John Horvat II: Nie łudźmy się. Z Bidenem papież nie porozmawia o aborcji  - zdjęcie
26.10.21, 15:44Fot. Gage Skidmore via: Wikipedia CC 2.0/ Casa Rosada via: Wikipedia CC 2.0

John Horvat II: Nie łudźmy się. Z Bidenem papież nie porozmawia o aborcji

26

„Powinno to rozwiać wszelkie złudzenia, że istnieje nadzieja na dialog z liberalnymi katolikami w tej sprawie. To tragiczne, ale wizyta prezydenta Bidena u ojca świętego jedynie posłuży potwierdzeniu niemożliwego do obrony stanowiska proaborcyjnego” – pisze John Horvat II o planowanej wizycie prezydenta USA w Watykanie. Komentator wymienia trzy rzeczy, których nie należy spodziewać się po tym spotkaniu: nie należy oczekiwać rozmowy o aborcji, o kwestiach moralnych oraz nie należy spodziewać się ekskomuniki.

Do takiej konkluzji prowadzi spotkanie papieża Franciszka z Nancy Pelosi 9 października. Działalność polityczną przewodniczącej obrad Kongresu potępił w ostrych słowach abp Salvatore Cordileone. Mówiąc o forsowaniu przez Pelosi „prawa” kobiet do aborcji jako prawa federalnego, abp Cordileone powiedział, że „to typ ustawodawstwa, którego można by się spodziewać po żarliwym sataniście, a nie pobożnym katoliku”. Mimo to ojciec święty rozmawiał z Pelosi jedynie o kwestiach środowiska, imigracji i praw człowieka.

Oznacza to według publicysty brak potępienia aborcji przez papieża także w czasie wizyty Bidena: „Nie oczekujcie donośnego potępienia aborcji. Prezydent Biden nie zmieni swojej radykalnej agendy, idąc dalej niż którykolwiek inny prezydent w promowaniu rzezi niewinnych istnień. Nie oczekujcie, że papież skrytykuje, zruga czy pouczy prezydenta z powodu jego skandalicznego poparcia dla aborcji. (...) To tragiczne, ale stanie się także jasne, że grzech śmiertelny aborcji jest nieważny dla Watykanu. Nie będzie potępienia ani ostrej nagany ze strony papieża Franciszka z powodu tej dominującej kwestii mimo doskonałej sposobności”.

Horvat II uważa, że wizyta Bidena powinna rozwiać wszelkie iluzje co do możliwości dialogu z tzw. „liberalnymi katolikami”. Dla Bidena aborcja to rzecz „nie podlegająca dyskusji” i „nie pójdzie on na kompromis ani nie dokona ustępstw w tej bitwie”. Nie ma się też co łudzić, że proaborcyjni politycy są „niedoinformowani” czy „zdezorientowani”: „Nie są oni zainteresowani kierownictwem doktrynalnym Kościoła czy powrotem do owczarni”.

„Nie oczekujcie, że spotkanie będzie dotyczyć kwestii moralnych – kontynuuje Horvart II. – Jest więcej niż prawdopodobne, że nowa teologia ziemi będzie głównym tematem spotkania. Obaj [rozmówcy] podzielają punkt widzenia co do sprawiedliwości klimatycznej. Bardziej prawdopodobne będzie narzekanie na społeczeństwo konsumpcyjne niż gorący temat seksualności niszczącej moralną tkankę Ameryki”.

I wreszcie Horvart II zauważa: „Nie oczekujcie jakiejkolwiek ekskomuniki po tym spotkaniu. Papież Franciszek postrzega ekskomunikę jako antyduszpasterską – z wyjątkiem, gdy dotyczy pobożnych katolików trzymających się mocno Tradycji”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (26):

OBSERWATOR2021.10.27 8:58
po lewej, uśmiech klauna lub Jokera, ciekawe co w głowie....
Igor2021.10.27 8:03
dlaczego nie? papież promuje szczepionki z abortowanych dzieci, to przecież jeden biznes? niby czemu miałby nie pogadać?
Jan2021.10.26 22:14
Pewnie nie, bo nie wszyscy, także w KK maja obsesję tylko na jednym punkcie (no może trzech- aborcja. gender, lgbt)
Zawi2021.10.26 22:13
A czy Św. Jan Paweł II rozmawiał z Jaruzelskim o aborcji? Polska (obok Rosji) była wtedy aborcyjną czołówką świata
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.10.26 22:38
a czy Jan paweł 2 nie potepiał debilu komunistyczny permamentnie aborcji ? a czy Jan Paweł 2 nie bronił zawsze i wszedzie dzieci poczętych? to nie wmawiaj nam obłakna szmato ze Jan Paweł 2 był głupim lewackim milczkiem -pederasta jak babochłop Franio z Argentyny??? z Jaruzelem oczywiście ze rozmawiał o tym ,chociaż była to mowa to komunistycznegpo betonu podobnego tobie szmaciarzu!!!
leszczyna2021.10.27 11:26
Czy Jaruzelski afiszował się jako katolik popierający aborcję?
matis892021.10.26 20:48
Biden to mason, lewak i szatanista. Nie ma czegoś takiego jak liberalny katolik, bo tacy nie uznają Jezusa, jego nauk i Prawa Boga. Bergoglio też nie jest katolikiem.
matis892021.10.26 20:48
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
matis892021.10.26 19:52
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
matis892021.10.26 20:47
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.10.26 19:45
Biden to mason, lewak i szatanista. Nie ma czegoś takiego jak liberalny katolik, bo tacy nie uznają Jezusa, jego nauk i Prawa Boga. Bergoglio też nie jest katolikiem.
matis892021.10.26 19:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
@ menda żydowska Skrzypek na dachu2021.10.26 19:28
Wyjaśnij mi i innym tu obecnym jaka jest różnica pomiędzy mRNA a RNA? Oraz jaka jest różnica pomiędzy RNA a DNA i jakie funkcje spełniają we wszystkich żywych organizmach. _________________ NIE GRAJ w CHÖJA z tym swoich pisaniem jak IMBECYL sądząc, że nikt nie wie kim ty jesteś. _________________ JESTEŚ CHÖJEM ŻYDOWSKIM sierpem bolszewickim obrzezany!
Taka Prawda2021.10.26 18:32
Bolesny tekst, ale prawdziwy. Fotka z wizyty Trumpa na Watykanie, Trump uśmiechnięty, Papież smutny, wizyta Obamy, Obama w pełni uśmiechnięty, Papież zachwycony, wizyta Pelosi ona i On przeszczęśliwi. A to Trump właśnie, wziął jako pierwszy prezydent USA udział w marszu pro life i przemawiał, zabrał dotacje rządowe klinikom aborcyjnym i skierował do klinik pro life - miliony $
JPIII2021.10.26 17:50
A po co miałby rozmawiać o tym z szefem pedophilów.
Krystian2021.10.26 21:02
Nie wiedziałem, że Bajduś to pedofil. No popatrz, człowiek całe życie się uczy
Skrzypek na dachu2021.10.26 17:03
Franciszek i Bajden maja skleroze . Ludzie nie dajcie sie nabrac na ich klamstwa , oni sa na uslugach miedzynarodowych banksterow , dlatego namawiaja na pseudoszczepionke biotoksyne mRNA retrowirusowe . Dr Antoni Fauci stworzyl kowid-19 w wojskowym laboratorium broni biologicznej Wuhan , aby wciskac przymusowo niechciany zastrzyk Pfajzera , ktory jest ta sama nanotrucizna co wyprodukowane na swinskie grype z 2010 , bo to nie chroni przed niczym tylko niszczy odpornosc czlowieka .
Lech Keller-Krawczyk z FEJK "downunder" pisze:2021.10.26 16:54
CYT.: "Żyje 40 lat w Australii, pracowałem w różnych firmach, ostatnie 12 lat spędziłem w międzynarodowej korporacji z siedzibą w USA." --------------- oraz fragmenty jego "CV", CYT.: "Ja obroniłem na The University of Melbourne rozprawę z dziedziny ekonomii na temat skutków ‎deform Balcerowicza -------------- Nie jest ona zaś znana w Polsce, bo została napisana po angielsku i obroniona na antypodach." ----------- https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
Skrzypek na dachu2021.10.26 16:52
Dzoe Bajden jest hologram na uslugach bezboznych banksterow . Wyniki wyborow 2020 oszukali demonkraci . Franciszek jest zakladnikiem masonerii i szatanistow Sant Ghelen i lawendowej mafii .
@ menda żydowska Skrzypek na dachu2021.10.26 16:51
Wyjaśnij mi i innym tu obecnym jaka jest różnica pomiędzy mRNA a RNA? Oraz jaka jest różnica pomiędzy RNA a DNA i jakie funkcje spełniają we wszystkich żywych organizmach. _________________ NIE GRAJ w CHÖJA z tym swoich pisaniem jak IMBECYL sądząc, że nikt nie wie kim ty jesteś. _________________ JESTEŚ CHÖJEM ŻYDOWSKIM sierpem bolszewickim obrzezany!
Skrzypek na dachu2021.10.26 16:46
Prawdziwy Papiez to Benedykt XVI , prawdziwym Prezydentem USA to Donald J Trump .
Skrzypek na dachu2021.10.26 16:44
Falszywy uzurpator Franciszek szatanista Berglolio z pretendentem oszukanym Joe pedzio Biden .
Falszywy uzuzpator spotyka falszywego uzurpatora2021.10.26 16:41
Porozmawiaja o masonerii , szatanizmie i pedofilii wsrod bezboznych globalistow .
Anonim2021.10.26 15:58
Myslę że będą raczej znacząco milczeć na ten temat... tematy zejdą na ceramikę łazienkowa, oraz higienę geriatryczną ;)
Aldona z łona2021.10.26 16:02
Czyli twoje ulubione tematy
Anonim2021.10.26 16:06
Podczepiłeś się pod temat, znaczy masz już problem, ale boisz się spytać XD