Prof. Magdalena Środa gościła dziś w Radiu ZET, gdzie wśród wielu absurdalnych tez stwierdziła m.in., że życie człowieka rozpoczyna się… po jego narodzinach. Tym samym kolejny raz udowodniła, jak wielkim prymatem nad nauką cieszy się ideologia.

- „A kiedy, pani zdaniem, zaczyna się życie człowieka?” – zapytała prof. Magdalenę Środę prowadząca program Beata Lubecka.

- „Nie ma czegoś takiego, wie pani… nie możemy na ten temat rozmawiać na moim na moim seminarium filozoficznym. Tak naprawdę każdy kto jest naukowcem, lekarz najpewniej albo biolog powie, w którym momencie następują jakie etapy rozwoju zapłodnionych komórek” – odpowiadała filozofka.

- „Kiedy zaczyna się życie człowieka? Nie wiem, uważam że rozsądnie jest uznać, że wraz z narodzinami” – dodała.

- „Myślę, że powinniśmy mówić, że życie rozpoczyna się wraz z narodzinami, chociaż powinno być chronione od poczęcia zgodnie z wolą kobiety i mężczyzny” – przekonywała.

Absurdalne tezy wygłaszane przez prof. Magdalenę Środę nie mają naturalnie nic wspólnego z wiedzą naukową. Filozofka na rzecz głoszonej przez siebie ideologii odrzuca naukowe fakty. Współczesna nauka tymczasem jednoznacznie stwierdza, że ludzkie życie zaczyna się od momenty poczęcia.

- „Rozwój człowieka zaczyna się od połączenia dwu komórek – gamety żeńskiej, czyli komórki jajowej (oocytu), i gamety męskiej – plemnika, w akcji zapłodnienia” – pisze prof. dr hab. Michał Troszczyński w pracy zatytułowanej „Położnictwo. Ćwiczenia. Podręcznik dla studentów medycyny”, jednoznacznie wskazując, że momentem rozpoczęcia ludzkiego życia jest moment poczęcia.

- „Żywot człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia, to jest zapłodnienia, i kończy się w momencie śmierci” – przekonuje prof. zw. dr hab. med. Rudolf Klimek.

- „W świetle obecnej wiedzy nie ulega wątpliwości, że życie człowieka zostaje zapoczątkowane w następstwie połączenia się dwu komórek rozrodczych – gamet – żeńskiej i męskiej w postać komórki macierzystej zwanej zygotą, która od tej chwili zaczyna żyć własnym rytmem” – czytamy w artykule prof. dr hab. nauk medycznych Marii Rybakowej.

To kilka wypowiedzi polskich naukowców. W encyklopedii Britannica czytamy natomiast:

- „Zygota, zapłodniona komórka jajowa, która powstaje w wyniku połączenia żeńskiej gamety (jajo) z męską gametą (plemnikiem). W rozwoju embrionalnym ludzi i innych zwierząt etap zygoty jest krótki, potem pojedyncza komórka zostaje podzielona na mniejsze komórki i dalej następuje okres podziałów. Zygota stanowi pierwszy etap rozwoju genetycznie unikalnego organizmu. Zygota jest obdarzona genami od dwóch rodziców, a zatem jest diploidalna (niosąca dwa zestawy chromosomów)”.

kak/Twitter, Radio ZET, nauka.wiara.pl