Janusz Szostakowski: Pazerne władze stolicy. O śmieciowym PODATKU - zdjęcie
22.11.19, 10:15

Janusz Szostakowski: Pazerne władze stolicy. O śmieciowym PODATKU

31

Im więcej śledzę informacji na temat zaproponowanej (oczywiście całkiem przypadkiem już po wyborach – a jakże) reformy opłat za wywóz śmieci przez prezydenta Trzaskowskiego, tym bardziej nabieram przekonania, że wcale nie mamy tu do czynienia z projektem nowej taryfy naliczania należności za tę usługę, lecz po prostu z czymś w rodzaju ustanowienia nowego podatku! Podatku lokalowego, dla którego śmieci są tylko pretekstem!

  Bo jak inaczej nazwać opłatę naliczaną za metraż mieszkania, która nijak się nie przekłada na faktyczne wytwarzanie śmieci przez mieszkańców. Mam podejrzenie, że proponowane drakońskie podwyżki w rzeczywistości, albo wcale nie mają związku z faktycznym wzrostem kosztów „śmieciowych” usług, albo mają go w stopniu tylko nieznacznym.

Przypuszczam, że po prostu władze miasta za wszelką cenę chcą sobie tym sposobem powetować utratę w nadchodzącym okresie opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, jednocześnie, jak zawsze przy takich okazjach nie omieszkając zwalić winę na „pisowski” rząd, by ugrać coś jeszcze politycznie.

Jak wszystko na to wskazuje, swój rzekomy deficyt, władze warszawskiego ratusza chcą skompensować sobie – z krzywdą dla mieszkańców – jak najmniejszym wysiłkiem, gdyż naliczanie opłat od powierzchni lokali jest najprostsze, jako, że nie wymaga ciągłej weryfikacji ilości osób w nich zameldowanych.

Tylko czy takie podstępne metody działania nie godzą w podstawowe prawa Warszawiaków? Czy są społecznie sprawiedliwe i czy nie naruszają zaufania do demokratycznie wybranej władzy? Czy wreszcie tego rodzaju cwaniacki kamuflaż jest zgodny z duchem i literą prawa, a także, czy ma uzasadnienie ekonomiczne?... Wydaje mi się, że odpowiednie instancje rządowe powinny oficjalnie i dokładnie przypatrzeć się pod kątem przestrzegania praworządności i gospodarności, tej noszącej wszelkie znamiona zbójeckiej działalności władz stolicy. Tym bardziej, że jak znamy mentalność tej lewacko-liberalnej ekipy, zapewne na tym ta jej zuchwała i aspołeczna działalność się nie skończy.

Janusz Szostakowski

Komentarze (31):

Marek2019.11.25 10:07
Wytłumaczcie mu, że gminy nie mogą zarabiać na wywozie śmieci ani złotówki. Takie mamy prawo.
Ciekawy2019.11.24 17:39
Pisie fundują nam stałe podatki i opłaty nie mówiąc o inflacji O TYM NA FRONDZIEANI SLOWA
Adv2019.11.24 12:55
Szkoda, że o podatkach pis ani słowa... błazen zaszczekał.
anonim2019.11.24 12:54
PISowski motłoch weyj… a nawet nie wie, że to rząd obciął dotacje dla miasta.
Bewq2019.11.24 12:53
Motłoch wszystko kupi... co powiedzieć o nieudacznikach z pis
anonim2019.11.24 9:05
Ciekawe, że nikt nie zwraca uwagi, że te śmieci to w większości cenne surowce, z których produkowane są różne, wcale nie tanie rzeczy. Za przywilej pozyskiwania tych surowców firmy powinny płacić i to wcale nie małe kwoty. Natomiast jest to tak zorganizowane, że nie tylko nie płacą, ąle jeszcze właścicielom karzą płacić za ich własność - to jawna kradzież!
Piotr Nowak2019.11.23 14:13
Nie interesuje nas to ! Niech sobie warszawiacy, w tym MirekT z Bielan to czytają !!!
Ryszard Olejniczak2019.11.23 3:05
Jeśli zmniejszanie ilości śmieci w gospodarstwie nie powoduje zmniejszania opłat, to powoduje zwiększanie produkcji śmieci (rachunków w szkole nie uczyli ?). Sens ma jedynie likwidowanie przyczyn a nie skutków. A prawdziwą przyczyną są wyborcy tego nieszczęśnika. Na Ursynowie i w Wilanowie a szczególnie na Kabatach są same przyczyny.
Tonik2019.11.22 23:08
Warszawiacy sami wybrali taka obcje - bo jezeli byli tak g..upi w czasie wyborow to normalne, ze niech teraz placa. Nie ma co sie nad nimi uzalac. Przez kieszen latwiej sie trafia do mozgu - moze zmadrzeja na przyszlosc.
klaus2019.11.22 12:50
można do woli używać języka indolencja, pazernośc, głupota wyborców z PO , a co robi partia rządzaca, a no tylko skomle i tak dla picu, aby czasem nie zrobić krzywdy , właśnie takim ludziom jak czaskowski, on może wywozić odpady gdzie chce,i kiedy, bez konsekwencji, a ci co je odbierają śmieją się w kułak i trzepią kasę , a dlaczego bo nie działają organa państwa do tego powołane, tu nawet ochraniarz rządzi,a dlaczego bo ma haki na takich co korzystają z burdeli, są pedofilami , i niech sprubują się wychylić to dostaną tak po łpach że będą wiedzieli gdzie raki zimują, i tak się toczy walka dla picu i dla ciemnoty, bo lud to kupi, bardzo szkoda czołwych polityków PiSu z Prezesem i Premierem na czele bo wiekszość to jak PO pazerniacy na kasę i mało lotni intelektualnie.
UHty2019.11.22 11:40
Prawdziwy Warszawiak to Żyd
UHty2019.11.22 11:43
A reszta to łapańce
Silny2019.11.22 11:37
Widzę tutaj kółko wzajemnej adoracji w przyklaskiwaniu i opluwaniu innych, z autorem na czele. Szkoda, że nie podają propozycji rozwiązania i walczenia z obecną patologią śmieciową.
Laura2019.11.22 11:37
Jak patrzę na facjatę tego czaskosia to jak bym widziała niepełnosprawnego umysłowo
+662019.11.22 11:29
przyganial kociol garnkowi , czy sc zazdroci ze nie moze rozkrac do reszty azjatycka warszawe
Björn Karlsson2019.11.22 11:27
0 Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest m. in. do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej, koleś z dzielnicy Włochy kasuje 200 tys. zł łapówki, smog nie ruszony ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie ! Jeśli chodzi o awarię w „Czajce” to Czaskowski mówi: „Polacy nic się nie stało” ! Płynne ścieki zrzucono do Wisły, a stałe czy półstałe wywożą dwie firmy prywatne, uwaga : do Rembertowa na wojskowy poligon. To jakiś cud, że oni jeszcze nie siedzą ! A dlaczegoż to te dwie prywatne firmy nie składują tych smrodów na podwórka tych warszawiaków, którzy głosowali na Czaskowskiego ?!! IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Mirek T2019.11.22 11:24
Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!
Laura2019.11.22 11:29
Dlatego niedługo znikna z zycia politycznego Polski
normalny2019.11.23 17:44
Co gorsze, ze niestety takimi samymi debilami sa wyborcy PO i ... blogoslawia tych swoich.
Piotr Nowak2019.11.22 11:23
PO to partia, która ponoć powstała, aby być alternatywą dla komunistów. Początkowo szło dobrze, bo komuniści zostali wyparci poza parlament. Ale po krótkim czasie PO skoncentrowała się wyłącznie na walce przeciwko innej partii politycznej – przeciwko PIS. Partia bez programu i bez pomysłu. Partia członków przygłupów plujących wulgarnym językiem, z jej przewodniczącym Schetyną, który pretenduje do miana politycznego debila. Ci nienormalni politycy PO uważają, że w ten sposób pozyskają elektorat wyborczy i przejmą władzę. Dlaczego mówimy, że to polityczni debile ? Bo nawet dzieci w przedszkolach nie pozwoliłyby sobie na takie myślenie. Jest to ewenement światowy, ponieważ nigdzie na świecie ludzkość nie zna takiego przypadku. Oni nawet nie zauważyli, że przez własną głupotę wprowadzili Zlew do parlamentu na własną zgubę ! Teraz w każdych następnych wyborach Zlew będzie rósł a PO będzie topnieć – do czasu aż utonie. A więc taka jest przyszłość PO-je-bó-w, a po prawdzie ich koniec !!!.
Celina2019.11.22 11:28
Bardzo dobrze że peło zniknie !!Bo z marksistami Polacy sobie poradzą ponieważ Polak ma alergie na komuchów.
+662019.11.22 11:31
wy jestesie nastepni razem sodomitami , i bedzie tu spokoj
Janusz Szostakowski2019.11.22 12:47
Do Piotra Nowaka: Proszę przeczytać moją publikację zamieszczoną na tym portalu, pt. "Ponura tajemnica niezawodnego elektoratu Platformy". Serdecznie pozdrawiam ! Janusz Szostakowski
Ben2019.11.22 11:20
Szkoda mi tych co nie głosowali na tego palanta. Zamiast się zajmować dobrem obywateli w stolicy, on robi idiotyzmy.
kibic2019.11.22 11:02
Dobrze tym POpaprańcom z Warszawy, powinien im podnieść o 1000%. Za to że zagłosowali na indolenta. Mam nadzieję, że to nie koniec obciążeń jakie Trzaskowski im szykuje. Przekonają się , że za głupotę trzeba płacić !!!
and1232019.11.22 10:50
A gdzie są dyżurni obrońcy demokracji, jakoś przycichli hmmm
vivi2019.11.22 11:30
and123, nie gniewaj się, ale ty nie rozumiesz co to jest demokracja ! Wyście, czyli Warszawiacy wybrali Czaskowskiego na prezydenta Warszawy w demokratycznych wyborach ! Teraz powinniście winić samych siebie !!!
Rafał2019.11.22 10:41
Celny komentarz. Mieszkam sam w dużym mieszkaniu. Wyliczyłem, ze kilogram śmieci kosztować mnie będzie ponad 10 zł!
katolik2019.11.22 10:40
warszawiacy wasz ulubieniec nie może sobie sam- WAM nakładac nowego podatku,ALE dobrze że to Wam zrobi
retro2019.11.22 10:54
nie mieszaj trzaskowskiego z Warszawiakami , rdzennymi Warszawiakami. On jest produktem SŁOIKÓW , rodzin ubeckich, studentów przebywajacych w W-wie podczas studiów i aresztanci i więźniowie. To jest ta śmietanka głosująca na trzaskowskiego.
katolik2019.11.22 11:30
oczywiście,mam na myśli tych którzy głosują na PO nie tych prawdziwych Warszawiaków.Pozdrawiam