Kardynał Francis Arinze: O właściwej postawie wobec uchodźców - zdjęcie
27.08.19, 16:40

Kardynał Francis Arinze: O właściwej postawie wobec uchodźców

7

Kardynał Francis Arinze, Nigeryjczyk, apeluje o rozważne podejście do kwestii uchodźców. Z jednej strony prosi o otwartość względem ofiar wojen, z drugiej przestrzega przed bezmyślnym przyjmowaniem migrantów do Europy. W rozmowie z portalem "Catholic Herald" powiedział, jak w jego ocenie powinna być regulowana ta kwestia.

 

Purpurat wskazał, że sam cierpiał los wojennego uchodźcy - będąc świeżo upieczonym arcybiskupem Onitshy musiał zmierzyć się z konsekwencjami wojny domowej i uciekać przed działaniami zbrojnymi.

Stąd kardynał wie, jak trudny jest to los - i jest przekonany, że nie wolno uchodźcom odmawiać prawa do zmiany miejsca zamieszkania. Z drugiej strony, podkreślił hierarcha, ludzie o ile tylko to możliwe powinni pozostawać we własnych krajach. Ci, którzy Afrykańczyków zachęcają do imigracji, czynią źle - pozbawiają Afrykę jej przyszłości.

Na tym nie koniec, bo wszystkie państwa przyjmujące uchodźców muszą dobrze rozważyć, ilu naprawdę są w stanie przyjąć i zasymilować.

Jak wskazał hierarcha, właściwa jest zatem postawa zasadniczej otwartości na uchodźców, ale przy zachowaniu rozsądku i dokonywaniu kluczowych rozróżnień.

bsw/pch24.pl

Komentarze (7):

Janek2019.08.27 17:49
Proponuje prosty test na granicy lub w punktach koczowania: najpierw znak Krzyża, później 100 wódki zagryziona wieprzowa kiełbaską, który odmówi to kopa i z powrotem.
Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse 2019.08.27 17:46
mendy blogowe 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 - 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 Poszedłem z pieskiem, zjadliśmy lekką kolacyjkę wkrótce obejrzymy sobie Homeland, ale zanim to się stanie krótkie spojrzenie na blogi. Licznik bije stachanowcom blogowym i to już dobre 10 godzin. Co mnie cieszy, że siedzą w domu, nie pierdzą w autobusach, tramwaju, w Biedronce, w barze mlecznym, itp., itd. A dlaczego mendy siedzą w domu, albo w "pracy"? Bo nie maja PLN-ów, nie mają rodzin, nie mają znajomych, nawet psa. To kara za to, że się było i się jest mendą.
edi2019.08.27 16:55
Kasta w PiSe nie istniała. Stachowiak nie został zabity paralizatorem, Ze SKOK nie wyparowało 10 miliardów. Kostecki sam się powiesił. Kuchciński nigdzie nie latał. Prezes Jarosław nie próbował wyłudzić z PKO 2 miliardów złotych na srebrne wieże. Piotrowicz nie był w PZPR. Kryże i Świątkiewicz nie zabili Pileckiego. Szydło nie pędziła 100 na godzinę pod prąd. Kumpel Ziobry nie spalił Żyda. Rydzyk rozliczył się ze zbiórki na ratowanie stoczni a Irlandia leży na Pacyfiku...
2019.08.27 16:54
Afera wybuchła, gdy ktoś w internecie opublikował nagranie, na którym ksiądz umawia się na randkę z innym mężczyzną, prosi go o narkotyki i chwali się swoimi podbojami seksualnymi. Proboszcz z wielkopolskiej parafii dyskutował z innymi na temat swoich preferencji seksualnych. - Dostaję takich fantazji, że jestem na etapie wielokątów - słychać na nagraniu. Wspomina także o tym, że umawia się na seks zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6417955227129985a Kozak! Jak się bawić to się bawić! :P
stahu2019.08.28 17:21
i nalega namolnie w esemesach na zdjęcia i rozmiary ,,cuda ,, ...z cytatów suspendowanego księdza młodego pokolenia jeden z najbardziej bystrych
2019.08.27 16:49
Cyniczny typ który spierrdolił pod przykrywką bogojebliwości do Watykanu, będzie teraz "apelował" o rozważne podejście do uchodźców. Idealna kato-hipokryzja. Typowy "purpurat"
Janek2019.08.27 17:52
Racja!!! Najlepiej o uchodźcach rozmawia się za grubego muru otoczonego strażą, a o ubogich ze złotej ambony.