„Karą dla tego, kto nie szanuje Proroka, jest śmierć” – mówił islamista do młodych europejskich muzułmanów - zdjęcie
30.08.13, 08:46Fot. arch. Frondy

„Karą dla tego, kto nie szanuje Proroka, jest śmierć” – mówił islamista do młodych europejskich muzułmanów

15

Telewizja, dostępna dzięki brytyjskim satelitom telewizyjnym, została ukarana przez tamtejszy odpowiednik KRRiT (Ofcom) karą 85 tys. funtów, za podżeganie do popełnienia morderstwa.

Co gorsza, program, w którym padły powyższe słowa, jest adresowany zwłaszcza do młodych brytyjskich muzułmanów. Radykalną opinię przedstawił prezenter Allama Muhammad Farooq Nazimi, odpowiadając na liczne pytania dotyczące nauczania islamu.

Do programu dzwonili muzułmanie z całego świata, np. z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec i Pakistanu. Jeden z nich zapytał nauczyciela: „Jaka jest kara dla osoby, która przejawia brak szacunku dla proroka Mahometa?”.

Allam Muhammad Farooq Nazimi odparł:

„Panuje co do tego zgoda; nie ma żadnej wątpliwości, że karą dla tego, kto przejawia brak szacunku dla Proroka jest śmierć. Żaden [spośród uczonych islamskich] się temu nie sprzeciwia. Koran, hadisy, czyny towarzyszy proroka Mahometa – wszystko to potwierdza [karę], nie ma miejsca, by w to wątpić. Ktokolwiek okazuje brak szacunku dla Proroka Mahometa otrzyma karę śmierci”.

Nauczyciel dodał jeszcze: „Nikt nie może być bardziej szczęsliwy od tego, kto traci swoje życie, dobytek i dzieci z powodu wychwalania naszego ukochanego [Proroka], którego Allah pochwala i otacza opieką.”

Prawnicy, którzy pracują dla Al Ehya Digital Television, której gałezią jest Noor TV, powiedzieli, że decyzja brytyjskiego Ofcomu o nałożeniu kary na Noor TV to przejaw islamofobii. Przedstawiciele Al Ehya stwierdzili, że nie było „niczego nowego albo nieznanego” w tym, co powiedział prezenter o prawie islamskim: jest ono wyłożone w Koranie i młodzi muzułmanie muszą się go uczyć.

Dodajmy, że mottem Al Ehya Digital Television jest hasło: „Szerzymy miłość, pokój i harmonię na całym świecie”.

Przestawiciele Al Ehya stwierdzili też, że Ofcom skupia się na islamie, chociaż w Biblii również jest wiele przykładów przemocy. Ofcom ich zdaniem działa niesprawiedliwie, bo do wypowiedzi z Noor TV podchodzi inaczej, niż do wypowiedzi duchownych Kościoła, którzy czytają passusy bibilijne zawierające opowieści pełne przemocy.

Nie jest to pierwszy raz, gdy islamskie media otrzymują od Ofcomu kary.

Przykładowo, w listopadzie 2012 roku, w programie radiowym w Radiu Asian Fevers, niejaka Rubina Nasir powiedziaał: „Co powinno się robić z tymi, którzy praktykują homoseksualizm? [Należy] ich torturować; karać ich; bić ich i torturować ich mentalnie”. Ofcom ukarał radio karą 4,5 tys. funtów.

PCh/gatestoneinstitute.org/tundratabloids.com

Komentarze (15):

anonim2013.08.30 9:24
„Szerzymy miłość, pokój i harmonię na całym świecie”. Ależ oczywiście, ale na miłość nie może liczyć człekokształtne bydło ( nie muzułmanie ) ... kiedy jewropa zrozumie jak jest traktowana ....
anonim2013.08.30 9:30
Różnica jest taka że w obecnych czasach chrześcijanie nie czytają Biblii dosłownie, a muzułmanie swój Koran tak,
anonim2013.08.30 9:33
Głupota elvi nie boli, dlatego może się swobodnie rozwijać. :D
anonim2013.08.30 9:58
>>Nikt nie może być bardziej szczęsliwy od tego, kto traci swoje życie, dobytek i dzieci z powodu wychwalania naszego ukochanego [Proroka]<< Zamiast [Proroka] wstawić dowolne ([Stalina], [Führera], [Kim Jong-una]).
anonim2013.08.30 10:02
Specjaliści z Mysiej w akcji
anonim2013.08.30 10:02
@ Szarlej ( czy to z Sapkowskiego - właśnie czytam "Bożych bojowników" :D) Mała poprawka - nie czytają (w ogóle) Biblii. A jeżeli już to Starego Testamentu (większość) nie traktuje dosłownie. Nowy Testament jak najbardziej.
anonim2013.08.30 10:04
Heh, czyli żyję z KSem. Tyle tylko, że biedny Allam Muhammad cośtamcośtam nie wie, że i on jest skazany na śmierć. A sędzią naszym będzie Chrystus. I po krzyku. ------------------------------------------------------------------------------------------- @Szarlej - czy ty poważnie nie widzisz różnicy pomiędzy Biblią i Koranem. W którym miejscu Chrystus powiedział, że należy karać śmiercią niewierzących????? Zawsze coś głupiego musisz napisać :(
anonim2013.08.30 10:08
Co robić?
anonim2013.08.30 10:10
@perfectstranger, to może jest letnim muzułmaninem...
anonim2013.08.30 10:23
Kriss - poczytaj sobie np. Księgę Powtórzonego Prawa i powiedz mi ile z tych zasad stosujemy jako chrześcijanie dzisiaj. Jakbyśmy byli jak muzułmanie i byśmy czytali Bilbię dosłownie to dalej byśmy ludzi kamienowali, mimo tego co zostało przekazane w Nowym Testamencie. Tylko o to mi chodzi. Dae-Nole - właśnie ten Szarlej mnie zainspirował do przybrania tego imienia ;)
anonim2013.08.30 10:37
@Szarlej, gdybyśmy nie przeczytali całej Biblii, to być może tak by było.
anonim2013.08.30 10:38
„Szerzymy miłość, pokój i harmonię na całym świecie” Chrześcijanki powinny być niewolnicami seksualnymi muzułmanów – wzywa islamska nauczycielka i wszystko jasne!
anonim2013.08.30 11:34
LEWACTWO Z UNII EUROPEJSKIEJ ZGOTUJE NAM WSZYSTKIM POZOGE I DESTABILIZACJE. MUZULMANOW NALEZY ODSEPAROWAC OD BIALEGO CZLOWIEKA.ZA WSZELKA CENE POWINNO ICH SIE EKSMITOWAC NA BLISKI WSCHOD LUB PRZYNAJMIEJ NA SAHARE.
anonim2013.08.30 14:44
Trzeba uszanować wolność religijną islamistów. Skoro taka musi być kara trzeba to przyjąć! Przecież "Prawo do praktykowania własnej religii, i to w naszej, a nie narzuconej nam przez prawodawcę, wersji, jest jednym z fundamentalnych praw człowieka."
anonim2013.08.30 18:11
@Szarlej - ale nie zapominaj o całej Biblii, a ja wyraźnie napisałem o nauce Chrystusa, bo na niej obiera się chrześcijaństwo.