Kanada. Znowu płoną kościoły - zdjęcie
30.06.21, 07:33fot. buaibuai, Flickr.com

Kanada. Znowu płoną kościoły

104

Jak informują kanadyjskie media, w miniony weekend ogień strawił niemal doszczętnie w tym kraju dwa kościoły. Do podpaleń doszło w zachodniej części Kanady, na terenach indiańskich rezerwatów.

Są to już kolejne zniszczone obiekty katolickiego kultu w tym kraju. Jak sugerują niektórzy obserwatorzy może to mieć związek z niedawnymi makabrycznymi odkryciami na terenie szkoły w Kamloops. Tamtejsze służby na razie nie zabierają oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Tym razem zniszczeniu uległy kościoły św. Anny na terenie rezerwatu Upper Similkameen oraz kościół Chopaka na terenie Lower Similkameen. Obie świątynie były wykonane z drewna.

W sobotę ogień zajął także anglikański kościół św. Pawła w Gitwangak.

Służby policyjne traktują pożary kościołów jako "podejrzane" i badają powiązania wspomnianych zdarzeń z opisywanymi przez nas w ubiegłym tygodniu pożarami kościołów na terenach rezerwatów Penticton oraz Osoyoos. Do wszystkich pożarów doszło w Zachodniej Kanadzie – czytamy na portalu niezalezna.pl.

Coraz częściej ednak spekuluje się, że za tymi podpaleniami mogą być pokłosiem „niedawnych makabrycznych odkryć na terenie szkoły religijnej w Kamloops, która okazała się miejscem kaźni setek uczniów pochodzących z ludności rdzennej” - czytamy. 

W wywiadzie dla CBC Wielki Wódz Stewart Philip, który przewodzi Unii Wodzów Indiańskich Kolumbii Brytyjskiej, nie ukrywał, że „wśród społeczności indiańskiej panują >>mieszane uczucia<< na temat Kościoła katolickiego i nie brakuje takich jej członków, którzy żywią >>głęboką nienawiść<<.

Warto przy tym nadmienić, że w ubiegłym tygodniu został zdewastowany poprzez oblanie czerwoną farbą pomnik św. Jana Pawła II.

Szerzej o odnalezionych grobach dzieci pisaliśmy TUTAJ

 

mp/niezalezna.pl/cbc.ca/globalnews.ca

Komentarze (104):

Anonim2021.06.30 16:14
Lewaki dostają laksacji, bo jakaś Pańca opisała łzawą historyjkę, jak to Indiańskim Urwisom było źle i jak surowo byli wychowywani. Po pierwsze - Pańcia używa całego wachlarza chwytów stylistycznych, aby "wyciskać łzy", czyli po prostu na maxa przyczernia Złych Katoli a Urwisów robi na Aniołki. A tymczasem te Urwisy, to były Dzieci od małego wychowywane do polowania i zabijania. Dzieci których jedynym dotychczasowym światem była wiecznie pijana Indiańska Wioska. Czasem upita eterem https://pl.wikipedia.org/wiki/Eteromania Lewaku, naprawdę myślisz, że opanowałbyś setkę takich dzieci Dobrym Słowem? Buachacha!!!!!
Anonim2021.06.30 16:20
Lewaku, jak opanujesz setkę chłopaków, sadzanych na konie odkąd zaczęli chodzić? Trafiających na 30 kroków toporkiem w czubek twojego nosa? Chłopaków z których każdy przynajmniej kilka razy zabił sarnę, wypatroszył i zdjął z niej skórę? Chłopaków, z których każdy wrzucony zimą w puszczę po prostu przeżyje, a ty jak myślisz, przeżyjesz? Chłopaków których rodzice albo inni opiekunowie chlali na potęgę... Lewaku, w porównaniu do nich, urwisy z najgorszej części Pragi to były aniołki.
Marek Zwich2021.06.30 15:04
Proszę przeczytać książkę "27 śmierci Toby'ego Obeda", którą napisała Polka, pani Joanna Gierak-Onoszko. Dziasiaj, teraz na Onecie jest fragment tej książki. Nie lubię Oneteu, ale to przeczytałem. Uprzedzam dla osób o mocnych nerwach. Dlaczego Fronda jeszcze nie drukuje tej książki? Nie dacie rady czytać, jest tak przerażająca? Jeśli wierzycie w Boga a nie klechów i ichni kościół, proszę wydrukować.
Anonim2021.06.30 15:15
To są brednie i zmyślenia takie same jak "Malowany Ptak".
Anonim2021.06.30 15:24
A czytam, czytam. Nie ma tam nic co by nie było normalne pod koniec XIX i na początku XX wieku. Że surowe kary? Że bieda? Że łazienki koszmarnie małe? A jak wyglądała ta sprawa w kamienicach biedoty w Warszawie w latach 30-stych XX wieku, jak opisuje Grzesiuk? Jeszcze gorzej. "zaaamknąć okna, z ustępu wybierać się będzie". Takie opisy TYLKO dla dzisiejszych przygłupów z Wielkich Miast, wychowanych bez klapsa i odległych od realiów PRL, mogą być "wstrząsające". Jesteście bandą popapranych, słabych pajaców, o delikatnej skórce, różu na policzkach i delikatnym męskim makijażu. Kij wam w dusze, wy metroseksualiści. Panienki płci męskiej XD
Foster2021.07.2 16:48
Anonimie nie kłam. Wychowałem się w PRL w przeciętnej (raczej biednej rodzinie) i z perspektywy czasu oceniam, że moje dzieciństwo i moich rówieśników było na tyle szczęśliwe, że nawet dzisiaj, kiedy już jesteśmy seniorami, wracamy do tych lat z sentymentem.
Anonim2021.06.30 15:30
Hm, że usiłowano warunkować dzieci elektrowstrząsami? Takie czasy, świeccy lekarze usiłowali leczyć złe zachowanie LOBOTOMIĄ. Na przykład tak wyleczono złe zachowania siostry prezydenta Kennedyego. https://viva.pl/ludzie/newsy/najmroczniejszy-sekret-kennedych-lobotomia-rossemary-kennedy-kim-byla-29001-r3/
Anonim2021.06.30 15:36
Wydaje mi się, że jesteś zbyt ograniczony, aby pojąć, jakich środków trzeba było użyć aby utrzymać jakąkolwiek dyscyplinę w Ośrodku z setką urwisów, wychowanych w Rezerwacie, w warunkach powszechnego alkoholizmu rodziców, urwisów od małego uczonych polowania i zabijania zwierząt nożem, strzelbą, łukiem, toporkiem. Te Dzieci były podobne do Dzieci z oddziałów rebelianckich w dzisiejszej Afryce: https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Beasts+of+No+Nation+Zwiastun+nr+2-37135 Teraz Lewaku, oblookaj sobie ten film i pomyśl, co musiałbyś zrobić, aby opanować setkę takich Urwisów. I dopiero wtedy się wymądrzej, głupcze.
Foster2021.07.2 16:50
Kim ty jesteś, że usprawiedliwiasz takie tortury ?. Zastanów się nad sobą.
Anonim2021.06.30 14:39
"Obie świątynie były wykonane z drewna." Były nazbyt ekologiczne.
Anonim2021.06.30 14:29
Jak widać, nawet OFIARNĄ pracę na rzecz sierot można przedstawić jako "ludobójstwo". Bo gdzie Rząd Kanady umieszczał te dzieci wyrwane z POTWORNEJ NĘDZY REZERWATÓW, gdzie panował powszechny alkoholizm, przemoc, choroby i głód, a szans na jakiekolwiek wykształcenie Dzieci nie miały żadnych? Rząd Kanady umieszczał je w instytucjach kościelnych ponieważ to Kościół dobrowolnie i ofiarnie zajmował się sierotami, dziećmi porzuconymi i najbiedniejszymi. I teraz za to jest wyzywany jako "ludobójcy". Bo "odkryto" stare, opuszczone i zapomniane cmentarze, gdzie grzebano naturalnie zmarłe dzieci, a w tamtych czasach, przed odkryciem leków, śmiertelność wśród dzieci była wysoka. Wszędzie, zawsze. I w Polsce i w Kanadzie. Lewaki z tą ich nienawiścią to jednak wyjątkowe bydło.
Anonimku2021.06.30 14:59
W Polsce siostra bernadetta też "ofiarnie" zajmowała się sierotami - skazana. O "ofiarnej opiece" zakonnic w Irlandii już napisano poniżej. Ci ludzie kościoła, którzy faryzejsko mają na ustach miłość bliźniego, a dopuszczają się takich ohydnych i zwyrodnialczych czynów - to nawet nie jest bydło, bo uwłaczałbym bydłu. Brak słów na takich ludzi.
Anonim2021.06.30 15:14
To są brednie. Że Bernardetta? W świeckiej rodzinie zastępczej w Polsce zatłuczono dwoje dzieci https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rodzice-zastepczy-mordowali-dzieci-nowe-fakty/qzttl4v. W świeckich domach dziecka - a wiem, bo miałem na studiach kolegę po takich przejściach - przemoc ze strony personelu to STANDARD. Nic nie wiesz o opiece nad dziećmi. Nic nie wiesz o Kościele. A jak UDOWODNIŁEM - massmedia KŁAMIĄ wmawiając jakoby ktoś "zabijał dzieci". A skoro kłamią o tym, to mamy pewność, że kłamią i w innych przypadkach, oczerniając i szkalując Kościół. W sprawie zakonnic z Irlandii to takie same kłamstwa, jak w Kanadzie. Tylko trzeba mieć trochę wiedzy o tym jak było sto , dwieście lat temu. Przestań kłamać i słuchać kłamców.
Bernadetta2021.06.30 15:45
https://www.youtube.com/watch?v=ClqgjXN4qdo
Świecka rodzina zastępcza2021.06.30 15:56
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rodzice-zastepczy-mordowali-dzieci-nowe-fakty/qzttl4v
O czemu ma służyć ta licytacja?2021.06.30 18:12
To jest prymitywne, usprawiedliwiać jedną zbrodnię inną zbrodnią. Zło jest złem, nawet jeśli dopuszczają się go duchowni. To właśnie odpycha teraz od KK - relatywizacja zła, obłuda.
Anonim2021.06.30 20:25
Nikt niczego nie "usprawiedliwiał". Udowadniam wam "tylko", że w każdym Systemie Opieki zdarzają się osoby, nazwijmy je tak: agresywne. I nie jest to powód do faryzejskich oskarżeń wobec Systemu jako takiego. Lewaku, skoro nie zapluwasz się nad "zbrodniczością państwowego systemu opieki nad sierotami", dlaczego robisz to tylko i wyłącznie (wybiórczo) atakując Kościół? I pomawiając go o jakąś "zbrodniczość"? Otóż - ludzie Kościoła nie są bydłem i odpadem ludzkim do likwidacji (zbrodniczymi podludźmi jak Żydzi kiedyś) - jak ich malujecie. To WY jesteście dokładnie tym samym, co hitlerowcy szczujący na Żydów w latach 30-tych XX wieku. Postępujecie DOKŁADNIE tak samo. Precyzyjnie takie same pałki i metody. Po prostu Lewacy w 2021 są jak Naziści w 1936. Żadnych różnic. Absolutnie żadnych. Dokładnie takie samo zadęcie wyższości "moralnej". Katolicy są obsadzani w roli Żydów, i TYLKO dzięki temu że jest ich jeszcze więcej jak Żydów w 3 Rzeszy nie odpaliliście Obozów Zagłady, Komór Gazowych i Krematoriów. Tylko... ale jak czytamy, wielu Lewakom pocą się łapki, co to będzie jak "katolików będzie mniej bo..." Wiadomo co będzie, historia nas poucza. Ale jeszcze zobaczymy, nie damy się wam wymordować jak potulni i pacyfistyczni polscy Chasydzi.
Ella2021.06.30 13:47
Niech płoną. Oby długo i jak najwięcej, najlepiej wszystkie na całym świecie. Wypalić do cna. Kościół mordowaniem przez wieki niczym się nie różni od Stalina, Hitlera czy obecnego ISIS. Kościół długo, ciężko i na własne życzenie pracował na ten ogień. Tak wyglądała ich miłość do bliźniego. Nie wystarczy powiedzieć puste słowo przepraszam i dalej robić swoje. Nie wiele się zmieniło, masowe mordy i stosy zmienili na ciche mordy, gwałty i chciwość, która przewyższa kosmos. Gdyby wierzyli w Boga, to w tej profesji nie byłoby ani jednego mordu, gwałtu, stosu, oszustwa, etc. Oni wyznają innego boga. Ich kościół nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem. To są najlepsi najemnicy szatana. Sam Ojciec Pio powiedział "największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie nie wierzą w jego istnienie". Bóg kocha, pragnie dla ludzi jak najlepiej. Kościół klechów, zakonników i zakonnic każdego dnia własnymi rękami (i nie tylko rękami) krzyżuje Chrystusa. Teraz niech nie płaczą.
Anonim2021.06.30 14:02
Lewaki to wyjątkowa hołota. Nawet ofiarną opiekę nad Dziećmi z dna dołów społecznych, wyrywanych z piekła alkoholizmu, odmalują jako "ludobójstwo". Za to kłamstwo czeka was PIEKŁO.
Drogi Anonimku2021.06.30 14:51
W Irlandii tez tak było jak napisałeś? Chyba nie - poczytaj to, aby nie było, że GW Zakonnice w Irlandii pogrzebały 800 dzieci w szambie https://irlandia.ie/wiadomosci/irlandia/1028-zakonnice-w-irlandii-pogrzebaly-800-dzieci-w-szambie.html Pod dochodzeniu, które trwało 3 lata, stwierdzono, że w Irlandii instytucje kościelne "opiekujące się" samotnymi matkami uśmierciły ponad 9000 dzieci i noworodków. Obecny KK, to rak
Anonim2021.06.30 15:41
Nikt nie uśmiercał noworodków. A to "szambo" nie było żadnym szambem. A tak w ogóle, to NAJPIERW przeczytaj, jak był skonstruowany "system opieki" w Wielkiej Brytanii, Walii, Szkocji i Irlandii https://www.historic-uk.com/HistoryUK/HistoryofBritain/Victorian-Workhouse/ i NAJPIERW dowiedz się jak działał system POOR LAWS, to przestaniesz bredzić.
Anonim2021.06.30 15:06
O przyczynie tego stanu rzeczy - przeczytales???
Tak2021.06.30 15:41
W Irlandii duchowni umieszczali samotne matki w takich właśnie gettach. Dlatego Kościołowi irlandzkiemu, Irlandczycy pokazali środkowy palec. Przypominam Ci, że Irlandia była ultrakatolicka z bezwględnym więzieniem za aborcję - a teraz? Tak samo będzie w Polsce, bo polscy urzędnicy KK i tacy twardogłowi jak Ty powielacie te same błędy co irlandzcy.
Anonim2021.06.30 15:55
Bzdury. Pokolenia, których część kobiet trafiała do Domów Opieki nie miały najmniejszych problemów z Wiarą. Problem mają kretyni wychowani w warunkach cieplarni. Im się nagle odmienia XD Po prostu lewacka propaganda i massmedia przecweliły tych kretynów nieznających świata poza cieplarnią.
Anonim2021.06.30 15:44
Indian do rezerwatów zapędzał RZĄD i ARMIA, sto lat wcześniej. Wymyśl więc jakiś paradoks, że to Kościół Katolicki jest winny nędzy indiańskich rezerwatów. Może dlatego, że pomagał Indianom wyjść z potwornej nędzy?
KK2021.06.30 15:48
jest winny wszelkiej nędzy.
Anonim2021.06.30 15:58
No tak, bo lewak musi jakoś sobie uzasadnić nienawiść. Lewaki, kłamiecie rano, łżecie w południe, oszukujecie wieczorem. Nie znajduję w was nic innego jak NIENAWIŚĆ.
Wiktor2021.07.1 15:57
Szybko przenosząc ich do lepszego świata.
rebeliant2021.06.30 13:46
A to ze wstydu, a ponadto Bóg Ojciec zesłał karę.
JPIII2021.06.30 12:58
A kiedy w Polsce kościoły pójdą na stos?
Anonim2021.06.30 13:00
Spróbuj, ruski miesiąc popamiętasz.
Już niebawem2021.06.30 13:42
W Polsce będzie jak w Irlandii (była bardziej ultrakatolicka niż Polska) W byłych, opustoszałych kościołach będą knajpy. To już postępuje w Polsce, kościoły pustoszeją - dlaczego? Zapytaj polskich biskupów - np. Janiaka, jeszcze nie opuścił tego padołu, zapytaj go dlaczego Papież go ukarał.
Ninel2021.06.30 13:59
Nie zdążycie. Te "przemiany" nie są skutkiem jakiś tam wymyślonych "ciemnych sprawek", tylko nachalnej lewicowej - promowanej przez Imperialne USA - propagandy. Propagandy takiej jak ta w Kanadzie - wymierzonej w Białych Ludzi oraz ich Instytucje Kultury. Jak widać, wszystko, nawet ofiarną opiekę nad dziećmi z dołu dołów społecznych można namalować jako "ludobójstwo". To tylko kwestia lewicowego monopolu w massmediach oraz sieci NGO (pozarządowe, hahahaha) budowanych od lat przez Miliarderów, Fundacje, Ambasady i Rządy. Ale już nie zdążycie, ponieważ mniej więcej do 2030 będziecie mieli totalitaryzm i wojnę domową. Myślisz, że po to USA promuje zboczeńców, bo tak ich Lubi? Buachacha!!! Nie... USA promuje zboczeńców, ponieważ jest to metoda podboju i hodowli Nowego Człowieka. Lewaku, Nowy Komunizm już puka do drzwi. Nazwali toto Great Reset. I teraz będą was brali za mordę na ostro, ponieważ już daliście się przecwelić Prawami Gejów, Lesbijek , Ekologizmem i Katofobią. NIE MACIE WSKUTEK TEGO TZW JAJ METROSEKSUALNE POKRAKI. Nie dożyjecie emerytury, a wasze truchła zostaną zepchnięte przez buldożery Made in Chinamerica do dołów z wapnem. Wcale mi was nie żal, zasłużyliście na ten los jaki wam przeznaczono.
Anonim2021.06.30 14:40
" pójdą " ?
rychu2021.06.30 12:13
Co to gudłaje i chamokomuna łapka w łapke ?
JPIII2021.06.30 12:03
Nareszcie znaleziono dobre rozwiązanie. Należy spalić wszystkie katolickie kościoły bo to pedophilne ośrodki.
Dla rdzennych mieszkańców Kanady i Ich potomków2021.06.30 11:42
Kościół to symbol najeźdźcy i mordercy. Jak to było? Nie pochwalam, ale się nie dziwię.
SZOK! ZAORANIE!! ZMIAŻDŻENIE!!! ZABRONOWANIE!!!!2021.06.30 11:20
W związku z odkryciem masowych grobów dzieci przy katolickich szkołach z internatem spłonęły już cztery kościoły. KATOLICKICH SZKOŁACH!
Anonim2021.06.30 11:21
FRENDZEL ZAMIAST KATOLICKICH - PISZE "RELIGIJNYCH"
lucyfer2021.06.30 9:58
Koościoły pogardy płoną, a u mnie w kociołkach radośnie gotują się czarne pedoooofile w sukienkach.
Anonim2021.06.30 10:58
Dobrze że nie wspominasz o pedofilach świeckich i pedofilach ateistach. Sporo ich, nawet 30 molestowań na tydzień.
Przeemko2021.06.30 11:04
Zgoda. Tylko pedofile świeccy trafiają do więzień, a Ci w sułtanach są przenoszeni na inne parafie , a ich czyny ukrywane...
Anonim2021.06.30 12:54
Absolutnie nie. Tylko 1/4 pedofilów świeckich i pedofilów ateistów trafia za kraty, reszta wywinie się "pouczeniem", "grzywną" albo umorzeniem. Przeniesienie zaś księży na inna parafię (wszyscy są przenoszeni co parę lat) nie ma najmniejszego znaczenia, ponieważ to czy ktoś trafi przed Sąd zależy nie od miejsca zamieszkania a od złożenia wymaganego Prawem - zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Co do ukrywania, to TYLKO czyny pedofilów-ateistów są UKRYWANE, ponieważ nie przeczytasz o nich ani słowa w massmediach. Trafiają tam wyjątkowo, jeden przypadek na setki, może jeden na tysiąc.
robaczek2021.06.30 9:33
NA KOLANA I RATOWAC KOSCIOLY!!!! ................. kosciół na pewno jest ofiarą i wy sie musicie dla niego poswiecic ;] ............................... FAJNE TO ;] ....................... no logiczne ;]
Anonim2021.06.30 9:35
Dlaczego na kolana? Inaczej zrobimy - kałachy w dłoń, bolszewika goń.
kefas2021.06.30 9:30
mnie to wcale nie dziwi.
Anonim2021.06.30 9:34
Mnie też nie dziwi, że katofoba "nie dziwi". Przecież nie po to wyhodowano twoją NIENAWIŚĆ, żebyś miał dylematy, gdy poszczują was do mordowania Ludzi w imię Nowego Komunizmu.
Hue2021.06.30 11:53
Na razie to twój kościół wymordował 750 dzieci. A niby tak walczycie o życie ludzkie.
Anonim2021.06.30 12:58
Niby gdzie "wymordował", kłamco i potwarco? Chodzi ci o indiańskie dzieci uratowane w kanadzie sto dwadzieścia lat temu? Te które Rząd wyciągnął z nędzy Rezerwatów? Uchronił od śmierci z powodu chorób, głodu i alkoholizmu? Tak, zmarło w tym miejscu 751, ale zmarło ich tam mniej, niż umierało w Dzielnicach Robotniczych europejskich miast. Zmarło, ponieważ dur brzuszny, cholera, czerwonka, hiszpanka i gruźlica były śmiertelnymi chorobami zabijającymi nawet 20% dzieci i młodzieży.
ChwałaCzcicielomKojotaIKrukaZaOczyszczanieOgniem2021.06.30 9:02
Wieczna chwała Czcicielom Kojota i Kruka za przeganianie ogniem katolackich najeźdźców! Kiedyś także w rezerwatach kato-ciemnoty Podlasia i Podhala zacznie się oczyszczenie.
Waldi2021.06.30 9:10
Następny fanatyk kolejnej odmiany faszyzmu, był czarny, potem czerwony, teraz mamy czerwono-tęczowo-zielony. Nigdy Pan Bóg nie pozwoli wygrać złu do końca, nie pozwolił Hitlerowi, nie pozwolił Stalinowi, nie pozwoli Sorosowi.
Pobożny2021.06.30 9:32
Hitler i Stalin to kara dla katolików za bycie heretykami dlatego zawsze bedziecie biedni, smierdzacy i schorowani, a po śmierci przepadnicie w odchłań, katoliccy bałwochwalcy
Andrew2021.06.30 11:14
Sam jesteś ciemnota z Podlasia, nie obrażając innych z tego regionu
Anonim2021.06.30 8:40
Nie pochwalam, ale rozumiem....😁😁😁
Anonim2021.06.30 8:37
Głupki Lewackie rzygają nienawiścią oskarżając Kościół za prowadzenie Przytułków dla dzieci umieszczanych tam przez Rząd Kanady. Podobno takich porwanych dzieci było 150 tysięcy w ciągu 30 lat. 5000 rocznie. A tymczasem ci sami LEWACY entuzjastycznie popierają masowe wręcz porywanie dzieci w UE. W samych Niemczech 61,4 tysięcy roczne, z czego połowa ot tak sobie, kompletnie bez powodu. https://www.dw.com/pl/niemcy-w-2017-r-jugendamty-objęły-opieką-614-tys-dzieci/a-45180249
Maciej Piwowar2021.06.30 8:32
WNIOSEK jest TAKI CHRYSTIANIZACJA Indian była i JEST Symboliczna. Kościół dał się wykorzystać do walki z Rdzenną Ludnością ,i dziś płaci za to.A do Rezerwatów wraca REAKTYWOWANA Wiara-=-Religia Przodków.
Anonim2021.06.30 8:40
Chodzi ci o Wiarę Przodków w imię której to Wiary tradycyjnie zdzierało się skalpy z pokonanych Ludzi? Czy o tę wiarę, która nakazywała uhonorować szczególnie odważnych przeciwników (tych co przeżyli, to chyba oczywiste że przeżyli najodważniejsi) poprzez palenie ich żywcem po przywiązaniu do drzewa, na małym płomieniu żeby przedłużać Uhonorwywanie do wielu godzin katuszy?
Inczuczuna2021.06.30 8:48
Wychowany na Winetou.
Anonim2021.06.30 8:52
Karol May, znany mitoman XD bajkopisarz.
Maciej Piwowar2021.06.30 8:52
@ Anonim Lubie Twoje wpisy ,bo Mnie bawią.Zaproponuje Tobie Książkę z Mego dzieciństwa ,która była uwielbiana przez uczniaków w latach 60 -tych.Mały Bizon" Fiedler Arkady.WARTO przeczytać,bo nie zawsze Fikcja Literacka jest ZŁA.
Anonim2021.06.30 9:05
Akurat tego nie czytałem, poprzestałem na Winnetou i Old Satterhandzie. Szukasz guza?
Maciej Piwowar2021.06.30 10:23
@ Anonim -Nie jeż się boś nie Kot ,a Ja Pies. Naprawdę lubię NIEKTÓRE Twoje wpisy.A książkę proponuje SERIO.
Anonim2021.06.30 10:48
Książki to bajki. A dzisiaj postępowe przygłupy opluwają ludzi niosących Dzikim Kaganek Oświaty i uświęcają "dawne obyczaje". Wszystko w ramach postępowego rasizmu i wyniszczania białych oraz ich kultur. Cytuję: "W takim świecie okrucieństwo było normą. Choć szokowało ono ówczesnych i szokuje do dziś, nie zrozumiemy brutalnej rzeczywistości Indian, bez odwołania się do ich światopoglądu i wierzeń, w których walka i cierpienie stanowiły bardzo istotny element. " https://ciekawostkihistoryczne.pl/2020/11/29/szlachetny-indianin-nic-podobnego-mit-mija-sie-z-rzeczywistoscia/
Anonim2021.06.30 9:09
Uważasz, że dzicy Indianie nie byli okrutni? Ależ byli, i nie bez powodu biali kolonizatorzy źle o nich mówili https://demotywatory.pl/4832839/Indianie-oskalpowali-go-zywcem-jest-jedna-z-nielicznych-osob
Laki2021.06.30 9:17
Przypomnę o dzikich katolikach, którzy lubowali się w grillowaniu ludzi na stosach.
Anonim2021.06.30 9:20
Stosy to specjalność antykatolickich PROTESTANTÓW. Przypomnę ci ostatnią spaloną na ziemiach polskich kobietę - Kaśkę Katolkę, z podpuszczenia protestanckiego aptekarza. Jpdl, jak to Lewaki łatwo zamieniają kata z ofiarą...
Anonim2021.06.30 9:26
Oni zawsze zamieniają, aby tylko dać wyraz swojej katofobicznej nienawiści. Wszystko zreinterpretują tak, aby oskarżać Kościół. Prowadził Przytułki dla sierot? Lewak powie - mordował sierotki. Wykupywał niewolników, nauczał że ludzie są równi przed Bogiem (nie masz Greczyna ani Żyda) - lewak powie - wspierał niewolnictwo.
Anonim2021.06.30 8:43
Masz rację, wśród Indian, jak ameryki długie i szerokie, wracają Pradawne Szlachetne Obyczaje. O, tu masz taki powracający obyczaj, prosto z państwa Montezumy: https://elblogdelnarco.com/2020/08/27/el-aterrador-video-donde-sicario-del-cjng-se-come-el-corazon-de-una-victima/
Po 11 ...2021.06.30 8:13
Dobrze by było, aby Głupki prawackie zapoznały się z warunkami klimatycznymi na przełomie XIX i XX wieku, i później aż do lat 50-tych XX wieku. Lekcja 1 - Globalne ocieplenie. Nic dziwnego, ze kościoły się palą.
Anonim2021.06.30 8:24
To nie zmiany klimatyczne, tylko Lewacka Propaganda Śmierci i Nienawiści, od dekad szczująca przeciwko wszystkiemu co dobre i potrzebne.
Anonim2021.06.30 8:01
Dobrze by było, aby Głupki Lewackie zapoznały się z warunkami życia na przełomie XIX i XX wieku, i później aż do lat 50-tych XX wieku. Lekcja 1 - Tyfus Plamisty https://pl.wikipedia.org/wiki/Tyfus_plamisty
Anonim2021.06.30 8:05
Lekcja 2 - długość życia na przykładzie przedwojennej Polski: „Przeciętna liczba lat trwania życia” to na początku lat 30. XX wieku odpowiednio 48 dla mężczyzn i ponad 51 dla kobiet. Jak widać, jeszcze sto lat temu umierało się łatwo, często i młodo.
Po 11 ...2021.06.30 8:10
Dzieci były poddawane fizycznej, emocjonalnej i seksualnej przemocy. Ich rodziny nie otrzymywały wyjaśnień, co się stało z zabranymi od nich dziećmi, jeśli dzieci te umarły. Dotychczas szacowano, że w ramach tego systemu przez zaniedbanie, choroby i przemoc zmarło ok. 4100 dzieci. Sędziowie mówią teraz jednak nawet o 10 tys. ofiar. Dzieci były chowane w sekretnych dołach. To wszystko bardzo katolickie, bardzo KATOLICKIE!!!
Anonim2021.06.30 8:23
Skoro Rząd Kanady (świecki) umieścił w różnych Placówkach, Przytułkach, Internatach, w ciągu wielu lat nawet 150 tys. Dzieci, to przy naturalnej w tym okresie śmiertelności 20% (do lat 5 śmiertelność dochodziła do 50%), 10 tysięcy zmarłych to normalna liczba. Zmarłe dzieci nie były chowane w sekretnych dołach, ponieważ nie był to "sekret" że na choroby dzieci często umierają, tylko w mogiłach ZBIOROWYCH, pajacu. Sugeruje dokształcenie się w temacie, na przykład takie: https://zywiecinfo.pl/historia/na-co-umierali-nas-przodkowie-czesc-trzecia-ostatnia
...2021.06.30 8:49
Potrafisz idioto czytać ze zrozumieniem?
Anonim2021.06.30 8:55
Dlaczego wyzywasz całkowicie normalne metody wychowawcze i realia tamtych czasów jako "przemoc"? Te dzieci nie były bardziej "zaniedbane" niż 99% dzieci w Europie w Przytułkach dla Sierot po 1 wojnie światowej.
Anonim2021.06.30 8:30
Dzisiaj Rządy odbierają znacznie więcej Dzieci. Z tego co obserwujemy, masowe odbieranie Dzieci, pozbawianie kontaktu z nimi i ukrywanie ich miejsca pobytu, cieszy się wręcz ENTUZJAZMEM wśród Lewaków. Szczególnie gdy odbierane są dzieci Polaków w Norwegii lub w Niemczech.
Anonim2021.06.30 8:59
4100? A nawet 10000, to mało. W miastach śmiertelność wśród białych dzieci z ubogich rodzin była wyższa. Znaczy to że Kościół zapewniał tym dzieciom warunki życia lepsze niż w dzielnicach robotniczych miast.
Waldi2021.06.30 9:14
Kacapska onuca i lewacki troll, który o sprawach chrześcijaństwa wie tyle ile wypoci antypolski Onet.de albo szczujnia TVN. Memento mori, bo możesz kiedyś zapłakać.
...2021.06.30 8:48
Zamiast pier.do.lić bez sensu to lepiej będzie jak poczytasz na ten temat nieco więcej: https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/kanada-odkryto-751-grobow-przy-bylej-szkole-katolickiej-apel-do-papieza-franciszka,1066889.html Tak również dochodziło do tortur, molestowania i gwałtów, a najczęściej to robili księża i zakonnice.
Anonim2021.06.30 8:51
Skoro kłamiecie przedstawiając naturalnie zmarłe Dzieci jako "zamordowane", to znaczy tylko tyle, że kłamiesz w każdym innym punkcie. Dla lewaka całkowicie normalne i powszechne wtedy kary fizyczne to "tortury". I dzisiaj opluwają i wyzywają naszych rodziców i dziadków, że "katowali" (inne modne słówko) dzieci klapsem, paskiem a czasem i ścierką. Kuchenną, przez łeb.
Waldi2021.06.30 9:17
No............... jak fakty TVN24 pod nadzorem Axel Ringer Springer tak mówią to ........... prowda, goowno prowda, liczby z sufitu, a jak tam islamizacja Niemców i prześladowanie ich oraz terror islamski ???
Anonim2021.06.30 9:18
Skoro w naturalny sposób, na choroby, umierało sporo ludzi, to był i cmentarz. Kiedyś cmentarze nie były tak scentralizowane i skomunalizowane. Dziwi cię że w ziemi po starym zapomnianym cmentarzu jest 751 szkieletów? 750, nic nadzwyczajnego w latach gruźlicy, czerwonki, tyfusu. Byle zapalenie płuc oznaczało zgon, nie było przecież jeszcze antybiotyków.
Anonim2021.06.30 8:15
Lekcja 3 - poziom cywilizacyjny i kulturowy (neolit) ukazany w pozytywnym (bez uprzedzeń) filmie "Człowiek zwany koniem". https://pl.wikipedia.org/wiki/Człowiek_zwany_Koniem
time to say goodbye2021.06.30 7:58
i tak zadziwiająco długo funkcjonowała instytucja KK dogadując się ze wszystkimi możliwymi kacykami w ostatnich 2000 lat.
Anonim2021.06.30 8:10
Zadziwiające jest co innego - jak lewaki (kierowani atawistyczną NIENAWIŚCIĄ) nazywają ratowanie dzieci z potwornej wręcz nędzy, głodu, alkoholizmu i śmiertelnych chorób - "mordowaniem". Lewaku, jakie dobro ci wyświadczyli katolicy, że ich tak nienawidzisz?
by the way2021.06.30 8:16
jestem takim lewakiem, jak ty chrześcijaninem, zawodowy sługo KK.
Anonim2021.06.30 8:31
Jeśli coś gdacze jak lewak, kłapie dziobem jak lewak i wydaje odgłosy jak Lewak, jest Lewakiem.
Po 11 ...2021.06.30 7:52
To samozapłony. Samozapalenia ze ... wstydu.
Anonim2021.06.30 7:53
A niby czego tu się wstydzić? Tego że Kościół uratował tysiące dzieci od potwornej nędzy i śmierci z głodu i chorób?
Anonim2021.06.30 7:55
Oczywiście Indianie tego chcieli, tak samo jak w USA chcieli zostać zamknięci w rezerwatach.
Anonim2021.06.30 7:58
Kościół zamykał Indian w rezerwatach, szczególnie w USA? A ja myślałem, że protestanckie Rządy i Wojsko. Lewaku, ależ ty bredzisz.
Po 11 ...2021.06.30 8:22
Ale KK nie bronił prześladowanych. To ciężki grzech zaniedbania. Dawny Kościół wręcz uważał niewolnictwo za instytucję niezbędną, nieodzowną dla utrzymania ładu świata.
Anonim2021.06.30 8:27
Dzisiaj niewolnictwo wprowadzają Lewacy - przez systemowe skrajnie wysokie opodatkowania, przez narzucenie przymusowego państwowego "wychowania". Lewicowe Państwo decyduje w sposób drobiazgowy o każdym aspekcie życia swoich niewolników, zwanych - chyba dla drwiny - wyborcami.
z Polski2021.06.30 9:25
Ejże lewaku, Polski Kościół Katolicki, czy nawet Watykan, w owych czasach miał się mieszać w sprawy inwazji białego człowieka na tereny obecnych USA ??? Przecież nie było wtedy Ambasadorów, TVN24, filmów o Winetou, czy Północ-Południe, zresztą w USA katolicyzm jako wyznanie jest w dużej mniejszości. Tam są wierzący w długi makaron, latające psy i wszystko, czego Pan Bóg nie toleruje.
robaczek2021.06.30 7:50
a KOSCIOL dalej kreuje sie na ofiare?????? .......................... wy powaznie zyjecie w jakies innej rzeczywistosci .................................... A MOZE ZWYCZAJNIE PRZYZNAC ZE TO NIE JEST RAACZEJ RELIGIA MILOSCI ;] ................... no ale lepiej zyc w zakłamaniu............... łatwiej.
Anonim2021.06.30 7:47
Nie ma żadnych "makabrycznych odkryć". Po prostu lewackie bydło (zbrodniarze podobni hitlerowskim) "odkrywają" stare cmentarze i kłamliwie oskarżają Kościół o "mordowanie" ludzi tam pochowanych. A są to po prostu dzieci pochodzące z Internatów i Przytułków, zmarłe w sposób naturalny, umieszczone tam przez Rząd Kanady. Głupki lewaki "nie wiedzą", że Penicylina została odkryta w 1928, a do jej upowszechnienia oraz rozwiązania problemu głodu (nawozy, nowe wydajne odmiany pszenicy i ryżu, w końcu: Zielona Rewolucja) śmiertelność z powodu chorób (TYFUS, czerwonka, zapalenie płuc) na przełomie XIX i XX wieku wynosiła wśród dzieci i młodzieży 20%.
Anonim2021.06.30 7:53
Rząd Kanady opierając się na pracy ludzi Kościoła - URATOWAŁ tysiące dzieci z Rezerwatów Indiańskich, gdzie panował głód, choroby, alkoholizm i przemoc. Wiele dekad trwało, aż społeczności Indian porzuciły Obyczaje typowe dla epoki Neolitu i ucywilizowały się. Rząd Kanady - mając na względzie DOBROSTAN dzieci - zapewniał im znacznie, drastycznie wręcz wyższy standard życia niż w zasypanych śniegiem wioskach indiańskich, gdzie umierały one masowo (jak w średniowiecznej Europie, dawno temu) z głodu, chorób i od przemocy pijanych mieszkańców. Alkoholizm (oraz picie eteru - wyjątkowo wyniszczające) był wtedy GIGANTYCZNYM problemem.
Anonim2021.06.30 7:40
To przypomnienie o pomazaniu pomnika papaja to kwintesencja polskiego katolstwa. Co tam Indianie, co tam pomordowane dzieci, olaboga papieża obrażajo!!!
hehehe2021.06.30 7:46
Gdyby nie "polskie katolstwo" to do dzisiaj czapkowałbyś 1 sekretarzowi na pochodzie 1 majowym a na internet i paszport w domu musiałbyś mieć pozwolenie z milicji, jełopie. No, chyba, że ty z tych, którzy wtedy stali na trybunach co by wyjaśniało poglądy.
stqi2021.06.30 7:49
A Tak jak czesi?
Anonim2021.06.30 7:56
Czesi i reszta skorzystali z tego że kto inny rozwalił Blok Państw Demokracji Ludowej. Ale i oni się stawiali, choć na swój NACJONALISTYCZNY sposób. Religia i nacjonalizm - najlepsze co mamy. Czesi raczej nacjonalizm, my raczej religię.
Anonim2021.06.30 7:52
Oczywiście, tak by było. Nie zmyślam.
Anonim2021.06.30 9:28
Chodzi ci o dzieci pomordowane przez prątki gruźlicy? Ale co Kościół ma z tym wspólnego?