii, zwłaszcza cieszący się takim poparciem jej członków i wyborców, ma niemały wpływ na to jak ta partia będzie działać KNP ma wielu sensownych ludzi, ale lidera mają kiepściutkiego.
anonim2014.05.22 21:06
Teotymie gdy się ma miliony zrabowane podatnikom na działalność partyjną, refundacje, diety i apanaże plus zapewniony dostęp do mediów wszelakich to można sobie prawić gladkie, politpoprawne dyrdymały o uszczęśliwianiu wszystkich Polaków i 500zł / dziecko, psa i kota. Gdy działalność partyjną finansuje się z własnych pieniędzy, dobrowolnych składek i ma się bana w TVP to aby się utrzymać trzeba napisać kilkadziesiąt ciekawych książek i kilkaset felietonów. Aby były ciekawe muszą być trochę kontrowersyjne. Pytanie kto kupiłby nudne wypociny Kaczyńskiego, Komorowskiego lub Kalinowskiego? Szczerze. Chyba tylko ludzie cierpiący na bezsenność. Jako alternatywę liczenia owieczek.
anonim2014.05.22 21:47
Głosowałem na KPN w kilku kolejnych wyborach począwszy od 1989 roku. I choć zawsze podobało mi się podejście JKM do gospodarki to jego kontrowersyjne poglądy i mało przemyślane wypowiedzi już nie. I to jest powód, dla którego przestałem na niego głosować. Jest z nim trochę jak z Wałęsą, jego wypowiedzi trzeba wyjaśniać i tłumaczyć, że przecież JKM wcale nie lubi Hitlera, że szanuje kobiety, że wcale nie jest zwolennikiem Putina itd, itp, ale jak, np. wytłumaczyć walkę o legalizacje narkotyków? Strach lewicy przed JKM jest zdecydowanie przesadzony i przedwczesny. Jakieś bardziej miarodajne wnioski będzie można formułować po wyborach do rwpg i samorządowych, na razie to tylko zamki na piasku.
anonim2014.05.22 22:14
Nie jest z im jak z Wałąsą. Bo Wałęsa gada nielogicznie .A KOrwin gada do bólu logicznie, tylko tkwi w swojej cywilizacji europejskiej i jej języku, celowo nie używa współczesnej nowomowy unijnej, przez co jest inaczej rozumiany, niż to on ma w zamiarze.
anonim2014.05.23 0:54
Sprostowanie: Oczywiście miałem na myśli UPR i wybory w latach 1991, 1993 i 1997.
anonim2014.05.23 2:18
Erque111 pyta, "Cóż więc takiego złego, lub nieprawdziwego powiedział ?" Powiedział że kobieta zawsze stawia opór. Jest to po prostu nie prawda, o ile ktoś wyznaje w życiu wartości katolickie - a więc, nie próbuje sypiać z kobietami poza związkiem małżeńskim. Więc to co jest skandaliczne w jego wypowiedzi to fakt że on jak gdyby uznaje za oczywistą oczywistość, nie wymagającą nawet doprecyzowania, że odrzucanie zasad życia katolickiego jest dla wszystkich normą. Dla mnie absolutnie nie jest.
anonim2014.05.23 8:59
Na spotkaniu z Januszem Korwin-Mikke w Rzeszowie 19 maja na 600 miejsc przyszło 1600 osób. 1000 ludzi czekało przed budynkiem, po wyjściu do ludzi Janusz Korwin- MIkke przemawiał do 4000 ludzi (część zatrzymała się z ciekawości, na co czeka ten tłum) I tak jest wszędzie - sale na spotkaniach z JKM "pękają w szwach" Więc proszę nie ględzić farmazonów o tym, że ludzie nie interesują się polityką i nie przychodzą na spotkania wyborcze. Na spotkania partii Palikota, Grodzkiej i Biedronia nie przychodzą. Na Korwina - "walą drzwiami i oknami"
anonim2014.05.23 9:02
Powyższe jest powodem takiej paniki reszty Umiłowanych Przywódców ....
anonim2014.05.24 11:01
Logiczne argumenty Korwina.