Holenderska europosłanka odsłoniła karty? Przyznała, po co lewicy ,,mechanizm warunkowości’’   - zdjęcie
27.03.21, 15:00Fot. screenshot - YouTube (Renew Europe)

Holenderska europosłanka odsłoniła karty? Przyznała, po co lewicy ,,mechanizm warunkowości’’

34

1. Jedna z czołowych posłanek trzeciej co do wielkości grup politycznych Renew Europe (Odnowić Europę), Sophie In't Veld przyznała się na jednym portali społecznościowych, że tak naprawdę w zgodzie z europejskim prawem nawet po przyjęciu tzw. rozporządzenia dotyczącego warunkowości nie będzie można ukarać Polski i Węgier, potrzebne są tutaj decyzje polityczne.


Napisała ona następujący komentarz „problemy związane z rządami Polski i Węgier mają charakter polityczny, a nie prawny. Zatem technokratyczna prawna reakcja nie rozwiąże sytuacji. Wymagana jest odpowiedź polityczna. Komisja Europejska i Rada nie uciekną od zajęcia stanowiska, chociaż próbują”.
Europosłance z Holandii chodzi o to, że mimo tego iż zostało przyjęte rozporządzenie dotyczące tzw. mechanizmu warunkowości w zakresie praworządności, Komisja Europejska wstrzymuje się z jego zastosowaniem.

2. Na to wstąpienie europoseł In't Veld zaregowały delegacje Zjednoczonej Prawicy i Fideszu w Parlamnecie Europejskim wydając oświadczenie, stwierdzające między innymi, że „posłanka pośrednio przyznała, że europejska lewica wykorzystuje prawodawstwo Unii do prześladowania rządów krajowych”.
Obydwie delegacje do PE stwierdzają, że „stanowisko In't Veld potwierdza, że faktycznym celem lewicy związanym z tzw. mechanizmem warunkowości w zakresie praworządności nie jest ochrona interesów finansowych Unii, ale kary pieniężne dla rządów konserwatywnych.”   
I dalej „w samym środku najgorszego europejskiego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego jedność i solidarność powinny przeważyć nad politycznym polowaniem na czarownice”.

3. Przypomnijmy, że wspomniane rozporządzenie to rezultat ustaleń na posiedzeniu Rady Europejskiej z 10-11 grudnia poprzedniego roku, podczas którego ustalono wieloletni budżet UE na lata 20121-2027, Fundusz Odbudowy, a także ten akt prawny, którego celem ma być przestrzeganie zasady, że wydatkowanie środków z obydwu tych źródeł, nie może się odbywać ze szkodą dla ochrony interesów finansowych UE.
Przypomnijmy, że przewodnicząca KE Ursula von der Leyen na wspomnianym posiedzeniu RE, wręcz zobowiązała się, że przyjmie ona Wytyczne, które nie tylko „określą jej rolę we wdrażaniu rozporządzenia”, co więcej, że w tych Wytycznych „uwzględnione zostanie rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości”, a więc w domyśle, KE poczeka na zaskarżenie przez Polskę i Węgry rozporządzenia do TSUE i dostosuje się do jego wyroku.
Tak jak ustalono w połowie marca, rządy Polski Węgier zaskarżyły wspomniane rozporządzenie do TSUE podkreślając, że jest ono nie tylko niezgodne z unijnymi Traktatami ale także ma arbitralny charakter.

4. Przypomnijmy także, że w konkluzjach z grudniowego szczytu RE znalazł się zapis, że mechanizm warunkowości koncentruje się tylko na ochronie interesów finansowych i nie jest po to aby zastępować, czy rozszerzać wspomniany art 7 TUE.
Co więcej jeżeli Komisja Europejska zdecyduje się użyć mechanizmu praworządności do zablokowania wypłat dla jakiegoś kraju członkowskiego, musi udowodnić, że doszło do naruszenia interesów finansowych UE, a procedury w tej sprawie będzie prowadziła tylko i wyłącznie Dyrekcja Generalna KE ds. budżetu.
A szkodzenie interesom finansowym to wydatkowanie unijnych środków z naruszeniem prawa, z podejrzeniami o korupcję czy defraudację, a tak się szczęśliwie składa, że tego rodzaju przestępstwa są Polsce „wypalane gorącym żelazem”.
Gdyby nawet KE taki dowód przeprowadziła, to decyzję w tej sprawie musi przyjąć Rada Unii Europejskiej, gdzie głosuje się kwalifikowaną większością (minimum 15 krajów zamieszkałych przez 65% ludności), a takie większości KE nie jest w stanie zebrać, próbując już teraz ukarać Polskę i Węgry wg. art. 7 Traktatu.

5. Europejska lewica wie, że w zgodzie z obowiązującym prawem, nawet jeżeli wspomniane rozporządzenie dotyczące warunkowości nie zostanie podważone przez TSUE i będzie obowiązywać nie da się karać krajów członkowskich pod wymyślonymi pretekstami, więc już teraz domaga się decyzji politycznych Komisji i Rady.
Europoseł In't Veld działa w tej sprawie w interesie swojego kraju, jak KE zabierze pieniądze Polsce i Węgrom, to Holandia będzie płaciła niższą składkę, ale dlaczego tego samego chcą europosłowie z Platformy, Lewicy i PSL-u?

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (34):

Ciekawy2021.03.28 11:03
Przecież już po zawodach. Trybunał Niemiecki odrzucił sposób finansowania Nowego Ładu.
admin2021.03.28 7:37
Fronda to wolen medium ale sa ludzie których nie nalezy czytać ich wypocin bo to obraza nawet zwierzę.
admin2021.03.28 7:35
Cała Europa oprócz Polski, i Węgier to BOLSZEWIA gorsza jak w Rosji. Gonić to zło i nie ulegać. W tej nowoczesnej, bolszewickiej Europie ludzie nie maja prawa sie odezwać w kwesti LGBT, religii są indoktrynowani na każdym kroku. O rozmowach na ten temat nie ma mowy, od razu jest traktowany jako ktoś gorszy i wyszydzany. Nowoczesnośc Europy to śmierć słabych i chorych.
Szyderca2021.03.27 21:50
Nie należy się obrażać na nowoczesnych bolszewików- robić swoje, budować siłę Polski i czekać na pretekst jaki w przyszłości dadzą nam lewacy aby opuścić to śmierdzące bagno. Niestety Europa zgnije przeżarta przez syfilis komunizmu.
Skrzypek na dachu2021.03.27 21:46
Eurolewica to obrzydliwe paskudne debile nawiedzone .
eRKa2021.03.27 19:22
- przepisy Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej, z racji jej nadrzędnej mocy prawnej, mają pierwszeństwo obowiązywania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i stosowania ich przez wszystkie jej władze publiczne przed postanowieniami umów międzynarodowych oraz aktów wydawanych na podstawie tych umów przez organizacje międzynarodowe, w tym przed Traktatem z Lizbony, Traktatem o Unii Europejskiej, Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i Traktatem ustanawiającym Europejską Wspólnotę Energii Atomowej oraz przed każdym aktem powstałym na podstawie tych traktatów lub obowiązującym na mocy tych traktatów.
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.03.27 18:23
I Holendrzy!
Jestem Niemcem i jestem z tego2021.03.27 19:37
DUMNYM!
ceramik2021.03.27 18:04
Twierdzę, że tym razem Gen. Maczek nawet by okiem nie mrugną za Holendrami. Oni faszyści i ręka w rękę z Adolfem.
Jakub2021.03.27 19:40
do Ceramik 27.03.21. 19:23. Bzdura! W różnych krajach podczas II WW były grupki ludzi o przekonaniach faszystowskich, których członkowie w różny sposób popierali Niemców. Podobnie było w Holandii, gdzie jednak elementy te nie stanowiły większości a wystarczy obejrzeć ówczesne zdjęcia i filmy aby zobaczyć co kryją serca większości wyzwalanych również przez 1. Polską Dywizję Pancerną Holendrów i stała ich wieloletnia troska o polskich Kombatantów i polskie cmentarze wojenne. Było to w czasie, gdy pachołki kremla rządzące Polską pozbawiły polskich żołnierzy obywatelstwa. Właśnie w Holandii niektórzy z nich, którzy się tam osiedlili doznali chyba najbardziej przyjaznego przyjęcia. Sam gen. St. Maczek spoczywa w Bredzie a nie w W. Brytanii czy Polsce. Dziś w Holandii rządzą satanokomuniści a o deprawacji elit Zachodu można przeczytać w książce Bezmienowa (prawdopodobnie dysponuje nią jeszcze W. Gadowski) lub z filmów na YT, których Bezmienow (były KGB-owiec) jest głównym narratorem. Muszę Ci napisać też, że gen. Maczek nie miał możności decydowania, które państwa będzie wyzwalała Jego Dywizja. Rozkazy otrzymywał od swoich zwierzchników raz Kanadyjczyków, raz Brytyjczyków. Polecam książkę St. Maczka "od podwody do czołga", w której są również opisane działania 1. PD Pancernej we Francji, Belgii, Holandii i Niemczech.
Aldona2021.03.27 17:45
W tych napaściach pseudoprawnych na Polskę i Hungary niderlandzkie lesbijki i homoseksualiści pełnią tylko rolę szczekającej sfory głównym achitektem tej napaści jest niemiecki pederasta profesor prawa Von Bogdandy. Majaczy mu się nadrzędność Prawa EU na Konstytucjami Polski i Hungary . Twierdzi ,żę zastosowanie art.7 Traktatu jest nieistotne bo i tak decyzja ostateczna jest polityczna Rady Europy natomiast plecie ,że art 2 Traktatu nakazuje wszystko podporządkować Prawu EU podczas gdy inny szczegółowo mówi ,żę Prawo stanowią Kraje Członkowskie samodzielnie. Inne wartości i odczucia np ,że Polacy maja nienowoczesne i mało liberalne poglądy zupełnie nie ma w tej sprawie znaczenia bo takie argumenty to dziennikarska paplanina judeo-bolszewików unijnych .
­2021.03.27 17:23
Jenot zignorował znak STOP i zderzył się z Seicento.
Grizzly™2021.03.27 17:20
Ego sum mundus excrementi.
ceramik2021.03.27 18:09
Tu es.
Grizzly2021.03.27 18:31
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly™2021.03.27 17:15
Pisismo estas la stato de menso.
Grizzly2021.03.27 18:30
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.27 17:05
Ruchałem tego brudasa żydowskiego Lesia Keller-Krawczyk - ale się cieszył jak mu kichę dawałem. A potem Lesiu Keller-Krawczyk obciągnął mi lachę i z apetytem mego gluta połknął. Polecam wszystkim Lesia Keller-Krawczyk na ruchanie. Dobrze płaci, ale odbytnice ma kompletnie rozyebaną.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.27 16:57
czy wśród klechów znajdzie się choć jeden który nie dymał w dudę dzieciaka albo nastolatka? już wiem dlaczego lolek kremówka z Wadowic tak lubił wyprawy kajakowe z młodzieżą...
Po11... PATOLOGICZNY HEJTER2021.03.27 16:50
"prof. dr" Jan Hertrich-Woleński kontynuuje od marzenie gudłaja od kilkuset lat zamieszkujący frajerskiej Rzeczpospolitej i pisze CYT.: "Los Polski na 90% jest przesądzony, nie będzie Państwa polskiego,..." - TE ŻYDOWSKIE KÖRWY BOLSZEWICKIE PRÓBOWAŁY 1920 -21 r. - - - NIE JEST MOŻLIWE UCYWILIZOWANIE GUDŁAJA - BOLSZEWIKA!
Styki2021.03.27 16:28
Zosia in`t Käse Kopf
Grizzly2021.03.27 16:23
Lewactwo to choroba psychiczna!
to jest facet czy baba?2021.03.27 16:06
tak pytam, bo wg lewactwa nie wolno teraz określać płci na podstawie przesłanek wizualnych
Augustyn2021.03.27 16:03
Ale dlaczego tego samego chcą europosłowie z Platformy, Lewicy i PSL-u? Przez wrodzoną głupotę i serwilizm.
nil2021.03.27 15:46
Europosłowie z Platformy, Lewicy i PSL-u choć mówią po polsku, nie są Polakami. Prawdziwy Polak dba o narodowy interes, a nie cudzy.
...2021.03.27 16:02
Czy jest sposób na odwołanie ich. Bo nie dość że szkodzą Polsce to jeszcze Polacy będą musieli im wypłacać większe emerytury.
Po 11 ...2021.03.27 15:42
PiS ignoruje już wszystkie zakazy ... Dominik Tarczyński, jadąc BMW, spowodował wypadek w Bełżycach (woj. lubelskie). Europoseł PiS zignorował znak stop. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z kierowcą Fiata Seicento.
Styki2021.03.27 16:02
Kobiety mrugają dwa razy częściej niż mężczyźni.
lilu2021.03.27 15:32
Jeśli chodzi o Polaków to próbowali z nami już różni: cesarze, królowie, sekretarze, sułtani, wezyrzy, tyrani, dyktatorzy, generalissimusy i inni tacy i ostatecznie wpier...ol był ich. Zważaj sobie więc holenderko jedna co robisz....
Po11... Topek...PATOLOGICZNY HEJTER2021.03.27 15:13
się skarży CYT.: "co tak premiera wyzywacie od żydów, czyżby "żyd" to jakiś gorszy uniżony człowiek??? " - - - - Ten sam Po11...patologiczny hejter nazwiskiem "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pisze , CYT.: "Mały polaczku! Przyjeżdżając do mojego pięknego kraju - Izraela, załóż jarmułkę bo ci głupota i polskie chamstwo bije z pod zawszonej hitlerowskiej polskiej głowy" - - -
SŁUCHAJ UWAŻNIE! "Topku"..... I SKOŃCZ!2021.03.27 17:15
Po 11" Chłopku-"roztropku".. ! Z TAKIM GŁUPCEM JAK TY, NIE DYSKUTUJE SIĘ ...! TAKIEGO GŁUPCA OLEWA SIĘ ...I TO NAWET CIEPŁYM MOCZEM...! ROZUMIESZ? Więc zamilcz!
Topek2021.03.27 15:09
Tylko dwa kraje w Europie Polska i Węgry podobnie jak Hitler i Stalin kiedyś nie chcą u siebie demokracji i praworządności, chcą mieć społeczeństwo pod totalną kontrolą.
cal.502021.03.27 15:20
Towarzyszu Topek, weźcie jakiś czopek i zluzujcie majty.
admin2021.03.28 7:39
Topek, chłopek roztropek, ale nie obrażajmy chłopka bo do Ciebie nie ma porównania biedaczku bezmózgowy.