Jest raport ratusza, jutro decyzja ws. prof. Chazana - zdjęcie
08.07.14, 09:46Prof. Bogdan Chazan (fot. Polsat News/Youtube)

Jest raport ratusza, jutro decyzja ws. prof. Chazana

19

Jak podaje portal TVN Warszawa, końca dobiegła kontrola w szpitalu im. św. Rodziny, w którym funkcję dyrektora pełni prof. Bogdan Chazan. Z raportem pokontrolnym jeszcze we wtorek zapozna się prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, a ewentualne decyzje w sprawie prof. Chazana zostaną ogłoszone w środę.

Jak nieoficjalnie ustalił portal TVN Warszawa, kontrolerzy sporządzający raport mieli uznać, że "pewne rzeczy nie zostały dotrzymane".

Ostro w sprawie prof. Chazana wypowiada się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który ostrzega prezydent Warszawy, że jeśli ta nie zwolni dyrektora szpitala przy ul. Madalińskiego, SLD złoży zawiadomienie do prokuratury.

Sebastian Wierzbicki, przewodniczący SDL w Warszawie przekonuje, że to "ostatnia deska ratunku". We wtorek Sojusz zamierza oskarżyć Gronkiewicz-Waltz o przestępstwo urzędnicze, czyli niedopełnienie obowiązków. "Widać, że uwierzyła w sondaże, które dają jej blisko 50 proc. poparcia w jesiennych wyborach. Tego zachowania elektorat Platformy pani prezydent nie zapomni" – zapewnia Wierzbicki, którym sam będzie się ubiegał o fotel prezydenta stolicy.

"Nie podejmujemy decyzji pod presją" - odpowiada mu Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy. Dodaje, że ratusz nie będzie niczego przyspieszał na żądanie SLD.

MaR/Warszawa.gazeta.pl/TVN Warszawa

Komentarze (19):

anonim2014.07.8 9:52
Nieważne, że prof.Chazan jest świetnym lekarzem, dla debilnych lewaków liczy się ideologia!
anonim2014.07.8 10:06
@CP Czyli szansę na dobrego lekarza mają mieć tylko bogate kobiety?
anonim2014.07.8 10:15
lewica widzę że lubi zabijać proponuję niech nawzajem się uśmiercają czerwonej hołoty mniej
anonim2014.07.8 10:39
@Max49 ... " jasne, że lekarzem może jest świetnym. W końcu dorobił się majątku i pozycji zawodowej na skrobankach." Czy wiesz, ze to jest pomówienie, które może być ścigane z mocy prawa, a przynajmniej z powództwa cywilnego? Uważaj na to, co piszesz.
anonim2014.07.8 10:42
Jak to jest, że w komentarzach jest często taka przewaga lewicowych trolli nad normalnymi czytelnikami portalu? Ktoś wam płaci za ślęczenie przy komputerze i błyskawiczne wpisy pod każdym zamieszczonym artykułem? Nie chce mi się wierzyć, że z natury macie w sobie tyle nienawiści- to musi być jakoś stymulowane. W przypadku ewentualnego karania prof. Chazana można mówić o teście na stopień politpoprawności władz. Profesor świetnie zarządza szpitalem o czym świadczy gwałtowny wzrost ilości odbieranych tam porodów w okresie dramatycznego spadku narodzin w kraju. Jeżeli do karania kogoś wystarczy niedoskonałe prawo, to czarno widzę praworządność naszego państwa. Cała ta szopka z kobietą domagającą się aborcji od człowieka, o którym wszyscy dobrze wiedzą, że jej nie przeprowadzi jest jedną wielką ustawką. Żenada.
anonim2014.07.8 11:13
Jeśli tak świetnie interpretuje obraz USG, że uważał, że rokowania dla tego dziecka są niezłe, to ja bym wolała na niego nie trafić.
anonim2014.07.8 11:17
Kropelka Prof. Chazan sam przyznał, że wykonywał aborcje w PRL, co z resztą było powszechnie wiadome (http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dokonywal-aborcji-w-prl-teraz-zaluje-prof-chazan-dziecko-nie-jest-wlasnoscia-rodzicow,440619.html) Czasem warto poczytać coś innego, niż tylko Frondę. Horyzonty sie poszerzają.
anonim2014.07.8 12:09
Fakty nie ideologia Prof. Chazan jest lekarzem. Jako lekarz jest zobowiązany wg najlepszej swej wiedzy ratować życie ludzkie. Wg niego - co stało się faktem istniała możliwość uratowania i matki i dziecka. Postępowanie tej pani i NFZ jest naruszeniem etyki lekarskiej ta bowiem nakazuje ratować życie nawet wtedy gdy pacjent sobie tego nie życzy (patrz samobójcy). Lekarz nie wykonuje usług wg widzi mi się pacjenta a samodzielnie podejmuje we własnym sumieniu i w zgodzie z najnowszą wiedzą w celu ratowania życia. Tak więc lekarz, który widzi szansę uratowania pacjenta ma obowiązek go ratować a nie szukać możliwości zgładzenia go nawet gdy prawo na to zezwala. Nawet przy nieudanym wykonaniu kary śmierci skazanego się nie dobija mimo iż prawo w tym wypadku nie tylko zezwalało na zabicie ale wręcz zamordowanie nakazało. Skoro ta pani chciała zabić swoje dziecko to powinna iść i poszukać kata a nie lekarza.
anonim2014.07.8 12:13
@Slawek12... @gurb... @J_Adamcz ... Prof. Chazan przyznał się do wykonywania aborcji w młodości za PRL'u i nie jest to tajemnicą, gdyż nawet na Frondzie jest o tym artykuł: http://www.fronda.pl/a/prof-chazan-wyznaje-ze-wykonywal-aborcje-i-przypomina-o-bozym-milosierdziu,38552.html#comments "- Był czas, kiedy dokonywałem aborcji. Nie kontestowałem prawa w PRL – powiedział mi profesor w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. Jak doszło do zmiany? - To był pewien proces, który odbywał się pod wpływem mojego nauczyciela prof. Michała Troszyńskiego, który wiele wycierpiał dlatego, że był przeciwny aborcji i jej nie przeprowadzał. A nie bez znaczenia na tej drodze, która wiązała się także z nawróceniem religijnym była także modlitwa i słowa mojej mamy. Nie mam jednak wątpliwości, że w 1993 roku, w czasie debaty aborcyjnej byłem już po stronie pro life – dodał." i mój komentarz: Chrześcijanie nie potępiają ludzi, ale potępiają grzechy przez nich popełniane. Zatem przyjmują jako normalną sprawę to, że każdy święty mógł być w przeszłości grzesznikiem, a każdy grzesznik może mieć przyszłość świętego. To jest nie obarczanie człowieka wiekuistą winą, jeżeli po zrozumieniu, że błądził, grzeszył, po wyznaniu swych grzechów, otrzymał rozgrzeszenie, a wraz z mocnym postanowieniem poprawy, odpokutował swe grzechy i zadośćuczynił skrzywdzonym oraz już nie wraca do tego, co czynił w przeszłości. Tak było na przykład ze św. Pawłem, który przed nawróceniem prześladował i zabijał chrześcijan. Tak jest też z prof. Chazanem, który w przeszłości zrozumiał swój błąd w swym postępowaniu w młodości. Nawrócił się na dobrą drogę. Prawdopodobnie po nawróceniu otrzymał stosowne rozgrzeszenie. Od tamtego czasu nie wraca na drogę swego poprzedniego grzechu oraz swoim życiem stara się zadośćuczynić ludziom za swą przeszłość.
anonim2014.07.8 14:33
Mniemanologia, "To dla prof. Chazana liczy się ideologia, dla "lewaków" liczy się prawo." Aha, prawo naturalne, prawo boże, sumienie to ideologia, a samowolka prawna człowieków świeckich to "prawo". Nie, to "lewo" droga Mniemanologio. :-)
anonim2014.07.8 14:34
Socjalizm bohatersko walczy z problemami nie znanymi w innym ustroju - mawiał Stefan Kisielewski. Gdyby nie było państwowej służby zdrowia - której domagała się i którą wspiera również większość lekarzy - to na przykład szpital „Rzeź Niewiniątek” robiłby skrobanki taśmowo, podczas gdy szpital „Dzieciątka Jezus” by ich nie robił. Szkoda, że lekarze, zarówno stawiający dzisiaj na sumienie, jak i stawiający na obowiązujące prawo, na skutek zaczadzenia socjalistyczną propagandą wcześniej o tym nie pomyśleli. W rezultacie dzisiaj o tym, jak mają leczyć pacjentów, dyktują im biurwy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Stanisław Michalkiewicz
anonim2014.07.8 14:37
I jeszcze jedno, ważne|: "Gdyby nie było pana prof. Bogdana Chazana, to należałoby go wymyślić i to na gwałt. Inaczej opinia publiczna mogłaby się zainteresować doniesieniami z Niemiec - że tamtejsze władze mają WSZYSTKIE nagrania podsłuchanych w Polsce rozmów tubylczych dygnitarzy."
anonim2014.07.8 14:39
"Gdyby nie było pana prof. Bogdana Chazana, to należałoby go wymyślić i to na gwałt. Inaczej opinia publiczna mogłaby się zainteresować doniesieniami z Niemiec - że tamtejsze władze mają WSZYSTKIE nagrania podsłuchanych w Polsce rozmów tubylczych dygnitarzy."
anonim2014.07.8 14:44
chciałbym dodać do tej całej dyskusji: 1.lewacy biją na alarm, że wszyscy podatnicy muszą płacić karę nałożoną na szpital, a oni nie życzą sobie, aby z ich podatków płacić za szpital. i maj ą rację tak samo jak Ci, którzy sobie nie życzą, aby z ich pieniędzy finansować aborcję!!!!, ja tam wolę zapłacić karę 2. Dziecko jest zgodnie z prawem ma status pacjenta. w tym przypadku prof nie musiał dokonywać wyboru: życie matki, życie dziecka, miał tylko jednego pacjenta, którego powinien ratować - dziecko!!! 3. śmierć poprzez aborcję polega na rozrywaniu i miażdżeniu ciała dziecka - bez znieczulenia. Śmierć po urodzeniu, choć także bolesna jest dużo bardziej humanitarna, bo można chociaż takiemu dziecku podać środki przeciwbólowe. 4. lewacy jako argument za aborcją pokazują ciałko dziecka zniekształcone po urodzeniu….. a czy dziecko rozerwane na strzępy wygląda lepiej?????
anonim2014.07.8 18:45
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki. Film do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl
anonim2014.07.8 18:46
@Kropelka "Prof. Chazan przyznał się do wykonywania aborcji w młodości za PRL'u" Litości! W jakiej młodości? Facet ma 70 lat, odmieniło mu się dopiero w latach 90. (kiedy wiatr odwrócił kierunek i poparcia warto było szukać w kurii, nie w komitecie) - a wiosenek liczył sobie wtedy około 50.
anonim2014.07.8 22:24
@chatte... Nawrócenie to nie coś, co się osiąga przez "pstryknięcie palcami", ale najczęściej jest to długi proces na który wpływ ma osobiste doświadczenie, przemyślenia, poszukiwania, dyskusje z innymi ludźmi. W jego przypadku ten proces rozpoczął się na początku lat 80., kiedy to miał kontakt z prof. Michałem Troszyńskim, przeciwnikiem aborcji. Człowiek, który studiował na PRL-owskiej uczelni, na której wykładano, że aborcja to tylko "zabieg" (zresztą nadal się to tak traktuje) mógł początkowo nie dostrzegać zła tego "zabiegu", tak samo jak wielu z dyskutujących na Frondzie go nie widzi, chociaż w tej chwili o wiele więcej wie się na temat rozrodu człowieka i trudno ukryć fakt, że aborcja to zabójstwo człowieka. Do zrozumienia pewnych spraw trzeba po prostu dojrzeć.
anonim2014.07.9 11:38
Decyzja cieszy, jednak zdrowy rozum wygrał.
anonim2014.07.9 23:50
Decyzja fatalna. Wygrała zła ideologia ponad dobrem.