Jeszcze nie wygrali, już się mszczą. Budce marzą się czystki w sądach - zdjęcie
09.10.19, 16:44zdj. screen Youtube/Onet News

Jeszcze nie wygrali, już się mszczą. Budce marzą się czystki w sądach

12

Choć sondaże na to nie wskazują, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka już snuje plany na temat działań jego formacji po ewentualnym dojściu do władzy. Jednym z nich są... gruntowne czystki w sądach. 

Jednocześnie były minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz zapewnia, że... obecnej opozycji nie zależy na zemście politycznej. Ze słów Borysa Budki w wywiadzie dla portalu wiadomo.co wynika jednak coś zupełnie przeciwnego. 

"Po pierwsze, wyczyścimy wymiar sprawiedliwości z wszystkich ludzi, którzy naruszyli prawo, z wszystkich ludzi, którzy dla kariery zawodowej, dla własnej korzyści sprzeniewierzyli się ślubowaniu sędziowskiemu, którzy sprzedali się tej władzy"-wyliczał polityk PO. 

"Ale chcę zaznaczyć wyraźnie, to nie będzie polityczna zemsta. O tym, czy ktoś złamał prawo, czy nie, zadecydują sądy dyscyplinarne powołane w sposób niezależny i działające niezależnie od polityki. To musi być rzetelna ocena osób, które łamały prawo"-stwierdził Budka.

Kolejnym punktem planu "naprawy wymiaru sprawiedliwości" wg PO-KO jest wyeliminowanie "narzędzi, którymi politycy mogą wpływać na procesy sądowe". 

"(...)rozdzielimy funkcję prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. Wprowadzimy niezależną apolityczną prokuraturę, która będzie się zajmowała ściganiem przestępców, a nie politycznych przeciwników. Służby specjalne będą działały efektywniej, ale również nie będą upolitycznione"-wskazał wiceszef PO-KO. 

Pytanie, czy ktokolwiek w to jeszcze uwierzy...

yenn/wiadomo.co, Fronda.pl

Komentarze (12):

Henry2019.10.12 19:19
Czy Niemiecka Interia nie łamie ciszy wyborczej artykułem pod tytułem:" Po wyborach czeka nas podwyżka cen paliw" . Co ma sugerować ten tytuł?? i co w związku z tym dzisiaj myśli potencjalny kierowca, jak ten tytuł wpływa na decyzję którą jutro podejmie?
Max Fiend2019.10.10 14:44
A co zrobił obecny superminister generalny? :-D
zatroskany2019.10.9 21:56
Boże spraw żeby ten człowiek przestał gadać bzdury
prawda2019.10.9 21:47
Już to przerabialiśmy - sędziowie na telefon! A jak Budka pogodzi sądy dyscyplinarne ze stanowiskiem Timmermansa w tej sprawie? Przecież to jest ich guru.
anonim2019.10.9 18:31
Jeżeli Budka podważa legalność władzy wybranej w demokratycznych wyborach, to przepraszam jakim prawem startuje?!
babcia z dowodem2019.10.9 18:03
Budka czyściciel...
Nowak2019.10.9 17:40
Potraficie sobie wyobrazić ? Ostatni tydzień kampanii wyborczej, stan najwyższej gotowości, PIS zapowiada kolejną 5-tkę, a Bolek pisze, że nie na złodziei z PO lecz na oszustów z PSL będzie głosował - zdrajca, typowy zdrajca ! A Pitera z PO, ta z takim ogromnym hakowatym żydowskim nochalem postuluje, że Polska to mała kraj i powinna być rządzona przez niemców ! Natomiast Mikke z Konfederacji postuluje, żeby Polska była pod zaborem Putina ! Co się w tym kraju wyprawia ? Czy koryto robi z ludzi zwierzęta ? Kompletna patologia ! Rzeczywiście PO-jeby !
Bizon2019.10.9 17:39
Sketyna: Dzięki ci Panie za tych idiotów, którzy nas jeszcze popierają ! Podnieśliśmy im wiek emerytalny, podatki, ukradliśmy ich pieniądze z OFE i z WAT, a oni i tak wolą nas od PIS-u. Bolek mówił na konwencji PO: stan wojenny, atakują nas z każdej strony – raz przywożą wódkę (289 but.), raz wino (158 but.) z drugiej strony szampan (239 but.) lub piwo (1115 but.), oglądamy TV i czytamy GW, a ten szczoch Sketyna poszedł do Solidarności Walczącej – to co to było ? ZDRADA – ZDRAJCA ! Za to bede głosować na PSL ! Gzesiu jest prorokiem ! Ten żulik przepowiedział, że Wojciechowski nie nadaje się na komisarza i w drugiej turze przesłuchań spakuje swoje rzeczy i wypad. Ludzie, ten fircyk potrafi nawet przepowiadać ! Mimo to Grzesiu jest sprytny. Wyasygnował Kidawę na kandydatkę na premiera, ta baba kłapie sztuczną szczęką i czyta zawzięcie z promptera, a nie wie jeszcze tego, że Grzesiu robi sobie ciepłe gniazdko na tylnym siedzieniu, skąd będzie kierował pracami przyszłej premiery. Ja pie-rdolę, ale patologia !
antypoko2019.10.9 17:39
Ten Gomułka - to 1 kg mózgu, ale tylko dwie fałdy!
Po2019.10.9 17:39
Co to za partia polityczna ?! Krzysiu Brejza z Człapką pojechali z „silnirazem” do Inowrocławia, Nitrasowi zamknięto pysk, Niesiołowskiego przeznaczono do rozpłodu, Kierwińskiego prawie nie widać, Szczerba się schował, Budkę podpalono, Neumann zrezygnował sam, ........................ a tu wybory, i zamiast wyjść do ludu i opowiadać co dobrego zrobili przez 8 lat ich rządów – to się pochowali ?! I oni chcą rządzić krajem ?!!!
les2019.10.9 17:38
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił w 3 lub 4 punktach co zrobiła PO dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwolili mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html To zbrodnia na narodzie polskim !!! Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
poli2019.10.9 17:34
Ta ciota ruska powinna do lasu uciekać !!!! i tam żyć