Kaja Godek dla Fronda.pl: Incydent w Toruniu odbieramy jako brudną rozgrywkę służb w kampanii - zdjęcie
22.05.15, 17:59Fot. Jasiek Staszewski

Kaja Godek dla Fronda.pl: Incydent w Toruniu odbieramy jako brudną rozgrywkę służb w kampanii

16

W trakcie spotkania z prezydentem Komorowskim w Toruniu obecni byli ludzie związani z Fundacją PRO, nasz toruński koordynator, a także jeden z naszych wolontariuszy – aresztowany dziś Remigiusz D.

Wolontariusz ten brał udział w kilku naszych pikietach, nie wzbudzał żadnych naszych podejrzeń. Zachowywał się poprawnie. W trakcie szkoleń zawsze przekazujemy naszym ludziom, by działali w granicach prawa. Tym bardziej jesteśmy zszokowani zachowaniem Remigiusza D. 

Nie jest przypadkiem, że incydent miał miejsce w ostatnim dniu kampanii wyborczej, na kilka godzin przez wyborczą ciszą.  Nie chcę spekulować, jakie były powody takiego zachowania Remigiusza D. Dziś się dowiedzieliśmy, że w przeszłości miał on już konflikt z prawem. Niestety, na etapie rekrutacji wolontariuszy, nie jesteśmy w stanie takich faktów weryfikować. 

Fundacja PRO rozwija się bardzo dynamicznie, rośnie w siłę, przyciąga i aktywizuje dobrych ludzi. Incydent w Toruniu odbieramy jako rozgrywkę potężnych lobby, którym się przeciwstawiamy i które są zainteresowane zniszczeniem naszej organizacji, a także jako brudną rozgrywkę służb.

Not. MT

Komentarze (16):

anonim2015.05.22 18:30
Nastepna tzw.,'[email protected] Frondy.Bezrozumne,bezempatyczna idiotka z ogromnym parciem na szklo... Ciekawe jak tez sie rozwija jej niepelnosprawne dziecko?Mamusia goniaca za celebra na pewno ma baardzo malo czasu dla niego. Sama jestem mama ciezko niepelnosprawnego chlopca i naprawde nie wiem ,kiedy moglabym znalezc tyle czasu na plodzenie takich idiotycznych tekstowm. Wstydu babsko nie ma...
anonim2015.05.22 18:35
Reminigiusz nic nie zrobił. On chciał tylko podać prezydentopwi ulotki antyaborcyjne a goryle bronka się rzuciły na niego!!
anonim2015.05.22 18:38
Andrzejek bis?
anonim2015.05.22 19:41
Ale po co była ta akcja? Co ona miała niby dać w końcówce kampanii? Czy prezydent chciał zmienić ustawę? Czy akcja była na pewno przemyślana? Wręczanie ulotek nie jest najbardziej ambitnym zadaniem w związku z aborcją.
anonim2015.05.22 19:56
Nic nie zrobił, nie miał żadnej broni. Jego zbrodnią jest to, że nietypowo się zachował i został obezwładniony przez służby. To nietypowe zachowanie to było wyciąganie plakatów za pazuchy.
anonim2015.05.22 20:20
Platforma wysyła Hadacza na ludzi z PiSu by robił burdy, potem publicznie całuje i obściskuje Komorowskiego. Mnie również śmierdzi ta sytuacja z Torunia. Nie ukrywajmy, sztab Komorowskiego byłby zdolny do takiej prowokacji choćby dlatego by udowodnić podział na "racjonalnych i radykalnych" oraz by z fajerwerkami zakończyć kampanię.
anonim2015.05.22 20:21
@AnitaF, wyjęłaś mi to z ust. Szybka zmiana oceny sytuacji przez panią Godek, w zależności od potrzeb i potwierdzonych faktów. Najpierw męczennik, potem zdrajca. Prawie jak choroba dwubiegunowa.
anonim2015.05.22 20:29
@prawomocny Twoim zdanie definicja ataku na czym ma polegać. Czy miał jakąś broń, nie. Podbiegł do Komorowskiego by być bliżej niego z ulotkami. Czy to jest zbrodnia, nie. Jest to nietypowe zachowanie w przypuszczeniu, że jest agresorem, ale czy był? Niema na to żadnych dowodów. Natomiast Służby zareagowały prawidłowo.
anonim2015.05.22 21:56
Po obu debatach i w całej kampanii wyborczej wszyscy nie udało się podtrzymać narracji, że nienawiść i pogarda to postawy wyłącznie oszołomów z PIS-u. Wszyscy widzieli coś przeciwnego: niedający się wyprowadzić z równowagi Duda i prymitywnie agresywny, poniżej poziomu przyzwoitości - Komorowski. W ostatnim dniu kampanii trzeba było przypomnieć kto jest niebezpieczny, kto jest nieobliczalny, kto jest niecywilizowany. I przypominano. Te służby, po zwycięstwie Dudy, nadają się tylko do wymiany! Ale Tuski, Kopacze i Niesiołowskie podniosą jazgot!...
anonim2015.05.22 22:06
@prawomocny Jak się bierze kasę za lewacki dyżur na Frondzie, to warto stworzyć pozory autentyczności. Nie, żeby tam jakaś logika, bez przesady, ale trochę sprytu. No bo jak się sprzedawać, to profesjonalnie, a nie dziadowsko... Bez wyrazów szacunku :-)
anonim2015.05.23 6:57
Pani Kaju, trzeba być silnym, trzeba do jesiennych wyborów przygotować prawdziwie ideowych ludzi - media robią szum, a chłopak niepotrzebnie próbował podać ulotki PBK - na Ukrainie dostał jajem i cisza a u nas wielkie halo: "jaki prezydęt tako zamoch"....
anonim2015.05.23 7:06
Co za parodia? Gdyby tak prezydent był z PIS - to by tak nie strasznie by lamentowano w mediach.- jak się zachowywali wobec Prezydenta L. Kaczyńskiego?
anonim2015.05.23 9:31
Kolejny spisek, nie mogło być inaczej :D Już czuję jakie tu będą jazdy jak przypadkiem Duda nie wygra, szkoda słów.
anonim2015.05.23 12:50
Fundacja działa w dobrej tzn Bożej sprawie i nie tylko także w obronie przed potępieniem się zagorzałych zwolenników aborcji tj bezdusznego mordowania niewinnych ludzi którzy nie mają możliwości obrony przed złem. A wymyślonym dla bezbożników przez piekło, po to aby się mordercy dzieci w piekle znaleźli. Czy Kain morderca swego brata Abla miał po zabójstwie spokój sumienia? NIE!!! - Dręczył go strach przed własną śmiercią!!!
anonim2015.05.24 9:01
Hodujecie sobie fanatyków, a następnie winicie za ich fanatyzm "ONYCH", służby, liberałów, lewaków - tyle że ten mechanizm znamy już na przykład z komunizmu... zaplute karły reakcji, syjoniści, bikiniarze, cykliści - oni wszyscy byli winni wypaczeń doskonałego systemu...
anonim2015.05.28 14:41
@gemini45 Ale ty wredota jesteś! :)