18.02.19, 15:49

Jacek Czaputowicz: Antypolonizm, antysemityzm, rasizm

"Jest oczekiwanie, że strona izraelska się ustosunkują do tej sytuacji, choć uważamy, że te wypowiedzi są nieakceptowalne. Dałem temu wyraz w krótkiej informacji w Internecie" - powiedział Jacek Czaputowicz w trakcie spotkania z dziennikarzami w Brukseli.

Szef MSZ odniósł się do afery związanej ze słowami premiera Izraela, w których określono Polaków jako antysemitów współpracujących z nazistami w trakcie II wojny światowej.

"Uważamy, że one pobudzają antypolonizm, antysemityzm, mają charakter rasistowski i nie służą pojednaniu i stosunkom polsko-izraelskim w szerszej perspektywie. Oczekujemy, że strona izraelska wycofa się z tych słów" - mówił Czaputowicz.

Jednocześnie minister odniósł się do decyzji o odwołaniu szczytu V4 w Jerozolimie.

"Decyzja [o odwołaniu szczytu V4] została podjęta przez Grupę Wyszehradzką, przez premiera Pellegriniego. Nie sądzę, żeby on wiedział o rozmowach w Warszawie, o wynikach tych rozmów" - podsumował.

mor/300polityka.pl/fronda.pl

Komentarze

zbyszek2019.02.19 6:44
ale gęby pan nie otworzył by ustawić do pionu amerykańskiego szkodnika !!! Potrzeba jaj ? mogę załatwić całą kratkę .
DARIUSZ2019.02.19 1:49
Kochany panie Czaputowicz! Pan popelnia blad logiczny. Sugeruje pan pojednanie na warunkach panstwa Izrael, jego obywateli i ich adwersarzy. To jest wojna.
johan2019.02.18 19:17
Narzuca mi się tu myśl: mają tam wybory i walkę do Knesetu. Dlatego nie przebierają w skutkach robiąc z nas chłopców do bicia, ale dlaczego oni są w takim razie marionetkami ? Przecież są niby tacy mądrzy, a dają się podjudzać obcym wywiadom robiąc tym samym u siebie bigos i przysparzając sobie wrogów :)
Bruner z Olgino2019.02.18 19:14
Szkoda ze tego nie powiedział. Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Polaków, jakiego dopuścili się Żydzi podczas i po II wojnie światowej. Ustalili premier Izraela i nasz. Troch to przerobiłem :-) Było odwrotnie.
heniek2019.02.18 17:49
nie rozumiem dlaczego tam miał się odbyć ten szczyt
Marian2019.02.18 15:53
Ja nie zycze sobie zadnego pojednania.Mam ich juz dosc!