Ignorancja czy celowy atak? Dziennikarka ,,Newsweeka’’ uderza w Niezłomnych - zdjęcie
01.03.21, 12:19Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano), Twitter

Ignorancja czy celowy atak? Dziennikarka ,,Newsweeka’’ uderza w Niezłomnych

48

Po latach prób wymazania z pamięci narodu Żołnierzy Wyklętych, wreszcie, w wolnej ojczyźnie pamięć o nich znalazła swoje właściwe miejsce. Wciąż jednak nie brakuje tych, którzy chcą deprecjonować ich wkład w budowę wolnej Polski. To m.in. dziennikarka „Newsweeka” Dominika Długosz.

Premier Mateusz Morawiecki uczcił dziś Żołnierzy Wyklętych, którym podziękował „za wolną Polskę”.

- „Dziękuję im za wolną Polskę. Ich poświęcenie nie poszło na marne”

- napisał szef rządu w artykule opublikowanym na łamach „Faktu”.

Do słów Mateusza Morawieckiego odniosła w mediach społecznościowych dziennikarka „Newsweeka” Dominika Długosz.

- „Ale - pomijając rocznicowe uniesienia - tak konkretnie jaki był wkład Żołnierzy Wyklętych w „wolną Polskę?”

- napisała. W ten sposób dołączyła do szeregu liberalno-lewicowych polityków i publicystów, którzy po dziś dzień próbują szargać pamięć o Niezłomnych.

Długosz postanowił wspomóc Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

- „Niestety na koniec UB sztucznie podtrzymywała istnienie podziemia, by łatwiej rządzić. Walka z bandami miała poparcie. A ludność miejscowa po reformie rolnej wydawała ich milicji. WiN chciał wyprowadzić ludzi z lasu, a nie ich tam wprowadzić. Dowódcy AK nie byli idiotami”

- napisał.

Na wpis dziennikarki odpowiadają internauci, którzy zastanawiają się, czy jest on wynikiem jej zwyczajniej ignorancji, czy pisała go z premedytacją.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze (48):

prawy2021.03.2 7:30
a co po zydokomunie mozna sie spodziewac ktos jej za wykonanie rozkazu płaci sossosos ma pieniadze i jego wspoltowarzysze zarobione tak" szlachetnie "jak ta podrobka dziennikarska!!!!!!!!!!!!!!
poPO=kurw...złodzieje, mordercy2021.03.1 23:30
ta locha lepiej niech sie chwyci z obieranie kartofli i poszuka chirurga plastycznego, bo jest obleśna jak lempart!!!
Anonim2021.03.1 21:21
Patrzcie jak pomiot lewacki przemilcza hekatombę Polaków na kresach. O milionach zamęczonych ani mru mru, to im się podoba. Za to rzygają nienawiścią na incydentalne przypadki ślepego odwetu.
ONLY PEACE2021.03.1 21:17
POmioty bolszewickich morderców wyPOwiadający się poniżej zapominają dodać że Żołnierze Wyklęci walczli z kolaborantami i zdrajcami Polski.
AAAtomek2021.03.1 20:16
Mord w Puchałach Starych – mord 30 prawosławnych chłopów białoruskich dokonany 31 stycznia 1946 w lesie koło miejscowości Puchały Stare na Podlasiu, za które to przestępstwo odpowiada oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego pod dowództwem Romualda Rajsa (ps. „Bury”). Wikipedia.
Anonim2021.03.1 20:40
No AAAtomek, przy tobie to IPN leży i kwiczy.
Anonim2021.03.1 21:31
Jak widać, terror ze strony komunistów i wspierającej ich konsekwentnie ludności wschodniej, zrodził odwet. Łatwo bałwanom w ciepłych kapciach wydawać wyroki na ludzi którzy przeszli piekło ze strony "ruskich", i którym "ruscy" wymordowali bliskich. Nie przeszkadza ci jak widać wymordowanie milionów Polaków na Kresach, o tym morda w kubeł.
AAAtomek2021.03.1 20:16
Pacyfikacja wsi Zanie, Szpaki i Końcowizna (1–2 lutego 1946) – noszące znamiona ludobójstwa zbrodnie oddziału NZW dokonane w miejscowościach Zanie, Szpaki i Końcowizna na Podlasiu. Wsie zostały częściowo spalone, a w Zaniach i Szpakach łącznie zginęło 31 osób cywilnych. Wikipedia.
AAAtomek2021.03.1 20:16
Zbrodnia w Zaleszanach − mord dokonany 29 stycznia 1946 na cywilnych mieszkańcach wsi Zaleszany w województwie podlaskim, za który odpowiedzialność ponosi oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego dowodzony przez Romualda Rajsa ps. „Bury”. W wyniku masakry zginęło 16 osób. _____ Cytat: "Oddział NZW spowodował śmierć łącznie 16 osób, które straciły życie w palonych domach, od kul napastników lub zmarły później w wyniku odniesionych ran[3]. Spłonęło żywcem 14 osób, w tym siedmioro dzieci. Wśród dzieci byli: Sergiusz Leończuk (1 rok), Nadzieja Leończuk (dwa tygodnie), Michał Niczyporuk (lat 16)." Wikipedia.
Anonim2021.03.1 21:19
Lewaki jak zawsze, aby ukryć wymordowanie dwóch milionów Polaków z Kresów, wyciągają incydentalne przypadki odwetu. Nieco ślepego, ale to nie powinno dziwić na ziemi mokrej od polskiej krwi. Z wami tak zawsze, gdy mordują setki tysięcy Polaków, rechoczecie jawnie albo po kryjomu, ale jak pokrzywdzeni ludzie odpowiedzą za krzywdy nie mierząc naparstkiem, tylko waląc w odlew, to mało co się nie possacie po nogawkach.
Prawda2021.03.1 18:29
Żydo Komuna w Polsce ==walczy w Polsce i na Świecie aby Naród Polski był ponizany ---====
Anonim2021.03.1 18:24
golić na łyso koorwy ubeckie
eRKa.2021.03.1 18:05
Dla tej kobiety Polska nic nie znaczy, tak jak walka o wolność i niepodległość Polski żołnierzy NIEZŁOMNYCH z tą CZERWONĄ ZARAZĄ która za cel wzięła sobie okupację POLSKI. Dla tej dziennikarki Polska, to tylko karta za którą kasę by wzięła. Lecz nie każdy ma takie podejście, bo nie można się sprzedać OKUPANTOWI - ZABORCY i wyrzec się własnego kraju, w którym się urodziło i wychowało, gdyż OJCZYZNĘ ma się tylko jedną, tak jak matkę, która nie zabija przez ABORCJĘ, ale daje życie poczętemu dziecku. Ona zapewne nie rozumie sensu tych słów, bo takie cechy to rodzice wpajają swoim dzieciom, a on jest bolszewickim porzuconym bękartem, który wstydzi się że miał chociaż jednego polskiego rodzica. Chwała tym wszystkim NIEZŁOMNYM ludziom, którzy walczyli o nasz kraj, Polskę niepodległą i wolną od okupantów i zaborców.
Anonim2021.03.1 14:00
Dr Kowalski ostro wRealu24: Czesław Kiszczak cynglem Jaruzelskiego?! Odkłamujemy historię PRL! ......................................... https://www.youtube.com/watch?v=g6CjKaNRSQk&feature=youtu.be
Anonim2021.03.1 14:07
bandyci komunistyczni w polskich mundurach!
joanna2021.03.1 13:30
Szanowna Pani, nie jestem w stanie jednym wpisem uzupełnić całej Pani edukacji w zakresie szkoły podstawowej i szkoły średniej, której brakiem Pani się publicznie popisała. Nie jestem w stanie jednym wpisem wlać Pani do głowy wiedzy obywatelskiej, która dla patriotycznej i myślącej młodzieży była - wprawdzie trudno dostępna i okupiona niekiedy bolesnymi konsekwencjami - możliwa do zdobycia. A na czym polega zasługa Żołnierzy Wyklętych - pyta Pani podstępnie... M.in. na tym, że sędziowie komunistyczni - po 2-miesięcznych kursach ''zawodowych'' - orzekający wobec Żołnierzy Wyklętych kary wieloletniego więzienia, tortur, często kary śmierci musieli wiać za granicę np. do Szwecji, by ich tu nie dosięgła ręka sprawiedliwości. M.in. na tym, że okupanci - sowieci i zdradzieccy alianci - zrozumieli, że Polacy nigdy nie zgodzą się na rolę niewolników, nie zaakceptują okupacji i kolonizacji własnej Ojczyzny. M.in., a może przede wszystkim na tym, że ich bohaterska, męczeńska śmierć czy więzienie otworzyły oczy wielu ''ślepym'' dotychczas rodakom, a nawet więcej, zainspirowali swoją nieugiętością innych, całe pokolenia do działania. Na Pani przykładzie widać, że nie do wszystkich ta lekcja dotarła, ale - gdyby Pani posłuchała kiedyś, jaką wiedzę mają kilkunastoletni polscy harcerze, a jaką mają patriotyczną duszę - to po prostu ze wstydu by się Pani spaliła. PRZY OKAZJI POZDRAWIAM CUDOWNĄ PATRIOTYCZNĄ POLSKĄ MŁODZIEŻ.
Prawda2021.03.1 15:51
Z pani tekstu wynika, że cała zasługa Wyklętych to ich bohaterska śmierć, no i ewentualnie ktoś tam coś tam zrozumiał lub pani myśli, że zrozumiał. Maluczko, nie sądzi pani?
miki2021.03.2 9:10
Polska to jedyny kraj gdzie sowiecie nie zrobili kołchozów ... zgadnij dla czego ?
W tych bandytów? "Uderza" ?2021.03.1 13:21
Oddawanie im hołdu to usprawiedliwianie ich gwałtów, mordów i kradzieży a zarazem wymazywanie pamięci o ich ofiarach.
Marek2021.03.1 13:38
niech ci Bóg wybaczy te bluźnierstwa. Tatuś bytł kgb lub ty synku,,,?
I koniecznie wprowadzić coroczne obowiązkowe2021.03.1 14:13
testy psychologiczne dla 80+ przed dopuszczeniem ich do zamieszczania komentarzy w Internecie.
Wronka2021.03.1 15:26
Ty chłopku nie przeszedłbyś nawet testu na grupę krwi... Imbecyl
Do kretyna gupka 03 1 212021.03.1 16:20
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
Zatroskany2021.03.1 13:17
Nie POmijajmy lewicowych podnieceń, które zrujnowały nie jedno państwo, i kosztowały wiele razy życie ogromnej ilości ludzi. Choćby lewak i największy terrorysta świata Lenin. Czy też lewackie UB, oni nigdy nie mieli honoru, ani wstydu.
MAMlas2021.03.1 13:16
... nich zyje nam ... czerwonoburaczany stan ... i tolerancja zielonolistnych ... w kibucu .... POlin ...
ULU2021.03.1 13:04
Celowy atak. Ta Pani wody w mózgu nie ma, ale z myśleniem ma problem.
mp2021.03.1 12:49
Należy przypomnieć, że Kościół katolicki w Polsce walczył z tzw. Żołnierzami Wyklętymi. Prymas Wyszyński i papież Wojtyła uważali ich za przestępców walczących przeciwko Polsce. To się specjalnie nie zmieniło, bo teraz też niektóre środowiska starają się obrzydzać ludzi walczących o wolną Polskę.
Po 11 ...2021.03.1 13:01
Episkopat Polski: "Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia oraz będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowej." No i co? Teraz wam się zmieniło?
Mam cos i dla was2021.03.1 16:20
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
Anonim2021.03.1 16:42
Doskonale wiesz, że to słowa co najmniej wymuszone przez komunistów zabijających kleryków i wywożących księży na sybir. Tylko kretyn - albo kłamca - odczytuje te słowa w oderwaniu od realiów tamtych lat. Poza tym, kierujący Sekretariatem Stanu kardynał Domenico Tardini uważał, że Kościół polski poszedł na zbyt dalekie ustępstwa.
do niedouka2021.03.1 18:23
działalność band podziemia czyli armii ludowej, gwardii ludowej i inne bandy sowiecko-żydowskie jak bielskich itp
AAAtomek2021.03.1 19:17
Porozumienie Państwo polskie -Kościół 1950
Anonim2021.03.1 21:12
Komuniści nie takie rzeczy wymuszali
Skrzypek na dachu2021.03.1 12:44
Pani Dominika " durnadupsko " Dlugosz ma fioletowe wlosy to wiadomo ze ma muzg jak wiewiorka i naprawde nie wie nic o niczym .
Z tym, że "muzg" piszemy inaczej.2021.03.1 13:28
j.w.
Taro2021.03.1 12:40
Patrzac na jej morde,to mozna ja bezposrednio spytac, jaki ona ma wklad,by Polska byla wolna,suwerenna?
Gacek2021.03.1 12:46
Wyjąłeś mi to z klawiatury!
Grizzly2021.03.1 13:38
Sieg heil faszysto Taro
Grizzly2021.03.1 17:38
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Polak2021.03.1 12:40
An michnik to w końcu pozdrowił brata czy jeszcze nie?
Marek2021.03.1 13:02
nie może go pozdrowić...go kiedyś jego brat powiedział że musimy wszystkich Polaków postawic pod scianę. Ale nie udało się tego zrobić .Więc jako żyd nie wywiązujący sie z zobowiązań jest nie lubiany.A adam jest na wskroś żydem i jest lubiany bo goni Polaków po kątach,i tyle
A ty w końcu przestałeś gwałcić2021.03.1 13:22
tego szkraba sąsiadów?
Darek2021.03.1 12:39
Zbrodniarz komunistyczny Kryże, syn stalinowskiego zbrodniarza - mordercy rotmistrza Pileckiego został wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, zastępcą syna sekretarza PZPR Ziobry. Prokurator stanu wojennego posłem PiS a jak go ludzie wywalili z parlamentu to Kaczyński z Dudą komucha mianował sędzią Trybunału Konstytucyjnego - zbrodnia stalinowska nadal trwa.
Skrzypek na dachu2021.03.1 12:39
Brawo zolnierze Wojska Polskiego RP II ktorzy walczyli z okupantami Traktatu Ribbentrop Molotow .
Marek2021.03.1 12:36
Komunista , zawsze bedzie komunistą. Dla tych morderców okres 1944-1990 to okres rozwoju z zawirowaniami.Szkoda pisać.Trzeba to wytłumaczyć młodzierzy że popierają morderców ich dziadków.....
Anonim2021.03.1 12:35
Jak mawiał mój dziadek, prawdziwy Wyklęty, ukrywający się do 1956 roku: Połowę tych co po 45 roku w lesie siedzieli i niby z komuną walczyli, to ja miałem na liście do rozwałki, bo to zwykła bandyterka była.
Tom2021.03.1 12:33
Po co wrzucuać taki tytuł? Sprawy dzieją się od lat i tam nie ma żadnych przypadków.
nie tylko w niskich obcasach piszą dzieci2021.03.1 12:32
sędziów i prokuratorów stalinowskich - nieosądzeni zbrodniarze. Wieczną hańba i pogarda